Narodziny Jezusa. B. Thiering Jezus Mê¿czyzna. Informacje te s± opisane w ksi±¿ek przez P. Barbary Thiring po rozczytaniu tre¶ci zapisanej w Zwojach z nad Morza Martwego.
Maria i Józef byli realnymi lud¼mi , cz³onkami ruchu religijnego o wznios³ych idea³ach i surowych praktykach. wiedli normalne ¿ycie splecione z tym ruchem i uwarunkowane jego rytualnym i historycznym rozwojem. Je¿eli stali siê religijnymi posagami , lud¼mi nierzeczywistymi,zawdziêczaj± swój wizerunek w wiêkszym stopniu ludzkiej wyobra¼ni ni¿ rzeczywisto¶ci, to nie by³ proces wyj±tkowy w dziejach ludzko¶ci.......
Jezus urodzi³ siê w Betlejem, ale w budynku po³o¿onym w odleg³o¶ci oko³o kilometra na po³udnie od p³askowy¿u Qumran. Urodzi³ siê tam dlatego ¿e , takie zwyczaje porodowe obowi±zywa³y w tamtych czasach w domach pobo¿nych ¯ydów. Tzw. "nieczysto¶æ" kobiety, po³ownicy wymaga³a okre¶lonego czasu bytno¶ci w domu porodowym.
Przed "trzêsieniem ziemi"... gdy w Qumran mie¶ci³ siê jeszcze klasztor, istnia³o miejsce ,w którym rodzi³y siê dzieci przeznaczone do ¿ycia monastycznego; tam równie¿ przygotowywano je do ro¿nych obowi±zków. Odbywa³o siê to w Mird (Hirkanni) , oddalonym o 16 godzin marszu od Jerozolimy. Aby dotrzeæ na miejsce , nale¿a³o i¶æ z Jerozolimy na wschód przez Betaniê, a potem na po³udniowy wschody ku górze znanej jako Jabel muntar, najwy¿szemu punktowi w tym rejonie(524m.n.p.m) .....
Po "trzêsieniu ziemi"... Qumran przesta³o byæ dostatecznie czyste , by s³u¿yæ jako klasztor i ¶wi±tynia.Gdy oko³o 11r.n.e zosta³o ponownie zamieszkane spe³nia³o rolê o¶rodka dla bez¿ennych mezczyzn (bez¿enni mê¿czy¼ni to równie¿ tacy którzy posiadali ¿ony),ale na czas dalszej nauki ¶wi±tynnej/ regu³a zakonna, byli z nimi rozliczani. Wracali do ¿on po obowi±zkowym czasie rozdzielenia w celu sp³odzenia kolejnego dynastycznego potomka, odchodzili do zakonu w wyznaczonym czasie i spe³nieniu tej roli)nale¿eli do nich tacy jak "egipscy terapeuci", którzy odsunêli siê wprawdzie od ludzi ale nie zerwali kontaktu ze ¶wiatem. Mieli bardziej liberalne pogl±dy na temat rytua³ów i moralno¶ci.Nadal udzielali schronienia dzieciom z nieprawego lo¿a, lecz - (poniewa¿ do o¶rodka teraz mog³y przychodziæ kobiety-) pozwolili równie¿ zostaæ matkom z dzieæmi.
Rodzi³y i pielêgnowa³y swe dzieci w budynku z , którego korzysta³y kobiety "nieczyste", bêd±ce w stanie menstruacyjnym i "nieczysto¶ci" po po³ogowej . Ze Zwoju ¦wi±tynnego mo¿na wyczytaæ ¿e takie miejsca istnia³y poza obrêbem ka¿dego miasta (dawne szpitale porodowe) , a inny zwój podaje , w jakiej odleg³o¶ci maj± byæ urz±dzone taki "nieczyste" miejsca, oko³o prawie 5 stadiów, czyli kilometra ; o godzinê marszu od miejsca pobytu rytualnie czystych ludzi.
Jak ju¿ wiadomo na po³udnie od Qumran w takiej odleg³o¶ci znajdowa³ siê pewien budynek. W Zwoju miedzianym natrafiono na jego nazwê ;
" Dom Królowej ". Budynek nazwano domem Królowej, poniewa¿ Królowa, ¿ona potencjalnego króla z rodu Dawida, by³a w nim prze³o¿on±
"ubogich kobiet"... ( nie znaczy to ze kobiety by³y biedne , jest to kolejne okre¶lenie stanu zakonnego w trakcie ma³¿eñstwa).
"Kobieta uboga"to kobieta , która
jeszcze nie ma pe³nego dostêpu do wiedzy duchowej przekazywanej w zakonie, nie zna jeszcze wszystkich wtajemniczeñ, nie posiada pe³nej wiedzy , jest w trakcie jej poznawania.
