Strony: [1] 2

NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« : Luty 01, 2010, 14:10:57 »
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 15:41:14 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2010, 15:42:35 »

Obalanie mitu  o mleku , masle , serze oraz jogurcie i wszystkich mlekopochodnych..

Mleko ukryta trucizna cz 1

http://www.youtube.com/watch?v=KJkSLqYozfM&feature=related
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2010, 17:11:32 »

Piekne wlosy.


W³osy s± nasz± wizytówk±. O ile now±, wystrza³ow± bluzkê za³o¿ymy najwy¿ej dwa razy w tygodniu, nasze w³osy towarzysz± nam zawsze i wszêdzie. Warto wiêc zainwestowaæ trochê czasu i pracy, aby z w³osów uczyniæ atrybut naszej atrakcyjno¶ci.

Je¿eli w naszym organizmie brakuje jaki¶ sk³adników mineralnych czy witamin, najszybciej zauwa¿ymy to na naszych w³osach.
W³osy s± bardzo wra¿liwe na stres, warunki ¶rodowiska, zmêczenie, a tak¿e braki w diecie.
Pielêgnacjê naszych w³osów powinni¶my rozpocz±æ od wewn±trz, poniewa¿ ¿adne upiêkszaj±ce szampony nam nie pomog± je¿eli w³osy nie bêd± prawid³owo od¿ywione od ¶rodka.

Co powinni¶my dostarczyæ naszym w³osom ¿eby by³y piêkne i l¶ni±ce:

cynk pierwiastek ten poprawia ukrwienie skóry, jest czê¶ci± sk³adow± w³osa, ma wp³yw na jego wytrzyma³o¶æ i wygl±d. Znajdziemy go w ¿ycie, orzechach w³oskich, migda³ach, kukurydzy, s³oneczniku, jajach, gryce, sezamie, a tak¿e w pszenicy.

magnez to drugi pierwiastek niezbêdny do prawid³owego rozwoju w³osa. Szukaj go w broku³ach, orzeszkach piniowych, fasoli, ¿ycie, jêczmieniu, orzechach w³oskich, grejpfrutach, ziarnach dyni.
¿elazo niedobór ¿elaza w diecie mo¿e prowadziæ do ³ysienia. Grozi to zarówno mê¿czyznom jak i kobietom. Warto wiêc zadbaæ o odpowiedni± poda¿ tego pierwiastka z diet±. Najlepiej przyswajalne jest ¿elazo z czerwonego miêsa, podrobów, wêdlin, ostryg, ale znajdziesz je równie¿ w szpinaku, pestkach dyni, orzechach, daktylach, morelach i pszenicy.
 mied¼ niedobór miedzi prowadzi do odbarwienia i niekorzystnych zmian strukturalnych w³osa. Pierwiastka tego szukajmy w orzechach, grochu, fasoli, kaszach, makaronach, produktach zbo¿owych oraz rybach i w±tróbkach zwierzêcych.

wapñ to nie tylko sk³adnik budulcowy ko¶ci - tak¿e w³osy potrzebuj± tego makroelementu. Najlepszym ¼ród³em wapnia jest mleko i produkty mleczne.Pe³nowarto¶ciowe bia³ko, w którym znajduje siê odpowiednia ilo¶æ cysteiny, tryptofanu oraz metioniny. Aminokwasy te wp³ywaj± na wzrost, po³ysk, ³amliwo¶æ i wypadanie w³osów. Bia³ko, zawieraj±ce wszystkie niezbêdne aminokwasy, znajduje siê w miêsie, jajach, mleku i produktach mlecznych.

witamina A w³osy szczególnie dotkliwie odczuwaj± brak w³a¶nie tej witaminy, dlatego starajmy siê nie dopuszczaæ do jej niedoborów. Witaminê tê znajdziemy w t³uszczu i oleju rybnym, ma¶le, w±tróbce, marchewce,

witaminy z grupy B w naszej diecie powinny znale¼æ siê broku³y, orzeszki piniowe, awokado, szpinak, owies, kurczak, banany, brukselka, migda³y, daktyle, seler naciowy, ziarna s³onecznika.

S±dz±c po d³ugo¶ci powy¿szej listy mo¿na s±dziæ, ¿e nasze w³osy s± do¶æ wymagaj±ce. Jednak nie potrzebuj± one nic wiêcej poza zdrow± zbilansowan± diet±. Je¿eli masz trudno¶ci ze zbilansowaniem diety, mo¿na podeprzeæ siê suplementami z apteki. Na rynku dostêpnych jest wiele preparatów pomagaj±cych nam we w³a¶ciwej pielêgnacji w³osów.

Nie dajmy siê jednak zmyliæ - w³osy mog± nam sygnalizowaæ znacznie powa¿niejsze schorzenie ni¿ tymczasowy brak witamin.
 
Warto wiêc pokusiæ siê o laboratoryjn± analizê w³osa i zasiêgn±æ profesjonalnej opinii na temat stanu od¿ywienia naszej czupryny.

http://www.proekologia.pl/e107_plugins/content/content.php?content.17842.1
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #3 : Maj 14, 2010, 09:54:25 »

ciekawostka..eczenie magnesami - najstarsza terapia ¶wiata
Na innym forum napisal songo1970.


Leczenie magnesami – najstarsza terapia ¶wiata

 Naturalna terapia polem magnetycznym poprzez poddawanie ustroju dzia³aniu pola ziemskiego jest najstarsz± terapi± ¶wiata, a lecznicze dzia³anie pól magnetycznych nie jest odkryciem XX wieku.Medycyna chiñska przesz³o 2000 lat temu, jak równie¿ medycyna Korei i indyjska Ayurveda uznawa³y naturalne magnesy jako wa¿ne ¶rodki i metody w terapii regulacyjnej.W Chinach magnetoterapia nale¿a³a ju¿ ok. 1000 lat przed pierwszym pisemnym opisem nauki o akupunkturze do praktyki leczniczej.   Równie¿ w staro¿ytnych kulturach Grecji i Egiptu leczenie magnetytami i sztabkami magnesu nale¿a³o do metod terapeutów. Ju¿ Arystoteles w III wieku p.n.e. potwierdzi³  istnienie terapeutycznych mo¿liwo¶ci magnesu. Galen w II wieku n.e. wykorzystywa³ magnesy do likwidacji lub os³abienia bólu powodowanego ró¿nymi rodzajami chorób.W Persji w X wieku n.e. u¿ywano magnesy do usuwania skurczów miê¶ni, za¶ Francuskie Królewskie Towarzystwo Medyczne w 1877 roku zainicjowa³o pierwsze znacz±ce studia nad magnetoterapi±.Du¿± rolê w tym zakresie odegra³ austriacki lekarz Franz Anton Messmer (koniec XVIII wieku). Twierdzi³, ¿e oddzia³ywanie pola magnetycznego na ludzki organizm pobudza ukryte w prawej pó³kuli mózgowej pierwotne instynkty komunikacji telepatycznej. Metodê jego leczenia nerwic, wywo³ywania stanów hipnotycznych, pobudzania zdolno¶ci jasnowidzenia i telepatii nazwano „mesmeryzmem”.

Dzisiaj ju¿ wiadomo, ¿e pole magnetyczne o odpowiednio dobranych parametrach powoduje samoregulacjê pracy komórek i wzrost ich aktywno¶ci. Wp³yw w³a¶ciwego pola magnetycznego na komórki nerwowe sprawia, ¿e cz³owiek mo¿e odbieraæ pole magnetyczne Ziemi podobnie jak np. ptaki i orientowaæ siê wed³ug niego w przestrzeni.

 

Ca³a nasza matka-Ziemia jest wielkim magnesem. Badania naukowe potwierdzaj±, ¿e istniej± znacz±ce ró¿nice w lokalnej sile pola magnetycznego. S± miejsca na Ziemi o wiêkszym natê¿eniu pola, s± i o mniejszym natê¿eniu.Cz³owiek pierwotny przez ca³e swoje ¿ycie by³ pod intensywnym dzia³aniem pola geomagnetycznego - chodzi³ boso, czyli mia³ bezpo¶redni kontakt z Ziemi±. Naturalny instynkt sprawia³, ¿e mieli¶my bezpo¶redni kontakt z ziemskim polem elektromagnetycznym, które wp³ywa³o na pole elektromagnetyczne naszego organizmu.Przecie¿ ka¿dy z nas, jako ciep³okrwisty  organizm, jest ¼ród³em promieniowania elektromagnetycznego, szczególnie intensywnego w ¶rodkowej czê¶ci pasma podczerwieni. I nie jest to jedyny rodzaj promieniowania, którego ¼ród³em jest nasz ustrój. Ponownie potwierdza siê, ¿e jeste¶my istotami elektromagnetycznymi.

