Strony: 1 [2]

SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #15 : Kwiecieñ 29, 2015, 10:17:35 »

¯YCIE WYSZ£O Z MORZA….. <3

Najwspanialsze metody leczenia, cud terapie i suplementy nie przynios± oczekiwanych rezultatów dopóki nie przywrócimy podstawy pierwotnej równowagi biochemicznej w naszych organizmach i otaczaj±cym nas ¶rodowisku.

Zatem marzenia o podnoszeniu wibracji w ciele fizycznym/ naszym poje¼dzie ,trzeba zacz±æ realizowaæ od podstaw… czyli przywrócenia mu pierwotnych parametrów ¿ycia.

Bowiem WSZYSTKIE zdeponowane w nim mo¿liwo¶ci s± mo¿liwe do uruchomienia TYLKO WÓWCZAS GDY SPRAWNO¦Æ CIA£A JEST W 100%.

Wówczas uruchomi siê nasza ANTENA DNA i da sygna³ zdeponowanym mo¿liwo¶ci± duchowym i fizycznym.

Warto o tym fakcie wiedzieæ i pamiêtaæ, bowiem my¶leæ mo¿na wiele… pisaæ i mówiæ równie¿…. ,a dzia³anie na nie oczyszczonym i nie uregulowanym planie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Podstaw± jest oczyszczanie organizmu i wprowadzenie w nim harmonii do tego niezbêdne jest kilka elementów;

SÓL KOPALNIANA , S£OÑCE ,WODA I CHLOROFILE …

Reszta powinna byæ dopasowana do indywidualno¶ci cz³owieka.


Kiara.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 27, 2015, 13:39:22 »

O soli bardziej profesjonalnie...

Stwierdzono, ¿e w chlorku sodu, zwyk³ej soli kuchennej, jony sodu i chloru u³o¿one s± naprzemian jak na rysunku.


 U¶miech U¶miech U¶miech  szachownica



Co stanowi o tym, ¿e kryszta³y chlorku sodu rosn± w kszta³cie prostok±tnym i ¶ciany w nich s± nawzajem prostopad³e? Krystalografowie zastanawiali siê nad tym przez wiele lat. Dopiero w dwudziestym wieku zastosowanie promieni rentgenowskich umo¿liwi³o zbadanie jak atomy, jony i cz±steczki uk³adaj± siê w kryszta³ach w trakcie ich wzrostu, dlaczego wykazuj± ³upliwo¶æ i wiele innych w³a¶ciwo¶ci. Promienie rentgenowskie nie rzucaj± cieni atomów jak to jest na zdjêciach rentgenowskich ko¶ci cz³owieka. Atomy s± zbyt ma³e. Promienie rentgenowskie s± rozpraszane przez atomy i przez badanie kierunków w jakich s± te promienie ugiête, krystalografowie poznaj± jak s± zbudowane kryszta³y.

Stwierdzono, ¿e w chlorku sodu, zwyk³ej soli kuchennej, jony sodu i chloru u³o¿one s± naprzemian jak na rysunku.




http://www.iucr.org/education/pamphlets/20/full-text-polish
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2015, 13:41:59 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #17 : Wrzesieñ 24, 2016, 11:10:56 »



Znam temat doskonale , pisze o nim od dawna, pozostawiam tylko konkretne informacje ,przepraszam , komentarze pe³ne jadu i nienawi¶ci mnie nie interesuj±.
Nie lubiê cenzury ale niestety czasami jest niezbêdna....

Kiara.


Najwiêksza Tajemnica Na Ziemi

autor: baca (wt., 2014-09-02 17:02)
Kategorie:

    woda morskas³ona wodarolnictwo Medycyna

internet

Pod latarni± najciemniej i chyba dlatego tak ma³o wiemy o czym¶ czego na ziemi jest… najwiêcej. Tak to ju¿ zreszt± jest ¿e im wiêksza tajemnica, tym ³atwiej jest j± ukryæ. A czy mo¿e byæ co¶ wiêkszego ni¿ zajmuj±cy ¾ powierzchni Ziemi wszechocean? Hm?

 

Przed ca³± spragnion± informacji ludzko¶ci± ukryto nieprzebrane ilo¶ci wiedzy na temat wody. O wspania³ych w³a¶ciwo¶ciach najbardziej tajemniczej substancji na Ziemi, jak± jest woda, pisa³em ju¿ zreszt± kiedy¶ tutaj: http://innemedium.pl/wiadomosc/magia-zastosowania-praktyczne

 

Ale dzi¶ poznamy jeszcze wspanialsze w³a¶ciwo¶ci tej tajemniczej substancji, a konkretnie zajmiemy siê wod± morsk±, inaczej s³on±, albowiem jej cechy w porównaniu z wod± s³odk±, s± jeszcze bardziej cudowne i dobroczynne dla cz³owieka, co zakrawa ju¿ niemal o cuda lub zjawiska nadprzyrodzone co najmniej. Z najniezwyklejszych cech wody morskiej bacologii znane s± trzy – wrêcz nieziemskie, czyli takie o których niemal nikt wcze¶niej nie s³ysza³.

 

Jej na pozór cudowne w³a¶ciwo¶ci oczywi¶cie zostan± szczegó³owo omówione, bo czego jak czego ale ¿adnych cudów w przyrodzie nie ma. Jest tylko co najwy¿ej niewiedza. I ta niewiedza w³a¶nie na temat morskiej wody nie bierze siê z braku naukowców lub chêci do badania wody ale oczywi¶cie z ich nadmiaru.

 

Tak jak bowiem nadmiar bezwarto¶ciowych przepisów powoduje nadmiar bezwarto¶ciowych ludzi czyli przestêpców, lub nadmiar obór czyli obozów koncentracyjnych dla krów jest przyczyn± ¶mieciowego jedzenia, tak te¿ i nadmiar naukowców powoduje zjawisko ¶mieciowej nauki, która jest obecnie po prostu powszechna. Przez niepotrzebny bowiem nadmiar tych wszystkich dyplomowanych palantów, spada bardzo jako¶æ we wszystkich dziedzinach nauki które badaj± i czêsto dochodzi do sytuacji, ¿e zamiast prawdziwego wo³owego steku z prawdziwej wo³owej Muæki, która za ¿ycia dzieli³a siê z nami mlekiem, dostajemy do przetrawienia zupe³nie bezimienny kawa³ek zmielonej z kopytami krowy albo co gorsza ¿ylastego byka.

 

Ten nadmiar naukowców bierze siê st±d, ¿e koczownicy u koryta, tylko po to, aby maksymalnie udebilniæ ludzko¶æ, radykalnie obni¿yli poziom nauczania do ¿enuj±cego levelu na prze³omie ostatniego stulecia, czyli odk±d po³o¿yli swoje chciwe ³apy na Banku Rezerw Federalnych, i w efekcie kto¶ kto sto lat temu mia³by szansê wy³±cznie  na karierê pasterza przy lokalnym folwarku, dzi¶ bez najmniejszego trudu zostaje „¶wiatowej s³awy”… profesorem.
Ale to i tak jest niewa¿ne, bo oto przed nami:

 

Pierwsza zadziwiaj±ca w³a¶ciwo¶æ wody morskiej.

Pierwsz± niesamowit± rzecz± do jakiej jest zdolna woda morska to fakt, ¿e jest ona bez ¿adnych procesów technologicznych… idealnym nawozem. Wystarczy wsi±¶æ do kabiny, zatankowaæ beczkowóz no i laæ. Jakie¶ 3 tony na hektar. Na dzieñ dzisiejszy byæ mo¿e z 10 % ludzi ma o tym jakiekolwiek pojêcie.

Dlaczego?

Poniewa¿  ¶wiatowa mafia trzyma ³apê nie tylko na produkcji pieniêdzy i d³ugów, ale równie¿ na przemy¶le chemicznym, a ten z kolei zaraz po broni i amunicji zajmuje siê innym wykañczaniem ludzko¶ci – truciem jej przy pomocy nawozów sztucznych.

Te bowiem nawozy nie s± ¿adnym nawozem w rzeczywisto¶ci. To tylko i wy³±cznie odpad po produkcji amunicji, którego ca³e góry pozosta³y koncernom chemicznym po II Wojnie ¦wiatowej z hitlerowskim IG Farben Rothschilda i dzisiejszym BAYEREM i BASF-em na czele stawki.

Prawdziwy nawóz powinien zawieraæ minimum 16 minera³ów niezbêdnych ro¶linom do prawid³owego wzrostu. Tak zwane nawozy sztuczne zawieraj± jedynie trzy – potas, azot i co¶ tam jeszcze. Nie ma w nich najwa¿niejszego – magnezu.

I st±d epidemia chronicznego zmêczenia i st±d epidemia oty³o¶ci – ci biedni og³upiali ludzie ¿r± te pêdzone odpadami przemys³u zbrojeniowego p³ody no i…?

I za ¿adn± cholerê nie mog± siê naje¶æ. Ot co. Brzuchy maj± pe³ne martwej, zatrutej ¿ywno¶ci, w jelitach chemiczne szambo przypominaj±ce ¿el do czyszczenia toalet, a sk³adników rzeczywi¶cie potrzebnych im do trawienia (enzymy) i procesów ¿yciowych (minera³y) tam nie ma w ogóle. No wiêc jedz± jeszcze wiêcej tej martwej ¿ywno¶ci i…?

I kó³ko siê zamyka. Mato³y puchn±. Paranoja. Puchn± z przejedzenia a s± de facto… umieraj±cy z g³odu. Ich organizmy same siê zjadaj± i pojawia siê np. cukrzyca, kiedy chc± tê beznadziejn± sytuacjê „nadrobiæ” jeszcze hurtowo jakimi¶  chemicznymi batonami, w których jest jaka¶ lakiero-bejca zamiast czekolady.

W odró¿nieniu od nawozów sztucznych woda morska jest natomiast nawozem prawdziwym.

Nawozem rzecz jasna w stu procentach… naturalnym. Darmowym i w niezmierzonej ilo¶ci! Nawozem o tak fenomenalnych w³a¶ciwo¶ciach, ¿e ju¿ teraz, ot tak, z dnia na dzieñ, mog³yby… rozwi±zaæ klêskê g³odu. Na ca³ym, szerokim ¶wiecie.

 

Dlaczego?

