Strony: [1] 2

SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« : Listopad 18, 2009, 21:21:19 »

Lecznicze wlasciwosci soli.


Milosc jest szczesciem.
Kiara
Powrót do góry    
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ        
Kiara

Wszyscy wiedza iz kapiel w solance jest zdrowa, zalecana w wielu senatoriach.Ogolne zasady sa znane. Opowiem o tych mniej znanych.
Otoz czlowiek posiada cialo fizyczne ( to widzialne) , oraz ciala energetyczne ( te dla wiekszosci ludzi nie widzialne) , jednak mozna je zobaczyc w postaci aury swietlistej otaczajacej kazde cialo fizyczne.
Cialo energetyczne-aura tak naprawde jest energetyczna "forma" ( jak foremka dla ciasta) dla ciala fizycznego.
Zaburzenia w ciele energetycznym (aurze, tej formie) daja skutek w postaci chorub ciala fizycznego ( nigdy odwrotnie). Cialo fizyczne jest polaczone z cialem energetycznym mnustwem kanalow energetycznych zespolonych z naszym systemem nerwowym.
Tak wiec wszystkie nasze mysli maja przeogromny wplyw na stan ciala energetycznego, a co za tym idzie na choroby ciala fizycznego.
Dlatego tak bardzo wazne jest dobre samopoczucie Czlowieka , oraz bycie w harmoni uczuciowej ( bez wiekszych skokow emocjonalnych), gdyz nie powoduja one "zwarcia", zaburzenia w przeplywie energii......

...... A jaki wplyw ma sol?
Otoz solanka oczyszcza cialo energetyczne, zwieksza mozliwosc przeplywu energii ( jest przewodnikiem elektrycznosci, elektrolitem), czyli umozliwia zwiekszony przeplyw energii tam gdzie sa zaburzenia. Wspiera proces regeneracji "naprawy" zniszczonych laczy. Ale rownoczesnie przekazuje nam na poziomach reakcji biochemicznej informacje zdeponowane w niej przez miljonami lat. Przywracajac pierwotne prawidlowe wzorce przeplywu energii.
A przeciez my chorujemy tylko i wylacznie z powodu braku energii, ogolnie , lub w jakims organie.
Oczywiscie oprucz wypadkow roznorakich.

Czyli proces leczenia to nic wiecej jak mozliwosc doladowania energetycznego Czlowieka.

Sol posiada jeszcze jedna ciekawa wlasciwosc ( nie bede w stanie teraz jej wytlumacyc , ale wiem ze jest), otoz jest ona czyms w rodzaju filtra, ktory dopasowywuje dawke energii do indywidualnych potrzeb odbiorcy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 28, 2015, 00:35:34 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #1 : Grudzieñ 21, 2010, 22:19:40 »

Ciekawostki o soli na ktore warto zwrocic uwage.

"Moc soli pozwalaj±ca na przekszta³cenia
Z naukowego punktu widzenia, sól posiada unikaln± w³a¶ciwo¶æ. W przeciwieñstwie do wszystkich
innych struktur krystalicznych, struktura atomowa soli nie jest molekularna, ale elektryczna. Powoduje to, ¿e sól daje siê tak ³atwo przekszta³caæ. Po zanurzeniu kryszta³u kwarcu, nie zmienia on struktury molekularnej, pomimo faktu, ¿e ma strukturê krystaliczn±. Mimo, ¿e kryszta³ mo¿e pobieraæ energiê, kryszta³ kwarcu pozostaje ten sam. Kryszta³ jest unieruchomiony w materii, co powoduje, ¿e nie mo¿ne byæ rozpuszczony lub od³±czony od swej biegunowo¶ci.

Kryszta³ soli po zanurzeniu w wodzie rozpuszcza siê i powstaje tzw. sole. Sole, to ani woda, ani sól. Produktu ten ma wy¿szy wymiar energetyczny ni¿ woda lub sól osobno. Gdy sole paruje, pozostaje sól. To przekszta³cenie soli gwarantuje, ¿e nie musi byæ ona metabolizowana w naszym organizmie. Skrobia przemienia siê w cukier, bia³ko w aminokwasy a t³uszcz w glicerynê i kwas. Ale sól pozostaje sol±. Jest bezpo¶rednio dostêpna dla komórek w formie zjonizowanej. Wszystkie inne ¶rodki spo¿ywcze musz± byæ oddzielone, aby organizm ludzki móg³ je wykorzystaæ. Jednak, sól zawsze pozostaje w swojej pierwotnej formie. Co wiêcej, dociera bezpo¶rednio nawet do naszego mózgu."

http://solhimalajska.pl/content/himalaj ... 3%C5%BCowa
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2011, 22:18:14 »

East na innym forum pozostawi³ mi wiadomo¶æ , która siê z wami podzielê bo jest niezwykle wa¿na i ciekawa.


Witaj Kiara.
Pamiêtam,¿e kiedy¶ wspomnia³a¶ o tym, ¿e du¿o solisz potrawy. Ja równie¿. Chcia³em sprawdziæ,czy to mo¿e spowodowaæ jakie¶ problemy u mnie zdrowotne, bo powszechnie mówi siê o szkodliwo¶ci soli, a wychwala siê dietê bezsoln±.
Okazuje siê ,¿e diabe³ jak zwykle tkwi  w szczegó³ach.  Sól rafinowana w nadmiarze to trucizna,ale  ju¿ sól  morska nie.

W przeciwieñstwie do soli kamiennej zawarte w niej pierwiastki i minera³y zwi±zane s± koloidalnie. Umo¿liwia to organizmowi przyswajanie naturalnych antagonistów jak potas, magnez, wapno i wspó³dzia³aj±cych mikropierwiastków. Sól krystaliczna powsta³a w wyniku wyschniêcia pierwotnych mórz. Odpowiedzialna za to wysuszenie energia s³oneczna zawarta jest w formie biofotonów w sieci krystalicznej tej soli. Aby zjonizowaæ naturalne elementy soli, lub przezwyciê¿yæ si³y w wi±zaniach krystalicznych, potrzebna jest taka sama ilo¶æ energii, jak ta, która spowodowa³a te wi±zania. Do stopienia soli wymagana jest temperatura 800 stopni. O tyle zadziwiaj±ce, ¿e woda jest w stanie przezwyciê¿yæ naturalne wi±zania krystaliczne soli. W tym procesie, który nazywamy hydracj±, uwalnianie s± bez dodatkowej energii zawarte w wi±zaniach soli biofotony."
(..)
Substancja sól naturalna (...) jest z punktu widzenia przemys³u chemicznego 'zanieczyszczonym' chlorkiem sodu. Zanieczyszczenie to polega na tym, ¿e moleku³y sodu i chloru po³±czone s± si³ami atomowymi z innymi 79-cioma elementami wystêpuj±cymi w przyrodzie, kryszta³y soli stanowi± w ten sposób w mniejszym lub wiêkszym stopniu po³±czenie ze wszystkimi innymi pierwiastkami wystêpuj±cymi na ziemi.
tu masz  linka gdzie o tym  pisze http://storytel.republika.pl/Sol.html

Od dawna podejrzewa³em sól za rodzaj przeka¼nika energetycznego i ona w³a¶nie tak± rolê pe³ni.
cytat z powy¿szego linka "Sól w organi¼mie jest tym sk³adnikiem, który umo¿liwia bioelektryczno¶æ miêdzykomórkow±. Jednocze¶nie w jej krystalicznej formie jest ona energetycznym stabilizatorem ka¿dej komórki. (...) "

Tak¿e odpowied¼ jest jedna - tylko sól morska. To samo zdrowie.

I jeszcze na przyk³ad inne przyprawy, takie jak pieprz cayenne s± bezcenne dla zdrowia. To ¼ród³o antyoksydantów i wp³ywa korzystnie na metabolizm,nazywany jest królewsk± przypraw± Te¿ u¿ywam U¶miech razem z ekologiczn±  "jarzynk±" bez gmo zmieszan± z sol± morsk±.

Sól morska jest ¼ród³em biofotonów , które woda morska poch³ania ze s³oñca. Sól morska wi±¿e te biofotony tak, ¿e tylko potem woda jest w stanie je uwolniæ - ju¿ w naszym organi¼mie .Dziêki temu S³oñce mo¿e dos³ownie wysy³aæ informacje dla naszych organizmów, dla DNA. Bo w koñcu to DNA komórki wykorzystuje te biofotony w komunikacji wewn±trzkomórkowej ( jak w tym linku ). Biofotony s± no¶nikiem informacji. I wszystko jasne U¶miech
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #3 : Pa¼dziernik 15, 2014, 07:59:29 »

 Sól jest nieodzowna w naszym ¿yciu. Du¿o pracujemy, pocimy siê, a jaki jest smak potu?  Pot jest s³ony, bez soli nie mo¿na ¿yæ, nie mo¿na pracowaæ, sól leczy i oczyszcza organizm, sól konserwuje cia³o, dlatego ludzie je¿d¿± do uzdrowisk i popijaj± wody mineralne, nabieraj± si³y. Sól zasiana do roli powoduje, ¿e w razie suszy nasolona ziemia sama z powietrza ¶ci±ga wodê. Wystarczy tylko zostawiæ solniczkê nie zamkniêt± przez d³u¿szy czas, a sól stanie siê mokra. Taka ziemia nawo¿ona sol±, jest przyjazna dla ro¶lin, sama magazynuje wodê i podtrzymuje ¿ycie.

