Co siê dzieje tu¿ obok nas?
?
To naprawdê s± prowokacje! Prowokacje planowane latami dziêki którym elity chc± uzyskaæ nowy podzia³ ¶wiata.oczywi¶cie, ¿e nie chodzi o sprowokowan± walkê,-
wczoraj rozmawia³em z szefem pewnej firmy transportowej po europie, i mówi ¿e z Hipszanii trudno jest teraz wyjechaæ..
Masowe protesty we W³oszech i w Hiszpanii. Perfidny plan zmiany oblicza Europy ! 22-9-2011
Kategoria: Polityka i NWO
Opracowanie: GlobalnaSwiadomosc
¬ród³o: Workers.org
Masowe protesty we W³oszech i Hiszpanii. Wcze¶niejsze zamieszki we francuskich miastach i w Londynie, oraz regularne walki uliczne w najwiêkszych miastach Grecji
Kryzys finansowy siê pog³êbia i nic nie wskazuje na to, aby¶my uchronili siê przed najwiêksz± zapa¶ci± finansowa w historii.
Rosn±ce niezadowolenie spo³eczeñstw Europy oraz coraz bardziej drakoñskie decyzje rz±dów europejskich, mog± ju¿ nied³ugo doprowadziæ do prawdziwego chaosu na naszym kontynencie. Wydaje siê, ¿e politycy tylko na to czekaj±, aby mieæ pretekst do zaprowadzenia nowego porz±dku w Europie (Federalna Europa, albo jak kto woli Stany Zjednoczone Europy), ju¿ teraz gro¿±c swoim obywatelom wojn± na naszym kontynencie. A kto niby z kim mia³by walczyæ ? Narody nie chc± wojny. To politycy, na zlecenie stoj±cych za nimi elit, wywo³uj± wojny.
Tylko ¶wiadome tych faktów spo³eczeñstwa, mog± sprzeciwiæ siê planom elit, chroni±c siê jednocze¶nie od wojny i zniewolenia.
Fot.: Grecja - protesty spo³eczne
Na stronie Workers.org czytamy:
Zwi±zki zawodowe zorganizowa³y strajk generalny w 100 w³oskich miastach. Podobne, masowe protesty odby³y siê 6 wrze¶nia, w Hiszpanii. Protestuj±cy sprzeciwiali siê polityce pokrywania kosztów kryzysu finansowego w Europie, pieni±dzmi podatników, z czego przewa¿aj±c± wiêkszo¶æ stanowi± przecie¿ robotnicy.
"Jeste¶my na skraju przepa¶ci, potrzebujemy odpowiedzialnego rz±du", powiedzia³a przewodnicz±ca zwi±zku zawodowego CGIL - Susanna Camusso.
"Strajkujemy przeciwko nieodpowiedzialnym decyzjom, które przede wszystkim obci±¿aj± kosztami kryzysu pracowników sektora publicznego", powiedzia³a Camusso do strajkuj±cych w Rzymie. (BBC, 06 wrze¶nia).
fot. Demonstracje w Madrycie
Tak¿e w Hiszpanii, gdzie stopa bezrobocia jest najwy¿sza w krajach uprzemys³owionych, siêgaj±c prawie 21 procent (dane oficjalne, nieoficjalnie stopa bezrobocia jest du¿o wy¿sza - red.), zwi±zki zawodowe poprowadzi³y tysi±ce robotników na ulice miast, pokazuj±c tym samym swój masowy sprzeciw, w sprawie wprowadzenia poprawki do konstytucji, obliguj±cej rz±d do zachowywania równowagi bud¿etowej (ograniczenie praw jednostki, kosztem zwiêkszenia uprawnieñ rz±du - red.). Intencj± premiera José Luis RodrÃgueza Zapatero jest wprowadzenie metod ograniczania kryzysu kosztem spo³eczeñstwa, nie daj±c temu spo³eczeñstwu ¿adnej szansy g³osowania w tej sprawie (referendum).
W dniu, kiedy odbywa³y siê ww. demonstracje, szef Banku ¦wiatowego wywiera³ presjê na rz±dy europejskie, nakazuj±c im jak najszybsze wprowadzenie ich gospodarek na w³a¶ciwe tory, twierdz±c, i¿ cierpliwo¶æ Banku ¦wiatowego jest ju¿ na wyczerpaniu. "Jest to kluczowy moment dla decyzji przywódców europejskich", powiedzia³ Robert Zoellick. (AFP Journal, 06 wrze¶nia).