Bo dziêki tym w³a¶ciwo¶ciom nawozy z wody morskiej zwiêkszaj± plony o jakie¶ 200 procent. Za darmo. Wystarczy tylko wylaæ 3 tony morskiej wody na hektar aby siê cieszyæ dwa razy wiêkszymi owocami, o wspania³ym oryginalnym smaku, z ro¶lin które… uwaga… zdrowiej±. Ro¶lin i drzew podlewanych wod± morsk± nie ruszaj± ple¶nie, zarazy, szkodniki. Odpada wiêc problem oprysków, czyli kolejny cios dla chemicznej ¿ydomasonerii!

 

Pytania za sto punktów: Dlaczego ¿aden rolnik o tym nie wie? Dlaczego ¿adna rolnicza szko³a tego nie naucza? Dlaczego ¿aden profesor od gnoju tego nie wyk³ada nigdzie? Dlaczego karmi siê ludzko¶æ… nawozami sztucznymi lub co najwy¿ej odchodami czyli w³a¶nie gnojem… wciskaj±c propagandowy mit, ¿e jedzenie gnoju to zjawisko „bio” albo „naturalne”?

 

No chwileczkê ku*wa… jedzenie zwierzêcych odchodów nie jest… naturalne! Dawanie do zjedzenia zwierzêtom suszonych odchodów ludzkich te¿ nie jest, ale to siê w³a¶nie w krajach koczowniczych nieustannie robi – to bardzo niesmaczne ale to niestety udokumentowany fakt. Oprócz odchodów ludzkich krowy trzymane w oborach dostaj±, tony zmutowanych genetycznie ro¶lin z kukurydz± na czele, których nigdy by nie wziê³y do mordy jako ¿e przecie¿ to krowy a nie jakie¶ w dupê szpaki i kukurydz± siê nie ¿ywi±, dostaj± te¿ do przetrawienia zmielone martwe zwierzêta (!!!) pozbierane z poboczy dróg oraz z uboju w „schroniskach” oraz ju¿ chyba na deser ponad 80 antybiotyków ¿eby siê po takiej diecie z marszu nie posra³y. Tak wiêc standardowy kotlet z McDonalda pochodz±cy z takiej w³a¶nie ¶mieciowej krowy, ma tyle w sobie chemii farmaceutycznej, ¿e jest w stanie niemal od rêki wyleczyæ rze¿±czkê o czym ma³o kto wie z konsumentów.

 

Ale niewa¿ne, wróæmy do dobroczynnych dla zdrowia w³a¶ciwo¶ci wody morskiej jako nawozu. Morska sól oprócz chloru i sodu zawiera ponad 80 cennych pierwiastków (siarkê, mied¼, fluor, tytan, stront, mangan…), z czego a¿ 21 (magnez, potas, wapñ, cynk, ¿elazo, krzem, fosfor, jod…) jest zwyczajnie niezbêdnych do ¿ycia!

Budowa natomiast oraz sam sk³ad kryszta³ków soli morskiej s± tak bardzo skomplikowane, ¿e nie sposób jest odtworzenie ich w warunkach laboratoryjnych. I w³a¶nie te pierwiastki s± pobierane prosto z nawo¿onej wod± s³on± gleby. Te pierwiastki s± na poziomie pó¼niej atomowym wbudowane w ro¶linê i nie da siê tego procesu zast±piæ na przyk³ad dodawaniem soli lub jakich¶ przypraw do przyrz±dzanych potraw w kuchni. Takie dodawanie daje tylko smak a nie warto¶ci od¿ywcze.
( nie zgadzam siê z tym twierdzeniem..... Kiara)

 

S± dowody i teraz je przytoczê. Po przej¶ciu tsunami w Indonezji w 2004 roku, pó¼niej kiedy wody opad³y zaobserwowano niezwyk³y wzrost p³odno¶ci gleby na zalanych morzem terenach. Zalane pola da³y oko³o dwa razy wiêksze plony ni¿ przed tsunami. Tê w³a¶ciwo¶æ znano zreszt± równie¿ w staro¿ytno¶ci. Przecie¿ wszyscy wiemy, ¿e z upraw± ziemi rolnicy w staro¿ytnym Egipcie czekali na… wylew Nilu, prawda?

 

Jak Nil nie wyla³… by³a klêska g³odu!

 

Woda morska jest znacznie bogatsza ni¿ woda rzeczna, bo zawiera WSZYSTKIE pierwiastki dostêpne na Ziemi. Ponadto glebie najbardziej w³a¶nie s± potrzebne te, które s± z niej wyp³ukane. I w³a¶nie te przez tysi±clecia wyp³ukane i sp³awione rzekami – czekaj± spokojnie w oceanie. S± tak wspaniale tam skomponowane, ¿e wystarczy je po prostu wsi±¶æ i wylaæ. Za darmo! Woda morska jest tak bogata w mikroelementy, ¿e w³a¶nie zwierzêta morskie bij± rekordy d³ugowieczno¶ci a takie na przyk³ad rekiny w ogóle nie choruj±. Na nic a zw³aszcza na raka.

 

Dlaczego?

Poniewa¿ sól jest ¶miertelnym wrogiem raka! A woda morska to nie jaka¶ tam sól tylko bukiet najwspanialszych soli – kiedy ten bukiet zajmie siê rakiem „grupowo” – rak znika jak rêk± odj±³. By³ przed wojn± lekarz francuski, (do którego jeszcze powrócimy), który z nudów ³apa³ bezdomne, chore psy i robi³ im jak to lekarz… zastrzyki. Zastrzyki z wody morskiej.

 

Efekty?

Wszystkie zwierzêta, nawet te z rakiem, chore na dos³ownie wszystko… zosta³y uleczone. Ze wszystkiego! Mafia medyczna oczywi¶cie skaza³a tego lekarza na przemilczenie.  Wróæmy zatem do nawozów.

 

Woda morska to nie jest tylko jaka¶ tam s³ona woda. Gdyby¶my tak wziêli trochê ochoty i posolili wodê z kranu sol± z kuchni do stê¿enia podobnego w oceanie (3%) i podlali kwiatka – to kwiatek padnie nam jak mucha pod naciskiem packi. Zrobi faceplanta o parapet i ju¿ siê nigdy nie podniesie. Kobita drze szaty, trochê mordê, czasami pochlipie. ¯a³oba.

 

Gdyby¶my do podlania kwiatka u¿yli tymczasem wody morskiej – kwiatek rozpieprzy doniczkê z rado¶ci i uro¶nie nam pod sufit. Sk±d ta ró¿nica siê bierze?

 

Po pierwsze sól czyli chlorek sodu. W soli kuchennej jest go 99,9 procent a reszta to „antyzbrylacze” jakie¶. Ta sól to po prostu bia³a ¶mieræ, nic wiêcej. Tylko serwowana dla Polaków sól drogowa jest od niej gorsza! Dlatego kwiatek pad³ kiedy jej posmakowa³.

 

W soli kamiennej, na przyk³ad z Wieliczki, tego chlorku sodu jest tylko 97 procent a reszta to minera³y i „zanieczyszczenia”. I w³a¶nie te zanieczyszczenia s± tym co jest… najzdrowsze. Mafia chemiczna oczywi¶cie ¿yczliwie nam usuwa je z soli kamiennej po to… aby potem je sprzedaæ osobno… na przyk³ad jako magnez czyli „suplement” za minimum 5 Euro/pude³ko.

 

Innymi s³owy biada tym, którzy kupuj± „sól kamienn±” w której jest wiêcej jak 97 procent chlorku sodu – bo przep³acaj± za co¶ co jest identyczne z sol± kuchenn±. Za co¶ co jest ¶mierteln± trucizn±. W wodzie morskiej chlorku sodu jest tylko uwaga, 90 procent, proszê pañstwa. To oznacza, ¿e a¿ 10 procent tej wody to bezcenne dla nas pierwiastki. Tak bogatej soli i takiego bukietu ¿yciodajnych mineralnych pierwiastków jak pochodz±ce z wody morskiej nie ma nigdzie na ¶wiecie.

 

I W£A¦NIE TE 10 % „ZANIECZYSZCZEÑ” STANOWI TAJEMNICÊ WODY MORSKIEJ JAKO NAWOZU

Tam jest WSZYSTKO i one, te pierwiastki powoduj±, ¿e u ro¶lin zanikaj± wszystkie choroby, znikaj± szkodniki a plony s± niewyobra¿alne!

 

Ci którzy znaj± sekret, na przyk³ad francuscy rolnicy z Normandii, nie pieprz± siê z nudów w wydeptywanie krêgów w zbo¿u ¿eby jako¶ doczekaæ do¿ynek. O nie. Oni nawo¿± swoje pola wod± morsk±, sam Golfsztrom te¿ notabene ci±gle to robi nawiewaj±c s³on± mgie³kê znad oceanu na pola i w efekcie ci sprytni ludzie maj± niebywa³e plony! ¦rednio trzy razy w roku!

 

Pamiêtajmy te¿, ¿e te bezcenne pierwiastki nie s± wsypywane jako granulat w glebê, jak to ma miejsce w przypadku nawozów sztucznych, tylko one wsi±kaj± w formie p³ynu, a potem s± systemem korzeni po prostu wbudowywane na poziomie atomowym w same p³ody. To nie wszystko. Zwierzêta karmione tak± pasz±… nie choruj± po prostu. S± wiêksze, s± zdrowsze. Krowy maj± smak krowy a nie penicyliny wyci±gniêtej z szamba. Steki z normandzkiej krowy s± dwa razy dro¿sze i jak diamenty na gie³dzie w Amsterdamie posiadaj± certyfikaty… autentyczno¶ci. Ta krowa smakuje jak cielê, a tamtejsze ciele jak miód Smile

 

A wy jak my¶licie jak by siê ludzie zachowali na takiej diecie w stu procentach naturalnej?

Dobrze my¶licie

I w³a¶nie dlatego nie naucza tego ¿aden profesor od gnoju na ¿adnym gnojowisku czyli wspó³czesnym rolniczym uniwersytecie.

On nigdy nikomu nie powie, ¿e nawet CELOWO, eksperymentalnie, zara¿one grzybem chorobotwórczym drzewka owocowe po zastosowaniu wody morskiej ZDROWIEJ¡ I TO NA ZAWSZE nie wymagaj±c ju¿ nigdy absolutnie ¿adnych OPRYSKÓW!!!

 

Dlaczego?