Co¶ jeszcze o soli....


http://ekaloria.pl/sol-w-oceanie-w-kuchni-w-tradycji-i-w-lzach/

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 15, 2014, 08:07:42 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #4 : Pa¼dziernik 15, 2014, 08:00:52 »

Jeszcze o soli....



Etnografia Lubelszczyzny – ludowe wierzenia o soli

    S³owa kluczowe
    Tematy

etnografia, ludowe wierzenia, sól, ludowe wierzenia o soli, kultura ludowa, etnografia Lubelszczyzny,
print Wersja do wydruku
printmail Wyslij do znajomego

W kulturze ludowej sól jest traktowana jako jedna z substancji niezbêdnych do ¿ycia, jest wa¿nym sk³adnikiem codziennej diety. W symbolicznym wymiarze posiada ambiwalentne znaczenia. Z jednej strony, tam gdzie jest w nadmiarze nie mo¿e rozwijaæ siê ¿ycie, oznacza wiêc ja³owo¶æ. Jest tak¿e sk³adnikiem potu, co wi±¿e j± z biologicznym wymiarem ludzkiego istnienia. Z drugiej jednak strony posiada w³a¶ciwo¶ci konserwuj±ce, powstrzymuje procesy rozpadu i gnicia, co pozwala widzieæ w niej substancjê czyst±, a nawet ¶wiêt±. Sól w duchowym aspekcie kultury ludowej pe³ni funkcjê operatora zmian, s³u¿y przekszta³ceniu rzeczywisto¶ci, porz±dku, kategorii. Przypisywane jej znaczenia symboliczno-magiczne wynikaj± z obserwacji jej fizycznych w³a¶ciwo¶ci: posolone miêso nie ulega rozk³adowi i jednocze¶nie zostaje utrwalone w danym stanie. Katarzyna £eñska-B±k w ksi±¿ce Sól ziemi  pisze czego symbolem, w ró¿nych kontekstach kulturowych, mo¿e byæ sól. S± to: nie¶miertelno¶æ, niezniszczalno¶æ, odporno¶æ na psucie siê, zdrowie, p³odno¶æ, oczyszczenie, m±dro¶æ, przyja¼ñ, dowcip, elegancjê, go¶cinno¶æ (witanie przyby³ych go¶ci) bogactwo, ¿ycie, ale tak¿e bezp³odno¶æ, ja³owo¶æ, potwierdzona zamian± biblijnego Lota w s³up soli, stagnacjê, zniszczenie i ¶mieræ.

 

 

 

Spis tre¶ci:
1. Sól w obrzêdach
2. Sól w magii i lecznictwie
3. Literatura



Sól w obrzêdach

Przekszta³caj±ce w³a¶ciwo¶ci soli wykorzystywano w obrzêdach przej¶cia, w których nastêpuje zmiana statusu. Sól ma u³atwiæ tê przemianê. Piotr Kowalski pisze, ¿e operator zmiany, który zatrzymuje procesy rozk³adu, symbolizuj±ce dzia³ania zawieszaj±ce biologiê, jest konieczny, aby odtworzyæ mityczny moment pocz±tkowy. Wyzbywaj±c siê ograniczeñ ludzkiej kondycji mo¿na nastêpnie powróciæ do niej w nowej postaci. W obrzêdach jest wiêc traktowana jako czynnik oczyszczaj±cy, przygotowuj±cy do zmiany, ma zapocz±tkowaæ proces transformacji. Z tego wzglêdu sól pojawia siê w czasie ¶lubu i wesela, o czym opowiada³a jedna z informatorek:

 

No to siê odbywa³o w progu domu w progu domu tam gdzie przyje¿d¿ali. No wiadomo to ju¿ by³a nowa rodzina i witano ich w ten sposób. To co by³o najpotrzebniejsze do ¿ycia rodziny, czyli chleb sól, nie wiem dlaczego akurat chleb sól. No to co najwa¿niejsze, ¿eby akurat chleba tego nie brakowa³o, a sól tez jest produktem niezbêdnym do ¿ycia. [El¿bieta Wójtowicz, Wólka K±tna, 2010].

 

Barbara Ogrodowska pisze, ¿e chleb i sól –  to podstawa po¿ywienia, a wed³ug wierzeñ ludowych znanych w ca³ej Polsce i Europie, to równie¿ substancje maj±ce niezwyk³e w³a¶ciwo¶ci magiczne, oczyszczaj±ce, ¿yciodajne (sól chroni od zepsucia, rozk³adu), dobroczynne, ochronne. Chleb i sól s± kwintesencj± ¿ycia, dlatego witano nimi nowo¿eñców.

 

Katarzyna £eñska-B±k pisze, ¿e obdarzanie dziecka, pañstwa m³odych i zmar³ego sol± wskazuje, ¿e s± to osoby inicjowane, przebywaj±ce czasowo w stanie zawieszenia ludzkiego porz±dku, ma im to zapewniæ po osi±gniêciu nowego statusu powodzenie, p³odno¶æ i wszelk± obfito¶æ. Chleb i sól zostawione na polu obok niez¿êtej kêpki zbo¿a, zwanej przepiórk±, w czasie zimowej martwoty, maj± chroniæ przed aktywnymi tu demonami i jednocze¶nie zapewniæ przysz³e powodzenie i obfito¶æ.

 

Sól funkcjonowa³a w kulturze ludowej, jako operator zmiany, by³a wiêc zakazana w sytuacjach, gdy niezbêdne by³o utrzymanie istniej±cego stanu rzeczy, na przyk³ad je¶li dokonano rytualnego przej¶cia ze ¶wiata ¶miertelników do porz±dku sacrum, a nie spe³niono jeszcze wszystkich zaleceñ koniecznych do osi±gniêcia nowego stanu, funkcjonowa³ zakaz u¿ywania soli, która mog³aby przyspieszyæ powrót do ¶wiata ¶miertelników. Zakaz u¿ywania soli pojawia siê w momentach, gdy mog³aby zbyt wcze¶nie uruchomiæ mediacjê. Jest wskazana w czasie inicjowania przemian, ale gdy osobo znajduje siê w stanie rytualnej ¶mierci, mog³aby uruchomiæ przekszta³cenia, jakie jeszcze nie powinny zaj¶æ. St±d funkcjonowa³ zakaz solenia weselnego korowaja oraz spo¿ywania soli przez kobietê w ci±¿y, bo jej obecno¶æ i zapocz±tkowanie przekszta³ceñ naruszy³oby niezbêdn± w pocz±tkach ¿ycia pe³nie.

 

>>> czytaj wiêcej o zakazach obowi±zuj±cych kobietê w ci±¿y

 

Sól znajduje siê w koszyku ¶wiêconym w Wielk± Sobotê. Oto jak powody umieszczania okre¶lonych pokarmów, w tym soli, opisuje Edwarda Kowalczyk z Kolonii Zawieprzyce:

 

Chleb i placek ¶wiêcono, ¿eby ludziom nigdy ich nie brakowa³o, mas³o i ser – na pami±tkê, ¿e pasterze nie¶li kopê serów i kobia³kê mas³a, ¿eby ¦wieta Rodzina siê po¿ywi³a, no i nam by nie brak³o jedzenia. Kie³basê na pami±tkê, ¿e Pana Jezusa wi±zano powrozami, a jeszcze mówiono, ¿e Ko¶ció³ jest opasany dziesiêcioma przykazaniami. Sól i pieprze na pami±tkê, ¿eby siê dowiedzieæ, jako goryczo by³ pojony Pan Jezus i ka¿dy musia³ kawa³eczek jaja umaczaæ w soli z pieprzem i z to goryczo zje¶æ. Krzan te¿ maczano w soli z pieprzem i trza by³o ugry¼æ trzy razy – te¿ na to samo pami±tke.