*******
W okresie klasztornym budynek ten znany by³ jako
¯£OB , bêd±cy kopi± pewnej budowli w Jerozolimie usytuowanej na Gorze Oliwnej w odleg³o¶ci 5 stadiów od centrum miasta.
¯³ób by³ miejscem z którego wychodzi³a procesja koronacyjna królów z rodu Dawida. Na¶laduj±c dawny rytua³ wje¿d¿ali oni na grzbiecie mu³a króla Salomona do miasta. Królewskiego mu³a uczestnicz±cego w ceremonii trzymano w stajni na Gorze Oliwnej; w ten sposób Góra Oliwna sta³a siê ¯³obem.Opis z ustêpu w Dawnych dziejach Izraela Józefa Flawiusza.
Gdy nastêpca króla z rodu Dawida zosta³ wygnany z kap³anami do Qumran potrzebny sta³ siê budynek bêd±cy odpowiednikiem ¯³obu.
Wzniesiono go w odleg³o¶ci 5 stadiów na po³udnie od Qumran, To w³a¶nie st±d Jezus na czele triumfalnej procesji wjecha³ na grzbiecie ¼rebaka do Jerozolimy - w liczbie mnogiej (liczba mnoga nazw miast ma inne znaczenie ni¿ rzeczywiste)
Zgodnie ze s³owami liturgii koronacyjnej urodzi³ w drugim Psalmie Dawid w monecie swej koronacji "narodzi³ siê" jako przybrany Syn Boga. ka¿da wa¿na zmiana osobistego statusu jest
symbolicznymi narodzinami w kolejnym etapie ¿ycia. Np. obecne wrêczenie komu¶ dyplomu lekarza... jest "narodzeniem siê nowego lekarza".... W symbolicznym sensie ¯³ob by³ "Betlejem", bowiem Jezus formalnie urodzi³ siê w biblijnym Betlejem na po³udnie od Jerozolimy.
Po "trzêsieniu ziemi" ( w tym wypadku ,
wygnanie nastêpcy króla z rodu Dawida z kap³anami do Qumran nast±pi³y zmiany lokalizacji niezbêdnych zgromadzeniu budynków, przeniesiono ¯³ob kolo Qumran, symboliczne Betlejem sta³o siê "Betlejem Judzkim".
Qumran pozosta³o "Judea" poniewa¿ tak nazwano obszar poza jego murami.
Tak wiec budynek na po³udnie od p³askowy¿u Qumran by³ "Domem Królowej", , ¯³obem i Betlejem Judzkim,( opcja Esseñczyków Judzkich) w "Domu Królowej" rodzi³y siê dynastyczne dzieci , poczête w "czysto¶ci" - zgodnie z zasadami rytualnymi, by³y potencjalnymi "Królami i Królowymi, albo Ojcami i Matkami kolejnych linii rodowych.
Jezus zosta³ poczêty i narodzi³ siê za czasów arcykap³ana Szymona Beatosa ( to jest I Jan Chrzciciel, Szymon Mag) który sprawowa³ w³adzê kap³añska od 23 do 5 r.n.e. ( moim zdaniem daty s± niezgodne, w innych miejscach s± inne). Szymon i jego stronnictwo reprezentowali jeden z dwóch g³ównych pogladow na kwestie rytua³u i moralno¶ci, które podzieli³y wówczas judaizm. Beatosianie podchodzili bardzo rygorystycznie do zasad wspó³¿ycia p³ciowego i dla nich Jezus by³ dzieckiem rytualnie poczêtym,a nie dzieckiem sierot±.. ( tu po raz kolejny pada pytanie moje " Ichthys (ΙΧΘΥΣ) = RYBA i ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós) - Chrystus = CHRYSTUS", kto?) To oznacza³o ¿e Jezus nie móg³ byæ nieczysty nie by³o ¿adnych problemów z identyfikacj± Jego nieskazitelnego poczêcia. Dlatego móg³ siê narodziæ w Domu Królowej w ¯³obie, w " Betlejem Judzkim". Tam rodzi³y siê
TYLKO dzieci "czysto rytualnie poczête!"
Magowie (Kaplani) Esseñczycy z diaspory (miejsca zamieszkania ¯ydów poza Judea) uznawali rytualne pochodzenie Jezusa i chcieli go chroniæ.
Jak dla mnie zaistnia³o pomieszanie w nazewnictwie i to bardzo du¿e ( nie wiem czy celowe czy przypadkowe z powodu nie wiedzy) z tego wzglêdu ju¿ od dawna nie odró¿nia siê dwóch okre¶leñ
Ichthys (ΙΧΘΥΣ) = RYBA i ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós) - Chrystus = CHRYSTUS.