Woda morska po prostu resetuje DNA ro¶lin do poziomu oryginalnego – tego sprzed nawozów sztucznych, sprzed modyfikacji DNA, sprzed innych dzia³añ „hodowlanych”, czyli sztucznie wywo³anej degeneracji ka¿dego „hodowanego” gatunku.

 

Notabene jest jeszcze jeden ma³o znany sposób na udany reset ro¶lin do stanu pierwotnego, który jest przed ludzko¶ci± trzymany w sekrecie. Otó¿ aby tego dokonaæ wystarczy zabraæ nasiona na pewien czas w kosmos. Promieniowanie kosmiczne równie¿ resetuje program DNA i nastawia go na maksymaln±, pocz±tkow± wydajno¶æ. Owoce po spacerku kosmicznym s± po prostu dwa razy wiêksze ni¿ te uzyskiwane drog± szklarni lub szklarni plus nawozów sztucznych. Gruszki po wycieczce w kosmos lub wodzie morskiej wygl±daj± jak ma³e melony a g³upia kukurydza wyrasta na 3-4 metry.

 

Ale tego siê nie mówi, tego siê nie wyk³ada. Mamy chorowaæ ¿reæ siê do dostêp do toksycznego koryta no i to generalnie wszystko w temacie nawozów co zadecydowa³a ¿ydomasoneria. Jej koniec bêdzie straszny… ale niewa¿ne bo przed nami:

 

Druga zadziwiaj±ca w³a¶ciwo¶æ wody morskiej.

Ta niezwykle niezwyk³a cecha wody morskiej to fakt, ¿e jest w 98 procentach identyczna z… krwi± ludzk±! O tej w³a¶ciwo¶ci morskiej wody wie jeszcze mniej osób – jakie¶ 5 procent zaledwie. Jedyna istotna ró¿nica miêdzy krwi± a wod± morsk± jest taka, ¿e w wodzie morskiej jest magnez a we krwi ludzkiej ¿elazo. Ca³a za¶ reszta siê pokrywa idealnie.

 

Co to oznacza?

Ano nie mniej nie wiêcej tylko to, ¿e woda morska po rozcieñczeniu do stanu takiego samego jak krew mo¿e byæ u¿ywana do… transfuzji! Mo¿e byæ równie¿ u¿ywana do leczenia – od zaraz, natychmiast! To nie jest wiêc jaka¶ tam woda morska, tylko ¿yciodajne, bezcenne i oczywi¶cie darmowe, pe³nowarto¶ciowe osocze!

 

Ju¿ wiemy ¿e zastrzyki z morskiej wody niszcz± nawet raka, prawda? To nie wszystko. Woda ta jest sterylna, gotowa do u¿ycia. Jest to ta woda morska znajduj±ca siê oko³o 50 km od brzegu na g³êboko¶ci 30-50 metrów, czyli w krainie alg i wodorostów.

 
 Witamin z grupy B bodaj¿e, bez nich  siê… nie trawi. No i padaj± weganie g³ównie na anemiê i aby nie pa¶æ ¿r± w³a¶nie algi i wodorosty, bo tam jest to co potrzeba dla wegan, czego nie mog± znale¼æ w miêsie.

 

I równie¿ dlatego (witaminy grupy Dirol woda morska pobrana z ch³odnych g³êboko¶ci w pobli¿u wodorostów jest wprost idealna jako p³yn do transfuzji. Odpadaj± problemy z grupami krwi. Odpadaj± problemy z ¿ó³taczk±, hiv i bukietem innych bezp³atnych patogenów obecnych w stacjach krwiodawstwa. Woda morska nie do¶æ ¿e jest idealnie czysta to zabija choroby w ju¿ chorej krwi, z bia³aczk± w³±cznie!

 

Tam jest du¿o soli pamiêtamy, prawda? To ta sól, no i rzecz jasna promienie S³oñca, tak sterylizuje wodê morsk± i sprawiaj±, ¿e woda morska to naturalna, idealna, SÓL FIZJOLOGICZNA. Sól bogata ponadto we WSZYSTKIE ziemskie pierwiastki, z atomowym z³otem w³±cznie.

 

 w 1897 roku francuski lekarz Rene Quinton, odkry³ ¿e woda morska jest w 98 procentach identyczna jak krew. On pierwszy zwróci³ uwagê, ¿e wody oceanicznej nie wolno traktowaæ jak wody z sol± ale jako osocze. Kolejnym odkryciem jakie ten geniusz dokona³ by³o te, ¿e komórki krwi z dodatkiem wody morskiej maj± zdolno¶æ regeneracji. Uzasadni³ to tym, ¿e wszystkie ziemskie minera³y nieska¿one, koncentruj± siê w wodach oceanu gdzie s± gotowe do zastosowania. To dlatego ma³¿e ¿yj± po 400 lat a ¿ó³wie lub walenie po 200. Dwa razy d³u¿ej ni¿ zwierzêta l±dowe!

 

To w³a¶nie on robi³ zastrzyki z wody morskiej bezpañskim psom i uda³o mu siê wyleczyæ wszystkie i to ze wszystkich chorób i dolegliwo¶ci! Quinton wiedzia³ doskonale o tym, ¿e odkry³ co¶ rzeczywi¶cie rewolucyjnego na polu medycyny i niezw³ocznie za³o¿y³ bezp³atne kliniki na terenie ca³ej Francji, gdzie natychmiast za darmo zacz±³ leczyæ dzieci z biegunki, gru¼licy i cholery.

 

Odkry³, ¿e zastrzyki z wody morskiej uruchamiaj± w organizmie cz³owieka proces polegaj±cy na samoleczeniu. BAJECZNIE TANI, PAMIÊTAJMY – NIEMAL DARMOWY PO PROSTU! Odkry³ technikê na podobny jak w przypadku nasion restart ludzkiego organizmu polegaj±cy na rozpoczêciu samooczyszczania krwi. A ¿e krew dociera do ka¿dego zakamarka organizmu… wiadomo – pomaga leczyæ wszystko i wszêdzie!

 

Jego do¶wiadczenia na polu transfuzji notabene bardzo szeroko by³y wykorzystywane w okresie II Wojny ¦wiatowej kiedy na ka¿dym froncie by³y ostre niedobory krwi do transfuzji. Niemcy na szerok± skalê zastêpowali krew oczyszczon± wod± morsk±.

 

Wystarczy tylko siê zastanowiæ i uzmys³owiæ ile obecnie jest pieprzenia z krwi± do przetaczania, ró¿ne grupy krwi, wirusy, HIV, bla, bla, zapalenie w±troby i porównaæ to do materia³u najczystszego i z najlepsz± mo¿liw± jako¶ciowo zawarto¶ci± osocza, to widaæ ¿e wspó³czesna medycyna jest chora, nigdy nie dopu¶ci wody morskiej do leczenia.

 

Sam Quinton zmar³ w 1925 roku. Francuski rz±d, który pocz±tkowo dobrze traktowa³ jego terapiê, potem po wojnie dosta³ siê jak reszta Europy pod wp³yw amerykañskiej masoneri rz±dz±cej ¶wiatowym przemys³em chorobowym i farmaceutycznym i nie tylko ¿e nie dopu¶ci³ terapii poza Francjê ale i we Francji przeforsowa³ zakaz tego „podejrzanego procederu”. „Procederu”, który jeszcze w czasie wojny uratowa³ tysi±ce i setki tysiêcy ¿o³nierzy od ¶mierci z wykrwawienia!!!

 


Obecnie na przekór  masonom dzia³a w³oski onkolog Tullio Simoncini – w³a¶ciwie to ju¿ „by³y onkolog”  poniewa¿ z powodzeniem leczy raka z pomoc± zastrzyków wody morskiej. Oprócz raka woda ta podawana do¿ylnie niszczy wszelkie, grzyby, paso¿yty, wirusy i mnóstwo innych czynników chorobotwórczych nie znosz±cych „bia³ej ¶mierci” czyli zwyk³ej morskiej soli. A pamiêtajmy, ¿e w wodzie morskiej nie ma jednej soli, tam jest bukiet soli a wiêc atak na chorobê jest… grupowy.

 

Oczywi¶cie bez nadziei na jakie¶ efekty uboczne. Dlaczego wiêc nie stosuje siê terapii dra Quintona obecnie? Po pierwsze, kasa . Przecie¿ ci najbogatsi na Ziemi chodz± w podartych skarpetkach."

 
http://innemedium.pl/wiadomosc/najwieksza-tajemnica-ziemi
 

 

Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #18 : Maj 19, 2017, 11:41:33 »

Wodna terapia najlepszym lekarstwem!

Ostatnie uaktualnienie 7 Marca 2015




Polskie media niemal nic na ten temat nie mówi± - przynajmniej ja nic nie znalaz³em, ale w jêzyku angielskim jest na ten temat mnóstwo informacji.

Dopiero kilka tygodni temu pozna³em niezwyk³± terapiê, terapiê wodn±, która pomaga w niesamowicie tani i prosty sposób odzyskaæ ¶wietne zdrowie a nawet wyleczyæ z raka, cukrzycy, wysokiego ci¶nienia i wielu, wielu innych problemów zdrowotnych.

Polega ona na uzupe³nianiu wody oraz soli w naszym organizmie.

"Nie jeste¶ chory, jeste¶ spragniony. Nie lecz pragnienia lekami!" - Dr. F. Batmanghelidj

Problem polega na tym, ¿e nasz organizm pokazuje nam  zbyt pó¼no nasze braki w wodzie, objawiaj±ce siê pragnieniem.

Jeste¶my w 70% wod± od której jeste¶my bardzo zale¿ni i jej niedobór m¶ci siê na funkcjonowaniu naszego cia³a. Zbyt d³ugie okresy niezauwa¿anego  przez nas odwodnienia powoduje powstawanie wielu chorób, z rakiem w³±cznie. Dlatego brak wody nas w szybki sposób zabija.

Dr. Batmanghelidj odkry³, ¿e ludzie mieszkaj±cy na wybrze¿ach morskich z regu³y nie choruj± na raka i cukrzycê oraz ogólnie ciesz± siê wspania³ym zdrowiem. Przyczyn± jest czêste p³ywanie w s³onej wodzie, wysoka wilgotno¶æ wraz z sol± w powietrzu i to powoduje nabieranie przez cia³o s³onej wody.

Linki do dwóch witryn w jêzyku angielskim na ten temat.

    http://www.watercure2.org/
    http://www.watercure.com/index.html

Masowe stosowanie kroplówek w szpitalach w pe³ni to potwierdza.