Ekspert magnetoterapii dr Alphons van der Burg reasumuje: „Wszystkie procesy ¿yciowe nale¿y pojmowaæ jako elektromagnetyczne. Mo¿na mówiæ o obecno¶ci elektromagnetyzmu w przyrodzie. Dlatego nale¿y stwierdziæ, ¿e pola magnetyczne i pola elektryczne dotykaj± wszystkich aspektów organizmu i przebiegu jego czynno¶ci. Podsumowuj±c: magnetyzm wspiera zdrowie i witalno¶æ, utrzymuje tkankê zdrow± i elastyczn±, wspiera leczenie skaleczeñ i dzia³a koj±co na ból...”

 

Biolog i naukowiec prof. dr G. Glombek z Uniwersytetu w Düsseldorfie o¶wiadczy³ w 1983 r. w swojej publikacji:„Poniewa¿ nie mo¿na sobie wyobra¿aæ jakichkolwiek stanów fizjologicznych, jak i psychologicznych bez odpowiedniego wspó³udzia³u zmian elektromagnetycznych w ka¿dym systemie biologicznym, to energia elektromagnetyczna jako pole dzia³ania przyrody nie mo¿e byæ bez wp³ywu na zdrowie i chorobê!”

 Znany na ca³ym ¶wiecie fizyk i laureat nagrody Nobla Werner Heisenberg okre¶li³ to jeszcze wyra¼niej:

 
 ENERGIA MAGNETYCZNA

 

JEST ELEMENTARN¡ ENERGI¡,

 

OD KTÓREJ  ZALE¯Y CA£E ¯YCIE ¦WIATA.

 

 Czy¿ trzeba mocniejszego stwierdzenia?

 

Jak ju¿ powiedzieli¶my, dzia³alno¶æ cz³owieka powoduje bardzo silne zmniejszanie oddzia³ywañ naturalnego ziemskiego pola magnetycznego na ludzki organizm, a w efekcie na zdrowie.Zamkniête budownictwo betonowe budynków mieszkalnych i biurowych, wzrastaj±ce zatykanie gruntów i powierzchni betonem i asfaltem, wytwarzanie sztucznych pól przez nowoczesn± elektrotechnikê ma wyra¼nie negatywny wp³yw na biomagnetyzm cz³owieka. ¯yjemy w ¶wiecie, w którym cywilizacja pozbawi³a nas w ogromnym stopniu tego zbawiennego dzia³ania pola magnetycznego z Ziemi oddzielaj±c nas od niej betonem, asfaltem, wielopiêtrowymi budynkami, samochodami.

 

W miarê postêpu cywilizacyjnego cz³owiek coraz bardziej oddala³ siê wiêc od pierwotnego stanu, zatracaj±c jednocze¶nie zdrowy instynkt, który podpowiada³ mu, co jest korzystne, a co nie dla jego zdrowia.Dzisiaj p³acimy za utratê tego instynktu wszelkimi nerwicami, bezsenno¶ci±, zwyrodnieniami krêgos³upa, napadami lêku, utrat± witalno¶ci, chorobami nowotworowymi, zaburzeniami w funkcjonowaniu ca³ego naszego organizmu i przedwczesnym starzeniem siê. Techniczne przy¶pieszenie rozwoju ludzko¶ci znacznie wyprzedzi³o zdolno¶ci samoregulacyjne organizmu.

 

Jak rzadko masz bezpo¶redni kontakt z Ziemi±? Jak rzadko chodzisz boso po naturalnym pod³o¿u? Pracujesz ciê¿ko oddzielony warstw± betonu od Ziemi. Nawet wtedy, kiedy odpoczywasz przy basenie, to le¿ysz nie na trawie, ale na betonowej nawierzchni.Jak niewiele masz czasu, by w zadowalaj±cy sposób skorzystaæ ze zdrowotnego dzia³ania pola magnetycznego w Twoim ogrodzie?Gdzie mieszkasz? Przecie¿ nasze mieszkania - to elektromagnetyczna klatka z kratami stalowych zbrojeñ w ¶cianach, w których indukuj± siê pr±dy wywo³uj±ce z kolei powstawanie pól elektromagnetycznych, to gêsta sieæ przewodów elektrycznych w ¶cianach, to szereg urz±dzeñ elektrycznych domowego u¿ytku, bez których nie mo¿emy siê ju¿ dzisiaj obej¶æ (przynajmniej tak  siê nam wydaje).

 

Po wielu latach badañ stwierdzono jednoznacznie: cz³owiek ¿yje po¶ród pól elektromagnetycznych oraz posiada w³asne ¿yciodajne biopole. Dysponujemy wiêc autonomicznym polem energetycznym o charakterystycznej czêstotliwo¶ci (wibracji) tworz±cej nasz± obecn± rzeczywisto¶æ – ¶wiat, w którym ¿yjemy.

 
 

CA£E NASZE ¯YCIE JEST WIBRACJ¡ –

 

POCZ¡WSZY OD ATOMÓW,

 

POPRZEZ BILIONY KOMÓREK ORGANIZMU,

 

A¯ DO RYTMU I PULSOWANIA CA£EGO WSZECH¦WIATA.

 
Marzenie: gdyby¶my tak umieli przestrajaæ nasze pole na inne czêstotliwo¶ci, to mo¿e uda³oby siê ¿yæ w innych, równoleg³ych ¶wiatach?

 

Zastanówmy siê. Przecie¿ wystarczy, ¿e zmienisz kana³ w telewizorze, obrócisz ga³kê radioodbiornika, a ju¿ jeste¶ w innym ¶wiecie. Wystarczy, ¿e uderzysz w inne klawisze fortepianu, szarpniesz inne struny gitary – a ju¿ jawi siê inny ¶wiat. ¦wiat innych doznañ, uczuæ. Czy¿ nie jest tak?

 

Naturalne pola, o których wcze¶niej ju¿ mówili¶my – jednak przede wszystkim elektromagnetyczne - Ziemi i pozosta³ych cia³ niebieskich, dzia³aj± na poziomie molekularnym organizmu. Wspomagaj± one energetycznie aktywacjê procesów biochemicznych. Ka¿dy organizm ¿ywy jest z natury tak skonstruowany, ¿e jest w stanie zwalczyæ chorobê lub zachwianie równowagi, je¶li jest energetycznie wydolny.

 

Aktywizacja procesów biochemicznych oznacza pobudzenie procesów regulacji, samoleczenia organizmu i podniesienie odporno¶ci organizmu. Nara¿one na chorobê s± jednostki s³abe, cierpi±ce na niedostatek energii.W jaki jednak sposób pole magnetyczne mog± aktywizowaæ procesy lecznicze?Aktywno¶æ biologiczn± pól elektromagnetycznych rozpatruje siê w trzech p³aszczyznach:

 

1.  pierwszego stopnia – gdzie informacje magnetyczne s± przekazywane do organizmu z otaczaj±cego ¶rodowiska (np. sygna³y pola geopatycznego umo¿liwiaj±ce ptakom orientacjê w przestrzeni),

2.  drugiego stopnia – gdzie nastêpuje przekazywanie informacji wewn±trz jednego systemu biologicznego (np. impulsy nerwowe, przep³yw biofotonów),

3.  trzeciego stopnia – gdzie nastêpuje wzajemna wymiana sygna³ów miêdzy istotami ¿ywymi (np. porozumiewanie ryb za pomoc± impulsów elektromagnetycznych o ró¿nych czêstotliwo¶ciach).