Historie tych dwóch symboli , to historie dwóch ro¿nych osób.
Ichthys (ΙΧΘΥΣ) = RYBA, to Maria Magdalena.
ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós) - Chrystus = CHRYSTUS., to Jezus.
Na podstawie mojej wiedzy Jezus urodzi³ siê zgodnie ze wszystkimi zasadami rytua³ów dynastycznych. Natomiast Maria Magdalena nie, poniewa¿ by³a córk± Heroda Wielkiego z jego synow± , Herodiad±, ¿on± Heroda Filipa - Boethos, w pewnych krêgach by³a uznawana za mamzera. Dopiero adopcja przez starszego brata Heroda Filipa Boethos, - I Jana Chrzciciela zmieni³a jej status. Jednak do koñca jej ¿ycia toczy³y siê dyskusje nad uznaniem jej wszystkich praw.
Trzech Króli? MAGÓW- KAP£ANÓW , przybywszy do Qumran pytaj±c w którym domu przyszed³ na ¶wiat? chcieli poznaæ jego status spo³eczny, miejsce urodzenia bowiem odzwierciedla³o status narodzonego dziecka , mog³o byæ "sierot±" lub "królem".
Kwestia pochodzenia Jezusa ( Jezusa czy Ichthys?) przez ca³e jego i jej ¿ycie by³a rozstrzygana w uzale¿nieniu od sprawowania w³adzy przez kolejne opcje kap³anów. Raz pretendentem do tronu by³ Jezus , a kolejnym razem jego brat Jakub. O losie Jezusa decydowa³y zmiany polityczne i kwestia orientacji kap³anów przemiennie decyduj±cych w sprawach dynastycznych. Te dwie opcje (Lewici i Sadokici) reprezentowane by³y przez najwy¿szych kap³anów nosz±cych imiona Annasz i Kajfasz jest to bardzo istotny w±tek w ca³ej tej historii Jezusa i MM.
Rozdzia³ 9. Urodzony na króla B.Thiering
******************************************************
rozdzia³ ; Józef w "Egipcie".
UJECIE DO "EGIPTU" JÓZEFA (ojca Jezusa) wraz z rodzin±.W oko³o 4r.n.e. gdy zmar³ Herod rozpocz±³ siê 9 letni okres walki Archelosa o zachowanie tronu. Oburzony Antypas oraz sprzyjaj±cy mu ¯ydzi doprowadzili do zamêtu w kraju. Rzymianie sprzyjali Herodom uwa¿aj±c ¿e dziêki nim w Judei zapanuje spokój.
Józef ojciec Jezusa pragn±³ pokoju wzorem swego ojca Jakuba- Helego. Istnia³a realna gro¼ba utraty to¿samo¶ci narodowej , ¼ród³em tego zagro¿enia by³ Rzym. w 5 w.p.n.e za¿±dano od wszystkich ¯ydów z³o¿enia przysiêgi na wierno¶æ cesarzowi i rz±dowi Heroda. Odmówi³o 6000 Faryzeuszy,zamo¿nych przedstawicieli Judei ambitnych ludzi d±¿±cych do w³adzy dziêki du¿emu wp³ywowi na podporz±dkowanych sobie przywódców religijnych. Przez wielo¶æ ró¿norodnych uk³adów finansowych i koligacji religijnych w kraju i diasporze mieli te¿ wielki wp³yw na szarych ludzi. By³ to pocz±tek obrony narodowej niezale¿no¶ci ale rownie¿ przejêcia w³adzy i kszta³towania uznanych przez nich nurtów religijnych z przekazem nie zawsze w 100% prawdziwej wiedzy pierwotnej. Niestety nazwaæ to nalezy olbrzymi± mistyfikacj± i manipulacj± rzeczywisto¶ci± dla korzy¶ci okre¶lonych grup i opcji religijnych.
Józef ( który Józef , kto pe³ni³ w Rodzie Dawida rolê Józefa, czy ju¿ ¿onaty Jezus?

) przy³±czy³ siê do protestu, sprzymierzy³ siê w ten sposób nie z Esseñczykami z Palestyny ( istnia³y dwie grupy Esseñskie, które s³ucha³y jego ojca) , lecz z Terapeutami Egipskimi, ascetami , którzy wówczas stali na czele qumrañskiej wspólnoty.