Najciekawsze jest to, ¿e metodê tê rozpowszechnia kilku lekarzy - emerytów, bezp³atnie, bez sprzedawania czegokolwiek. Pocz±tkowo owa terapia wydawa³a siê zbyt fantastyczna, aby by³a prawd±, ale po wys³aniu linków do kilku znajomych osób otrzyma³em maile z potwierdzeniem, ¿e to dzia³a. Zacz±³em sprawdzaæ na Internecie wszelkie za i przeciw i ilo¶æ ludzi wyleczonych z raka czy innych chorób oszo³omi³a mnie.

Zacz±³em to stosowaæ sam i od kilku dni widzê niezwyk³e wyniki, mnóstwo energii i zaczynam stosowaæ to coraz bardziej rygorystycznie.
Jak to siê stosuje?

Kiedy siê obudzisz, natychmiast na pusty ¿o³±dek wypij jedn± szklankê wody w pó³ gramem soli... morskiej lub innej naturalnej soli, jak z Wieliczki, aczkolwiek zalecana jest sól morska, bez jakichkolwiek dodatków w postaci jodyny czy innych dodatków chemicznych. Sól nie powinna byæ chemicznie oczyszczana. Najlepsza sól na ¶wiecie to sól z Himalajów. Dodatkowy jej walor - jedzenie zu¿yciem tej soli jest niezwykle smaczne!

Je¿eli u¿yjesz tej soli przez kilka dni - do innej soli ju¿ nie powrócisz.

Po pó³ godzinie jesz ¶niadanie i 2 godziny po ¶niadaniu pijesz pó³ litra wody - 2 szklanki z 0.7 grama soli na 0.5 l wody.

To poprawia znacznie trawienie. Potem na godzinê lub dwie przez obiadem po raz drugi - 0.5 l wody z 0.7 grama soli morskiej.

Po obiedzie 2 godziny tak¿e 0.5 l wody z 0.5 g soli.

Kolacja powinna byæ lekka a tu¿ przed snem tak¿e trzeba wypiæ 0.5 l wody z odrobin± soli.

Po tygodniu podwójnie zwiêkszamy dawkê soli do 1.5 grama na pó³ litra wody.

Praktycznie po kilku tygodniach terapii z 1.5 grama soli na 500 ml wody mo¿emy powróciæ do 0.7 grama i tak stosowaæ to na stale.

Trochê cytryny, zw³aszcza w pierwszej szklance z rana ma tak¿e dramatyczny efekt zmiany czynnika ph naszego organizmu, co bardzo wzmacnia nas system metaboliczny.

Lekarze z cytowanych witryn twierdz±, ¿e owa terapia wyleczy³a wiele tysiêcy ludzi z zaawansowanego raka, cukrzycy, reumatyzmu i wielu innych schorzeñ.

Wiele informacji na temat rezultatów tej terapii jest dostêpne w jêzyku angielskim i jest mnóstwo pozytywnych odg³osów.
Woda - jak± wodê mo¿na piæ bezpiecznie?

Woda wprost z kranu, bez przegotowania jest bardzo niebezpieczna. Mo¿e zawieraæ wiele zanieczyszczeñ, bakterii, i mo¿e ona znacznie pogorszyæ stan zdrowia. Przegotowana jest bezpieczna i osady na czajnikach ukazuj± nam, co nie dosta³o siê do naszego organizmu w wyniku jej przegotowania. Najlepsza woda to woda oczyszczona za pomoc± specjalnych filtrów.

Najlepsze filtry to filtry tzw. odwróconej osmozy, które skutecznie odfiltruj± chlor oraz fluor.

Jest zrozumia³e, ¿e pij±c wiêksze ilo¶ci wody - je¿eli woda nie jest czysta - znacznie zwiêkszasz ilo¶æ zanieczyszczeñ absorbowanych przez twoje cia³o.

Mo¿na kupowaæ wodê w butelkach, ale... jest ona w butelkach z plastiku, jest droga i nie jest a¿ tak dobra, jak nam mówi± reklamy.

Musisz wiêc zrobiæ nieco poszukiwañ, aby znale¼æ dobr± zdrow± wodê, je¿eli chcesz j± kupiæ.

Woda z jakichkolwiek wodnych zbiorników, jak rzek czy jezior jest powa¿nie zanieczyszczona chemikaliami z chemtrails.

Oczywi¶cie niemal wszyscy lekarze zaczn± wy¶miewaæ ow± metodê a przyczyny s± oczywiste. Farmacja na tym straci miliony dolarów czy z³otych. Nastêpuje tak¿e celowe ludobójstwo Chrze¶cijan - nazywane redukcj± populacji i chemtrails, trucizny w wodzie, w po¿ywieniu, zatrute rtêci± szczepionki s±  narzêdziami w tym haniebnym procederze.

Masz jakiekolwiek bóle, pij czyst± wodê, najlepiej z sol± himalajsk± lub zdrow± sol± z Wieliczki. Zacznij kuracjê od dzisiaj i sprawdzaj rezultaty. Ja mam pierwszy raz od wielu lat niezwyk³± energiê i bardzo zdrow± cerê na ciele, któr± wielu znajomych natychmiast zauwa¿a.

Znam kilka osób, które pij± czêsto czyst± wodê i osoby te tak¿e posiadaj± piêkn± skór± i wygl±daj± na znacznie m³odsze osoby.

I jeszcze jedna uwaga. Podczas nag³ego zwiêkszenia ilo¶ci u¿ywania wody mog±, ale nie musz± nast±piæ pewne nieprzyjemne i chwilowe problemy. W takim przypadku nale¿y natychmiast zmniejszyæ ilo¶ci wypijanej wody i je¿eli symptomy  przemin±, nale¿y powróciæ do normalnych zdrowych porcji wypijanej wody.

Przyczyn± pewnych zaburzeñ mo¿e byæ zbyt szybkie oczyszczanie organizmu z wielu trucizn oraz bakterii.
Sól - przecie¿ szkodzi na ci¶nienie!

Nie jest to prawd±. Dlatego zabroniono spo¿ywania wêdzonych wêdlin, poniewa¿ s± one... s³one i dlatego s± zdrowe. Zwróæmy uwagê na to, ¿e dawniej nie by³o lodówek i zamra¿arek, jedzono wszystko ¶wie¿e lub wêdzone, czyli spo¿ycie soli by³o znacznie wiêksze oraz pito znacznie wiêcej zdrowej wody, nie zanieczyszczonej przez chemtrails.

Dzisiaj pije siê g³ównie s³odkie drinki, Coca - Colê - czêsto ze sztucznym s³odzikiem - aspartamem, piwo, kawê i wiele innych napojów, które nie s± traktowane przez organizm tak, jak jest traktowana woda. Organizm musi je przetrawiæ zamiast poch³on±æ natychmiast. Dlatego nasze pragnienie, które jest niemal sta³e nie pobudza nas zbytnio do picia wody i nie¶wiadomie stajemy siê w pewnym stopniu odwodnieni. A odwodnienie jest ¼ród³em wielu chorób.

Zdrowa sól, nie oczyszczana chemicznie posiada wiele minera³ów bardzo ³atwo przyswajalnych przez organizm, który z regu³y jest pozbawiony wielu z nich z powodu nie uprawianych naturalnie warzyw i owoców.

Oczywi¶cie lekarze s± w¶ciekli s³ysz±c o takiej metodzie leczenia i zapobiegania wielu chorobom. Ale lekarzom, którzy ujawniaj± owe tajemnice od 17 lat jeszcze nie postawiono przed ¿adnym s±dem z powodu ludzi umieraj±cych na zawa³y z powodu u¿ywania soli.

Gdyby ludzie umierali z powodu nadu¿ywania soli, obaj lekarze odsiadywaliby wysokie wyroki.

Nie masz nic do stracenia i nie ma ¿adnego ryzyka. Zacznij od czystej przegotowanej wody, je¿eli nie masz zdrowej soli i sprawd¼ swój poziom energii oraz swoje samopoczucie. Wielu lekarzy zaleca szklankê wody przed snem. Teraz wiesz dlaczego.

Ale potrzebujesz wypiæ co najmniej 2 litry wody dziennie, poza innymi napojami, aby nie byæ w stanie odwodnienia i nie odczuwaæ jego nieprzyjemnych rezultatów.

Ilo¶æ soli powinna wynosiæ przeciêtnie 6 gramów dziennie na doros³± osobê. We¼ pod uwagê, ze jesz sól w ma¶le, miêsie, zupach i innych daniach, czyli czê¶ciowo pokrywasz jej ubytek, który wbrew pozorom jest wysoki.

£zy i pot zawieraj± wiele soli, któr± trzeba uzupe³niaæ!

Spróbuj natychmiast, jeszcze dzisiaj! Nawet je¿eli jeste¶ zdrowy, uzyskasz w ten sposób wiêksze zasoby energii!

Je¿eli owa terapia ci pomo¿e, podziel siê tymi informacjami z innymi!


http://www.proroctwa.com/wodna-terapia.htm
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 11:43:19 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #19 : Wrzesieñ 21, 2017, 16:41:56 »

wtorek, 5 wrze¶nia 2017

NIESAMOWITO¦Æ SOLI....



Banda¿e i opatrunki z roztworem soli lecz± nawet raka
Ta historia zosta³a znaleziona w starej gazecie. Mowa jest w niej o niezwyk³ych w³a¶ciwo¶ciach leczniczych soli, któr± stosowano w czasie II Wojny ¦wiatowej do leczenia rannych ¿o³nierzy.



Tre¶æ filmu:

W czasie II Wojny ¦wiatowej pracowa³am jako starsza pielêgniarka chirurgiczna w szpitalach polowych wraz z chirurgiem I.I. Szczegó³owym. W przeciwieñstwie do innych lekarzy z powodzeniem stosowa³ on w leczeniu rannych hipertoniczny roztwór soli kuchennej.

Na rozleg³± powierzchniê zabrudzonej rany nak³ada³ on lu¼n±, obficie nas±czon± roztworem soli du¿± serwetkê. Po 3-4 dniach rana stawa³a siê czysta, ró¿owa, a temperatura, je¿eli by³a wysoka, spada³a niemal do normalnych warto¶ci, po czym by³ nak³adany opatrunek gipsowy.
Po up³ywie kolejnych 3-4 dni rannych wys³ano na ty³y do dalszego leczenia. Roztwór hipertoniczny dzia³a³ wspaniale – nie mieli¶my prawie ¿adnych zgonów.