 

Mówimy tu, oczywi¶cie, o naturalnej aktywno¶ci pól elektromagnetycznych. Aktywno¶æ ta jest stymulowana przede wszystkim bardzo s³abymi polami magnetycznymi. Zgodnie z tez± Rosjanina A.S. Pressmana („Pola elektromagnetyczne a ¿ycie”), potwierdzon± przez innych badaczy, oddzia³ywanie s³abych pól elektromagnetycznych ma charakter raczej informacyjny, a nie energetyczny. Jest to bardzo wa¿ne stwierdzenie i jeszcze do niego bêdziemy powracaæ.Przedstawmy teraz podstawowe mechanizmy oddzia³ywania pól magnetycznych na organizmy:

 

·    bezpo¶rednie oddzia³ywanie na ¶ciany (b³ony) komórek, co mo¿e prowadziæ do ich:

-     deformacji,

-     depolaryzacji (przebiegunowania elektrycznego komórki),

-     perforacji (a w efekcie – wylania siê zawarto¶ci komórki do przestrzeni miêdzykomórkowych),

-     obumarcia komórki,

·    oddzia³ywanie na ruch jonów w elektrolitach (co mo¿e mieæ niekorzystne konsekwencje dla przewodnictwa nerwowego),

·    bezpo¶rednie oddzia³ywanie na wodê zawart± w tkankach (jest to istotne ze wzglêdu na to, ¿e w ok. 80% sk³adamy siê z wody),

·    oddzia³ywanie na substancje zawarte we krwi (np. ¿elazo w hemoglobinie).

 
Ze wzglêdu na to, ¿e nasze biopole posiada minimalne natê¿enie, nie jest dla organizmu obojêtne, w jakim ¶rodowisku ¿yje. Powinno to byæ naturalne ¶rodowisko, w którym ¿yj± wszelkie organizmy od tysiêcy lat i w którym przez te tysi±ce lat trwa³ proces ewolucji organizmów ¿ywych.A przecie¿ ostatni wiek – to, jak ju¿ stwierdzili¶my,  skok i szok cywilizacyjny, który zmieni³ diametralnie nasze ¶rodowisko. „Weszli¶my w wiek wysokiej techniki maj±c strukturê cz³owieka pierwotnego.” – stwierdza niemiecki biofizyk prof. Ulrich Warnke – szef Wydzia³u Techniki Biomedycznej Uniwersytetu w Saarbrücken.

 Mówili¶my ju¿, ¿e ka¿dy organ ludzki posiada biopole, co jest jednoznaczne z funkcjonowaniem okre¶lonych czêstotliwo¶ci. Dzia³anie biologiczne wibracji zale¿y g³ównie od ich amplitudy i czêstotliwo¶ci. Niektóre czêstotliwo¶ci pochodz±ce spoza organizmu, zgodne z czêstotliwo¶ci± drgañ w³asnych narz±dów cia³a, mog± prowadziæ do ich rezonansu, tj. silnych drgañ tych narz±dów.W efekcie mog± pojawiæ siê bóle w klatce piersiowej (czêsto o charakterze wieñcowym), zaburzenia oddechowe, parcie na mocz i stolec, zmiany naczyniowe, zmiany ci¶nienia krwi, zaburzenia hormonalne i biochemiczne.

 
„Ka¿dy atom, ka¿da cz±steczka, ka¿da substancja ma swoje w³asne drgania, które odpowiadaj± pewnym d¼wiêkom i kolorom. Razem te d¼wiêki, kolory i wibracje okre¶laj± harmoniê zdrowia lub dysharmoniê choroby.” (dr Enzo Ciccolo, w³oski biolog).

 
 NASZE FIZYCZNE CIA£O – TO URZ¡DZENIE

 

WYTWARZAJ¡CE CZÊSTOTLIWO¦CI.

 
Poszczególne organy ludzkiego cia³a  pracuj± na  czêstotliwo¶ciach:

·     serce 1,2 - 1,7 Hz,

·     tkanka miê¶niowa 4 -18 Hz (najczê¶ciej 7 - 13 Hz),

·     uk³ad nerwowy 10 Hz (przeciêtnie),

·     mózg 13-30 Hz przy rytmie beta, 8-13 Hz  przy rytmie alfa, 3,5-8 Hz przy rytmie theta i 0,5-3,5 przy rytmie delta,

·     jama brzuszna i klatka piersiowa 4-10Hz,

·     pêcherz moczowy 10-18 Hz itp.

 

Dane te s± potwierdzeniem wniosków z badañ prowadzonych przez wspomnianego wcze¶niej dr Hansa Jenny.

 

Wymienione organy mo¿na porównaæ do swoistych bioanten emituj±cych w³asne programy zachodz±cych w nich zdarzeñ biologicznych, np.:

 

·     EEG -        elektroencefalogram pracy mózgu,

·     EKG -        elektrokardiogram pracy serca,

·     EMG -        elektromiogram pracy miê¶ni,

·     EHG -        elektrohepatogram pracy w±troby, itp.

 

Czy jest przypadkiem, ¿e np. czêstotliwo¶æ 10Hz jest charakterystyczna zarówno dla ludzkiego mózgu, jak i drgañ ga³ki ocznej podczas snu, czê¶ci muskulatury w tzw. mikrowibracjach, drgañ skorupy ziemskiej, oscylacji pola magnetycznego Ziemi i elektrycznej pulsacji jonosfery?Czy jest przypadkiem, ¿e napiêcie w polu elektrycznym wokó³ Ziemi – choæ jest zmienne – to posiada czêstotliwo¶æ ok. 7,83Hz, a wiêc jest podobne do przeciêtnej czêstotliwo¶ci pracy mózgu?Oddzia³ywanie promieniowania elektromagnetycznego na nasze organy nie pozostaje wiêc bez skutków.  Z jednej wiêc strony mamy wybitnie negatywne skutki dzia³ania sztucznych pól elektromagnetycznych o du¿ych natê¿eniach i czêstotliwo¶ciach. Z drugiej za¶ – okazuje siê, ¿e naturalne pole jest warunkiem ¿ycia i przetrwania.

 

Fragment ksi±¿ki z cyklu "Barwy Twojego Zdrowia" - "Biomagnetyzm: cudowna moc w ¿yciu - Jak wykorzystaæ lecznicze w³a¶ciwo¶ci pól magnertycznych?"

Autor: Janusz D±browski
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 09:59:01 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #4 : Lipiec 01, 2010, 07:57:27 »

Cos o mleku.


Bia³ko mleka ma w sobie du¿o tzw. kazeiny. To taki trudny do strawienia klej. Chyba jeszcze gorszy do strawienia ni¿ gluten ze zbó¿.
Im cz³owiek starszy tym ma wiêkszy problem z wytwarzaniem enzymu trawi±cego kazeinê- podpuszczki.
Lepsze by³oby pewnie mleko "nadtrawione" przez jakie¶ mikroorganizmy typu dro¿dze kefirowe czy co¶ innego wytwarzaj±cego tzw podpuszczkê mikrobiologiczn±.
Mleko prosto od krowy mo¿e byæ lepsze bo nie jest niszczone temperatur± 135 stopni  u¿ywan± teraz powszechnie do pasteryzacji.

Obecnie ludzie maj± du¿y problem z mlekiem ze wzglêdu na powszechn± nieszczelno¶æ jelit.
Przy szczelnych jelitach nawet niestrawiona kazeina nic nie zrobi, bo zostanie wydalona.
Przy nieszczelnych jest gorzej. Zarówno gluten jak i kazeina wchodzi wtedy do krwioobiegu i zaczyna siê tzw. wojna immunologiczna w organizmie i inne problemy.
tu opisano trochê teorii:
www.leap.pl

Najlepiej zacz±æ od tzw. testu buraczkowego i sprawdzic na szybko swoj± "przepuszczalno¶æ"
www.bioslone.pl
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #5 : Lipiec 01, 2010, 08:27:04 »

Nieszczelnosc jelit.


Nieszczelnosc jelit to duzy problem wspolczesnosci , on to zazwyczaj odpowiada za wiekszosc alergji , oraz wiele innych chorob powodowanych przenikaniem do organizmu substancji w nich bedacych.

Ja znam jeden prosty i skuteczny sposob na uszczelnienie jelit.
Jest nim marchewka gotowana zmiksowana , zmieszana z lyzeczka mala smietany i dwoma duzymi lyzkami soku jagodowego.

