cd... Historii Ka in i A bel czyli Duch i Dusza na ziemskiej drodze...Cytuj
Dalsze losy Kaina
Gdy Kain zabi³ Abla, Bóg zwróci³ siê do Kaina s³owami: "Gdzie jest brat twój, Abel?", na co Kain odpowiedzia³ s³awnym zdaniem: "Nie wiem. Czy¿ jestem stró¿em brata mego?" (Rdz 4,9). Bóg potêpi³ czyn Kaina mówi±c, ¿e krew jego brata wo³a do niego z ziemi (Rdz 4,11). Przeklinaj±c go i uprawian± przez niego ziemiê, która wch³onê³a krew Abla (Rdz 4,11), sprawi³, ¿e ziemia ta nie da ju¿ wiêcej ¿adnych plonów Kainowi. On sam bêdzie musia³ odt±d staæ siê na zawsze tu³aczem (Rdz 4,12).
Kain powiedzia³ Bogu Jahwe, ¿e wyznaczona mu kara jest zbyt ciê¿ka – skoro ma odt±d tu³aæ siê po ¶wiecie ukrywaj±c siê przed Bogiem, bêdzie móg³ go zabiæ ka¿dy cz³owiek, którego napotka (Rdz 4,13-14). Bóg odpowiedzia³ mu, ¿e ka¿dy, kto by go zabi³, poniós³by za to siedmiokrotn± pomstê. Aby do tego nie dopu¶ciæ, naznaczy³ Kaina znamieniem, by ka¿dy móg³ go od razu rozpoznaæ (Rdz 4,15) – fakt ten odbi³ siê w jêzyku jako zwi±zek frazeologiczny "piêtno kainowe". Nastêpnie Kain odszed³ od Jahwe i zamieszka³ w kraju Nod, po³o¿onym na wschód od Edenu (Rdz 4,16).
Ksiêga Rodzaju nie mówi nic o potomkach Abla ani o tym, czy mia³ on ¿onê.
Natomiast mówi o tym, ¿e Kain mia³ ¿onê i jednego syna, Henocha, na którego cze¶æ zbudowa³ miasto Henoch. Wywód potomków Kaina w Ksiêdze Rodzaju przedstawia siê nastêpuj±co: Kain – Henoch – Irad – Mechujael – Metuszael – Lamek.
Lamek poj±³ za ¿onê dwie niewiasty: Ada i Silla. Ze zwi±zku Ady i Lameka byli: Jabal i Jubal. Z drug± ¿on± Silli± Lameka mia³ Tubal-Kaina i córkê Naamê.
Pismo ¦wiête nie podaje rozpowszechnionych w mitologii hebrajskiej informacji o szczególnym zepsuciu moralnym potomków Kaina, przypisuj±c im jedynie ró¿ne wynalazki (pasterstwo, grê na cytrze i flecie, kowalstwo). Po wywodzie potomków Kaina podaje jednak wywód potomków Adama (a w³a¶ciwie jego najm³odszego, nieodrzuconego syna Seta), do którego nale¿a³ Noe i jego synowie. Opis degeneracji moralnej ludzko¶ci przed Potopem znajduje siê w Ksiêdze Rodzaju zaraz za wywodem potomków Seta – dlatego te¿ przekonanie o wystêpno¶ci potomków Kaina i prawowito¶ci potomków Seta jest bardzo powszechne, np. w literaturze patrystycznej.
Postaram siê wyja¶niæ kod tej historii wedle mojego zrozumienia jej.
Cytuj
Gdy Kain zabi³ Abla, Bóg zwróci³ siê do Kaina s³owami: "Gdzie jest brat twój, Abel?", na co Kain odpowiedzia³ s³awnym zdaniem: "Nie wiem. Czy¿ jestem stró¿em brata mego?" (Rdz 4,9).
Jak dla mnie jest to rozdzielenie matrycy Matki nad przestrzennej na dwa jej aspekty , ten który pozostaje w za¶wiatach i nie bierze bezpo¶redniego udzia³u w ziemskich wcieleniach i Matryca astralna - Duch z którego wydzielane s± kolejne Iskry ¿ycia Dusze , wcielaj±ce siê w materiê.
Ca³a akcja opowie¶ci moim zdaniem rozgrywa siê g³ownie miêdzy Duchem astralnym i Duszami ludzkimi.