/koniec cytatu z Workers.org/
Wszystkim nie bêd±cym na bie¿±co z wy¿ej opisan± tematyk±, pragniemy przypomnieæ, i¿ masowe strajki w Hiszpanii organizowane s± regularnie, ju¿ od maja br. Sytuacjê w tym kraju mo¿na okre¶liæ jako tragiczn±. Gigantyczne zad³u¿enie tego kraju jest praktycznie niemozliwe do sp³acenia, ogromna rzesza ludzi ¿yje na skraju ubóstwa, a setki tysiêcy Hiszpanów jest bez szans na jak±kolwiek pracê w swoim kraju, otrzymuj±c ¿ebraczy zasi³ek. Rz±d tego kraju próbuje przepchn±æ ustawy, maj±ce na celu obarczenie spo³eczeñstwa kosztami kryzysu finansowego tego pañstwa, bez dania temu spo³eczeñstwu mo¿liwo¶ci wspó³decydowania o ich w³asnym losie. Czy takie postêpowanie mie¶ci siê w ramach definicji demokracji ?
Podobna sytuacja tworzy siê we W³oszech. Zad³u¿enie tego kraju jest wiêksze i bardziej niebezpieczne dla reszty Europy, ni¿ zad³u¿enie Grecji. Tutaj tak¿e rz±d, na si³ê próbuje obarczyæ, coraz bardziej biedniej±ce spo³eczeñstwo, kosztami kryzysu finansowego.
To nie jest przypadek, ze szef banku ¦wiatowego naciska rz±dy europejskie, dok³adnie w tym samym czasie, kiedy odbywaj± siê tam masowe strajki. To jest gra obliczona na eskalacjê z³ych nastrojów i stresu w Europie, po to, aby na zawsze zmieniæ jej obraz, tworz±c ma³o maj±c± wspólnego z demokracj±, Federaln± Europê. Politycy wiedz± doskonale, i¿ spo³eczeñstwa Europy s± w sytuacji bez wyj¶cia i bêd± siê buntowaæ. Sami do tego d±¿±.
Taki rozwój sytuacji, pozwoli politykom wprowadzaæ w trybie przyspieszonym, coraz to bardziej drakoñskie, ograniczaj±ce swobody obywatelskie prawa, a w wszystko to w imiê bezpieczeñstwa narodowego, w imiê praworz±dno¶ci.
Ju¿ teraz s³yszymy pierwsze gro¼by polityków, nakierowane na wywo³anie stresu i strachu w spo³eczeñstwach Europy.
The Times Polska, w wraz za nim g³ówne portale polskie, poinformowa³ nas, i¿ politycy zaczêli otwarcie mówiæ o zagro¿eniu chaosem i wojn±:
"Tu ju¿ nie chodzi tylko o ratowanie wspólnej waluty, o powstrzymanie kolejnej fali kryzysu, europejscy politycy rozpoczêli dramatyczn± walkê, która ma zapobiec zamieszkom. Niektórzy wieszcz± nawet wojnê - pisz± Charles Bremner i Sam Fleming
Wszyscy, nie tylko w Brukseli, wstrzymuj± oddech. W sprawie losów Grecji jest wiêcej pytañ ni¿ odpowiedzi. Z jednej strony niemiecka kanclerz powtarza, ¿e nie pozwoli, by zbankrutowa³a europejska waluta, by poza strefê euro wyrzucono Grecjê. Ale w Niemczech ro¶nie opozycja wobec postawy pani kanclerz, wielu polityków stawia sprawê tak: je¶li teraz wyrzucimy z euro Grecjê, zap³acimy dziesiêæ razy mniej, ni¿ je¶li dalej bêdziemy pompowaæ w ni± finansow± pomoc. To trafia do przeciêtnego Niemca, Merkel wie, wyborcy mog± byæ dla niej bezlito¶ni.
A euro to nie tylko Grecja, niedawne walki na ulicach Rzymu, wcze¶niejsze demonstracje w Hiszpanii pokazuj±, ¿e zwykli ludzie nie chc± zaciskaæ pasa, nie przejmuj± siê losem euro. Dlatego politycy ostrzegaj±: dzisiejsze demonstracje mog± przybraæ coraz bardziej dramatyczne formy, mo¿e siê polaæ krew, st±d tylko krok do krwawych konfliktów, do wojen."- oznajmia The Times (link)
Bior±c pod uwagê powy¿sze, uwa¿amy, ¿e wyst±pienie Ministra Rostowskiego na forum europejskim, gdzie mówi³ on wprost o gro¼bie wojny, nie by³o przypadkowe. Najprawdopodobniej, , ze wzglêdu na polsk± prezydencjê w UE, oraz raczej marginalne znaczenie Polski w Europie, celowo wybrano jego, aby przekaza³ takie w³a¶nie przes³anie narodom Europy (link).