Sól w magii i lecznictwie

Magiczna funkcja soli wynika z jej walorów smakowych, jej ostry smak decyduje o jej odstraszaj±cej sile, ale tak¿e z jej w³a¶ciwo¶ci konserwuj±cych, czyli mocy utrwalania pewnych sytuacji i stanów. Nosiciele kultury tradycyjnej byli przekonani, ¿e otaczaj±ca ich rzeczywisto¶æ, dzia³ania, zdarzenia, wynikaj± z woli si³ nadprzyrodzonych. Dziêki znajomo¶ci odpowiednich praktyk magicznych mo¿na by³o wp³ywaæ na te si³y. Dlatego podejmowano ró¿ne dzia³ania, ¿eby na przyk³ad uchroniæ siê przed chorob±, urokiem, poznaæ przysz³e losy. W tym celu wykorzystywano ¶rodki nacechowane szczególnym znaczeniem, o bogatej symbolice. Jednym z takich elementów w kulturze tradycyjnej by³a w³a¶nie sól. Z tego wzglêdu noszono j± przy sobie, aby zabezpieczyæ siê przed z³em, które w my¶leniu magicznym czyha³o zewsz±d. By³o przyczyn± chorób, które leczono za pomoc± racjonalnych i magicznych dzia³añ. Sól by³a dodawana do wody ¶wiêconej, co mia³o zwiêkszaæ jej moc, na przyk³ad w przypadku odczyniania egzorcyzmów. Spo¿ycie soli ¶wiêconej mia³o chroniæ przed urokami i czarownicami. Nadmierne pochwa³y stawa³y siê przyczyn± uroków. Sól wykorzystywano ju¿ w trakcie diagnozy. W celu stwierdzenia czy urok zosta³ rzucony nale¿a³o wrzuciæ do wody trzy wêgielki, trzy kawa³eczki chleba, szczyptê soli i kamieñ, je¶li opadn± na dno, to znaczy, ¿e osoba czy zwierze zosta³o zauroczone. W celu unikniêcie uroku, je¶li zachodzi podejrzenie, ¿e mo¿e on zostaæ rzucony, nale¿y szybko powiedzieæ: Soli w oczy! Innymi sposobami by³y rzucenie sol± w podejrzan± o rzucanie uroków osobê. Sposobem leczenia uroków by³o nacieranie chorego osolon± wod±, wymawiaj±c przy tym odpowiedni± formu³ê, potem nale¿a³o trzykrotnie wylaæ wodê pod próg.

 

Sól by³a wykorzystywana tak¿e jako apotropeion. Przekonanie o jej ochronnych w³a¶ciwo¶ciach wynika³o ju¿ z prostej obserwacji tego - co siê dzieje, kiedy sypie siê piaskiem w oczy (co nawet zosta³o utrwalone w przys³owiu). Do pierwszej k±pieli dziecka dosypywano trochê soli, aby w taki sposób ochroniæ je przed czarami. Istnia³o te¿ ludowe wierzenie, ¿e do ³ó¿eczka nieochrzczonego dziecka nale¿y w³o¿yæ szczyptê soli, jako ochronê przed szatanem. Niekiedy te¿ wysypywano linie z soli, która mia³o zamykaæ drogê z³ym duchom. Zaczynaj±c budowê domu wybrane miejsce kropiono ¶wiêcon± wod± i posypywano sol±. W ten sposób oswajano fragment przestrzeni, czyni±c go podporz±dkowanym oraz zabezpieczano siê przed potencjalnymi niebezpieczeñstwami.

 

Sól wykorzystywano tak¿e do ochrony zwierz±t przed z³ymi mocami, na przyk³ad daj±c j± byd³u do spo¿ycia. Znany sposób ochrony krów i koni polega³ na zerwaniu siedmiu k³osów pszenicy jarej, a z po trzy ziarnka obsypywano sol± ¶w. Agaty i wk³adano pod próg obory, stajni. W celach ochronnych dawano byd³u do spo¿ycia trochê chleba posypanego ¶wiêcon± sol±. Bywa³y takie momenty, kiedy szczególnie nale¿a³o zadbaæ o bezpieczeñstwo, gdy¿ zwiêksza³a siê aktywno¶æ za¶wiatów. Jedn± z takich chwili w my¶leniu magicznym by³o pierwsze wypêdzanie byd³a. Obsypywano je wtedy sol± lub przepêdzano przez sól i ¿elazo. Inicjalna sytuacja ma tak¿e miejsce w przypadku porodu, kieruj±c siê zasadami magii dobrego pocz±tku nale¿a³o daæ krowie do zjedzenia trochê soli wraz z innymi produktami. Dawanie byd³u soli, która ma w³a¶ciwo¶ci pobudzania apetytu ma tak¿e racjonalne przes³anki.
 
 
Sól wsypywano do studni, rzek, strumieni, aby czy¶ci³y wodê i czyni³y j± odpowiedni± do picia, sól ma bowiem w³a¶ciwo¶ci oczyszczaj±ce wszelkie nieczysto¶ci.
Chleb i sól, po¶wiêcone w dzieñ ¶w. Agaty (5 II), by³y obron± przed po¿arem. Gdy do niego dosz³o, nale¿a³o sól przerzuciæ przed dom, a p³omienie mia³y pój¶æ za ni±. Wierzenie to wi±¿e siê z legend± o ¶wiêtej mêczennicy - w rocznicê jej ¶mierci sycylijskiemu miastu grozi³a zag³ada od ogni±, wziêto z jej grobu p³aszcz zaczêto zarzucaæ na ogieñ, który zacz±³ siê cofaæ. Dlatego podobnie czynili mieszkañcy wsi – rzucaj± po¶wiêcon± w dzieñ ¶w. Agaty sól i przerzucaj± j± przez pal±cy siê budynek w kierunku pola, albo w tê stronê, gdzie nie ma budynków, aby ogieñ tam poszed³ i nie czyni³ spustoszenia. Niekiedy w p³omienie wraz z sol± rzucano chleb, st±d uros³o przys³owie: Chleb i sól ¶w. Agaty, broni± od ognia chaty. Henryk Biegeliesen zanotowa³ tak¿e nakaz gaszenia po¿aru sol± wniesion± od strony, z której wieje wiatr, sól ta mia³a byæ po¶wiêcona siedem razy, przez siedem lat. Chleb i sól obnoszono równie¿ wokó³ p³on±cego budynku, co mia³o powstrzymaæ ogieñ. O magicznych sposobach gaszenia po¿aru mówi relacja:
 
 
Od po¿aru to ja powiem, bo ja se specjalnie kupi³am ¶wiêtu Agate obraz i powie¶ci³am i to mówiu, ¿e to jest od po¿aru, bo siê wychodzi z tu solu i z tym obrazem, ona ma sól ta ¶wiêta Agata. Mam dwa obrazki, jeden taki du¿y na ¶cianie, a drugi mniejszy, ja tego nie robi³am, ale wszyscy mówiu, ¿e ¶wiêta Agata, to una jest od po¿aru, una z solu chodzi. [Kazimiera Gawron, Wólka K±tna, 2011].
 
 
 
>>> czytaj wiêcej o wierzeniach zwi±zanych ze ¶wiêtymi
 
 
 
Funkcjonowa³o przekonanie, ¿e nie powinno siê po¿yczaæ soli, ze wzglêdu na jej przekszta³caj±ce w³a¶ciwo¶ci. Zakaz ten by³ szczególnie przestrzegany w czasie ¶wi±t i noc±. Wieczorem, kiedy rozpoczyna siê pora panowania z³ych duchów, po¿yczenie z domu chleba i soli powoduje, ¿e koniom bêd± ropia³y oczy.
 
 
Znane jest przekonanie, ¿e rozsypanie soli jest zapowiedzi± jakiego¶ nieszczê¶cia, na przyk³ad k³ótni lub niezgody w ma³¿eñstwie.
W my¶leniu magicznym sól trzyma³a choroby z dala od domu, wiêc w momencie kiedy jej zabrak³o, atakowa³y one dom, pozbawiony tego zabezpieczenia. O¶lepiaj±ce dzia³anie soli wykorzystywano przy leczeniu niektórych chorób oczu, ale tak¿e stosowano jako lek na choroby umys³owe, jak epilepsja, opêtanie, szaleñstwo. Uznawano, ¿e s± to wytwory szatana, dlatego nale¿y wypêdziæ go za pomoc± szczególnie nieprzyjemnych dla niego ¶rodków, a jednym z nich by³a w³a¶nie gryz±ca sól. Febrê leczono w taki sposób, ¿e stawano twarz± w kierunku biegu rzeki, rzucano w ni± sól i wypowiadano odpowiednie zaklêcie. Sól u¿ywano tak¿e w leczeniu bólu zêbów i oparzeñ, wierzono ¿e choroba wchodzi do ró¿nych miejsc ludzkiego organizmu, na przyk³ad w postaci robaków. Do leczenia nale¿y wiêc u¿yæ ostrych i gryz±cych medykamentów jak sól. W celu pozbycia siê nadmiaru pokarmu powodowano wymioty pij±c roztwór myd³a i soli. Zbigniew Libera zanotowa³ etnomedyczn± receptê: Chory szed³ do krzaka i po³o¿ywszy pod nim kawa³ek chleba i trochê soli zawiesza³ na krzaku papier z za¿egnaniem: Pozdrowienie Pañskie bzie. Przynoszê wam chleb i sól, przyjmijcie febrê trzydniow±, nie chcê jej.
 
 
>>> czytaj wiêcej o zachowaniach magicznych na Lubelszczy¼nie
 
 
 
O odurzaj±cych w³a¶ciwo¶ciach soli mówi³a jedna z informatorek:
 
Tylko jeszcze pamiêtam, mój tatu¶ opowiada³, ¿e jak Cygany chodzi³y, i przysz³a Cyganaka, ¿eby ji nie dawaæ soli. […] uny gdzie¶ tam pojechali, a oni, ta babka by³a sama, no i przysz³a Cyganka, to una zawsze chce soli. Ja pamiêtam, Cygany, jak przyjdu, to uny chcu soli, ¿eby ji daæ. Jak ji dali ty soli, a wkiej¶ mia³y kufry, takie do ubrania, my teraz mamy szafy, rega³y, a oni mieli kufry, to ta babka wszystko im z tego, omami³a ich ta Cyganka, i wszystko z tego kufra wyjêli i wszystko wydali. Oni przyjecha³y, to ta Czarnecka mi opowiadali, ju¿ nie ¿yju, to mówi Co¶cie zrobili! Wszystko zabra³a Cyganka i posz³a, Cygany, a uni nie wiedzieli, co siê robi³o i dawali wszystko. Tak to by³o. [Kazimiera Gawron, Wólka K±tna, 2011].
 