10 lat po wojnie metodê Szczegó³owa wykorzysta³am do leczenia w³asnych zêbów z próchnicy, w powik³aniu z ziarniniakiem. Sukces przyszed³ ju¿ po dwóch tygodniach.

Po tym zaczê³am badaæ wp³yw roztworu soli na takie choroby, jak zapalenie pêcherzyka ¿ó³ciowego, zapalenie nerek, przewlek³e zapalenie wyrostka robaczkowego, choroba reumatyczna serca, zapalenie p³uc, reumatyzm w stawach, zapalenie szpiku, ropnie po zastrzykach i tak dalej.

W zasadzie by³y to pojedyncze przypadki, ale za ka¿dym razem uzyskiwa³am do¶æ szybko pozytywne rezultaty.
Pó¼niej pracowa³am w klinice i mog³abym opowiedzieæ o szeregu do¶æ trudnych przypadków, gdy opatrunek z roztworem soli okazywa³ siê bardziej skuteczny ni¿ wszystkie inne leki.

Byli¶my w stanie leczyæ krwiaki, zapalenie kaletki maziowej, przewlek³e zapalenie wyrostka robaczkowego. Rzecz w tym, ¿e roztwór soli posiada w³asno¶ci absorpcyjne i wyci±ga z tkanki ciecz z patogenn± flor±.

Pewnego razu podczas podró¿y s³u¿bowej do powiatu zosta³am na noclegu w prywatnym mieszkaniu. Dzieci gospodyni by³y chore na krztusiec. Bez przerwy bole¶nie kaszla³y.
Po³o¿y³am im na plecy na noc opatrunki z roztworem soli. Po pó³ godzinie kaszel usta³ i do rana nie pojawi³ siê.
 
Po czterech opatrunkach choroba zniknê³a bez ¶ladu.
W klinice, o której by³a mowa, chirurg sugerowa³, abym wypróbowa³a roztwór soli w leczeniu nowotworów. Pierwsz± tak± pacjentk± by³a kobiet± z rakowym znamieniem na twarzy. Zwróci³a uwagê na to znamiê sze¶æ miesiêcy temu.

 W tym czasie znamiê sta³o siê purpurowe, powiêkszy³o siê i zaczê³a siê z niego wydzielaæ szaro-br±zowa ciecz. Zaczê³am jej robiæ „naklejki” ze soli. Ju¿ po pierwszym opatrunku guz sta³ siê ja¶niejszy i zmniejszy³.

Po drugim jeszcze bardziej zblad³ i jakby siê skurczy³. Usta³y wydzieliny.
A po czwartej „naklejce” znamiê dosta³o swój pierwotny wygl±d. Po pi±tym na³o¿eniu opatrunku leczenie siê zakoñczy³o bez zabiegu.
Potem by³a m³oda dziewczyna z gruczolakiem piersi.

Czeka³a na ni± operacja. Poradzi³am pacjentce przed zabiegiem robiæ opatrunki z roztworem soli na pier¶ przez kilka tygodni.
 
Proszê sobie wyobraziæ, operacja nie by³a konieczna.
Sze¶æ miesiêcy pó¼niej utworzy³ siê u niej gruczolak w drugiej piersi. I znowu wyleczy³a siê banda¿ami hipertonicznymi bez operacji. Po 9 latach zadzwoni³am do niej.

Odpowiedzia³a, ¿e pomy¶lnie ukoñczy³a studia wy¿sze, czuje siê dobrze, nawrotu choroby nie by³o, a na pami±tkê o gruczolaku pozosta³y tylko ma³e stwardnienia na piersi. My¶lê, ¿e s± to oczyszczone komórki by³ych guzów, nieszkodliwe dla organizmu.

W 1966 roku zwróci³a siê do mnie studentka z gruczolakiem piersi. Lekarz, który j± zdiagnozowa³, zaleci³ operacjê. Poradzi³am pacjentce w ci±gu kilku dni przed zabiegiem chirurgicznym nak³adaæ na pier¶ opatrunki z roztworem soli. Opatrunki pomog³y – interwencja chirurgiczna nie by³a potrzebna.

Pod koniec 1969 roku z rakiem obu piersi zwróci³a siê do mnie jeszcze jedna kobieta – pracownik naukowy muzeum. Rozpoznanie i skierowanie na operacjê zosta³y podpisane przez profesora medycyny.

Znowu pomog³a sól – guz wessa³ siê bez operacji. Co prawda, u kobiety tej w miejscu guzów pozosta³y zw³óknienia.
Pod koniec tego samego roku mia³am do¶wiadczenie w leczeniu gruczolaka gruczo³u krokowego. W szpitalu wojewódzkim pacjentowi usilnie zalecano operacjê.
 
Ale on postanowi³ najpierw wypróbowaæ opatrunki z roztworem soli. Po dziewiêciu zabiegach pacjent wyzdrowia³. Jest zdrowy i teraz.

W ci±gu 3 lat kobieta cierpia³a na bia³aczkê – dramatycznie spada³a zawarto¶æ hemoglobiny we krwi. Co 19 dni pacjentka mia³a transfuzjê krwi, co jako¶ utrzymywa³o j± przy ¿yciu.

Po wyja¶nieniu, ¿e pacjentka przed chorob± przez wiele lat pracowa³a w fabryce obuwia z barwnikami chemicznymi, zrozumia³am przyczynê choroby – zatrucie i nastêpuj±ce z tego powodu naruszenie funkcji krwiotwórczej szpiku kostnego.
 Zaleci³am jej opatrunki solne, stosuj±c na zmianê opatrunki typu „bluzki” i opatrunki typu „spodnie” na noc przez trzy tygodnie.

Kobieta skorzysta³a z rady i pod koniec cyklu leczenia hemoglobina we krwi pacjentki zaczê³a rosn±æ. Po trzech miesi±cach spotka³am moj± pacjentkê, by³a zupe³nie zdrowa.

Uogólniaj±c wyniki swoich 25-letnich obserwacji, dotycz±cych wykorzystania hipertonicznego roztworu soli kuchennej do celów leczniczych, dosz³am do nastêpuj±cych wniosków.

1. 10% roztwór soli kuchennej – jest aktywnym sorbentem. Sól, reaguje z wod±, nie tylko w bezpo¶rednim kontakcie, lecz tak¿e za po¶rednictwem powietrza, tkaniny, tkanki organizmu.
Wprowadzona do wnêtrza organizmu sól wch³ania i zatrzymuje ciecz w komorach (jamach), komórkach, lokalizuj±c j± w miejscach, gdzie siê znajduje.
Zastosowana zewnêtrznie (opatrunki nasycone roztworem soli), sól nawi±zuje kontakt z p³ynem tkankowym i podsysaj±c, wydala go przez skórê i b³ony ¶luzowe.
Objêto¶æ cieczy zaabsorbowanej przez opatrunek jest wprost proporcjonalna do ilo¶ci powietrza wypartego z opatrunku. W zwi±zku z tym efekt dzia³ania opatrunków z sol± zale¿y od tego, jak s± one przewiewne (higroskopijne), co z kolei zale¿y od tkaniny, u¿ytej do opatrunku i jej grubo¶ci.

2. Banda¿e, opatrunki z roztworem soli dzia³aj± miejscowo: tylko na chore organy, zaatakowane chorob± miejsce, przenikaj±c w g³±b. W miarê wch³aniania p³ynu z warstwy podskórnej, podnosi siê do niej p³yn tkankowy z g³êbszych warstw, unosz±c ze sob± chorobotwórcze ¼ród³a: bakterie, wirusy, toksyny, substancje nieorganiczne, etc.

W ten sposób, w czasie dzia³ania opatrunku z roztworem soli odbywa siê wymiana cieczy w tkankach chorego organu pacjenta i ich dezynfekcja – oczyszczenie z czynnika patogennego, a tym samym likwidacja procesu chorobowego. Przy tym tkanki spe³niaj± rolê swego rodzaju filtru, przepuszczaj±c przez siebie mikroorganizmy i cz±stki substancji, o objêto¶ci mniejszej od prze¶witu pory miêdzytkankowej.

3. Opatrunek (banda¿) z hipertonicznym roztworem soli kuchennej dzia³a stale. Efekt terapeutyczny osi±ga siê w ci±gu 7-10 dni. W niektórych przypadkach wymagany jest d³u¿szy okres czasu.
Jak na³o¿yæ opatrunek (banda¿) z roztworem soli

Przy katarze i bólach g³owy. Na noc nale¿y zrobiæ okr±g³y opatrunek przez czo³o i ty³ g³owy. Po godzinie czy dwóch katar mija, a do rana zniknie te¿ ból g³owy.

Opatrunek na g³owê jest dobry przy podwy¿szonym ci¶nieniu, nowotworach, wodniakach (puchlinach). A na przyk³ad przy mia¿d¿ycy opatrunków tych lepiej nie robiæ – odwadniaj± one g³owê jeszcze bardziej. Dla okr±g³ych opatrunków mo¿e byæ stosowany tylko 8% roztwór soli.

Przy grypie.
Umie¶ciæ opatrunek na g³owie ju¿ przy pierwszych oznakach choroby. Je¶li infekcja zd±¿y³a przenikn±æ do gard³a i oskrzeli, to nale¿y zrobiæ równocze¶nie opatrunek na g³owê i szyjê (z 3-4 warstw miêkkiej cienkiej tkaniny) oraz na plecy z dwóch warstw wilgotnego i dwóch warstw suchego rêcznika.
Opatrunki nale¿y zostawiæ na ca³± noc.
Przy chorobach w±troby (zapalenie pêcherzyka ¿ó³ciowego, marsko¶æ).

Opatrunek na w±trobê (rêcznik z bawe³ny, z³o¿ony na cztery warstwy) nak³ada siê w nastêpuj±cy sposób: na wysoko¶æ – od podstawy piersi lewej do ¶rodka linii poprzecznej brzucha, na szeroko¶æ – od mostka i bia³ej linii brzucha z przodu do krêgos³upa z ty³u.
Mocno banda¿uje siê jednym szerokim banda¿em, mocniej na brzuchu.