Trudno dostac czysty sok jagodowy ( sklepowy nie wchodzi w gre) , ale mozna robic sobie samemu z mrozonych jagod.

Sok jagodowy.
Zagotowac je z cukrem i mala iloscia wody mysle ze na pol kilo gdzies szklanka do poltorej , bo sie woda wygotowywuje.Pogotowac kilka minut , mozna zmiksowac i przetrzec przez sitko.
Z powodzeniem mozna trzymac dluzszy czas w lodowce taki sok.

Marchewke ze smietana i sokiem jagodowym dobrze jest jesc na podwieczorek gdzies okolo 16 na cieplo.

Jest skutecznym uszczelniaczem jelit , poprawia wzrok  , oraz jakosc cery , ma doskonaly wplyw na skore , uzupelnia mikroelemety. Reguluje trawienie.
W sumie smaczne.

Marchewke mozna przygotowac na dwa max trzy dni i trzymac w lodowce zmiksowana.

Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 08:35:10 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #6 : Grudzieñ 10, 2010, 10:22:10 »

Wazne.

UE: Polska wygra³a przed s±dem z KE ws. GMO
PAP, 2010-12-09 12:30

09.12. Luksemburg (PAP) - Dziêki wytkniêciu Komisji Europejskiej proceduralnego uchybienia, polski rz±d doprowadzi³ do uniewa¿nienia decyzji KE, która zabrania³a Polsce wprowadzenia zakazu upraw ro¶lin genetycznie modyfikowanych (GMO). Wyrok w tej sprawie og³osi³ w czwartek S±d UE.

Polski resort ¶rodowiska "z zadowoleniem przyjmuje fakt przyznania racji podnoszonym przez nas argumentom". Poniewa¿ jednak resort nie otrzyma³ jeszcze oficjalnego odpisu wyroku, dopiero po zapoznaniu z ca³o¶ci± materia³u bêdzie móg³ udzieliæ bardziej szczegó³owej informacji na ten temat - poinformowa³o w czwartek biuro prasowe Ministerstwo ¦rodowiska.

O zamiarze wprowadzenia zakazu GMO Polska poinformowa³a KE w kwietniu 2007 r., poniewa¿ chodzi³o o odstêpstwa od unijnej dyrektywy, która nie zezwala na wprowadzanie zakazów GMO w UE. W pa¼dzierniku tego samego roku KE w trybie przyspieszonej procedury pisemnej przyjê³a decyzjê odrzucaj±c± zg³oszone przez Polskê odstêpstwa. Stwierdzi³a w niej, ¿e Polska nie przedstawi³a badañ naukowych, które uzasadnia³yby zakaz.

Rzecz w tym, ¿e KE poinformowa³a o tym Polskê dopiero w grudniu, czyli po pó³rocznym terminie od polskiej notyfikacji, wymaganym w unijnym traktacie. Sekretariat generalny KE t³umaczy³ siê "technicznym b³êdem". W lutym 2008 r. Polska wnios³a do S±du, czyli pierwszej instancji unijnego trybuna³u w Luksemburgu, o stwierdzenie niewa¿no¶ci decyzji KE, podnosz±c zarzuty "naruszenia istotnego wymogu proceduralnego oraz zasady pewno¶ci prawa".

Polska przekonywa³a, ¿e sam fakt przyjêcia decyzji przez KE nie wywo³uje ¿adnych skutków prawnych w stosunku do polskiego rz±du - bo rozstrzygaj±ce znaczenie ma oficjalne powiadomienie Warszawy o decyzji, czyli tzw. notyfikacja. S±d przyzna³ racjê Polsce i doda³, ¿e milczenie KE oznacza³o zgodê na polskie przepisy.

"Zaskar¿ona decyzja, przyjêta w dniu 12 pa¼dziernika, zosta³a notyfikowana w³adzom polskim dopiero w dniu 4 grudnia 2007 r., to jest po terminie 6 miesiêcy przewidzianym w art. 95 ust. 6 akapit pierwszy Traktatu. Z chwil± up³ywu tego terminu projekt ustawy zosta³ wiêc uznany za zatwierdzony i w konsekwencji nie móg³ zostaæ odrzucony przez Komisjê w drodze zaskar¿onej decyzji. Z ca³o¶ci powy¿szych rozwa¿añ wynika, ¿e nale¿y (...) stwierdziæ niewa¿no¶æ zaskar¿onej decyzji. Poniewa¿ Komisja przegra³a sprawê, nale¿y - zgodnie z ¿±daniem Rzeczpospolitej Polskiej - obci±¿yæ j± kosztami" - g³osi wyrok S±du UE.

¦wiadoma swego niedopatrzenia, KE próbowa³a unikn±æ zarzutu przekroczenia terminu dziêki wymianie mejli z polskim rz±dem. 12 listopada wys³a³a decyzjê drog± elektroniczn±, na co jednak polski rz±d odpowiedzia³ 30 listopada, tak¿e mejlem: "Dokumenty za³±czone do ostatniej wiadomo¶ci mo¿emy traktowaæ jedynie jako projekt decyzji Komisji z dnia 11 pa¼dziernika 2007 r., który by³ przedmiotem procedury pisemnej nastêpnego dnia. Mam nadziejê, ¿e oboje jeste¶my ¶wiadomi, ¿e w braku oficjalnej odpowiedzi Komisji wynikaj± z tego okre¶lone konsekwencje dla pó¼niejszej procedury zgodnie z traktatem" - pisa³a polska urzêdniczka do przedstawiciela KE.

20 grudnia 2007 r. w li¶cie do polskiego ambasadora przy UE zastêpca sekretarza generalnego KE t³umaczy³ siê: "Z powodu technicznego b³êdu powiadomienie nie dotar³o do Polski w dniu przyjêcia powy¿szej decyzji. Po ustaleniu, ¿e powiadomienie nie dotar³o do nadawcy, Komisja powiadomi³a Polskê o tej decyzji w dniu 4 grudnia 2007 r.".

W tym samym li¶cie KE powtórzy³a, ¿e Polska nie mo¿e wprowadzaæ zakazu upraw GMO oraz próbowa³a zniechêciæ rz±d do podwa¿ania tej decyzji w Luksemburgu. "Uprzejmie przypominamy, i¿ pañstwo cz³onkowskie nie powinno wykorzystywaæ przyczyn formalnych jako podstawy naruszenia istotnych czê¶ci prawa wspólnotowego ani wprowadzaæ utrudnieñ w funkcjonowaniu rynku wewnêtrznego" - ostrzega³ przedstawiciel KE. To nie zniechêci³o Polski od z³o¿enia pozwu przeciwko KE, który w toku procedury wspar³y jeszcze Czechy, Grecja i Austria.

Pod naciskiem rz±dów wielu krajów i opinii publicznej, od czasu sporu z Polsk± KE z³agodzi³a stanowisko w obronie GMO. Przedstawi³a propozycjê, by kraje UE same decydowa³y, czy chc± zezwoliæ, czy zabroniæ uprawy ro¶lin genetycznie modyfikowanych na czê¶ci lub ca³o¶ci swego terytorium. Nie bêd± jednak mog³y zakazaæ importu i handlu dopuszczonymi w UE odmianami kukurydzy, soi, buraków cukrowych czy bawe³ny GMO. Bez zmian ma pozostaæ unijny system, oparty na opinii naukowców i ocenie wp³ywu na ¶rodowisko i zdrowie ludzi, autoryzacji konkretnych odmian do dopuszczenia na rynek UE.

(PAP)
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #7 : Grudzieñ 25, 2010, 15:59:16 »

Genetyczne manipulacje zwierzetami , ale czy tylko..... ?


Warto to obejrzec by wiedziec co my jemy a co moze nas zjesc....


http://www.youtube.com/watch?v=-sGV6p3yR58&feature=related


Czy swina  w krowiej skorze to jeszcze swinia czy juz krowa?
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #8 : Marzec 03, 2011, 13:28:16 »

Nieznany nauce patogen w uprawach GMO

Profesor Don Huber ze Stanów Zjednoczonych, który bada patogeny ro¶lin przez ponad 50 lat uwa¿a, ¿e zagro¿enie jakie stwarza nowy patogen jest wyj±tkowe, stanowi ogromne ryzyko i powinno byæ ono traktowane jako sytuacja krytyczna.