 

Opracowanie Magdalena Wójtowicz


Literatura

Adamowscy Lucyna i Jan, Opowie¶ci wielkanocne, „Twórczo¶æ Ludowa” 1992, nr 1-2, s. 73-77.

Kowalski Piotr, Kultura magiczna. Omen, przes±d, znaczenie, Warszawa 2007.

£êñska-B±k Katarzyna, Sól ziemi, Wroc³aw 2002.

Ogrodowska Barbara, Zwyczaje, obrzêdy i tradycje w Polsce. Ma³y s³ownik, Warszawa 2001.


http://teatrnn.pl/leksykon/node/3246/etnografia_lubelszczyzny_%E2%80%93_ludowe_wierzenia_o_soli


Kiara.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #5 : Pa¼dziernik 15, 2014, 08:10:26 »



    Jeste¶:
    Strona g³ówna /
    O soli /
    Historia soli

Historia soli
Historia soli jest wcze¶niejsza od historii ludzko¶ci.
Pierwsze wzmianki na temat soli pochodz± za Starego Testamentu. W Biblii sól by³a uwa¿ana za niezwykle wa¿n± substancjê; wierni sk³adali ofiarê Bogu w postaci soli.

W staro¿ytno¶ci odgrywa³a rolê ¶rodka p³atniczego. Za sól mo¿na by³o dostaæ wiele cennych produktów i towarów.

Hebrajczycy jako pierwsi odkryli zdolno¶ci lecznicze soli, dlatego czêsto towarzyszy³a im podczas odprawiania ceremonii religijnych.

Rzymianie odkryli zdolno¶ci konserwuj±ce soli. Stosowali j± do przed³u¿enia ¶wie¿o¶ci miês, ryb, warzyw, czy serów. Tak¿e w staro¿ytnym
Rzymie sól odgrywa³a rolê w handlu. W postaci soli wyp³acano ¿o³nierzom pensje; z tego okresu pochodzi s³owo solarium oznaczaj±ce p³atno¶æ.

 W Tybecie i w Etiopii wybijano z soli monety u¿ywane jako ¶rodek p³atniczy.

W ¶redniowiecznej Europie rola soli by³a na tyle doceniana, i¿ wyznacza³a drogi handlu miêdzynarodowego. W tym okresie powsta³y tzw. "drogi solne", czyli trasy którymi transportowano sól.

Z czasem wprowadzono nawet podatek od wydobycia soli, poniewa¿ kruszec ten stosunkowo ³atwo siê wydobywa³o i szybko mo¿na by³o siê wzbogaciæ. M.in. po Wielkiej Rewolucji Francuskiej, kiedy to zniesiono ów podatek, wiele osób produkuj±cych sól dorobi³o siê maj±tków.

Na prze³omie ¶redniowiecza i Renesansu po raz pierwszy próbowano pozyskaæ sól z wody morskiej. Do tej pory jedynym ¼ród³em wydobycia by³y z³o¿a kamienne. Robiono to w tzw. zatokach solnych, z których ekstrahowano czyst± sól.

W XIV wieku rozpowszechni³o siê okre¶lenie na sól: "bia³e z³oto"- nazwa ta najlepiej przedstawia rolê soli, jak± odgrywa³a w ¿yciu codziennym ludzi w przesz³o¶ci.

Znawcy historii Francji uwa¿aj±, ¿e to w³a¶nie kwestia soli sta³a siê powa¿n± przyczyn± wybuchu rewolucji francuskiej. Podatek, zwany la gabelle, na przestrzeni wieków rós³ i mala³, jednak przetrwa³ a¿ do… 1945 roku. Ale i dzisiaj zakazane jest we Francji samodzielne wytwarzani soli dlatego np. bez specjalnej zgody ministerstwa finansów nie wolno zabraæ ze sob± nawet litra morskiej wody.

Solne podatki to jednak nie wymys³ francuski, stosowali go du¿o wcze¶niej Arabowie, Normanowie, staro¿ytni Chiñczycy i Hindusi. A¿ do XIX w sól traktowana by³a wy³±cznie jako przyprawa i konserwant, jednak z czasem znalaz³a nowe zastosowania g³ównie w przemy¶le. A¿ trudno uwierzyæ, ¿e obecnie istnieje ponad 14 tysiêcy produktów wytwarzanych na bazie soli

Poniewa¿ sól traktowana by³a jako rzecz ¶wiêta, dana przez bogów, wi±za³o siê z ni± sporo symboli i wierzeñ. W wielu czê¶ciach ¶wiata kojarzona jest z go¶cinno¶ci±, a dzielenie chleba i soli symbolizuje tak¿e zwi±zek braterstwa, który nie mo¿e byæ zerwany. Wysypana sól oznacza koniec pobratymstwa i boskiej opieki - aby temu zapobiec nale¿y trzykrotnie rzuciæ za siebie przez lewe ramiê szczyptê soli. Dla staro¿ytnych Rzymian rozsypana sól by³a tak z³ym znakiem, ¿e czêsto rzucali j± na ziemie w podbitych miastach, by zniweczyæ plony.

W Polsce uwa¿a siê, ¿e rozsypana sól jest zwiastunem k³ótni, natomiast witanie przyby³ych chlebem i sol± jest oznak± przyja¼ni i go¶cinno¶ci.



http://www.gaster-sol.pl/O-soli/Historia-soli
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #6 : Pa¼dziernik 17, 2014, 12:31:18 »

Ciutkê o powstawaniu soli…

„Historia powstania z³ó¿ soli
Wszystkie z³o¿a soli s± pochodzenia morskiego i powsta³y oko³o 250 milionów lat temu . Poniewa¿ w tych czasach panowa³ równie¿ w Europie suchy, gor±cy klimat odpowiadaj±cy dzisiejszemu ¶ródziemnomorskiemu klimatowi przybrze¿nemu, woda morska zagêszcza³a siê. Powsta³e nasycone roztwory soli opada³y na dno . Pó¼niej wp³ywa³a do nich woda morska i nastêpowa³o jej odparowanie. Stopniowo wzrasta³o stê¿enie.

W wyniku ró¿nej rozpuszczalno¶ci zawartych w wodzie substancji najpierw powsta³ wapieñ i dolomit. Nastêpnie wydziela³ siê gips. Woda morska wymywa³a sól najpierw ze spodniej warstwy dna morskiego.
W wyniku procesów tektonicznych powoli nawarstwia³ siê piasek, stopniowo zmniejsza³ siê odp³yw gêstej morskiej wody .Dziêki temu stê¿enie wzrasta³o i krystalizowa³a siê sól kamienna. Proces ten wielokrotnie siê powtarza³ w wyniku wzrostu poziomu wody w morzu spowodowanego procesami geologicznymi.

W ci±gu wieków z³o¿a znalaz³y siê na du¿ej g³êboko¶ci i zosta³y pokryte wielkimi warstwami sedymentów. Na du¿ych g³êboko¶ciach panowa³y wysokie temperatury i ci¶nienie, co wywo³ywa³o zmiany tektoniczne: osuniêcia, ¶ciskania. W ten sposób powsta³y z³o¿a ro¿ni±ce siê lokalizacj± i sk³adem.

W Polsce dla przyk³adu z³o¿a soli powsta³y 225-210 milionów lat temu w procesie parowania morza cechsztyñskiego i zalegaj± na g³êboko¶ci 3-6 km pod powierzchni± ziemi, najstarsze ¶lady eksploatacji soli ze s³onych ¼róde³ odkryto w Inowroc³awiu pochodz± z VII – VIII wieku p.n.e.”

http://www.gaster-sol.pl/O-soli/Historia-powstania-zloz-soli

Czy w zwi±zku z informacj± o naszym dawnym klimacie, mo¿ecie sobie wyobraziæ i¿ na ternach Polski by³a Wie¿a Babell … ? U¶miech nie gdzie¶ tam… w Sumerze a u nas?

Bez soli nie tylko w naszych organizmach komunikacja d¼wiêkowo , falowa by³a by praktycznie niemo¿liwa.
Na reakcjach ró¿nych soli opiera siê ca³y system ¿ycia.

http://www.ekogazeta.com.pl/ekoswiat/item/445-serca-i-mozgi/445-serca-i-mozgi.html

Kiara.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #7 : Pa¼dziernik 18, 2014, 19:26:20 »

UKRYWANE SEKRETY SOLI ..... DROGA DO ZDROWIA.



← Uwaga! Tekst tylko dla agnostyków, gdy¿ to nie jest apokryf
sie k³usa →
prababka z pradziadkiem, czyli nasza pierwotna energia
Opublikowano 1 sierpnia 2013, autor: pepsieliot   

Hi hi Socjecie, nawijam:

Jakby spojrzeæ na nasze drzewo genealogiczne, to cz³ekokszta³tne ma³py s± niejako naszymi rodzicami, ro¶liny dziadkami, za¶ S³oñce i Morze, to nasi pradziadkowie.

