Strony: [1]

NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMENTU.

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMENTU.
« : Maj 31, 2010, 01:11:30 »

Elzbieta na innym forum.

Absalom - wielodzietny ojciec bez dzieci?
Biblia poswieca Absalomowi szesc obszernych rozdzialow.(1)  Byl on synem jednego z najbardziej znanych krolow biblijnych.Jego ojciec Dawid splodzil 17 synow, Absalom byl trzecim z kolei synem slynnego wladcy.Biorac pod uwage, iz wzrastal w typowej dla Bliskiego Wschodu wielkiej rodzinie, mozna przypuszczac, ze rowniez on sam mial wiele dzieci.Jak  wiele ich bylo? Pismo Swiete mowi, ze czworo.W innym miejscu natomiast Biblia twierdzi, ze Absalom nie posiadal zadnego potomstwa.Sprzecznosc jest oczywista.
W Drugiej Ksiedze Samuela czytamy : ,,Absalomowi urodzilo sie trzech synow i jedna corka>Nazywala sie Tamar.Byla to kobieta o pieknym wygladzie" (2).  Nieco dalej jednak pojawia sie informacja:,,Absalom jeszcze za swego zycia zbudowal sobie stele w Dolinie Krolewskiej.Tlumaczyl sobie:<<Nie mam syna, ktory by upamietnil moje imie>>.   Pomnik nazwal swoim imieniem.Jeszcze do dzis nazywa sie go <<Reka Absaloma>>.(3)
Mial wiec Absalom dzieci czy nie?  Mozliwe, ze ow drugi fragment informuje wylacznie o tym, iz Absalom nie mial synow i nie wspomina o corce, gdyz za godnych wzmianki uwazano wtedy jedynie meskich potomkow.Jednak sprzecznosc pozostaje-Biblia w jednym miejscu twierdzi, ze Absalom mial trzech synow, w innym natomiast, ze nie mial ich wcale.(4)
1. Druga Ksiega Samuela, rozdz. 13-18
2. Druga Ksiega Samuela, rozdz. 14, wers 27
3. Druga Ksiega Samuela, rozdz. 18  wers 18
4. Zobacz rowniez haslo Mikal
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikal
Milego dzionka -Ela


* MIKAL

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikal
Mikal
[edytuj]
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Mikal pomaga Dawidowi w ucieczce, obraz Gustave Doré

Mikal (hebr. מיכל‎; skrócona forma imienia Michael - kto jest jak Bóg) - córka Saula, króla Izraela, pierwsza ¿ona króla Dawida. Zapis historii Mikal przekazuj± biblijne Ksiêgi Samuela.

By³a drug± córk± króla Saula. Król, zazdrosny o rosn±c± popularno¶æ Dawida (który prowadzi³ dla Saula kampanie wojenne), chcia³ wprowadziæ Dawida do swojej rodziny, aby mieæ na niego wp³yw i ³atwiej wydaæ w rêce Filistynów. Dawid odmówi³ pocz±tkowo wziêcia Merab, starszej córki Saula, jednak m³odsza Mikal pokocha³a wkrótce Dawida, a król ponowi³ propozycjê. Jako okup Dawid mia³ dostarczyæ sto napletków zdobytych na Filistynach. Dostarczy³ ich dwie¶cie i zosta³ ziêciem Saula[1].

Mikal uratowa³a Dawida maskuj±c jego ucieczkê, gdy Saul chcia³ go zabiæ - ostrzeg³a Dawida, a gdy ten uciek³ przez okno, umie¶ci³a w jego ³ó¿ku figurkê bo¿ka domowego - terafim. Przed Saulem uda³a, ¿e Dawid j± zastraszy³.
Abner, s³uga Dawida odbiera Mikal Paltiemu

Po ucieczce Dawida, Saul da³ j± ponownie za ¿onê Paltiemu, synowi Laisza z Gallim[2]. Dawid odzyska³ j± (mimo sprzeciwu drugiego mê¿a) po ¶mierci Saula, gdy negocjowa³ z Iszbaalem, synem Saula[3].