W swoim li¶cie do Sekretarza Rolnictwa USA Toma Vilsacka prof. Huber pisze: „Zespó³ uznanych naukowców specjalizuj±cych siê w badaniach ro¶lin i zwierz±t zwróci³ niedawno moj± uwagê na odkrycie widocznego jedynie pod mikroskopem elektronowym patogenu, który wydaje siê mieæ du¿y wp³yw na zdrowie ro¶lin, zwierz±t, a prawdopodobnie tak¿e ludzi. Z ogl±du danych wynika, ¿e jest on szeroko rozpowszechniony, mo¿e wywo³aæ powa¿ne konsekwencje, a tak¿e, ¿e wystêpuje w wyra¼nie wy¿szym stê¿eniu w odmianie soi i kukurydzy (RR) [s± to odmiany genetycznie modyfikowane], co mo¿e oznaczaæ zwi±zek z genem RR lub co bardziej prawdopodobne z obecno¶ci± Roundupu. Organizm ten jest dot±d w nauce NIEZNANY.

Jest to bardzo „wra¿liwa” informacja, która mog³aby spowodowaæ za³amanie siê rynku eksportu amerykañskiej soi i kukurydzy, a tak¿e powa¿ne zak³ócenia w krajowych dostawach ¿ywno¶ci i paszy. Istnieje tak¿e prawdopodobieñstwo, ¿e ten nowy organizm ju¿ jest odpowiedzialny za wywo³anie powa¿nych szkód…

Umiejscowienie i stê¿enie patogenu. Patogen wystêpuje w wysokim stê¿eniu w m±czce sojowej i kukurydzianej odpornej na dzia³anie Roundupu, w wyt³okach gorzelnianych z kukurydzy RR, fermentowanej paszy dla zwierz±t, zawarto¶ci ¶wiñskich ¿o³±dków oraz w ³o¿yskach byd³a i trzody chlewnej karmionej produktami RR.

Zwi±zek z rozprzestrzenianiem siê chorób ro¶lin. Patogen wystêpuje w du¿ym stê¿eniu w ro¶linach dotkniêtych dwoma wszechobecnymi chorobami, które obni¿aj± plony i dochody rolników. S± to syndrom nag³ej ¶mierci soi (SDS) oraz fuzarioza kukurydzy. Patogen wystêpuje tak¿e w grzybiczym komponencie czynnika wywo³uj±cego SDS (Fusarium solani fsp glycines).

Zwi±zek ze spadkiem p³odno¶ci zwierz±t. Badania laboratoryjne potwierdzi³y obecno¶æ tego organizmu w szerokim spectrum inwentarza ¿ywego, który by³ dotkniêty niep³odno¶ci± i poronieniami. Wstêpne rezultaty z trwaj±cych badañ pozwalaj± na potwierdzenie zdolno¶ci do wywo³ania poronieñ w warunkach klinicznych.

Istnienie patogenu mo¿e wyja¶niæ przyczynê obserwowanego w ostatnich kilku latach wzrostu czêstotliwo¶ci wystêpowania niep³odno¶ci i poronieñ u byd³a miêsnego i mlecznego, trzody chlewnej i koni. Mieszcz± siê w tym tak¿e ostatnie raporty, mówi±ce o ponad 20% poziomie bezp³odno¶ci u ja³ówek i poronieniach u byd³a na poziomie 45%.”

Ca³y list mo¿na pobraæ TUTAJ- http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2011/03/patogenpopolsku.doc

Opracowanie: Jadwiga £opata i Julian Rose
Na podstawie: www.i-sis.org.uk, www.icppc.pl
¬ród³o: Stop Codex
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #9 : Marzec 05, 2011, 21:52:59 »

Wikileaks ujawnia prawdê o GMO     



Depesze dyplomatyczne ujawnione przez Wikileaks dostarczaj± dowodów na to, czego intuicyjnie od dawna siê domy¶lali¶my: kwestia GMO jest obiektem manipulacji i sta³ych nacisków ze strony USA. Dyplomaci amerykañscy na ca³ym ¶wiecie przedstawiaj± wprowadzanie genetycznie modyfikowanych upraw (GMO) jako strategiczny rz±dowy i komercyjny imperatyw.

Francja i UE

W odpowiedzi na francuski zakaz upraw GMO, ambasador USA w Pary¿u, Craig Stapleton*, doradza administracji w Waszyngtonie rozpoczêcie wojny handlowej w stylu militarnym z ka¿dym krajem Unii Europejskiej, który sprzeciwia siê uprawom GMO (depesza z 14.12.2007). Craig Stapleton prosi administracjê amerykañsk± o ukaranie ca³ej Unii Europejskiej, a szczególnie krajów, które nie wspieraj± upraw GMO: „Zespó³ roboczy ‘Paris’ rekomenduje utworzenie listy sankcji odwetowych, które bêd± bolesne w ca³ej Unii Europejskiej, zgodnie z zasad± zbiorowej odpowiedzialno¶ci, ale przy jednoczesnym nacisku na najgorszych ‘winowajców’. Sankcje musz± byæ raczej wywa¿one, ni¿ z³o¶liwe, ale musz± byæ d³ugoterminowe, jako ¿e nie powinni¶my oczekiwaæ szybkiego zwyciêstwa. Podjêcie takich kroków odwetowych poka¿e Europie, ¿e obecna polityka – przeciwna GMO – bêdzie oznaczaæ realne koszty dla interesów Unii Europejskiej. Dzia³ania takie pomog± tak¿e wzmocniæ zwolenników biotechnologii w Europie” – dodaje ambasador Stapleton. Co ciekawe, ambasador raportuje, ¿e wprowadzenie sankcji zasugerowali mu… francuscy zwolennicy biotechnologii, uznaj±c to za jedyny sposób na odwrócenie obecnych tendencji anty-GMO we Francji.

Ambasador Stapleton przekazuje te¿ w depeszy swoje obawy, ¿e zakaz upraw genetycznie modyfikowanych mo¿e byæ pierwszym krokiem do ograniczenia lub nawet zakazu importu GMO przez Francjê. Uwa¿a, ¿e Europa “cofa siê wstecz” w kwestii GMO, w czym przoduje Francja razem z Austri± i W³ochami, a nawet sama… Komisja Europejska. Uznaje jednak, ¿e USA nie powinny my¶leæ o wycofaniu siê z upraw GMO ze wzglêdu na znacz±ce interesy swojego przemys³u nasiennego w Europie.

Watykan i Ko¶ció³ Katolicki

....

http://www.sekretyameryki.com/?p=5343
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #10 : Marzec 22, 2011, 12:00:54 »

   
Bruksela skar¿y Polskê za GMO

To nic wielkiego , to tylko kolejne wymuszenie zatrucia spo³eczeñstwa w imiê jego "dobra"...... !!!!!!!!
To tylko usi³owania przekszta³cenia DNA Cz³owieka przez wprowadzenie kodów , które bêd± mia³y mo¿liwo¶æ sterowania nami w ró¿noraki sposób!!!!


marzec 21st, 2011 | Comments Off | Kategoria: GMO, ¯YWNO¦Æ by admin
14 marca b.r. Komisja Europejska zaskar¿y³a Polskê do Europejskiego Trybuna³u Sprawiedliwo¶ci z powodu powa¿nych braków wdro¿enia przez nasz kraj dyrektywy dotycz±cej mikroorganizmów zmodyfikowanych genetycznie.

Bruksela zarzuci³a Polsce, ¿e nie wprowadzili¶my obowi±zku informacyjnego dla zak³adów, w których prowadzono dzia³ania zwi±zane z mikroorganizmami zmodyfikowanymi genetycznie. Komisja Europejska postanowi³a te¿ skierowaæ przeciwko Polsce pozew do ETS w sprawie zapisu w polsk± ustawê o ¶rodkach ¿ywienia dla zwierz±t zabraniaj±c± wytwarzania, wprowadzania do obrotu i stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych. Wed³ug urzêdników w Brukseli, istniej± w±tpliwo¶ci czy zapis ten, który ma wej¶æ w ¿ycie w dniu 1 stycznia 2013 r. jest zgodny z prawem wspólnotowym.