Zacznijmy od naszej prababki, czyli Morza.

Francuski lekarz René Quinton, zwany francuskim Darwinem, odkry³ ju¿ w 1897, ¿e woda morska jest w 98% identyczna jak krew. Woda morska zawiera jedynie dodatkow± cz±steczkê magnezu, podczas gdy krew, by byla za tak± uznana, potrzebuje jedynie dodatkowej cz±steczki ¿elaza. Poza tym, ¿e s± identyczne.

Wed³ug Quintona wodê oceaniczn± nie nale¿y zatem traktowaæ jako zwyk³± wodê z sol±, ale jako osocze. Jego teoria w kontek¶cie powy¿szego, ¿e​komórki maj± zdolno¶æ do regeneracji, pod warunkiem otoczenia komórki krwi±, sprawia, ¿e ​​jest to mo¿liwe. Wszystkie minera³y na ziemi koncentruj± siê w wodach oceanu. Woda morska stwarza idealne warunki do ¿ycia. Ca³e ¿ycie na Ziemi pochodzi z morza, w zdrowym ¶rodowisku nieska¿one morskie skamienia³o¶ci maj± podwójn± d³ugo¶æ ¿ycia w porównaniu do ¿ycia na ziemi w doskona³ym zdrowiu. Najd³u¿ej ¿yj±ce organizmy na ziemi, to równie¿ zwierzêta wodne, jak 400 letni ma³¿, czy niektóre 200 letnie walenie.

Bedroom-under-Sea-1920x1080
Quinton na pocz±tku swoich badañ rozcieñczon± wod± z oceanu do dok³adnie tych samych proporcji jak krew, dawa³ zastrzyki z owej wody morskiej chorym bezpañskim psom. Uda³o mu siê wyleczyæ je wszystkie i to ze wszystkich rodzajów chorób i dolegliwo¶ci. Naturalista Quinton zdawa³ sobie sprawê, ¿e natkn±³ siê na co¶ rewolucyjnego.
Za³o¿y³ darmowe kliniki w ró¿nych regionach Francji i by³ w stanie leczyæ dzieci z biegunk± (teraz wiemy, co najprostsze rozwi±zanie, czyli s³ona woda mo¿e zdzia³aæ, w leczeniu biegunki), ale tak¿e z powa¿nymi chorobami zwyrodnieniowymi, gru¼lica i cholera.
Dziêki zastrzykom z wody morskiej stworzy³ niezbêdne warunki dla samoleczenia siê organizmu.
Czêsto korzystanie z tego oceanu ¿ywej plazmy ratowa³o ludziom ¿ycie, zamiast transfuzji, gdy¿ tak jak i dzisiaj by³y niedobory krwi.
Quinton pracowa³ zgodnie z bardzo ¶cis³ym protoko³em: oceaniczna woda mia³a byæ pobierana co najmniej 35 mil od brzegu, na g³êboko¶ci 100 stóp, ze wzglêdu na wysokie stê¿enia tam morskich ro¶lin, alg i planktonu i dodatkowo musia³a byæ transportowana w sch³odzonych naczyniach wykonanych ze szk³a lub wysokiej jako¶ci tworzywa sztucznego, a nastêpnie by³± rozcieñczona do identycznej z krwi± zawarto¶ci soli.

Kiedy uzmys³owimy sobie, ile jest obecnie zachodu z krwi± ludzk± do przetaczania, grupy krwi, zaka¿enia wirusami, w tym HIV, czy zapaleniem w±troby, lub innymi paskudnymi chorobami, to kiedy pracujesz z materia³em najczystszym i z najlepsz± jako¶ci± osocza krwi, to dostrzegasz wielk± wy¿szo¶æ tej metody. Chocia¿ wszystko brzmi co najmniej nieprawdopodobnie, to jednak jest to mo¿liwe.

Wielu posz³o w ¶lady naturalisty doktora Quintona i podobne akcje terapi± oceaniczn±  wod± mia³y miejsce jeszcze po zakoñczeniu II wojny ¶wiatowej, chocia¿ Quinton zmar³ w 1925 roku. Francuski rz±d pocz±tkowo dobrze reagowa³ na oceaniczn± terapiê Quintona, jednak stale rosn±cy powojenny wp³yw Ameryki w Europie, sta³ siê przyczyn± umacniania bardzo bogatego i ustosunkowanego przemys³u farmaceutycznego, nie tylko, ¿e nie dopu¶ci³ do rozprzestrzenienia siê tej metody poza Francjê, ale równie¿ rz±d francuski w koñcu zakaza³ tego podejrzanego procederu.

Jednak wspó³cze¶nie, dzia³a w³oski onkolog Tullio Simoncini (a w³a¶ciwie, by³y onkolog, gdy¿ zosta³ wykluczony ostracyzmem z zawodu z powodu pogl±dów) który leczy raka, podobno z powodzeniem za pomoc±, no w³a¶nie, zastrzyków wodorowêglanem sodu i innych soli. Podobno grzyby, paso¿yty, wirusy oraz inne czynniki chorobotwórcze nie znosz± soli.
Czy mo¿na sobie wyobraziæ, co siê stanie z tymi organizmami, kiedy bêd± atakowane przez kilka soli, takich jak te z oceanu w tym samym czasie?
Pomimo sporych sukcesów by³y doktor ma zakaz leczenia, gdy¿ taka tania terapia powinna, a nawet musi byæ natychmiast wstrzymana.
Odpowied¼ jak zwykle nasuwa siê sama, gdy¿ nie ma pieniêdzy na zdrowie, s± tylko na choroby.

tutaj o terapii Rene Quintona, a tutaj o dr. Tullio Simoncini.

sun3
A teraz przejd¼my do naszego pradziadka, czyli S³oñca.

Oddzia³ywanie promieni s³onecznych na ro¶liny, powoduje zjawisko fotosyntezy wytwarzaj±cej chlorofil, który sprawia, ¿e ro¶liny s± zielone. Fotosynteza zaczê³a siê kiedy¶ w morzu i sprawi³a, ¿e jednokomórkowe organizmy, niebieskawo zielone mikro algi, takie jak spirulina i m³odsze odmiany alg takie jak chlorella, s± równie¿ znane, jako bardzo dobre dla naszej krwi, w³a¶nie ze wzglêdu na wysok± zawarto¶æ chlorofilu.

To nie przypadek, ¿e chlorofil jest równie¿ w 98% identyczny z krwi±, do tego w dok³adnie taki sam sposób, jak woda morska, gdy¿ chlorofil potrzebuje dodatkowej cz±steczki magnezu, a krew extra cz±steczki ¿elaza. Chlorofil jest niemal identyczny jak hemoglobina, bia³ko odpowiedzialne za tworzenie siê czerwonych krwinek i przenoszenia tlenu przez krew. Taki transport tlenu sprawia (o wielkim pro zdrowotnym dzia³aniu tlenu w organizmie ju¿ pisa³am osobnego posta), ¿e chlorofil ma w³a¶nie moc uzdrawiania. Uzdrawia nasz organizm odtruwaj±c go z organizmów patogennych, ukrywaj±cych siê w niedotlenionych komórkach, tworz±cych idealne warunki ¶rodowiskowe, beztlenie, dla rozwoju raka.
Chlorofil jest dotlenion± krwi±, nie tylko dla zielonych ro¶lin, ale tak¿e dla zwierz±t i ludzi.

Je¶li René Quinton zobaczy³ wodê morsk± jako plazmê krwi, to czy w takim razie nie powinni¶my równie¿ dostrzec  w osoczu chlorofilu?

Czy kto¶ kiedykolwiek próbowa³ wstrzykiwaæ chlorofil zwierzêtom lub ludziom?
W takim przypadku nie byliby¶my wielce zaskoczeni, je¶li zobaczyliby¶my równie¿ spektakularne wyniki.
S³yszeli¶my wszak o terapii nadtlenkiem wodoru. Nadtlenek wodoru jest form± stê¿onego tlenu i kiedy jest wstrzykiwany, równie¿ gin± komórki patogenne, takie jak rakowe.

Wszystkie dzia³ania oparte na zrozumieniu naszych protoplastów, wody morskiej i s³oñca, sprowadzaj± siê po prostu do poprawy ¶rodowiska w którym ¿yj± komórki naszego organizmu, a to automatycznie zmusza nasz uk³ad odporno¶ciowy do w³±czenia samoleczenia. Do tego zosta³ przecie¿ zaprogramowany.

Tlen w chlorofilu ma tak± sam± warto¶æ jak minera³y w wodzie morskiej.

Dlatego, ¿e, zarówno chlorofil, jak i woda morska pochodz± z tej samej pierwotnej zupy.
A zupa pierwotna, z pewno¶ci± wykracza poza zwyk³± potrawkê sk³adaj±c± siê z tlenu i minera³ów. To archaiczne danko jest ¼ród³em ¿yciowej energii komórek. Jest informacj± dzia³aj±c± jak klucz aktywuj±cy komórki, aby wróci³y do podstaw. Stanowi regeneracjê zamiast degeneracji.