Fot. Jacek Rostowski w Parlamencie Europejskim (¼ród³o: nieznane)
Dlaczego politycy, ju¿ coraz bardziej otwarcie, zaczynaj± groziæ nam konfliktem wojennym w Europie ?
A niby kto z kim mia³ by walczyæ ?
O ile nam wiadomo, Narody Europy nie maj± ¿adnych pretensji do siebie nawzajem, wyra¼nie kieruj±c swoj± z³o¶æ na polityków i bankierów. To politycy, odwracaj±c kota ogonem, próbuj± nam wmówiæ, i¿ jeste¶my niebezpieczni nawzajem dla siebie, kiedy to oni i tylko oni zaczynaj± pos³ugiwaæ siê retoryk± wojenn±.
Po co to wszystko ?
Piszemy o tym wszystkim, poniewa¿ w Polsce nie jest inaczej. To nas Polaków, obarczy siê kosztami ob³udnej gry banksterów i wspó³pracuj±cych z nimi polityków. Dowody na niedemokratyczne zagrywki polityków mamy ju¿ teraz, kiedy widzimy w jak perfidny sposób "przepychaj±" oni wygodne dla nich, a ograniczaj±ce nasze prawa ustawy (patrz: MonitorPolski / "Sejm ¼le skoñczy³ knebluj±c wolno¶æ s³owa" - link).
Na razie, tylko ma³a czê¶æ polskiego spo³eczeñstwa, orientuje siê jak bardzo z³a, czy wrêcz tragiczna, jest aktualna sytuacja w Europie i na ¶wiecie. Mass Media w Polsce milcz± na ten temat, przepuszczaj±c jedynie co niektóre informacje, natychmiast pokrywaj±c je innymi - kreuj±cymi pseudo-pozytywne perspektywy.
Ju¿ nied³ugo, a jest to kwestia najwy¿ej kilku miesiêcy, je¶li nie tygodni, wszyscy bole¶nie przekonamy siê o tym, jaka jest prawda.
Jakie jest wyj¶cie z tej sytuacji ?
Nie mo¿na siedzieæ bezczynnie, ale nie mo¿na te¿ graæ, w narzucan± nam przez polityków brudn± grê, która nie przyniesie nam nic innego jak tylko krzywdê i cierpienie.
Na dzieñ dzisiejszy, najw³a¶ciwsze wydaje siê masowe wypowiedzenie obywatelskiego pos³uszeñstwa, poprzez nie branie udzia³u w wyborach, pokojowe demonstracje i demonstracyjne niestosowanie siê do nieuczciwych przepisów. Taka taktyka zda egzamin tylko wtedy, kiedy bêdzie nas wystarczaj±co du¿o i kiedy bêdziemy w pe³ni ¶wiadomi naszych celów. Gandhi dokona³ tego w Indiach. My mo¿emy to powtórzyæ.
Tak± w³a¶nie formê - wypowiedzenia obywatelskiego pos³uszeñstwa - przybra³ protest w Nowym Jorku, gdzie t³umy ludzi zaczê³y pokojowo okupowaæ tereny wokó³ Wall Street.
Fot.: Wizja wojny w Europie. Czy wojna nam faktycznie grozi ?
Tych, co siê boj± chaosu, chcemy uspokoiæ - chaos i tak nast±pi ! Jak widaæ, politykom doskonale siê udaje do niego doprowadzaæ, tak¿e bez naszego w tym udzia³u.
Otwórzcie oczy i zacznijcie uwa¿niej przygl±daæ siê temu, co siê aktualnie w Europie i na ¶wiecie dzieje.
Nasza troska nie powinna byæ nakierowana na potencjalny chaos, ale na to, co siê z niego urodzi.
Tych, którzy chc± czynnie walczyæ ostrzegamy, ¿e w przypadku zamieszek, jak zwykle ucierpi± przede wszystkim niewinni, a szanse na zwyciêstwo t± drog±, s± niestety nik³e. W tych trudnych czasach, tym bardziej powinni¶my chroniæ s³abych, chorych, nasze dzieci i naszych bliskich. Chroniæ przed cierpieniem i poni¿eniem.
Co innego, kiedy cz³owiek zmuszony jest siê broniæ...
http://www.globalnaswiadomosc.com/protestyweuropie.htm