Duch daje wolno¶æ dzia³ania i ca³kowitej decyzyjno¶ci wcielonej w Cz³owieka Duszy zatem pozornie nie wie gdzie jest jej brat, bo pomimo ca³kowitej wiedzy i ¶wiadomo¶ci nie ingeruje absolutnie w woln± wolê Duszy.
Zatem pytany przez Stwórce mówi prawdê , raz dana wolno¶æ wyboru Duszy przez Ducha obowi±zuje go przez ca³e Ludzkie ¿ycie a¿ do powrotu Duszy do Ducha z ludzkiej wêdrówki po ziemi.
Wolno¶æ wyboru wcielonej Duszy -Cz³owieka jest tak przeogromna i¿ mo¿e ona nawet nie zrealizowaæ stworzonego dla niej przed narodzeniem planu Ducha. Pomimo i¿ Duch zak³ada sobie wype³nienie przez Duszê jego zamys³u to wcielenie duszy w materiê tworzy czêsto tak± nieprzewidywalno¶æ decyzji Cz³owieka , ¿e plan przed urodzeniowy Ducha bardzo czêsto nie jest realizowany.
Co to znaczy i¿ krew A bel wo³a do Kaina z ziemi? Ka -Duch zawsze jest po³±czony z têskni±c± za nim Dusz± jednak uwiêzion± w materialnym cyklu wcieleñ inaczej wiêzach krwi. Uwolnienie ( po³±czenie ducha z Dusz±) nastêpuje wy³±cznie przez zakoñczenie cykli inkarnacyjnych czyli osi±gniecie pe³ni rozwoju duchowego znanego pod nazw± pe³ni ¶wiat³o¶ci Duchowej.
Cytuj
Przeklinaj±c go i uprawian± przez niego ziemiê, która wch³onê³a krew Abla (Rdz 4,11), sprawi³, ¿e ziemia ta nie da ju¿ wiêcej ¿adnych plonów Kainowi. On sam bêdzie musia³ odt±d staæ siê na zawsze tu³aczem (Rdz 4,12).
Kolejny istotny fragment raczej trudny do pojêcia tylko w jednym aspekcie zrozumienia.
"Krew A bel" przenika KA in i uprawian± przez niego ziemiê gdy¿ istot± duszy jest osobowo¶æ Ducha tak naprawdê Duch i Dusza ja JEDNI¡ z Ducha jest wydzielona Iskra ¯ycia -Duch zatem esencja Ducha jest wspólna dla Duszy i Ducha oni s± nawzajem przenikniêci ni±. Ale zarazem wszystkie zdarzenia ¿yciowe Duszy wcielonej w Cz³owieka przenikaj± materialny ¶wiat stworzony wcze¶niej przez Ducha dla fizycznego ¿ycia Duszy wcielonej. Wszystko razem jest polem energetycznym przez które przenika energia zdarzeñ tworzonych przez Duszê wcielon±. Powstaje wówczas trwa³y zapis , którzy tworzy nowa jako¶æ fizycznego ¶wiata z zakotwiczon± w nim Dusz± poprzez swoje cykle ¿ycia. Czy jako¶æ ¿ycia zmienia siê pozytywnie przez sam fakt narodzin i ¶mierci? Nie jest to absolutnie zale¿ne od rozwoju duchowego cz³owieka, od jego ¿yciowych decyzji. To on tworzy jako¶æ tego przenikania , a tym samym poprawia lub pogarsza jako¶æ ¿ycia w ¶wiecie materialnym.
Ka in- Duch przekazuj±c do dyspozycji pole zdarzeñ materialnych - ziemiê nie czerpie bezpo¶rednio z niej plonów poniewa¿ da³ wolno¶æ decyzjonaln± - woln± wolê A bel - Duszy. Zatem poniek±d sta³ siê tu³aczem do momentu a¿ dojrza³a Dusza powróci do Ducha.