Szkody zwyrodnieniowe zdobyte w czasie ¿ycia, które maj± byæ nieodwracalne, dziêki prastarej zupce z morskiej wody i chlorofilu mog± byæ czê¶ciowo, a niekiedy ca³kowicie cofniête.
Nie musisz akceptowaæ bezrefleksyjnie, tego co maj± ci do zaoferowania niektórzy, a mo¿e ju¿ wszyscy alopaci, nie ³ud¼ siê, ¿e tylko ciê¿kie terapie s± toksyczne i zamiast tego zacznij ju¿ od dzi¶ dotleniaæ swój organizm i je¶æ s³oneczne po¿ywienie, pó³ kilograma zieleniny li¶ciastej dziennie.

Je¿eli nie znajdujesz lekarzy, którzy ordynowali by terapiê prababk± i pradziadkiem, zacznij kontaktowaæ siê z morskimi minera³ami i chlorofilem, chocia¿by zjedz trochê alg morskich.
Zajmij siê w³asnym ogrodem warzywnym, przygania³ k g, bo sama nie mogê siê zmusiæ, no ale agitujê.
Zrób sobie kompost, podobno boski jest z wielk± ilo¶ci± pokrzyw, nie my¶l nawet o jakichkolwiek chemikaliach, to bardzo znamienna rzecz, ¿e wielki przemys³, który produkuje nawozy sztuczne, jest równie¿ producentem leków.

Wheatgrass drink & wheatgrass isolated on white backgroundMusimy w koñcu powiedzieæ NIE i oderwaæ siê od tego systemu. Hodowaæ w³asne warzywa i owoce z wykorzystaniem morskich minera³ów. Je¿eli woda morska jest osoczem, które zawiera pierwotne informacje dla ¿ycia i energii ¿yciowej, to minera³ami morskimi równie¿ ozdrowimy glebê.

Mo¿esz sobie hodowaæ trawy jêczmienia, pszenicy, ¿yta, czy owsa nawet na balkonie, bêdziesz mia³ chlorofil. Kiedy masz awersjê do pszenicy pod ka¿d± postaci±, to wyrzuæ pszeniczn±.
Kontaktuj siê z wod± morsk±, nawet stê¿on±.
Sól morska!
pape

PS
Nie jestem lekarzem, i nie wolno mi leczyæ, ani radziæ w strefie medycznej, wiêc cokolwiek wynosisz z tych stron, robisz to na w³asny rachunek Kochany.


http://www.pepsieliot.com/prababka-z-pradziadkiem-czyli-nasza-pierwotna-energia/

http://ag.108.pl/index.php/forum/3-forum/7-wiedza-nauka-i-technika/325-czy-istnieje-kod-biologiczny-na-pohybel-gmo?p=2887


Kiara.
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 18, 2014, 19:32:42 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #8 : Grudzieñ 04, 2014, 16:40:31 »

S³ona woda.... wp³yw soli na reakcje mono atomowego z³ota w LUDZKIM organizmie.

ORMUS - MONOATOMOWE ZLOTO
TED JECZALIK
SILESIA GROUP INC, P.O. BOX 15823, CLEARWATER, FL 33763, USA

Pod koniec lat 1970 w stanie Arizona, lokalny farmer odkryl cos niespotykanego dotad w histori geologi i fizyki. Na swojej posiadlosci, Dawid Hudson zauwazyl niespotykany dotad material geologiczny.

W roku 1989 zostaly opatentowane jego odkrycia w Wielkiej Brytani:

http://monatomic.earth.com/david-hudson/patent-us-1.html

ORAZ AUSTRALI:
http://monatomic.earth.com/david-hudson/patent-oz.html

Lata 1990 Dawid poswiecil na wykladanie swojej wiedzy oraz na dalsze badania niezwyklego odkrycia.

CZY HUDSON ODNALAZL KAMIEN FILOZOFICZNY?

Od poczatku histori Egiptu, alchemicy pracowali potajemnie zeby wyprodukowac Kamien Filozoficzny, zwany Eliksirem Zycia. Ta rzecz zostala takze nazwana eliksir zycia ORME, monoatomowe zloto, biale zloto, biale zproszkowane zloto, ORMUS, Stan - M, AuM, mikroczasteczki zlota lub Manna. Dawid nazwal odkryta przez siebie substancje Orbitally Rearranged Monoatomic Elements lub ORMEs. Czasami odkrywca nazywa podaje nazwe jako monoatomowe elementy w stanie wysokiego obrotu.
ORMUS jest stanem niektorych szlachetnych metali w innym stanie atomowym.
Ponizsze elementy wystepuja w odmiennym stanie materi.

 

ORIGINALNA TABELA DAWIDA Z PIERWIASTKAMI W STANIE ORMUS
KNOWN ORMUS ELEMENTS
Element
   
Atomic Number
Cobalt     
27
Nickel     
28
Copper     
29
Ruthenium     
44
Rhodium     
45
Palladium     
46
Silver     
47
Osmium     
76
Iridium     
77
Platinum     
78
Gold     
79
Mercury     
80
   
 
ORIGINALNE PIERWIASTKI W STANIE ORMUS
Element
   
 Number Atomowy
KOBALT    
27
NIKIEL    
28
MIEDZ     
29
RUTENIUM     
44
RODIUM     
45
PALADIUM    
46
SREBRO    
47
OSM     
76
IRYD     
77
PLATYNA    
78
ZLOTO    
79
RTEC     
80

Odkrywca sugeruje ze powyzsze elementy (i mozliwie inne) wystepuja w wodzie morskiej w ilosci 10 000 razy wiekszej niz metaliczni bracia. Jezeli chodzi o Polske to nietylko Baltyk nasuwa sie na mysl. Czyzby najbardzie drogocenne w sredniowieczu skarby Wieliczki zawieraly w sobie cos wiecej niz tylko sol?

Elementy w stanie m wykazuja dosc wyraznie nadprzewodowosc, superfluidowosc, tunelowosc Josephson'a oraz lewitacje magnetyczne z zalamaniem grawitacyjnym. Wielu dociekliwym w temacie nasuwa sie pytanie: czyzby tajemnicze trojkaty na niebie uzywaly technologie na podstawie odmiennego stanu materi?

Elementy ORMUS wystepuja takze w organizmach zywych. Niektore jednostki jak jasnowidzowie lub zwiezeta swiadomie lub nieswiadomie uzywaja tej materji w swoich organizmach wykozystujac to zjawisko do komunikowania sie lub odnajdywania rzeczy lub... czytania w ludzkich umyslach.

Dluzsze zazywanie tych elementow powoduje aure wokol ciala ludzkiego. Jezus lub inni swieci wiele razy zostaja pokazywani z aura wokol swojej glowy lub ciala. Stan odmienny lub lewitacje ciala byly wykozystywane przez jogow indyjskich.Podobne terminy zostaly uzyte w Bibli ( manna) oraz w podrecznikach alchemicznych.

ORMUS byl znany pod postacia Manny lub kamienia filozoficznego juz tysiace lat temu. Teorje 20 wieku doszly do bardziej naukowego wyjasnienia tematu. pod teorja kwantowej  fizyki mozna podac ze ORMUS zachowuje sie jako:

- nadprzewodnik w temperatuze pokojowej
- superfluid
- przecieka przez pelne mateialy jak szklo. Sloik z woda ktora zawiera podwyzszona ilosc ORMUS zaczyna robic sie mokry u podstawy. Powolne przeciekanie przez szklo jest wpelni niezrozumiale dla przecietnego czlowieka.
- zdeformowany nukleus atomu w stanie wysokiego obrotu.

Satyendra Nath Bose and Albert Einstein postulowali taki rodzaj materi juz w 1920 roku. Nazwano go wtedy BEC od Bose-Einstein Condensate. Dopiero w 1995 roku w Boulder, Colorado dokonano sztucznego znizenia temperatury
tomow do milionowej czastki stopnia powyzej absolutnego stopnia 0. W temperaturze 0 jakikolwiek ruch atomow zanika.

Dawid Hudson doszedl do wniosku ze ORMUS posiada wewnetrzna temperature atomow zblizona absolutnemu zeru.
Nasuwa sie tutaj pytanie - ktokolwiek mial do czynienia z nadprzyrodzonymi istotami, ( duchy itp) zawsze podaje ze w czasie nadprzyrodzonych spotkan temperatura pokoju nagle znizyla sie i bylo bardzo zimno. Czyzby mialo to jakas wspolzaleznosci z ORMUS i porozumiewaniem sie z rownoleglym wszechswiatem z ktorego istoty przechodza do naszego wymiaru?

Bose-Einstein Condensate jest grupa atomow w tym samym stanie kwantowym. Taka grupa atomow konsekwentnie zachowuje sie w wiekszosci wypadkow jako pojedynczy atom ( monoatom).

DIATOMOWA NATURA NIEKTORYCH ELEMENTOW W STANIE M.