Gdy Dawid odzyska³ Arkê Przymierza i tañczy³ przed ni±, Mikal uzna³a to za niestosowne, gdy¿ taniec w krótkim efodzie (formie spódniczki) oznacza³ obna¿enie siê przed poddanymi[4]. Za swoj± uwagê Mikal zosta³a wed³ug relacji biblijnej ukarana niep³odno¶ci± i umar³a bezdzietnie.


Dla mnie szczegolnie interesujacy jest TANIEC DAWIDA  PRZED ARKA PRZYMIERZA

Za taniec przed Arka Przymierza w Namiocie Przymierza zostala zabita strzala jedna z kaplanek  ( czy Mirjam, ktorej wczesniej odebrano range Mirjam ( z niepodporzadkowanie sie Mojzeszowi?) i zostala z innym imieniem?, gdyz uznano ten taniec  za bezbozne zachowanie.
Jednak ten obyczaj- taniec przed Arka  byl normalnoscia , tak postepowali rowniez mezczyzni.
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 05, 2010, 12:21:44 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMETU.
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2010, 08:30:31 »

JHWE

To bardzo ciekawy temat , bede starala sie go rozwinac ,bo naprawde nie wiemy co znaczy to slowo.
Stworzono z niego niepotrzebnie tabu chcac odsunac ludzi od wiedzy.
Maly fragmet , ktory nie w calosci jest zgodny z moja wiedza , ale moze chociaz ciuteczke rozszerzyc ja ludziom zainteresowanym poszukiwaniami.


http://www.ekumenizm.pl/content/article/20060412173841716.htm
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMETU.
« Odpowiedz #2 : Listopad 08, 2010, 12:34:30 »

" Dzieci Adama"

Cytat: Szmer  Listopad 07, 2010, 23:16:40

Synami bo¿ymi s± anio³y... my jeste¶my dzieæmi Adama... a Adam nie jest synem bo¿ym... k³ania siê czytanie biblii Mrugniêcie

A to ciekawe, gdzie tak pisze w Biblii ?

Po pierwsze w Biblii s± dwa opisy powstania cz³owieka, panie kolego. Ka¿dy jest inny. Oczywi¶cie kto nie chce, tego nie widzi i  naci±ga sobie to co napisane do swojego ¶wiatopogl±du.
Wiêc pytanie kto jest kto ?

Ksiêga Gensis  1:26-27.26
 Zatem rzek³ Bóg: "Uczyñmy Cz³owieka na podbieñstwo NASZE.

Pytanie do kogo mówi³ Bóg, skoro jak napisano - rzek³ ?
Na pewno nie -do Anio³ów?
Bo... Anio³owie w/g Biblii to pos³añcy Boga (Anio³ = Pos³aniec)..., a nie Syn Bo¿y.

Dalej...
Czy jeste¶my dzieæmi Adama. Jakiego ADAMA ?

ADAM   (HA-DAM, hebr.) - to hebrajska nazwa ludzko¶ci, cz³owieczeñstwa, a nie konkretnie kto¶ (osoba, cz³owiek, byt) gdzie My mieliby¶my byæ Jego potomkami, tudzie¿ dzieæmi...?..!

A, wiêc Bóg stworzy³ (Ludzi -Adam, liczba mnoga) w przetlumaczeniu wprost z Hebrajskiego - Cz³owieczeñstwo.
 Przyjmuj±c przynajmniej teoretycznie, ¿e Bóg to (Energia o du¿ej ¦wiadomo¶ci) i stworzy³ (NAS)  dok³adnie na podobieñstwo (SWOJE) mo¿na wyci±gn±æ wniosek, ¿e  mowa tu ''Boskim'' o aspekcie - mêskim i ¿eñskim, lub rodzaju energii  (mêskiej i ¿eñskiej)  jak i ANIO£OWIE, o czym pisze w Genesis (2:21).