Po 10 godzinach nale¿y zdj±æ opatrunek i na nadbrzuszu umie¶ciæ gor±c± grza³kê na pó³ godziny, aby przez g³êbokie przegrzanie poszerzyæ przewód ¿ó³ciowy w celu swobodnego przep³ywu do jelit zagêszczonej i odwodnionej masy ¿ó³ciowej.
Bez przegrzania ta masa (po kilku na³o¿eniach opatrunku) zatyka przewód ¿ó³ciowy i mo¿e spowodowaæ ostre bóle rozpieraj±ce.

Przy gruczolakach, zapaleniu sutka i raku piersi. Zwykle stosuje siê czterowarstwowa, gêsta, ale nie ¶ciskaj±ca opaska z roztworem soli na obie piersi.
Nak³adaæ nale¿y na noc i utrzymywaæ przez okres 8-10 godzin. Czas trwania leczenia – 2 tygodnie, przy raku – 3 tygodnie.
U niektórych ludzi opaski na klatce piersiowej mog± os³abiæ rytm akcji serca, w tym przypadku opatrunki (opaski) nale¿y nak³adaæ co drug± noc.
Warunki stosowania roztworu soli

1. Roztwór soli mo¿na stosowaæ tylko w opatrunku (banda¿u, opasce, chu¶cie), ale w ¿adnym wypadku nie w kompresie, poniewa¿ opatrunki powinny byæ przewiewne.

2. Stê¿enie soli w roztworze nie powinno przekraczaæ 10%. Opatrunek z roztworem o wiêkszym stê¿eniu powoduje ból w miejscu na³o¿enia i niszczenie naczyñ w³osowatych w tkankach. 8% roztwór – 2 ³y¿eczki soli kuchennej na 250 ml wody – jest stosowany w opatrunkach dla dzieci, 10% dla doros³ych – 2 ³y¿eczki soli kuchennej na 200 ml wody. Woda mo¿e byæ zwyk³a, niekoniecznie destylowana.

3. Przed leczeniem nale¿y umyæ cia³o ciep³± wod± z myd³em, a po zabiegu zmyæ sól z cia³a ciep³ym wilgotnym rêcznikiem.

4. Tkanina na opatrunki (banda¿e) powinna byæ higroskopijna i czysta, bez pozosta³o¶ci t³uszczu, ma¶ci, spirytusu, jodyny. Skóra cia³a te¿ musi byæ czysta. Do opatrunków najlepiej jest u¿ywaæ tkaniny lniane lub bawe³niane, ale nie nowe, a wielokrotnie prane. Idealna jest gaza.

5. Lnian±, bawe³nian± tkaninê, rêcznik sk³ada siê nie wiêcej ni¿ w 4 warstwy, gazê – do 8 warstw. Tylko przy przewiewnym opatrunku nastêpuje odsysanie p³ynu tkankowego.

6. Ze wzglêdu na cyrkulacjê roztworu i powietrza opatrunek (banda¿) powoduje uczucie ch³odu. W zwi±zku z tym opatrunki te nale¿y zanurzaæ w gor±cym roztworze hipertonicznym (60-70 st. C). Przed na³o¿eniem opatrunek mo¿na trochê och³odziæ, potrz±saj±c w powietrzu.

7. Opatrunek (banda¿) powinien byæ o ¶redniej wilgotno¶ci, nie za bardzo suchy, ani te¿ zbyt mokry. Utrzymywaæ opatrunek (banda¿) na chorym miejscu nale¿y przez 10-15 godzin.
Opatrunek z hipertonicznym roztworem soli dzia³a stopniowo. Efekt terapeutyczny osi±ga siê w ci±gu 7-10 dni, a czasami i w d³u¿szym czasie.

8. Nic nie mo¿na umieszczaæ na górze opatrunku. Jednak aby zamocowaæ nas±czony roztworem opatrunek, nale¿y do¶æ mocno przybanda¿owaæ go do cia³a: szerokim banda¿em na tu³owiu, brzuchu, klatce piersiowej i w±skim – na palcach, d³oniach, stopach, twarzy, g³owie.

Obrêcz koñczyny górnej nale¿y banda¿owaæ ósemk±, poprzez pachy od pleców. Przy chorobach p³ucnych (przy krwawieniach w ¿adnym wypadku opatrunków nie wolno nak³adaæ!) opatrunek umieszcza siê na plecach, staraj±c siê jak najdok³adniej na³o¿yæ go na chore miejsce. Klatkê piersiow± nale¿y banda¿owaæ do¶æ mocno, ale nie ¶ciskaj±c oddechu.

P.S. Kompres mo¿na zastosowaæ równie¿ do celów kosmetycznych – usunie on „worki” pod oczami i oczy¶ci skórê
W praktyce medycznej zwykle stosuje siê 10% roztwór chlorku sodu (soli kuchennej kamiennej i ¿adnej innej) = 100 g na 1 litr wody. Do leczenia trzustki, w±troby, ¶ledziony, nerek i do opatrunków na g³owê najlepiej stosowaæ roztwór 8-9% = 80-90% g soli w 1 litrze wody). Sól do roztworu nale¿y odwa¿aæ dok³adnie, pojemnik (s³oik) z roztworem musi byæ zamkniêty, aby roztwór nie wyparowywa³ i nie zmienia³ swego stê¿enia.

http://zdrowiezroslin.blogspot.fr/2017/09/bandaze-i-opatrunki-z-roztworem-soli.html?spref=fb

cd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesieñ 21, 2017, 16:51:54 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #20 : Wrzesieñ 21, 2017, 16:43:26 »

cd.




Inne ¼ród³o, zwiastun ZO¯ (ros. – ЗОЖ – здоровый образ жизни nr 17, 2000 r.; pol. – zdrowy obraz ¿ycia) podaje, ¿e do przygotowania roztworu hipertonicznego nie nadaje siê woda ¼ródlana, artezyjska, morska, a zw³aszcza woda, zawieraj±ca sole jodu, które neutralizuj± w roztworze sól kuchenn±.

Opatrunek z takim roztworem traci swoje w³a¶ciwo¶ci lecznicze, antybakteryjne i wch³aniaj±ce. W zwi±zku z tym najlepiej jest u¿ywaæ do przygotowania roztworu soli (solanki) wodê destylowan± (z apteki) lub w ostateczno¶ci oczyszczon± deszczow± lub ¶niegow±.

/ Tu siê nie zgadzam, chocia¿ mo¿liwe jest, ¿e przy u¿yciu wy¿ej wspomnianych jako¶ci wody bêdzie szybszy wynik, ale czasu nigdy nie powinno siê traciæ. U¿ywajcie czyst± wodê, tak±, jaka jest.
Sama sól ma dzia³anie oczyszczaj±ce, sk³ada siê z elementów ognia i wody lub ognia i ziemi (sól czarna, himalajska).
Ja u¿y³em wody z kranu, bez filtrów, przy zaka¿eniu krwi po operacji ¶ciêgna Achillesa, a tym samym uratowa³em nogê. Uwaga A. Niepieina /

Praktyka zastosowania opatrunków z roztworem soli.

U niektórych pojawi± siê pytania: gdzie patrz± lekarze, skoro opatrunki z roztworem hipertonicznym soli s± tak skuteczne, dlatego ta metoda nie jest stosowana powszechnie?
To bardzo proste – lekarze s± w niewoli leczenia farmakologicznego.
Firmy farmaceutyczne oferuj± coraz to nowe i bardziej kosztowne leki. Niestety, medycyna – to tak¿e biznes.
 
Nieszczê¶cie hipertonicznego roztworu soli polega na tym, ¿e jest on zbyt prosty i tani.
Tymczasem ¿ycie przekonuje mnie o tym, ¿e takie opatrunki (banda¿e, opaski) – to wspania³y ¶rodek w walce z wieloma chorobami.

Powiedzmy, przy przeziêbieniu i bólach g³owy nak³adam okr±g³y opatrunek na czo³o i ty³ g³owy na noc. Po godzinie – pó³torej katar mija, a do rana zanika i ból g³owy.
Przy ka¿dym przeziêbieniu stosujê opatrunki przy pierwszych objawach.
A je¶li przegapi³am czas i infekcja zd±¿y³a przenikn±æ do gard³a i oskrzeli, to robiê równocze¶nie pe³en opatrunek (banda¿) na g³owê i szyjê (z 3-4-ch warstw miêkkiego cienkiego p³ótna) i na plecy (z 2-ch warstw mokrego i 2-ch warstw suchego rêcznika), zwykle na ca³± noc. Wyleczenie osi±ga siê po 4-5 zabiegach.
 
Jednocze¶nie przez ca³y czas pracujê.

Kilka lat temu zwróci³a siê do mnie krewna. Jej córka cierpia³a na ostre ataki zapalenia pêcherzyka ¿ó³ciowego. W ci±gu tygodnia przyk³ada³am jej bawe³niany rêcznik – opatrunek na chor± w±trobê. Rêcznik sk³ada³am na 4 warstwy, zamacza³am w roztworze soli i zostawia³am na ca³± noc.

Opatrunek na w±trobê nak³ada siê w nastêpuj±cych miejscach: od podstawy piersi lewej do ¶rodka linii poprzecznej brzucha i na szeroko¶æ – od mostka i bia³ej linii brzucha z przodu do krêgos³upa z ty³u. Banda¿uje siê mocno jednym szerokim banda¿em, mocniej – na brzuchu. Po 10 godzinach opatrunek jest usuwany i na to samo miejsce na pó³ godziny nak³ada siê gor±c± grza³kê.

Robi siê to po to, aby w wyniku g³êbokiego przegrzania poszerzyæ przewód ¿ó³ciowy w celu swobodnego przep³ywu do jelit zagêszczonej i odwodnionej masy ¿ó³ciowej . Grza³ka w tym przypadku jest konieczna.

Natomiast gdy chodzi o dziewczynkê, to od chwili tego leczenia minê³o wiele lat i na swoj± w±trobê ona siê nie skar¿y.
Nie chcê podawaæ adresów, nazwisk, imion.

Chcecie – wierzcie, chcecie – nie wierzcie, ale 4 -warstwowy opatrunek z bawe³nianego rêcznika z roztworem z soli, na³o¿ony na obie piersi na 8-9 godzin na noc, pomóg³ kobiecie pozbyæ w ci±gu dwóch tygodni raka piersi.

Moja znajoma za pomoc± tamponów, nas±czonych roztworem z soli, na³o¿onych bezpo¶rednio na szyjkê macicy na 15 godzin, upora³a siê z rakiem szyjki macicy. Po 2 tygodniach leczenia guz zmniejszy³ siê 2-3 razy, sta³ siê bardziej miêkki, a jego wzrost zosta³ zatrzymany. Taki stan trwa do chwili obecnej.