Ponizsze elementy maja w swojej strukturze niepazysta ilosc elektronow i protonow:
Kobalt
Miedz
Rodium
Srebro
Irydium
Zloto
Zeby te atomy pozysklay nadprzewodowosc w stanie m musza one przynajmniej byc diatomami.
Zloto w stanie m lub inne szlachetne elementy w tym stanie sa inne niz te same elementy w stanie metalicznym.
Dla przykladu spozycie zlota w stanie m wywoluje calkiem inne efekty niz spozycie zlota w stanie metalicznym.
 

Atomy w stanie m sa inne - nigdy nie polacza sie z tym samym rodzaju jako poloczenie matalu do metalu. Ich elektrony sa niedostepne aby polaczyc sie w czasteczki molekularne. Elektrony sa polaczone ze soba jako pary. Kiedy elektrony sa polaczone jako pary przestaja zachowywac sie jako czasteczki i zaczynaja sie zachowywac bardziej jako swiatlo.

Musimy miec pazysta ilosc elektronow



http://www.biznetmall.com/atom/pl/

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 04, 2014, 16:42:34 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SOL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #9 : Kwiecieñ 28, 2015, 00:26:23 »

Sól….. wielu lekarzy i specjalistów z ró¿nych dziedzin nauki  podwa¿a jej rolê w naszym codziennym jad³ospisie,wielu chce j± ca³kowicie wyeliminowaæ z naszego ¿ycia.
Ci ludzie nie posiadaj± wiedzy o  pierwotnym powstaniu  fizyczno¶ci z soli i energii s³oñca.

Czym dla nas jest sól… bardzo interesuj±cy i prawdziwy jej opis znalaz³am zupe³nie przypadkowo w starej ksi±¿ce „Kuchnia i medycyna” P.Juliana Aleksandrowicza i Ireny Gumowskiej.

WSZAK  ¯YCIE WYSZ£O Z WODY…… O EWOLUCJI ¯YCIA BIOLOGICZNEGO NA ZIEMI…..

” S³oñce i sól.

Kiedy skorupa ziemska ostyg³a ,a w ob³okach pary wodnej otulaj±cej nasz± planetê powsta³a szczelina ,promieñ s³oñca pad³ na ka³u¿ê wody morskiej ,pozosta³± po odp³ywie.
Wtedy to w jakim¶ przypadkowym, a korzystnym dla startu ¿ycia uk³adu biopierwiastków ,zawartych w soli morskiej, powsta³a sytuacja, w której z aminokwasów utworzy³y siê prymitywne bia³ka i nabra³y w³a¶ciwo¶ci pó³ przewodników.
Tak podobno zrodzi³o siê ¿ycie.
Potwierdza³a by siê w ten sposób bardzo stara teoria szwedzkiego uczonego Arrheniusa (woda jest zarówno kwasem jak i zasad±) , ¿e ¿ycie „sp³ynê³o na ziemiê na promieniach s³oñca”. ¦lady podobnych twierdzeñ odnale¼æ mo¿na równie¿ w starych wierzeniach i mitach, jak w tym o Wenus, czyli PRAMATCE RODU LUDZKIEGO.
Ta najbardziej harmonijna w swym piêknie forma ¿ycia na ziemi zrodzona zosta³a z piany morskiej. Oto jak nauka mo¿e byæ bliska poezji!

Potwierdzeniem tych hipotez jest równie¿ s³ony smak krwi,potu,i ³ez, oraz wód fizjologicznych.
Ich sk³ad mineralny podobny jest do wody morskiej.
Kod genetyczny ,który powsta³ wiele miliardów lat temu , dostosowany by³ do tworzywa ,w którym zosta³ zaprogramowany , czyli do wody morskiej.
Wtedy zapisany zosta³ w podwójnej spirali DNA ,plan gmachu jakim jest organizm cz³owieka.
Gmach rozwin±³ siê w toku procesu ewolucyjnego , ale kod obowi±zuje do dzi¶.
Plan jest ca³y czas ten sam, ale tworzywo inne,bo sami zmieniamy nasze ¶rodowisko i mineralny sk³ad po¿ywienia.
Zgodnie z kodem genetycznym instynkt nakazuje uzupe³niaæ strukturê naszych organizmów po¿ywieniem, a w nim niezbêdnymi dla ¿ycia biopierwiastkami.
Chocia¿ wystêpuj± one w znikomych ilo¶ciach ich poda¿ jest niezbêdna dla zdrowia.
Poniewa¿ ustrój nie mo¿e sam syntetyzowaæ tych sk³adników , przeto zdany jest na to, co otrzymuje z po¿ywieniem, wod± i powietrzem.

Jeste¶my odzwierciedleniem stanu biosfery ,która nas ¿ywi ,oddzia³uje na strukturê i funkcje organizmu. Tote¿ ró¿nice miêdzy organizmami ¿yj±cymi w ró¿nych warunkach bywaj± poka¼ne.
Rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy wyrazi³ siê oko³o 2000 lat temu, ¿e ” dwie s± rzeczy najwa¿niejsze w ¶wiecie: s³oñce i sól” .

Sól odgrywa³a zawsze w naszej cywilizacji rolê szczególn± , zarówno kopalna, jak i odparowywana zwody morskiej. By³a przypraw± ale czym¶ wiêcej , gdy¿ ludzko¶æ jakby instynktownie wiedzia³a , ¿e zawiera ona sk³adniki decyduj±ce o zdrowiu.
………..

…….Nie oczyszczano wówczas jak dzisiaj soli ³ugiem sodowym.
Kto wie czy pozbawienie wspó³czesne byd³a soli kopalnej , a wraz z ni± tak¿e i jonów magnezu nie jest jednym z powodów bia³aczek u byd³a. Diet± ubog± w sole magnezu wyzwalamy dzi¶ bia³aczkê u zwierz±t do¶wiadczalnych.
Magnez jest oprócz sodu i wapnia zasadniczym sk³adnikiem soli morskiej i kopalnianej. Nie ma nic tak d³ugiej si³y ¿ywotnej jak b³±d raz pope³niony, a takim b³êdem jest ³ugowanie soli i pozbawienie jej wszelkich sk³adników mineralnych.
Wspó³czesna technologia zabiera z soli WSZYSTKO, co w niej warto¶ciowe,m.in. : jod, magnez, lit, selen, cynk, cynê, itd… W ten sposób marnujemy skarby, które daje nam natura.”

Reasumuj±c dla naszej prawid³owej i zdrowej egzystencji, dla prawid³owego funkcjonowania naszego DNA i obiegu energii w organizmie przez wszystkie p³yny ustrojowe NIEZBÊDNA JEST ODPOWIEDNIA ZAWARTO¦Æ SOLI NIE OCZYSZCZANEJ £UGOWANIEM!

Pozbawienie jej nas prowadzi do wszelakich zaburzeñ w przep³ywie energii ( s³ony roztwór w naszym organizmie pe³ni rolê elektrolitu) w³±cznie z niebezpieczn± bia³aczk±.
W³a¶ciwe funkcjonowanie anteny naszego DNA UZALE¯NIONE JEST RÓWNIE¯ OD SOLI Z ZWARTO¦CI¡ BIOPIERWIASTKÓW W NASZYM JEDZENIU.

Po zdrowie je¼dzimy do „s³onych kurortów” , zregenerowaæ si³y nad ciep³e morze…. jednym s³owem kod pierwotny ¿ycia zdeponowany jest g³ównie w dwóch elementach, s³onej wodzie i energii s³oñca.
Sól ma jeszcze inne sekrety… znane dawno temu.

Kiara.
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 28, 2015, 06:43:48 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #10 : Kwiecieñ 28, 2015, 20:42:02 »

analityczka na innym forum.

Dopowiem, ¿e w dalszym ci±gu tej publikacji jest te¿ fragment o tym, ¿e
"S± jednak choroby, które wymagaj± diety bezsolnej lub z bardzo ograniczon± jej ilo¶ci±"
Ca³± ksi±¿kê Juliana Aleksandrowicza i Ireny Gumowskiej "Kuchnia i medycyna" z 1986 roku znalaz³am na
http://echomatkibozejniepokalaniepoczet ... dycyna.pdf

O tym, ¿eby kto¶ chcia³ sól "ca³kowicie wyeliminowaæ z naszego ¿ycia" nie s³ysza³am.
Czyta³am natomiast, ¿e jej niedobór jest równie szkodliwy, jak nadmiar.
(...) There was another meta-analysis published in the American Journal of Hypertension in April 2014 that investigated the association between sodium intake and health outcomes. Including all-cause mortality (ACM) and cardiovascular disease (CVD) events. Data was analyzed from 23 cohort studies and 2 follow-up studies. This created a sample size of 274,683 people. In the analysis they classified sodium intake levels, where low sodium intake was
a mean daily sodium intake of <115 mmol (2645mg),
usual sodium intake was 115-215 mmol (2645-4945 mg),
a high sodium intake was >215 mmol (4945 mg).
They concluded "Both low sodium intakes and high sodium intakes are associated with increased mortality, consistent with a U-shaped association between sodium intake and health outcomes".


Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #11 : Kwiecieñ 28, 2015, 20:46:56 »

Mój post dotyczy ludzi zdrowych oraz u¿ywania, a nie nadu¿ywania soli.Jasna sprawa, ¿e co za du¿o, to nie zdrowo....
Jednak istnieje modna tendencja ,szczególnie w ¶ród kardiologów, ale nie tylko eliminowania maksymalnego soli.
Ja bynajmniej wielokrotnie s³ysza³am takie wypowiedzi w mediach,obecnie zmniejsza siê i eliminuje jej ilo¶æ i jako¶æ profilaktycznie w pokarmach dla dzieci.
Co w najbli¿szej przysz³o¶ci stworzyæ mo¿e pokolenie z zaburzonym DNA, spowolnionych my¶lowo ,ruchowo ludzi bez energii.
Mo¿e w³a¶nie o to chodzi³o w perspektywicznym planie ludziom z UE wycofuj±cym z obiegu rynkowego swoimi nakazami sól z mikroelementami naturalnymi,zastêpuj±c j± sol± ³ugowan±.

Chlorek sodu, spo¿ywany zwykle jako sól kuchenna, jest g³ównym ¼ród³em jonów Na+ i Cl− dla ludzi i zwierz±t. Jony Na+ odgrywaj± kluczow± rolê w wielu procesach fizjologicznych od gospodarki wodnej, przez utrzymywanie sta³ego ci¶nienia krwi, po dzia³anie uk³adu nerwowego. Spo¿ywanie chlorku sodu jest niezbêdne do ¿ycia, a jego dzienne zapotrzebowanie u doros³ego cz³owieka wynosi oko³o 5 g. Wspó³czesna dieta dostarcza zwykle kilkukrotnie wiêksz± ilo¶æ soli. Jest ona obecna w wiêkszo¶ci produktów spo¿ywczych, jak choæby chleb, mas³o, sery, wêdliny itp. Szacuje siê, ¿e dzienne spo¿ycie soli w Polsce w przeliczeniu na osobê wynosi ok. 20 g.

Badania naukowe udowodni³y zwi±zek miêdzy nadmiernym spo¿yciem soli kuchennej i rozwojem nadci¶nienia têtniczego.

0,9% roztwór wodny chlorku sodu, nazywany sol± fizjologiczn±, jest u¿ywany w medycynie jako p³yn infuzyjny. Roztwór o takim stê¿eniu jest izoosmolarny z osoczem krwi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorek_sodu

Wycofuje siê sól  z produktów dla niemowl±t i dzieci, co spowoduj± takie decyzje w planie zdrowia przysz³ych pokoleñ?

Gdy rozwa¿amy o szkodliwo¶ci soli,trzeba siê zastanowiæ, której... bo od dawna wiêkszo¶æ ludzi u¿ywa powszechnej i dostêpnej soli ³ugowanej.

Ostatnie nakazy unijne wycofa³y z rynkowego obiegu kopalnian± sól mikroelementami, nasz naturalny no¶nik energii ¿ycia.
Do czego chc± doprowadziæ twórcy tych ustaw?

Wiadomo ju¿ po eksperymentach ze zwierzêtami i¿ skutki braku soli z naturalnymi mikroelementami s± tragiczne.
To nie tylko bia³aczka i choroby psychiczne ale te¿ parali¿ i wszystkie choroby zwi±zane ze stawami.Bowiem p³yny ustrojowe nie s± w stanie transportowaæ energii ¿ycia w organi¼mie, co powoduje dysharmoniê ,zaburzenia jego pracy i choroby.



Kiara.
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 28, 2015, 20:49:19 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #12 : Kwiecieñ 28, 2015, 20:50:48 »

blu.... na innym forum

Owszem nadci¶nienie têtnicze wystêpuje, ale tylko przy spo¿ywaniu soli oczyszczonej, jak tu siê okre¶la ³ugowanej. Przy spo¿ywaniu soli morskiej lub himalajskiej, albo zwyczajnej naszej "drogowej" nie obrabianej ten efekt nie wystêpuje.
A' propos soli drogowej, w najwiêkszej w Polsce aferze solnej, gdzie sprzedawano j± wytwórcom wêdlin itp. - prokuratura odst±pi³a od wykonywania czynno¶ci - w ¿aden sposób nie potrafili udowodniæ szkodliwo¶ci tej soli dla konsumentów!
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #13 : Kwiecieñ 28, 2015, 20:52:15 »

chmurka na innym forum

W tym roku rozpoczeto akcje calkowitego nie stosowania soli i w ograniczonych bardzo ilosciach cukru w pozywieniu dla przedszkolakow. Temu zagadnieniu byla poswiecona audycja radiowa na poczatku kwietnia br. Sprzeciw byl przyjmowany z desaprobata i niezadowoleniem o czym w tej rozmowie tez mowiono .
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: SÓL I JEJ WLASCIWOSCI.
« Odpowiedz #14 : Kwiecieñ 28, 2015, 20:53:46 »

Czym s± elektrolity i jak± odgrywaj± rolê w organizmie?

W rozumieniu czysto chemicznym elektrolity s± wodnymi roztworami jonów, czyli atomów obdarzonych dodatnim lub ujemnym ³adunkiem elektrycznym. Na przyk³ad chlorek sodu, czyli sól kuchenna (NaCl), po rozpuszczeniu w wodzie rozpada siê na obdarzone ³adunkiem elektrycznym dodatnim jony sodowe (Na+) oraz ujemnie na³adowane jony chlorkowe (Cl-). Roztwór taki ma zdolno¶æ do przewodzenia pr±du elektrycznego. Z podobn± sytuacj± mamy do czynienia po rozpuszczeniu w wodzie chlorku potasu (KCl).
P³yny ustrojowe cz³owieka, zarówno te znajduj±ce siê wewn±trz, jak i na zewn±trz ka¿dej komórki organizmu, s± bogate w jony. Szczególnie wa¿ne dla organizmu s± jony sodowe, potasowe i chlorkowe, dlatego ich stê¿enie w organizmie jest najwy¿sze. Dziêki nim ka¿dy p³yn w organizmie (np. krew, pot) ma lekko s³ony smak. Elektrolity maj± fundamentalne znacznie dla uk³adu nerwowego. Dziêki swoim elektrycznym w³a¶ciwo¶ciom odgrywaj± bardzo wa¿n± rolê w przewodzeniu impulsów nerwowych, polegaj±cym na nieustannych „wy³adowaniach elektrycznych” zachodz±cych w neuronach. Szczególne znaczenie w przewodnictwie impulsów nerwowych odgrywaj± jony potasu i sodu. To dziêki nim generowany jest pr±d elektryczny umo¿liwiaj±cy pracê mózgu i ca³ego uk³adu nerwowego.

Jony chlorkowe z kolei s± niezbêdne dla zachowania odpowiedniej kurczliwo¶ci miê¶ni szkieletowych i miê¶nia serca. Maj±c na uwadze kurczliwo¶æ serca mo¿na stwierdziæ, ¿e jony chlorkowe maj± po¶redni wp³yw na prawid³owe pompowanie a wiêc i przep³yw krwi, a w konsekwencji na w³a¶ciwe dotlenienie i od¿ywienie ka¿dej komórki. Dodatkowo jony chlorkowe wymagane s± do produkcji kwasu solnego – wa¿nego sk³adnika soku ¿o³±dkowego.

Kolejn± kluczow± dla organizmu rol± elektrolitów jest ich udzia³ w rozprowadzaniu i wch³anianiu wody. Woda jest niezbêdna do ¿ycia i pracy ka¿dej komórki, jak równie¿ jest podstawowym sk³adnikiem ka¿dego p³ynu (krwi, limfy, p³ynu mózgowo-rdzeniowego, soku ¿o³±dkowego, ¿ó³ci, itd.). Dziêki wy³adowaniom elektrycznym elektrolity przyci±gaj± wodê, zasysaj±c j± do tkanek. Niektóre stany chorobowe, jak np. biegunka, wymioty, gor±czka, a tak¿e za¿ywanie pewnych leków (np. niektórych leków na nadci¶nienie têtnicze) mog± wi±zaæ siê z zaburzeniami równowagi elektrolitowej, co ma powa¿ne konsekwencje dla organizmu, a zw³aszcza dla uk³adu nerwowego. Niedobory potasu powoduj± zaburzenia pracy serca, wzrost ci¶nienia krwi, a tak¿e bolesne skurcze miê¶ni nóg oraz podenerwowanie czy uczucie zmêczenia. Nadmierna utrata sodu w przebiegu np. biegunki mo¿e byæ odpowiedzialna za uczucie os³abienia, zmêczenia, nudno¶ci, bóle g³owy.


http://kobieta.onet.pl/zdrowie/czym-sa- ... zmie/d88qq

To s± informacje o sytuacji biochemicznej w ludzkim organi¼mie,zdrowotnym, punkt wyj¶ciowy dla ca³okszta³tu naszego zdrowia, którym jest sól.
Ale istnieje jeszcze aspekt naszej wibracji energetycznej , naszego rozwoju duchowego prze³o¿onego na poziom energii.
¯eby nas pozbawiæ mo¿liwo¶ci zwiêkszania podnoszenia i przep³ywu energii wystarczy³o zablokowaæ dostêp do soli kopalnianej w codziennym ¿yciu.



Kiara.
Zapisane
Strony: [1] 2
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

homofriends poradniki darzlubie voters pomorska