Warto zwróciæ uwagê na okre¶lenie pojawiaj±ce siê w ks. Genesis JACHID.
 W jêzyku Hebrajskim jest to, wyraz okre¶laj±cy "JEDEN" jako jedna nieroz³±czna ca³o¶æ.
 Dalej jednak w tym dziele stworzenia ''cz³owieka'' znajdujemy wyra¿enie (ECHAD), czyli  ca³o¶æ (JACHID) sk³adaj±ca siê z po³±czonych ze sob± czê¶ci (aspektów) dzie³a stworzenia (mêski i ¿eñski).

silver na innym forum.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMETU.
« Odpowiedz #3 : Grudzieñ 05, 2010, 12:21:07 »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMENTU.
« Odpowiedz #4 : Luty 09, 2014, 13:11:28 »

Warto zapoznaæ siê z tym tekstem przed analiz± i zrozumieniem historycznych zdarzeñ opartych tylko na religijnym kontek¶cie.
bardzo czêsto religijne mity nie maja potwierdzenia w historii rzeczywistej , a pomimo to usi³uj± naginaæ ja do swoich prawd.

Kiara.


Polityka - nr 46 (2219) z dnia 1999-11-13; s. 34-35
¦wiat

Roman Frister
Nie ruszajcie mitu

Archeolodzy podwa¿aj± same podstawy Biblii. Pan Bóg nie przekaza³ Moj¿eszowi Dekalogu, naród Izraela nigdy nie by³ w egipskiej niewoli, mury Jerycha nie rozpad³y siê na d¼wiêk tr±b, bo Jerycho by³o miastem nieobwarowanym, pierwsza monoteistyczna religia nie ma swoich korzeni na Górze Synaj, a wielkie królestwa Dawida i Salomona to legenda dostosowana do potrzeb teologii.

Telawiwski dziennik "Ha´aretz" opublikowa³ powa¿ny artyku³ znanego archeologa, autora dzie³ o historii staro¿ytnego Bliskiego Wschodu, prof. Zeeva Herzoga, który twierdzi, ¿e sto lat badañ archeologicznych w Palestynie, Syrii, Egipcie i Mezopotamii nie potwierdza biblijnego opisu wydarzeñ. Powa¿ne autorytety z tej dziedziny, archeolodzy i historycy, powiadaj± niemal jednog³o¶nie, ¿e w ko³ach naukowych od dawna dyskutowane s± rozbie¿no¶ci miêdzy archeologicznymi wykopaliskami a tekstem Ksiêgi nad Ksiêgami. - Niestety, wokó³ wniosków, które nale¿a³oby wysnuæ, panuje ogólna zmowa milczenia - twierdzi prof. Israel Finkelstein z uniwersytetu w Tel Awiwie. - Spo³eczeñstwu trudno jest rozstaæ siê z mitami, które przez liczne pokolenia kszta³towa³y jego ¶wiatopogl±d.

Jednym z najbardziej wiarygodnych ¼róde³ historycznych s± egipskie papirusy i inne wykopaliska znad Nilu. ¯adne z nich nie wspomina ani niewolniczej pracy ¯ydów, ani fascynuj±cych dziejów Moj¿esza. Staro¿ytni Egipcjanie wspominali jedynie obcych pasterzy, którzy w okresach suszy wêdrowali ze swoj± trzod± na pastwiska w delcie Nilu. W Ksiêdze Wyj¶cia znajdujemy szczegó³owe sprawozdanie zarówno z pertraktacji Moj¿esza z faraonem jak i z wêdrówki Izraelitów przez pustyniê Synaj, w drodze do Ziemi Obiecanej. Mimo i¿ archeolodzy brytyjscy, amerykañscy i niemieccy usilnie szukali od po³owy XIX stulecia jakichkolwiek ¶ladów tej wêdrówki, nie dokopali siê niczego. Nie uda³o siê równie¿ ustaliæ, gdzie znajduje siê Góra Synaj, na szczycie której Jahwe przekaza³ Moj¿eszowi kamienne tablice z dziesiêcioma przykazaniami.