W opinii Instytutu Spraw Obywatelskich, stosowana obecnie w Polsce w ¿ywieniu zwierz±t soja modyfikowana genetycznie mo¿e, i powinna byæ zast±piona soj± naturaln±, któr± w du¿ych ilo¶ciach oferuj± nam takie kraje jak Brazylia i Rosja. INSPRO jest zdania, ¿e sprzeciw wobec unormowañ Komisji Europejskiej w sprawie pasz GMO jest dla Polski uzasadniony nie tylko z powodów bezpieczeñstwa ¿ywno¶ci, ale równie¿ ekonomicznie, poniewa¿ w Europie Zachodniej szybko ro¶nie popyt na produkty zwierzêce pochodz±ce od zwierz±t nie karmionych GMO. Dlatego te¿ Polska ma szansê staæ siê znacz±cym eksporterem tradycyjnych, wolnych od GMO produktów spo¿ywczych najwy¿szej jako¶ci.

Warto tu dodaæ, ¿e ju¿ we wrze¶niu 2010 ekspert INSPRO – Marek Kryda, bêd±c reprezentantem Polski na konferencji na temat GMO w Parlamencie Europejskim, wskaza³ na przepisy UE dotycz±ce bezpieczeñstwa GMO, których Polska nie przestrzega i zwraca³ uwagê, ¿e wed³ug oficjalnych danych Komisji Europejskiej w Polsce nie ma upraw GMO, co nie by³o zgodne z prawd±.

W chwili obecnej staje siê jasne, ¿e po tym pierwszym zaskar¿eniu Polski do ETS Komisja Europejska bêdzie musia³a zaskar¿yæ nasz kraj jeszcze kilkakrotnie z powodu nie przestrzegania kolejnych przepisów unijnych w sprawie kontroli nad uprawami GMO.

5 listopada 2010 r. Instytut Spraw Obywatelskich wniós³ skargê do Komisji Europejskiej o nieprzestrzeganie Prawa Wspólnotowego przez Rzeczpospolit± Polsk±, która nie stosuje wa¿nych przepisów unijnych dotycz±cych publicznego rejestru upraw GMO oraz obowi±zku nadzoru pañstwa nad tymi uprawami zgodnie z dyrektyw± 2001/18/WE.

Zaskakuj±cy jest fakt, i¿ mimo wykazanego przez Komisjê Europejsk± systematycznego nieprzestrzegania przez Polskê przepisów UE w dziedzinie GMO, opinia publiczna dowiaduje siê o tym fakcie dopiero w momencie wystosowania przez Komisjê Europejsk± skargi do Europejskiego Trybuna³u Sprawiedliwo¶ci.
Bruksela skar¿y Polskê za GMO

Instytutu Spraw Obywatelskich
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 21, 2011, 09:17:11 »

Fakty i mity o przymusie szczepieñ.




Tak to wygl±da w praktyce.....

Przymusowe szczepienia niezgodne z prawem



Od razu na wstêpie powiem, ¿e temat nie dotyczy sensowno¶ci i wp³ywu na zdrowie szczepieñ, lecz kwestii prawa do odmowy szczepienia i zwi±zanych z tym konsekwencji.

Cytat
Naczelny S±d Administracyjny wyda³ wyrok, w którym stwierdza brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowi±zku poddawania dzieci szczepieniom. Odwa¿na, m³oda mama z Poznania sprzeciwi³a siê terrorowi Sanepidu, który nêka³ j± pismami z gro¼bami oraz okrada³ j± bezprawnie (bez wyroku s±dowego), ¶ci±gaj±c z jej konta bankowego kolejne grzywny, których wysoko¶æ i czêstotliwo¶æ ustala³ wed³ug w³asnego widzimisiê. Nie ma obowi±zku prawnego szczepienia dzieci!
Ka¿da próba zmuszenia nas do szczepieñ lub dowolnych badañ jest niezgodna z Konstytucj±! Mamy prawo odmówiæ i nikt nie mo¿e wywieraæ na nas ¿adnych nacisków!

A oto relacja tej dzielnej kobiety – bierzmy z niej przyk³ad…
* * *

Historia mojego ¶wiadomego podej¶cia do spraw szczepieñ zaczê³a siê od kontaktu z pewn± dzieln± mam±, której synowie bli¼niacy maja autyzm. Opowiada³a mi o swoich codziennych zmaganiach i samotno¶ci. Zaczê³am dostrzegaæ ca³± prawdê, ¿e szczepienia czêsto daj± odporno¶æ, ale du¿ym kosztem: zdrowia, czasem nawet ¿ycia, codziennej walki o przywrócenie zdrowia dziecku i poczucia nie wynagrodzonej krzywdy… To nie jest decyzja, jak± za rodzica mo¿e podj±æ pañstwo w osobie urzêdnika nak³adaj±cego grzywnê.

Pierwsza córka by³a zaszczepiona tylko na BCG i WZWB po porodzie w szpitalu. Mimo moich kilkukrotnych pytañ, nikt nie potrafi³ mi udzieliæ odpowiedzi kiedy bêd± szczepiæ moje dziecko. Nie mia³am odwagi zaprotestowaæ… na kolejne szczepienia do przychodni ju¿ z ni± nie posz³am.

WEZWANIE Z SANEPIDU

Na pocz±tku otrzyma³am z Sanepidu wezwanie do przedstawienia odroczenia szczepieñ przez lekarza, straszona grzywn± za niestawienie siê i rozpoczêciem postêpowania administracyjnego, gdy nie zaszczepiê dziecka. Gor±czkowo zaczê³am szukaæ lekarza, który mo¿e mi pomóc, jednak gdy ju¿ znalaz³am, lekarz wycofa³ siê ze swojej obietnicy. W Sanepidzie powiedzia³am, ¿e wstrzymujê siê od szczepieñ do 2 roku ¿ycia córki i przez rok nie by³am niepokojona. W przychodni lekarka poprosi³a mnie o podpisanie o¶wiadczenia, ¿e poinformowa³a mnie o obowi±zku szczepienia.

DECYZJA ADMINISTRACYJNA

W miêdzyczasie urodzi³am drug± córeczkê. Tym razem przygotowa³am wcze¶niej krótkie o¶wiadczenie, ¿e na razie rezygnujê ze szczepieñ. Do¶æ szybko odezwa³ siê Sanepid upominaj±c siê o szczepienia obu dziewczynek. Po moich wyja¶nieniach, ¿e nadal nie bêdê ich szczepi³a, wystawiono dwie decyzje administracyjne nakazuj±ce zaszczepienie dzieci pod rygorem natychmiastowej wykonalno¶ci wszystkimi zaleg³ymi szczepionkami w jednym terminie…

Odwo³a³am siê od nich powo³uj±c siê na ryzyko jakie ze sob± nios± i wnioskuj±c o wykonanie badañ, które pozwol± wykluczyæ ryzyko powik³añ poszczepiennych. Wojewódzki inspektor sanitarny zupe³nie nie odniós³ siê do tego co napisa³am, podtrzymuj±c decyzjê inspektora powiatowego. Od tego postanowienia ju¿ siê nie odwo³a³am, trzy miesi±ce pó¼niej otrzyma³am upomnienie, a potem grzywnê w celu przymuszenia 2 x po 550 z³.

GRZYWNA

Przepisy precyzuj±, ¿e Sanepid mo¿e nak³adaæ te grzywny jednorazowo do 10 000 z³, a ³±cznie do 50 000 z³. W praktyce rodzice dostaj± grzywny w wysoko¶ci od 200 do 600 z³, a w Kielcach nawet do 5000 z³. S± zajmowane konta bankowe lub grzywna jest ¶ci±gana z pensji.