Roztwór ze soli mo¿na wykorzystywaæ tylko w opatrunku, w ¿adnym wypadku nie w kompresie. Stê¿enie soli w roztworze nie powinno przekraczaæ 10% i nie spadaæ poni¿ej 8%.

Opatrunek z roztworem o wy¿szym stê¿eniu mo¿e doprowadziæ do uszkodzenia naczyñ w³osowatych w tkankach w miejscu na³o¿enia opatrunku.

Bardzo wa¿ne jest wybranie tkaniny na opatrunek (banda¿).

Powinna byæ ona higroskopijna. Czyli ³atwa do zamoczenia i bez ¿adnych pozosta³o¶ci t³uszczu, ma¶ci, spirytusu, jodyny. Niedopuszczalne s± one te¿ na skórze, na która nak³ada siê opatrunek.

Najlepiej jest u¿ywaæ tkaninê lnian± i bawe³nian± (rêcznik), wielokrotnie u¿ywane i nie raz prane. Ostatecznie mo¿na równie¿ wykorzystaæ gazê.
Sk³ada siê ona na 8 warstw. Ka¿da inna z podanych tkanin – w 4 warstwy.
Przy nak³adaniu opatrunku roztwór powinien byæ dostatecznie gor±cy. Wyciskaæ materia³ opatrunkowy nale¿y ¶rednio, aby nie by³ zbyt suchy i zbyt mokry. Na opatrunek (banda¿) nie nale¿y nic nak³adaæ.

Opatrunek mocuje siê banda¿em lub leukoplastem – i to wszystko.

Przy ró¿nych chorobach p³ucnych (przy krwawieniach z p³uc w ¿adnym wypadku nie wolno nak³adaæ!), opatrunek najlepiej umie¶ciæ na plecach, ale przy tym trzeba dok³adnie wiedzieæ, gdzie jest chore miejsce. Klatkê piersiow± nale¿y banda¿owaæ do¶æ mocno, ale nie ¶ciskaj±c oddechu.

Brzuch nale¿y banda¿owaæ mo¿liwie jak najmocniej, poniewa¿ w ci±gu nocy on siê uwalnia, opatrunek staje siê lu¼ny i przestaje dzia³aæ. Rano, po zdjêciu opatrunku, tkaninê nale¿y dok³adnie przep³ukaæ w ciep³ej wodzie.

¯eby opatrunek lepiej przylega³ do pleców, na mokre jego warstwy pomiêdzy ³opatkami umieszczam wa³ek na krêgos³up i banda¿uje go wraz z opatrunkiem.

To mniej wiêcej wszystko, czym chcia³abym podzieliæ siê z czytelnikami. Je¶li macie Pañstwo problemy i nie potrafili¶cie je rozwi±zaæ w zak³adach opieki zdrowotnej, to spróbujcie Pañstwo skorzystaæ z opatrunków z roztworem soli.
Metoda ta wcale nie jest ¿adn± sensacj±. Po prostu zosta³a zapomniana.

buduvforme.mirtesen.ru

1. Przy bólach g³owy, wywo³anych procesami zapalnymi, puchlinami, obrzêkami mózgu i opon mózgowych (zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, pajêczynówka), chorobami innych narz±dów, na przyk³ad gryp±, posocznic±, durem, nadmiernym przekrwieniem z powodu intensywnej pracy umys³owej i fizycznej, po udarze, a tak¿e przy tworach nowotworowych w mózgu, opatrunek z roztworem z soli w postaci czapeczki lub szerokiej ta¶my banda¿a z 8-10 warstw, nas±czonej w 9% roztworze i niezbyt mocno wyci¶niêtej, wykonuje siê na ca³± g³owê (lub wokó³ niej) i koniecznie banda¿uje siê na ca³ej powierzchni opatrunku jednym w±skim banda¿em.

Na wierzch przymocowuje siê suchy, w 2 warstwy, najlepiej bawe³niany lub stary opatrunek z gazy. Opatrunek wykonuje siê na noc, na 8-9 godzin do wysychania, rano siê usuwa, tkaninê opatrunkow± dobrze siê p³ucze w ciep³ej wodzie, g³owê siê myje.

Podczas stwardnienia naczyñ mózgowych (sklerozy) opatrunek z sol± jest przeciwwskazany!

2. Przy katarach, zapaleniu zatoki szczêkowej, zapaleniu zatoki czo³owej opatrunek wykonuje siê w postaci pasa z gazy, z³o¿onej w 6-7 warstw na czo³o (przy zapaleniu zatoki czo³owej), na nos i policzki z przy³o¿eniem na skrzyd³a nosa wacików z waty, przyciskaj±cych pas z gazy w tych miejscach.

Pasy te banda¿uje siê dwoma – trzema zwojami w±skiego banda¿a, utrzymuje przez 7-8 godzin i wykorzystuje siê a¿ do wyleczenia.

W dzieñ usta i nos nale¿y p³ukaæ 2-3-krotnie roztworem o s³abszym stê¿eniu: pó³torej ¶redniej wielko¶ci ³y¿eczek od herbaty soli (z czubkiem) na szklankê (250 ml) wody, mo¿e byæ z kranu.


3. Próchnicê zêbów tak¿e leczy siê opatrunkiem z gazy w 8 warstw, nas±czonej 10% roztworem soli na ca³± szczêkê z chorym zêbem i zabanda¿owanej 2-3 zwojami w±skiego banda¿a dooko³a. Nak³ada siê na ca³± noc, przebieg leczenia trwa 1-2 tygodnie, po czym chory z±b nale¿y zaplombowaæ.

Próchnicê i parodontozê mo¿na równie¿ leczyæ w inny sposób: po kolacji, przed snem, potrzymaæ w ustach ³yk 10% roztworu soli przez 5-7 minut i wypluæ, a nastêpnie do ust nie braæ niczego.
 
Przy bólach zêbów, nawet pod koronk±, procedurê tê mo¿na powtórzyæ kilkakrotnie. Przy próchnicy z powik³aniem ziarniniaka, a tak¿e przy ropniach zêbodo³owych, na chory z±b, na dzi±s³o (za policzek) mo¿na nak³adaæ szczelny wacik (najlepiej z wiskozy) na grubo¶æ palca, zanurzony w 10% roztworze i wyci¶niêty prawie do sucha. Tampon trzeba trzymaæ przez ca³± noc.

Przy do¶æ du¿ych ubytkach w zêbach mo¿na zak³adaæ do nich (ig³±, zakrzywionymi no¿yczkami) umoczone w roztworze i dobrze wyci¶niête waciki i zastêpowaæ je po ka¿dym posi³ku.

Czas leczenia opatrunkami (na szczêkê) zewnêtrznie i tamponami trwa do 2 tygodni, po czym chore zêby nale¿y zaplombowaæ.
4. Anginê, zapalenia krtani, tchawicy, zapalenia ¶linianek i tarczycy (wole) dobrze leczy opatrunek z gazy w 6-7 warstw (z szerokiego banda¿a), namoczonego w 10% roztworze soli i na³o¿onego na szyjê na ca³± noc, a przy bólach g³owy w postaci takiego samego opatrunku – równie¿ na g³owê.

Oba te opatrunki (lub jeden wspólny, wyd³u¿ony na g³owê i szyjê) banda¿uje siê jednym ma³ym w±skim banda¿em z gazy. Doln± krawêd¼ opatrunku na szyi (aby siê nie zawija³ do góry) nale¿y przybanda¿owaæ do cia³a jednym obrotem banda¿a pod pachami obu r±k i pleców, a koñczy siê banda¿owanie na szyi, bez ¶ciskania oddechu.

5. Przy zapaleniu p³uc, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu op³ucnej, rozedmie p³uc, astmie pochodzenia zaka¼nego, nowotworach p³uc opatrunki z 10% roztworem soli wykonuje siê na ca³e plecy, obowi±zkowo na chorym miejscu, a nawet na ca³± klatkê piersiow± (mê¿czy¼ni) z dwóch „waflowych” rêczników, z³o¿onych w dwie warstwy, w poprzek.

Jeden rêcznik moczy siê w lekko ogrzanym roztworze soli, lekko wyciska (wyci¶niêty roztwór wylewa siê do s³oika, on siê nie psuje), na wilgotny rêcznik nak³ada siê taki sam suchy w dwóch warstwach i obydwa do¶æ ciasno, bez ¶ciskania oddychania, banda¿uje siê dwoma du¿ymi banda¿ami z gazy.

Górna czê¶æ pleców, obrêcz koñczyny górnej banda¿uje siê na wzór poprzecznej ósemki pod pachy obu r±k, dolna – drugim banda¿em wokó³ dolnej czê¶ci klatki piersiowej.

Banda¿owaæ nale¿y na ca³ej powierzchni rêczników. Czas leczenia stanów zapalnych p³uc – 7-10 opatrunków codziennie, przy guzach – 3 tygodnie, jeden z nich – na ca³± dobê, a pozosta³e 14 – opatrunków przez noc. Opatrunki te równie¿ trzyma siê przez 10 godzin do wyschniêcia.


6. Przy mastopatii (schorzeniach sutka), gruczolakach, nowotworze jednego sutka, opatrunek z 9-10% roztworu jest wykonywany z jednego „waflowego” rêcznika, z³o¿onego w 3-4 warstwy w poprzek, jako pas o szeroko¶ci 25 cm, obowi±zkowo na obie piersi.
Je¶li jest rana, to nakrywa siê ona serwetk± z gazy w 2-4 warstwy, która przykrywa siê rêcznikiem i wspólnie banda¿uje siê jednym du¿ym banda¿em z gazy, bez utrudniaj±c oddychania.

Mastopatia i inne procesy zapalne piersi leczy siê opatrunkami od jednego do dwóch tygodni, nowotwory – 3 tygodnie (1 tydzieñ – przez ca³± dobê, pozosta³e – przez ca³± noc).
Zak³ada siê je na noc i utrzymuje siê przez 9-10 godzin.