Kiedy wiêc powsta³a pierwsza monoteistyczna religia? Tego nikt nie wie. Prof. Zeev Herzog wspomina wykopaliska z XVIII w. przed nasz± er±, gdzie odnaleziono starohebrajskie napisy "Jahwe i Oszrat" oraz : "Jahwe i jego Oszrat". Czy¿by by³y to dwa bóstwa, czczone przez ówczesny lud? Herzog wyci±ga st±d daleko id±cy wniosek: wszystko co napisano jest wymys³em autorów tekstu uwiecznionego setki lat pó¼niej i podporz±dkowanego ¶ci¶le okre¶lonej ideologii.

Profesor Herzog nie ma praw wy³±czno¶ci do tego stwierdzenia. Ju¿ pod koniec ubieg³ego stulecia powsta³a w Niemczech szko³a biblijnego krytycyzmu, a jej czo³owa postaæ, Julian Wellhausen, rzuci³a wyzwanie ówczesnym archeologom, na ogó³ ludziom g³êboko wierz±cym, którzy - jego zdaniem - organizowali wyprawy archeologiczne do Ziemi ¦wiêtej g³ównie po to, aby znale¼æ w terenie potwierdzenie prawd, na których opiera³a siê religia chrze¶cijañska. Wellhausen dowodzi³, ze zmiennym powodzeniem, ¿e historiografia biblijna sformu³owana zosta³a dopiero podczas niewoli babiloñskiej, a wiêc po pierwszym wygnaniu Izraelitów z Jerozolimy, za czasów Nabuchodonozora, z pocz±tkiem pi±tego wieku przed nasz± er±. Niektórzy wspó³cze¶ni mu badacze dziejów posunêli siê jeszcze dalej, pisz±c, i¿ historia Izraelitów, pocz±wszy od Abrahama, Izaaka i Jakuba, nie by³a niczym innym jak sztuczn± rekonstrukcj± wydarzeñ, która s³u¿yæ mia³a za³o¿eniom natury teologicznej.

Rzecz zrozumia³a, ¿e taka analiza historii musia³a spotkaæ siê z ostrym sprzeciwem spo³ecznym. Godzi³a ona w sam± istotê wiary. ¯ydzi, wci±¿ jeszcze zamkniêci w swoich gettach duchowych, nie brali udzia³u w tych dysputach. Mo¿e wcale o nich nie wiedzieli. Bulwersowa³y one przede wszystkim fundamentalistów chrze¶cijañskich. W tym kontek¶cie warto przypomnieæ sprawê zwojów odkrytych w 1947 r. w jaskiniach Kumranu nad Morzem Martwym.

Dokumenty spisywane w okresie od trzeciego stulecia p.n.e a¿ do roku 68 n.e. znalezione zosta³y przez beduiñskiego pasterza i sprzedane izraelskiemu archeologowi Jigalowi Jadinowi, pó¼niejszemu szefowi ekspedycji archeologicznej na Masadê. Przez dziesi±tki lat Izraelski Instytut Archeologiczny wzdraga³ siê przed udostêpnieniem znalezisk zagranicznym naukowcom. Przyczyna: zapisy dotyczy³y, miêdzy innymi, ¿ycia Jezusa Chrystusa. Wynika³o z nich, i¿ Jezus posiada³ starsze rodzeñstwo - fakt, który podwa¿a³by tezê o Maryi dziewicy.

Grono naukowców w Jerozolimie obawia³o siê, ¿e chrze¶cijañska opinia publiczna oskar¿y ¯ydów o bezczeszczenie postaci Naj¶wiêtszej Marii Panny. Dopiero w ostatnim dziesiêcioleciu publikacje Uniwersytetu w Cincinnati prze³ama³y zmowê milczenia. Ale, podobnie jak teorie Juliana Wellhausena w XIX w. i Zeeva Herzoga u progu trzeciego milenium, teksty te ze zrozumia³ych wzglêdów nie wzbudzi³y powszechnego zainteresowania.