Cytuj
Kain powiedzia³ Bogu Jahwe, ¿e wyznaczona mu kara jest zbyt ciê¿ka – skoro ma odt±d tu³aæ siê po ¶wiecie ukrywaj±c siê przed Bogiem, bêdzie móg³ go zabiæ ka¿dy cz³owiek, którego napotka (Rdz 4,13-14). Bóg odpowiedzia³ mu, ¿e ka¿dy, kto by go zabi³, poniós³by za to siedmiokrotn± pomstê. Aby do tego nie dopu¶ciæ, naznaczy³ Kaina znamieniem, by ka¿dy móg³ go od razu rozpoznaæ (Rdz 4,15) – fakt ten odbi³ siê w jêzyku jako zwi±zek frazeologiczny "piêtno kainowe". Nastêpnie Kain odszed³ od Jahwe i zamieszka³ w kraju Nod, po³o¿onym na wschód od Edenu (Rdz 4,16).
Kara Boga wobec KA in- Ducha to niemo¿liwo¶æ staniêcia przed nim ... co to dla mnie znaczy? Duch staje przed Stwórc± w celu uzyskania wyzwolenia ca³kowitego , czyli uzyskania poziomu energetycznego i wiedzy wyzwalaj±cej go z cyklu inkarnacji. Dopóki nie po³±czy siê on ze wszystkimi swoimi Duszami ( Iskrami ¯ycia wcielaj±cymi siê w wielu ludzi) nie uzyska Duch swojej pe³ni energetycznej , czyli nie mo¿e stan±æ przed Stwórc± we wiadomym celu.
Musi odzyskaæ ponownie wszystkie swoje Iskry -Dusze wcielaj±ce siê w materiê, musi uzyskaæ swoj± pe³niê. Czy Ducha mo¿e zabiæ cz³owiek? Oczywi¶cie ¿e nie , zatem co to znaczy zabiæ Ducha?
Bezpo¶rednio zabiæ ducha nie mo¿na ale po¶rednio tak , obni¿aj±c jego wibracje - ¶wietlisto¶ci niegodziwymi czynami cz³owieka, a poniewa¿ Duch ju¿ nie mia wp³ywu na wybory cz³owieka poniewa¿ da³ prawo wolnej woli Duszy wcielonej , czyli cz³owiekowi zacz±³ mieæ obawy , czy z³e czyny cz³owieka nie spowoduj± jego "¶mierci" czyli obni¿enia poziomu ¶wiat³o¶ci.
Bóg da³ mu gwarancjê i¿ tak siê nie stanie, gdyby tak siê sta³o to "cz³owiek poniós³ by siedmiokrotn± pomstê"... co to znaczy? W istotê duchow± Duszy jest wpisana naturalne pragnienie po³±czenia siê z Bogiem , wielka têsknota Duszy do Jego mi³o¶ci. Zatem d±¿y ona szybciej lub wolniej do swojego rozwoju by ponownie po³±czyæ siê z Duchem. Je¿eli nawet w ci±gu wcielenia cz³owiek nie podniesie swojego rozwoju , to swoimi niegodziwo¶ciami nie obni¿a on poziomu ¶wiat³o¶ci Ducha , któr± posiada³ on przed wcieleniem.
Cz³owiek w swoim ciele ma 7 wirów energetycznych , które w jego kolejnych wcieleniach maj± wp³yw na jego rozwój, a on na podnoszenie ich wibracji , czyli w³asne roz¶wietlenie. Te 7 wirów powoduje rozwój cz³owieka , proces rozwojowy polega na podnoszeniu wibracji wszystkich po kolei. Jest to cykl 7x7 czyli I wir staje siê wiod±cym i jego energia przechodzi przez kolejne 6,ten cykl dotyczy ka¿dego po koli tworz±c proces 7x7. Zakoñczenie tego procesu zamyka pe³niê rozwój cz³owieka materialnego, nastêpnie uruchamia siê 8 wir, rozpoczynaj±cy proces przeistoczenia cz³owieka materialnego w cz³owieka duchowego.
Bóg zabezpieczy³ Ka in - Ducha znamieniem , pieczêci± na czakrach w ten sposób i¿ uzyskany poziom energetyczny wirów w poprzednich inkarnacjach nie jest mo¿liwy do obni¿enia przez niegodziwo¶æ ¿adnego ludzkiego ¿ycia, s± to warto¶ci sta³e.
Ka in odszed³ od Boga Jahwe i zamieszka³ w kraju NOD.
Kolejny niezmiernie ciekawy fragment, co to jest kraj NOD i kim wobec Ducha jest Bóg Jahwe?
cd...