7. Przy zapaleniu miê¶nia sercowego i b³on serca (przy zapaleniu miê¶nia sercowego, zapaleniu wsierdzia, zapaleniu osierdzia) w ogrzanym do 70 °C roztworze 9% soli zamacza siê (i wyciska siê) tylko koñce pasa „waflowego” rêcznika, z³o¿onego wzd³u¿ na 3 warstwy, który jest przerzucany przez lewe ramiê i tymi koñcami pokrywa siê okolice serca z przodu i ty³u (miêdzy ³opatkami) i koñce te banda¿uje siê jednym szerokim banda¿em z gazy wokó³ klatki piersiowej.

Opatrunek ten wykonywany jest na noc co drug± dobê, w ci±gu 2 tygodni.

Chorobê wieñcow±, chorobê niedokrwienn± serca, choroby zastawek serca opatrunki ze sol± nie lecz±.


8. Przy niskim poziomie hemoglobiny we krwi, napromieniowaniu radiacyjnym, opatrunek z 3-4 warstw „waflowego” rêcznika (lub 8 warstw gazy) nak³ada siê na ca³± klatkê piersiow± z przodu. Powinien on przykrywaæ ko¶ci klatki piersiowej, w±trobê, ¶ledzionê – narz±dy krwiotwórcze.

Okres leczenia tych narz±dów – 2 tygodnie (w pierwszym – przez ca³y dzieñ, w drugim – przez noc). W przypadku napromieniowania radiacyjnego (radioaktywnego) opatrunek taki powinien byæ nak³adany równie¿ na szyjê, na tarczycê.


9. Przy zapaleniu pêcherzyka ¿ó³ciowego, zapaleniu w±troby, marsko¶ci w±troby, zapaleniu trzustki oraz ¿o³±dka taki banda¿ „waflowy” z 3-4 warstw w poprzek o szeroko¶ci pasa 25 cm, a przy puchlinie brzusznej na ca³y brzuch, opatrunek ten wykonuje siê wokó³ dolnej po³owy klatki piersiowej i górnej po³owy brzucha (od podstawy sutków piersiowych u kobiet i brodawek – u mê¿czyzn do pêpka). Banda¿uje siê ten opatrunek jednym – dwoma szerokimi banda¿ami.
Opatrunek utrzymuje siê przez 9-10 godzin. Przebieg leczenia – 7-10 opatrunków.

U pacjentów ze zwê¿eniem dróg ¿ó³ciowych po 6-7 opatrunkach mog± siê pojawiæ nieprzyjemne odczucia rozpieraj±ce i nawet têpy ból w „do³ku” – jest to zgêstnia³a (pod wp³ywem opatrunku) ¿ó³æ, która naciska na ¶cianki woreczka ¿ó³ciowego, zatrzymuj±c siê w woreczku i przewodach.

W tym przypadku po zdjêciu rano opatrunku, który spowodowa³ te odczucia, nale¿y na „do³ek” umie¶ciæ gor±c± gumow± grza³kê, zawiniêt± w dwóch warstwach rêcznika i pole¿eæ na niej twarz± w dó³ przez 10-15 minut (do tego czasu w±troba oczyszcza siê z infekcji i grza³ka dla niej nie jest niebezpieczna) i nale¿y umieszczaæ j± po usuniêciu ka¿dego kolejnego opatrunku do koñca kursu leczenia, niezale¿nie od tego, czy pojawi± siê ponownie nieprzyjemne odczucia w „do³ku” czy te¿ nie pojawi±. Grza³ka rozszerza przewody ¿ó³ciowe i ¿ó³æ swobodnie sp³ywa do jelit.

Polipy, guzy, w tym nowotworowe tych okolic cia³a, jak równie¿ innych, leczy siê opatrunkiem z roztworem soli w ci±gu 3 tygodni (jeden tydzieñ – przez ca³± dobê, w pozosta³ych – przez noc).

Wrzodów ¿o³±dka, dwunastnicy, przepukliny, blizn, zrostów, zaparæ, skrêtu jelit opatrunek z sol± nie leczy, kamieni nie rozbija, nie wysysa.


10. Zapalenia b³ony ¶luzowej jelit – zapalenie jelit, zapalenie okrê¿nicy, zapalenie wyrostka robaczkowego – opatrunek na ca³y brzuch na ca³± noc z rêcznika w 3-4 warstwy skutecznie leczy w ci±gu 1 tygodnia.

W przypadku zatrucia, na przyk³ad, z³± jako¶ci± ¿ywno¶ci, wystarczaj±ce s± 3-4 opatrunki na 9-10 godzin, u dzieci – 1-2 opatrunki w tym samym okresie czasu, aby jelita oczy¶ci³y siê z trucizn.
Dla zatrzymania biegunki z tych samych powodów u doros³ych wystarcz± dwa ³yki 9-10% roztworu soli, najlepiej na czczo, z przerw± 1-2 godzin.


11. Patologie narz±dów miednicy du¿ej – zapalenie okrê¿nicy, polipy, rak jelita grubego, hemoroidy, prostata, gruczolaki i zapalenie gruczo³u krokowego, zapalenie i guzy narz±dów miednicy ma³ej – miê¶niaki, w³ókniaki, rak macicy i jajników, a tak¿e zapalenie b³ony ¶luzowej pêcherza moczowego i stawów biodrowych leczy siê za pomoc± opatrunków z dwóch „waflowych” rêczników.

Jeden, z³o¿ony na pó³ w 2 warstwy na d³ugo¶æ, macza siê w podgrzanym 10% roztworze, wyciska siê ¶rednio, nak³adaj±c na miednicê i przykrywa siê takim samym drugim rêcznikiem, z³o¿onym w 2 warstwy i oba do¶æ mocno mocuje dwoma szerokimi banda¿ami z gazy.

Do pachwinowych do³ków jednym obrotem banda¿a wokó³ bioder mocuje siê twarde wa³ki, które przyciskaj± opatrunek do cia³a w tych do³kach i mocuje siê do banda¿a agrafkami. Opatrunek ten powinien pokrywaæ doln± czê¶æ brzucha pacjenta (pacjenta/pacjentki) od pêpka do wzgórka ³onowego w³±cznie z przodu oraz ko¶æ krzy¿ow± i po¶ladki od po³owy lêd¼wi (pasa) do odbytu z ty³u.

Procesy zapalne narz±dów tej czê¶ci cia³a nale¿y leczyæ 2 tygodnie, guzy – 3, przy czym w obu przypadkach w pierwszym tygodniu opatrunek nak³ada siê codziennie, w pozosta³ych co drug± noc.


12. Opatrunek z sol± dobrze usuwa równie¿ nadci¶nienie.

Je¶li jest to spowodowane u pacjenta przez stres (prze¿ycia nerwowe, wstrz±sy) wystarczy wykonaæ 3-4 opatrunki z tkaniny na rêczniki z 3-4 warstw na lêd¼wia, zmoczone (i wyci¶niête) w 9% roztworze soli. Banda¿owaæ nale¿y jednym du¿ym banda¿em.

Kiedy bol± nerki, dokucza na przyk³ad odmiedniczkowe zapalenie nerek, co równie¿ podnosi ci¶nienie, nale¿y leczyæ nerki. W tym przypadku nale¿y wykonaæ 10-15 zabiegów z opatrunkami solankowymi na doln± czê¶æ pleców (lêd¼wia) na noc.

Gdy odczuwa siê bóle g³owy, zw³aszcza w okolicy potylicznej, szum w uszach, równocze¶nie z opatrunkami na doln± czê¶æ pleców nale¿y wykonaæ 3-4 opatrunki z 8-10 warstw gazy zmoczonej w roztworze o stê¿eniu 9% dooko³a g³owy i obowi±zkowo na ty³ (kark) g³owy.


13. Zapalenie stawów, zapalenie wielostawowe, zapalenie kaletek, reumatyzm du¿ych stawów (kolano, kostka stopy, ³okieæ) banda¿uje siê wielkimi banda¿ami z gazy z 10% roztworem soli na noc codziennie przez 2 tygodnie.

Banda¿uje siê nie tylko same stawy, ale tak¿e koñczyny powy¿ej i poni¿ej na 10-15 cm.


14. Ból ostry z oparzenia ma³ych powierzchni cia³a miêkki opatrunek z 10% roztworem soli usuwa ból po up³ywie 3-4 minut, ale opatrunek (opaskê) nale¿y trzymaæ przez 8-9 godzin, a nastêpnie zastosowaæ ma¶æ lub otwarte leczenie wed³ug zalecenia lekarza. My¶lê, ¿e opatrunki te pomog± te¿ i przy rozleg³ych oparzeniach.

Hipertoniczne roztwory soli kuchennej – nie s± panaceum na wszystkie choroby. W tym krótkim tek¶cie wymieniono niektóre choroby, w tym zwi±zane z oczami, których nie mo¿na leczyæ tym sposobem.
 Powtarzam, opatrunek z roztworem soli skuteczne leczy stany zapalne, obrzêki tkanek, szybko usuwa ból po oparzeniu, leczy niektóre guzy („t³uszczaków” nie leczy, mo¿liwe, ¿e nie leczy jeszcze jakich¶ guzów, co mo¿na okre¶liæ tylko do¶wiadczalnie).

Opatrunek z roztworem soli jest bezpieczny, je¶li ¶ci¶le przestrzega siê zaleceñ. Niezastosowanie siê do nich mo¿e spowodowaæ niekorzystne zmiany w organizmie.
Na przyk³ad, opatrunek ze stê¿eniem roztworu z sol± powy¿ej 10 procent, w szczególno¶ci przy d³ugotrwa³ym leczeniu mo¿e powodowaæ silny ból w tkankach, pêkniêcie naczyñ w³osowatych i niektóre inne komplikacje.
Gdy zdecydujemy siê na leczenie opatrunkami z roztworem soli, najpierw musimy skonsultowaæ z lekarzem charakter naszej choroby.

Wed³ug materia³ów:
Anna Gorbaczowa, Od bia³ej ¶mierci do bia³ego ratunku.
ZO¯ (ros. – ЗОЖ – здоровый образ жизни nr 17, 2002 r., nr 10, 11, 2002 r.; pol. – zdrowy obraz ¿ycia)
ayurest.blogspot.ru
¬ród³o:
Солевые повязки исцеляют даже от рака
http://www.vedamost.info/2012/05/blog-post_7115.html
T³umaczy³ Andrzej Leszczyñski
Za http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bandaze-opatrunki-roztworem-soli-lecza-nawet-raka-2017-09


« Ostatnia zmiana: Wrzesieñ 21, 2017, 17:02:32 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
Strony: 1 [2]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skyworldsv meute-de-loups darzlubie pomorska sith