Opisy kraju podbitego w ciê¿kich walkach, prowadzonych z boskiego nakazu, stanowi± podstawê ideologii religijno-narodowych osadników na Zachodnim Brzegu: "co nam Bóg nada³ nie mo¿e byæ oddane Arabom". Równie¿ fundamentalizm chrze¶cijañski podpiera siê biblijnymi wersetami i st±d poparcie liderów tego ruchu, udzielane izraelskiej religijnej prawicy. Nic dziwnego, ¿e rozprawa prof. Herzoga wywo³a³a falê g³o¶nych protestów nie w gronie ludzi nauki, lecz przede wszystkim w¶ród polityków. Bo je¶li Ziemia Obiecana nie zosta³a zdobyta w krwawej walce, to sk±d siê na niej wziêli wyznawcy Jahwe i jakie maj± do niej prawo?

Jednym z pierwszych naukowców, którzy próbowali zmierzyæ siê z wersj± biblijn±, by³ niemiecki badacz staro¿ytno¶ci Albrecht Alt. Alt opiera³ swoj± krytykê Starego Testamentu na sprzeczno¶ciach wykrytych w samej Ksiêdze Jozuego. Herzog twierdzi, ¿e prowadzone przez dziesiêciolecia prace wykopaliskowe nie dowiod³y istnienia licznych miast warownych, rzekomo zdobytych przez Izraelitów. Jego zdaniem, wszystko co znaleziono to groby i szcz±tki ceramicznych naczyñ, ¶wiadcz±ce, i¿ na terenie dzisiejszego Zachodniego Brzegu i dzisiejszej Jordanii istnia³y, przypuszczalnie od wczesnej epoki ¿elaza, setki ma³ych osiedli. Dwaj amerykañscy naukowcy Georg Mandenhall i Norman Gottwald, autorzy tak zwanej teorii socjologicznej, doszli do przekonania, ¿e pierwsi osadnicy na tej ziemi to wie¶niacy, potomkowie Kananejczyków, którzy szukali schronienia przed wyzyskiem i okrucieñstwem ówczesnych regionalnych w³adców.

"Wiele lat poszukiwañ w Jerychu nie wykry³o istnienia murów obronnych, które ponoæ rozpad³y siê na d¼wiêk tr±b", pisze prof. Herzog. "Tak¿e dok³adny opis zdobycia miasta Ai nie znalaz³ potwierdzenia w pracach archeologów".