SKARGA DO S¡DU

Odwo³a³am siê od tego postanowienia do II instancji, a po podtrzymaniu z³o¿y³am skargê do s±du nie korzystaj±c z pomocy prawnika. W czerwcu tego roku Wojewódzki S±d Administracyjny powo³uj±c siê na orzeczenie NSA orzek³, ¿e brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowi±zku poddania siê szczepieniom i uchyli³ decyzje administracyjne i postanowienia o na³o¿eniu grzywny. Wygra³am, ale kosztowa³o mnie to cztery lata nerwów, czytania przepisów i pisania pism. Cieszê siê jednak, ¿e zmobilizowa³o mnie to do dzia³ania w obronie naturalnego zdrowia dzieci i wolno¶ci wyboru.

Mimo tych orzeczeñ Sanepidy nie zaprzesta³y swoich praktyk, a rodzice poszkodowanych po podaniu szczepionki dzieci, nadal nie otrzymali odszkodowañ, które pozwoli³yby im chocia¿ czê¶ciowo, dziêki kosztownemu leczeniu i rehabilitacji , wróciæ do zdrowia. Rodzice nadal maj± problemy z przyjêciem przez lekarzy zg³oszeñ podejrzenia niepo¿±danych odczynów poszczepiennych, a czêsto nawet nie s± ¶wiadomi, ¿e taki obowi±zek ci±¿y na lekarzu.

PETYCJA

Wszystko to prowadzi do braku zaufania do ca³ego systemu szczepieñ ochronnych i s³u¿by zdrowia w naszym kraju. Dlatego nadal zbieramy podpisy pod petycj± dotycz±c± poszanowania wolno¶ci i praw rodziców rezygnuj±cych ze szczepienia swoich dzieci oraz w sprawie skuteczniejszej ochrony szczepionych dzieci przed niepo¿±danymi odczynami poszczepiennymi. Proszê o podpisy: www.petycje.pl.

Do kwietnia tego roku decyzje administracyjne i grzywny by³y uchylane w s±dach ze wzglêdu na b³êdy proceduralne. Dopiero w kwietniu 2011 r. pojawi³o siê decyduj±ce orzeczenie Najwy¿szego S±du Administracyjnego, które poruszy³o istotê sprawy.

ORZECZENIA WSA I NSA

Pod poni¿szymi adresami zgromadzone s± linki do orzeczeñ s±dów w podobnych sprawach:

1. II OSK 32/11 – Wyrok NSA z 2011-04-06
2. IV SA/Po 999/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-05-12
3. II SA/Bk 79/11 – Wyrok WSA w Bia³ymstoku z 2011-05-05
4. IV SA/Po 1009/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-03-16
5. II SA/Po 803/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2011-02-04
6. II SA/Bk 723/10 – Wyrok WSA w Bia³ymstoku z 2011-02-01
7. II SA/Bd 373/10 – Wyrok WSA w Bydgoszczy z 2010-09-22
8. IV SA/Po 232/10 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2010-09-01
9. II SA/Go 355/10 – Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 2010-06-24
10. IV SA/Po 425/07 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2008-04-24
11 IV SA/Po 588/07 – Wyrok WSA w Poznaniu z 2007-12-12
2007-06-28 III SA/Lu 76/07 – Wyrok WSA w Lublinie z 2007-06-28

…oraz dwie uznane skargi na decyzjê i grzywnê w Poznaniu w maju i w czerwcu br., do których orzeczenia nie s± jeszcze dostêpne w sieci.

Autor wstêpu: Maria Sobolewska



Artyku³ pochodzi st±d: http://wolnemedia.ne...awie-szczepien//
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #12 : Lipiec 19, 2011, 09:48:48 »

Partie rz±dz±ce, tylnymi drzwiami, wprowadzaj± w Polsce GMO na wielk± skalê



Przegrali¶my bitwê, ale wojna przed nami - mówi Jadwiga £opata z Koalicji "Polska Wolna do GMO", komentuj±c wczorajsze przyjêcie przez Sejm ustawy o nasiennictwie. Z dokumentu wykre¶lono regulacje dotycz±ce ro¶lin genetycznie modyfikowanych.

Ustawa o nasiennictwie reguluje m.in. przepisy dotycz±ce wytwarzania i oceny materia³u siewnego oraz zasady jego etykietowania i oznaczania. Okre¶la równie¿, ¿e rejestracj± odmian ro¶lin uprawnych zajmuje siê, tak jak obecnie, Centralny O¶rodek Badania Ro¶lin Uprawnych. G³osowa³o 421 pos³ów, za przyjêciem ustawy opowiedzia³y siê 233 osoby, przeciw by³o 186, dwie wstrzyma³y siê od g³osu.

Najbardziej kontrowersyjna czê¶æ dotyczy³a nasion genetycznie modyfikowanych. W projekcie ustawy znalaz³ siê zapis, ¿e "do obrotu dopuszcza siê materia³ siewny odmian genetycznie modyfikowanych, je¿eli modyfikacja wprowadzona do odmiany jest dopuszczona do obrotu z przeznaczeniem do uprawy na podstawie decyzji w³a¶ciwego organu Unii Europejskiej". Zamiarem rz±du by³o usuniêcie istniej±cego od 2003 roku zakazu obrotu nasionami GMO w Polsce. Przepis ten by³ krytykowany przez Trybuna³ Sprawiedliwo¶ci Unii Europejskiej, który orzek³, ¿e Polska naruszy³a prawo wspólnotowe.

Pos³owie PiS postulowali wprowadzenie do ustawy o nasiennictwie poprawki, która zakazywa³aby sprowadzania z innych krajów nasion GMO i wpisywania ro¶lin GMO do krajowego rejestru odmian. Sejm odrzuci³ te propozycje.

- Przepisy dotycz±ce GMO w ca³o¶ci zosta³y ju¿ wykre¶lone z ustawy podczas prac sejmowych. St±d poprawki dotycz±ce zakazów nie by³y konieczne - mówi Wojciech Soko³owski, pose³ PO, który przedstawia³ wczoraj w Sejmie prace Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Nie mo¿emy wyra¼nie zakazaæ obrotu nasionami genetycznie modyfikowanymi, poniewa¿ Polska musia³aby p³aciæ ogromne kary, a przedsiêbiorcy mogliby dochodziæ odszkodowañ z tytu³u utraconych korzy¶ci.

Zastosowano pó³¶rodek. Znikn±³ wyra¼ny zakaz obrotem nasion GMO w Polsce, ale nie ma mo¿liwo¶ci wpisania ich do rejestru. Rolnik, który wyprodukuje ziarno GMO w Polsce nie bêdzie móg³ sprzedaæ go na terenie kraju.

To rozwi±zanie nie satysfakcjonuje przeciwników GMO. - Brak jednoznacznego zakazu otwiera Polskê na uprawy GMO. 10 krajów europejskich wprowadzi³o zakazy upraw GMO. Europejczycy nie chc± takiej ¿ywno¶ci. Szkody, które nasiona GMO czyni± w ¶rodowisku, s± niepodwa¿alne - uwa¿a Jadwiga £opata.

Jeden z plakatów przeciwników GMO i firmy Monsanto sprzedaj±cej zmodyfikowane nasiona

¬ród³o:
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1154718-ustawa-o-nasiennictwi...
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #13 : Sierpieñ 20, 2011, 08:22:10 »


   
To jeszcze nie koniec.....



Posted by monitorpolski w dniu 19 Sierpieñ 2011

http://birdflu666.wordpress.com/2011/08 ... sh-doctor/

Jane Burgermeister opublikowa³a szokuj±cy artyku³ dotycz±cy odkrycia szwedzkiego doktora, który na razie woli pozostaæ anonimowy. Oto o czym mowa w artykule – w zarysie.

SZWEDZKI DOKTOR ODKRY£ ARSZENIK I CYNÊ W SZCZEPIONCE NA ¦WIÑSK¡ GRYPÊ PANDEMRIX.
¦MIERTELNE TRUCIZNY OBECNE S¡ W ZNACZ¡CYCH ILO¦CIACH
W£ADZE NIE REAGUJ¡ NA TO ODKRYCIE – DOKTOR SIÊ OBAWIA, ¯E SKA¯ENIE LEKARSTW TRUJ¡CYMI METALAMI MO¯E BYÆ POWSZECHNE.