Wyja¶niæ trzeba i¿ te dwa ró¿ne Zakony Esseñczyków maj± swoje korzenie w Egipcie czas tworzy³ z nich ro¿ne frakcje i na ich pniach wyrasta³y nowe szczepy. Ale te dwa bardzo czyste stare nurtu równie¿ przetrwa³y i s± aktywne w ukryciu do dzisiaj.
Osi±gniêcie pe³ni wiedzy wymaga³o od ich adeptów 7 letniego pobytu w ka¿dej z opcji i osi±gniêcia rozwoju przez
"PRAWDÊ", któr± oni g³osili jako najczystsz± wiedzê.
1. Zakon Esseñczyków Terapeutów by³ dawnym Egipskim Zakonem Horusa Lewego Oka, przy wyj¶ciu z Egiptu jego Arcy - Kap³ank± by³a Miriam.
2. Zakon Esseñczyków z Palestyny by³ dawnym Zakonem Horusa Prawego Oka, przy wyj¶ciu z Egiptu , jego Arcy - Kaplanem by³ Moj¿esz.
Dopiero po po³±czeniu tej wiedzy ( ¿eñskiego i mêskiego aspektu) mog³a byæ utworzona MER KA BA znana rownie¿ jako
GWIAZDA DAWIDA. czyli otwiera³y siê bramy wej¶cia ( powrotu) do pradawnej wiedzy MER - Matki, Matrycy , Ducha ¦wiêtego, po z³±czeniu w JEDNIÊ z ni± KA - wcielonej Duszy ( Iskry ¯ycia) i BA - obecnego cia³a materialnego.
Naprawdê nie istnieje inna droga do wiedzy, kto uwa¿a i¿ jest, ten b³±dzi ¶cie¿kami naiwno¶ci , które prowadz± go do donik±d....
W czasie gdy Terapeuci zamieszkiwali w dawnym klasztorze , Qumran by³o "Egiptem" , przywo³uj±cym wspomnienie z pobytu w Egipcie i Starego Testamentu.
Terapeuci tworzyli wspólnotê z³o¿on± zarówno z mê¿czyzn jak i kobiet.Przez wiêkszo¶æ czasu ¿yli osobno , spotykali siê co 7 tygodni by wspólnie spo¿yæ religijny posi³ek. Spotkanie trwa³o ca³± noc i czêsto doprowadza³o do duchowej ekstazy. Terapeuci nie pili wina,ich prosty posi³ek sk³ada³ siê z chleba i wody.
Przywódc± terapeutów wówczas by³ cz³owiek zwany Teodosem, Józef sprzymierzy siê z Teodosem , ³±czy³y ich podobne zasady , obaj nadali sobie tytu³y zaczerpniête ze Starego Testamentu; Józef -Gwiazda Dawida, Teodos- Ber³o. A mo¿e bylo odwrotnie....? Józef , ber³o , a Teodos - Gwiazda...

Pó¼niej nie popieraj±c protestu Faryzeuszy Józef narazi³ siê Herodowi Antypasowi, mia³ wiêc on powód by ¶cigaæ Józefa i jego rodzinê.
Józef wiedzia³ ¿e jest w niebezpieczeñstwie, poprosi³ o rade "anio³a" (anio³- funkcja zakonna , prze³o¿ony zakonny Józefa). ANIO£ , da³ mu radê ,; UCHOD¬ DO EGIPTU, ( nie chodzi³o tu o odlegle pañstwo Egipt, tylko o dawny klasztor w Qumran)
Qumran, czyli "Egipt" by³ za czasów bytno¶ci Esseñczyków Terapeutów odpowiedni± kryjówk±. Okoliczne groty by³y wykorzystywane jako miejsca samotnej medytacji , a w wapiennych urwiskach by³o ich tak du¿o , ¿e mo¿na by³o pozostaæ niezauwa¿onym przez d³u¿szy czas.
Tak wiec brak wiedzy lub premedytacja przekazuj±ca fa³szywe informacje z ¿ycia Jezusa odwróci³a prawdê tamtych zdarzeñ , barwnie opisuj±c ucieczkê Józefa z Mari± i nowo narodzonym Jezusem do Egiptu. Tak nie by³o , bo to miejsce nazwane "Egiptem" zakodowane przed uszami tych którzy mieli tego nie poznaæ by³o klasztorem w Qumran.
Józef sta³ siê znany jako bohaterski obroñca judaizmu , i na d³ugo pozosta³ we wdziêcznej pamiêci ¯ydów jako s³ynny przywódca.
Boeteñski arcykap³an Joazar, otrzyma³ przydomek SMOK.
Archelaos by³ CIELÊCIEM (jednym z czterech ¿ywych stworzeñ Ezachiela)
Judasz , zosta³ BESTIA.
Mi³o¶æ jest szczê¶ciem.
Kiara