Pierwsza Ksiêga Królewska przedstawia zjednoczone mocarstwo Dawida i Salomona jako apogeum politycznej i militarnej mocy narodu Izraela w czasach staro¿ytnych: "Salomon panowa³ od Rzeki (Eufrat) do kraju Filistynów i do granicy Egiptu". ¬ród³a egipskie natomiast wspominaj± Izrael tylko raz, w czasie panowania faraona Merneceptaha (1208 p.n.e.), jako ma³e, lenne pañstewko. - Co wiêcej - twierdzi Zeev Herzog - sto piêædziesi±t lat wykopalisk w Jerozolimie nie przynios³o ¿adnych dowodów istnienia potê¿nej stolicy królestwa w okresie wspomnianym w Starym Testamencie. Znane nam wykopaliska potwierdzaj± istnienie obwarowanej, wielkiej Jerozolimy w 722 r. przed narodzeniem Chrystusa. Wydaje siê, ¿e Jerozolima uzyska³a swój centralny status dopiero wówczas, po upadku jej pó³nocnego rywala Samarii. Pisarze biblijni przypisali ten fakt sytuacji znacznie dawniejszej.
Josi Sarid, izraelski minister edukacji z ramienia lewicowej partii Meretz, poleci³ szefom departamentu pedagogicznego zbadaæ tre¶æ dysertacji naukowej Zeeva Herzoga. - Je¶li oka¿e siê, ¿e jest to teoria oparta na rzetelnych badaniach, dobrze, aby znalaz³a siê w podrêcznikach licealnych. M³odzie¿ winna poznawaæ wszystkie aspekty naszej historii - mówi minister. Jest jednak w±tpliwe, czy pozostali uczestnicy nowej koalicji rz±dowej, w¶ród nich ministrowie reprezentuj±cy partie religijne, umo¿liwi± umieszczenie podobnych obrazoburczych teorii w programach szkolnych. W tym jednym wyj±tkowym przypadku rabini znajd± chyba spo³eczne poparcie. Wiêkszo¶æ Izraelczyków, nawet ateistów, uwa¿a Stary Testament za ska³ê i opokê swojej narodowej to¿samo¶ci. Bo przecie¿ nowoczesne Pañstwo Izrael nie jest niczym innym jak odrodzon± kontynuacj± Dawidowego królestwa. Najlepiej wyrazi³a to Naomi Szemer, popularna pie¶niarka, patriotka, której pie¶ñ o Jerozolimie sta³a siê niemal drugim hymnem Izraela: "Mówi± mi, ¿e Biblia jest tylko mitem. Nawet je¶liby tak by³o, mit ten istotniejszy jest dla nas od wszystkich starych kamieni".

Tagi

archeologia, Herzog Zeev, chrze¶cijañstwo, religia, Biblia



http://web.archive.org/web/20100204083313/http://archiwum.polityka.pl/art/nie-ruszajcie-mitu,391933.html
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NIESCISLOSCI STAREGO TESTAMENTU.
« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2014, 14:31:35 »

Niestety , albo stety .. jest to prawda w du¿ej mierze, bo od bardzo dawna symboliczny zapis , czyli KOD PESZEROWY uznawany jest za dos³owno¶æ. Zatem na symbolicznych opowie¶ciach buduje siê historyczne relacja , które tak naprawdê nie mia³y ¿adnego dos³ownego zwi±zku z histori±.

Czy ¯ydzi byli w Egipcie? Tak byli , byli tam dosyæ d³ugo , ale nie jako niewolnicy w dos³ownym s³owa znaczeniu, ¿yli jak Egipcjanie na ró¿nych poziomach ¿ycia spo³ecznego. Trzeba pamiêtaæ i¿ Egipt by³ miejscem wznowienia ¿ycia po potopie, zag³adzie Atlantydy, zatem ¿y³y w nim ró¿ne grupy etniczne i spo³eczne. Przez dzieje Egiptu odbudowywa³a siê ludzko¶æ, , Egipt poniek±d by³ w tamtych czasach kolebk± wiedzy , synonimem zamo¿no¶ci, ale te¿ miejscem walk konkurencyjnych dwóch opcji wiedzy. ¦wi±tynie.... najwy¿sze dawne szko³y ( poziom obecnych studiów), reprezentowa³y dwa nurty wiedzy;

1. ¦WI¡TYNIA PRAWEGO OKA HORUSA , wiedza zwi±zana z materi± , ze wszystkim w przestrzeni materialnej , w³adza nad Duchem przez uwik³anie w materii. I TO JEST 100 % ODNO¦NIK DO NIEWOLI EGIPSKIEJ, ZNIEWOLENIA DUCHA PRZEZ MATERIÊ. DOS£OWNIE DUCHA , A NIE CZ£OWIEKA DOS£OWNIE, CZ£OWIEKA PO¦REDNIO, BO ZAWSZE MÓG£ KORZYSTAÆ Z PRAWA WOLNEJ WOLI.