Streszczenie artyku³u:
Anestezjolog w szpitalu uniwersyteckim przeprowadzi³ analizê ICP szczepionki Pandemrix firmy GlaxoSmithKline. Ze zdumieniem odkry³, ¿e zawiera ona „ca³kiem du¿e ilo¶ci metali toksycznych w postaci koloidalnej lub te¿ jako cz±stek o mikroskopowych rozmiarach”.
Ska¿enie arszenikiem wynosi 2,421 cz±stek na milion, a cyn± 1,511 cz±stek na milion.
Nie by³o ¿adnej wzmianki, ¿e ten produkt wzmocniony adjuwantem ASO3 ma zawieraæ tak¿e te metale.
Arszenik w postaci kolidalnej lub nano-cz±steczkowej jest silnym czynnikiem hemolitycznym. Zarówno arszenik jak i cyna s± znanymi substancjami rakotwórczymi, niszcz± DNA i s± ¶miertelnymi truciznami.
W literaturze medycznej udowodniono, ¿e arszenik we wspomnianej postaci, a tak¿e organotin – po³±czenie wêglowodorów z cyn±, mog± siê ³atwo przedostawaæ przez bariery takie jak ³o¿ysko, bariera krew – mózg (BBB) czy te¿ b³one komórkow± i mieæ dostêp do centralnego systemu nerwowego, przez co mog± powodowaæ objawy podobne do syndromu Guillain Barresa (GBS) i narkolepsji. Substancje te mog³y siê znale¼æ albo celowo, albo przypadkowo. Obie mo¿liwo¶ci s± przera¿aj±ce.

Doktor, który chce pozostaæ anonimowy, poinformowa³ w³adze Szwecji, ale reakcja by³a niewielka. Obawia siê, ¿e ska¿enie szczepionek i innych lekarstw toksycznymi metalami mo¿e byæ rozpowszechnione na ca³ym ¶wiecie.
Dlatego te¿ wyszed³ z t± informacj± do dziennikarzy alternatywnych jak Jane Burgermeister.
To, ¿e lekarstwa mog± byæ zabójcze nie jest nowo¶ci±, niedawno we Francji wysz³o, ¿e lek o nazwie Mediator zabi³ 500 – 2000 osób mimo, ¿e zawiera³ ostrze¿enie o skutkach ubocznych (http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12155639).
Pod koniec 2010 roku, Unia Europejska zaostrzy³a przepisy odno¶nie bezpieczeñstwa leków, ale jak wynika z badañ szwedzkiego doktora, nie s± zbyt efektywne. Dodatkowo, twierdzi on, ¿e znalaz³ toksyczne metale nie tylko w szczepionkach, ale i innych lekarstwach. http://www.epha.org/a/4372
Doktor zosta³ sprowokowany do zbadania szczepionek po tym jak jedna z pacjentek ¿ali³a siê na ból w miejscu uk³ucia. Bóle dotyczy³y tak¿e jej mê¿a i trójki dzieci, którzy zaszczepili siê w 2009 roku Pandemrixem. Musi byæ ona zmieszana z adjuwantem przed zaszczepieniem. Doktor obawia³ siê, ¿e plastikowe czy te¿ gumowe czê¶ci ampu³ek mog³y skaziæ ich zawarto¶æ, ale jak siê okaza³o przyczyna by³a inna.
Na koniec artyku³u Jane Burgermeister przypomina, ¿e w lutym 2009 roku 72 kilogramów materia³u szczepionkowego firmy Baxter na grypê sezonow± zosta³o ska¿onych wirusem ptasiej grypy i to zosta³o wys³ane do laboratoriów w 4 ró¿nych krajach, w celu rozpowszechnienia. Wywo³a³oby to pandemiê ptasiej grypy o zasiêgu globalnym, gdyby nie przytomno¶æ laboranta w czeskim laboratorium, który sprawdzi³ materia³ na fretkach. Okaza³o siê, ¿e fretki zdech³y – to samo by siê sta³o z lud¼mi. Poniewa¿ laboratoria Baxtera maj± 3 poziom bezpieczeñstwa, to niemo¿liwe by³oby przypadkowe ska¿enie materia³u szczepionkowego. Musia³ byæ to wiêc celowy akt bioterroryzmu zrealizowany przez pracowników firmy Baxter.
Burgermeister za³o¿y³a wiêc w kwietniu sprawê karn± przeciwko Baxterowi, któr± policja austriacka umorzy³a we wrze¶niu, zaraz po rozpoczêciu kampanii szczepionkowej. Szczepionka Baxtera otrzyma³a ostatecznie licencjê, lecz pozbawiona by³a adjuwantów w postaci thiomersalu zawieraj±cego rtêæ, która jest prawdopodobnie przyczyn± autyzmu.
30 milionów europejczyków zaszczepi³o siê na ¶wiñsk± grypê, Pandemrix podejrzewa siê o wywo³anie narkolepsji w¶ród zaszczepionych mieszkañców Finlandii, Szwecji, Norwegii i Francji.
=======================================================================
komentarz monitorpolski: Je¿eli nie jest to prowokacja wobec Jane Burgermeister, to mo¿emy mieæ do czynienia z niepodwa¿alnymi dowodami na ludobójstwo za pomoc± leków. Wyniki badañ szwedzkiego doktora mo¿na potwierdziæ lub obaliæ, trudno jednak za³o¿yæ, ¿e wszêdzie s± ska¿one szczepionki. Tak wiêc mo¿na siê spodziewaæ du¿ego ataku na osoby to badaj±ce, szczególnie na doktora, który to ujawni³.
Uwa¿am, ¿e ten cz³owiek nie powinien pozostawaæ anonimowy, bowiem jego ¿ycie wisi na w³osku.
Miejmy nadziejê, ¿e wkrótce siê ujawni.

http://monitorpolski.wordpress.com/
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOWINKI MEDYCZNE I SPOZYWCZE.
« Odpowiedz #14 : Sierpieñ 21, 2011, 08:17:46 »


Bill Gates przyznaje, ¿e szczepionki s± elementem planu depopulacji
admin, pt., 2011-08-19 10:46


Zwolennicy operetkowej walki z globalnym ociepleniem czasami potrafi± siê zagalopowaæ. Znane ju¿ by³y przyk³ady brutalnych metod uciszania dziennikarzy zadaj±cych niewygodne pytania „papie¿owi” religii globalnego ocieplenia Alowi Gore, ale ostatnie wypowiedzi innego wp³ywowego cz³owieka wspieraj±cego to szaleñstwo, mo¿na rzec „kap³ana” tej nowej religii, Billa Gatesa, s± zaiste kuriozalne.

Bill Gates Admits Vaccines Are Used for Human Depopulation

http://www.youtube.com/watch?v=6WQtRI7A064&feature=player_embedded


Szaleñstwo walki z dwutlenkiem wêgla nie ma granic. Zwi±zek chemiczny obwiniany za zmiany klimatu i rzekomo powoduj±cy globalne ocieplenie jest przecie¿ podstawowym „paliwem” dla procesów fotosyntezy u ro¶lin. Mimo to usi³uje siê nam wmówiæ, ¿e jest czym¶ z³ym a aksjomatem nowej wiary jest teza, ¿e wielko¶æ CO2 zale¿y od cz³owieka.

Bill Gates przyznaje, ¿e poza redukcj± emisji przemys³owych konieczna jest redukcja emisji pochodz±cych od ludzi. Mo¿na to osi±gn±æ poprzez redukcje populacji. Gates przyznaje, ¿e stosowanie szczepionek wp³ywa na osi±ganie tego celu.

<a href="http://www.youtube.com/v/6WQtRI7A064?version=3&hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/6WQtRI7A064?version=3&hl=pl_PL</a>

Zaiste piorunuj±ca szczero¶æ. Nale¿a³oby tutaj rozwin±æ te kwestiê, bo szczepionki maj± jeszcze inn± wa¿n± funkcjê w spo³eczeñstwie. Poprzez dzia³anie na uk³ad nerwowy powoduj± u wielu dzieci autyzm albo uwstecznienie intelektualne. Trudno powiedzieæ, czy s± to efekty niezamierzone czy raczej element planu kontroli ludzi poprzez redukcjê ich inteligencji.


http://innemedium.pl/wideo/bill-gates-p ... epopulacji
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 21, 2011, 08:20:03 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1] 2
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darzlubie pomorska homofriends meute-de-loups voters