2. ¦WI¡TYNIA LEWEGO OKA HORUSA , wiedza zwi±zana z duchowo¶ci±, mistyk± z Energi±/ Duchem w³adaj±cym materi± z mo¿liwo¶ci± uwolnienia siê z "Niewoli Egipskiej" przez wyj¶cie z uzale¿nieñ Ducha od materii. WYPROWADZENIE GOTOWEJ DUCHOWO GRUPY LUDZI ( POWIEDZMY ¯YDÓW) GOTOWYCH NA TRANSFORMACJÊ ENERGETYCZN¡ BY£O WYPROWADZENIEM NARODU WYBRANEGO ( wyselekcjonowanego ) Z "NIEWOLI EGIPSKIEJ" .



"LUD WYBRANY".... wyprowadzali z Egiptu kap³ani ¦wi±tyni LEWEGO OKA HORUSA , czyli Arcykap³anka MIRIAM ze swoimi kap³ankami i kap³anami , gotowych wyselekcjonowanych w rytualnych egzaminach mistycznych , ludzi , zwi±zanych ze ¦WI¡TYNI¡ LEWEGO i PRAWEGO OKA HORUSA, czyli grupê ludzi podporz±dkowan± sobie i Moj¿eszowi wybranemu na arcykap³ana NOWEJ ¦WI¡TYNI, NOWEGO JERUZALEM.

Ludzi by³o 600 nie wiêcej , poszli na pustyniê , ale nie na ¿adne piaski bezkresne , a do Oazy na ¶rodku pustyni ,ta Oaza by³a bardzo starym miejscem wysp± centraln± na dawnej Atlantydzie , czyli najstarsz± ze ¦wi±tyñ w której byli przedstawiciele najwy¿si obydwu opcji , prawego i lewego oka Horusa.

Manna..... manna czy MANA ... ? energia ¿ycia której ilo¶æ i jako¶æ stymulowa³a uruchomiona przez Miriam i Moj¿esza ARKA gdy byli zespoleni mi³o¶ci± bezwarunkow±.
Gdy Moj¿esz podzia³a³ na Miriam z³ymi , negatywnymi uczuciami, ARKA tworzy³a bardzo niebezpieczn± energiê ¶mierci.Stawa³a siê najgro¼niejsz± z broni.

http://boberov.dyndns.org/Kippin/OrgonSiecWilka/orgon1.html

Mana/ orgon , nie manna mia³a zast±piæ tradycyjne jedzenie wyzwoliæ cia³o materialne, Nowego Cz³owieka z uzale¿nieñ "Egipskiej Niewoli"...

Co siê sta³o z powodu niedojrza³o¶ci samego Moj¿esza i jego strachu przed wej¶ciem w przymierze ze Stwórc±? to ju¿ wiemy, pot³uk³ pierwotne tablice , napisa³ swoje z kodem w³adzy i zawar³ Przymierze z Bogiem , ale to, nie to samo, co ze Stwórc± , bo BÓG , to najwy¿szy aspekt w³adczy ¦WI¡TYNI PRAWEGO OKA HORUSA, PRZEDSTAWICIEL NAJWY¯SZY WIEDZY ASPEKTU ELEKTRYCZNEGO.

Poniewa¿ nie zosta³y spe³nione warunki Przymierza, Moj¿esz znalaz³ sobie inn± kobietê na miejsce Miriam , jego lud nie móg³ wej¶æ do "Ziemi Obiecanej" i nie wejdzie dopóki nie zostan± wype³nione dawne warunki umowy ze STWÓRCA WSZECHRZECZY.

Obecny czas jest momentem odkrywania wszystkich dawnych k³amstw, oszustw, nie mo¿na ju¿ na nich zbudowaæ przysz³o¶ci, zatem i te dawne prawdy zostan± ujawnione LUDZKO¦CI.

M±drzy ludzie , m±drzy ¯ydzi podejm± w³a¶ciwe decyzje by "zatrzymana" w przesz³o¶ci obietnica mog³a wype³niæ siê w naszych czasach.

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2014, 14:34:27 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

homofriends pomorska sith wrzeciono skyworldsv