Strony: 1 [2]

KK i magia wspolczesnie.

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #15 : Grudzieñ 14, 2009, 14:56:57 »

OFIARY  KRK.

    Wiadomo¶æ
old spirit



Do³±czy³: 20 Mar 2008
Posty: 20

   
PostWys³any: Sob Mar 22, 2008 2:38 pm    Temat postu: Miliony ofiar    Odpowiedz z cytatem
Miliony ofiar Ko¶cio³a

Inkwizycja: XIII - XVIII wiek. 1 do 10 milionów zabitych, torturowanych, maltretowanych i sterroryzowanych ("Der Spiegel" 1.6.1998r.)

Wyprawy krzy¿owe: XI - XIII wiek. Oko³o 22 milionów zabitych, tysi±ce niemieckich ¯ydów (Hans Wollschläger "Die bewaffneten Wallfahrten nach Jerusalem" - "Zbrojne pielgrzymki do Jerozolimy")

"Poganie": IX - XII wiek. W ¶redniowieczu niemieccy królowie i ksi±¿êta nawracali si³± na wiarê "chrze¶cijañsk±" dziesi±tki tysiêcy germañskich i s³owiañskich "pogan" lub okrutnie ich mordowali. Ko¶ció³ dawa³ na to swoje b³ogos³awieñstwo lub wzywa³ do "wypraw krzy¿owych" przeciwko S³owianom. (Karlheinz Deschner, "Kriminalgeschichte des Christentums" - "Kryminalna Historia Chrze¶cijañstwa", t. IV, V, VI).
¯ydzi: W ¶redniowieczu ci±gle mia³y miejsce krwawe rzezie z tysi±cami zabitych, inicjowane przez ko¶cielnych podjudzaczy. Julius Streicher w Procesach Norymberskich odno¶nie Holacaustu wyra¼nie powo³a³ siê na mowy podburzaj±ce Marcina Lutra przeciw ¯ydom (Friedrich Heer, "Gottes erste Liebe" - "Pierwsza mi³o¶æ Boga")

Zdobycie Ameryki: W ci±gu pierwszych 150 lat po podboju Ameryki przez Hiszpanów "w imiê Boga" ginie 100 mln ludzi - "najwiêksze ludobójstwo wszech czasów" (teolog Boff, "Publik-Forum", 31.5.1991r.)

Katarowie, Waldensi, Husyci, Chrzciciele: Z polecenia Ko¶cio³a (równie¿ i ewangelickiego) gin± tysi±ce innowierców

"Czarownice": XVI - XVIII wiek. Setki tysiêcy ludzi, przede wszystkim kobiet, ginie w okrutny sposób, mniej wiêcej po³owa z tego w Niemczech. Tak¿e Luter posy³a czarownice na stos. Instrukcje do tej dzia³alno¶ci pochodzi³y od dwóch niemieckich dominikanów opatrzone tytu³em "M³ot na czarownice" (Hubertus Mynarek, "Die neue Inquisition" - "Nowa Inkwizycja")

Ludobójstwo w Chorwacji: Jeszcze w po³owie XX wieku, w latach 1941-1943 w Chorwacji wymordowano oko³o 3/4 miliona ortodoksyjnych Serbów przy dominuj±cym udziale katolickich duchownych i za aprobat± Watykanu [...]. Watykan jest o wszystkim, poinformowany jednak ten krwawy re¿im traktuje najwyra¼niej w sposób przychylny. Hierarchia katolicka, a w pierwszym rzêdzie kapelan wojskowy i zarazem arcybiskup Stepinac (beatyfikowany w 1998 r. przez papie¿a) wspiera moralnie faszystowski re¿im do samego koñca (Vladimir Dedijer "Jasenovac - jugos³owiañski O¶wiêcim a Watykan", 1988r.)

Molestowanie seksualne dzieci przez ksiê¿y i zakonników: Jeszcze po wielu latach lub nawet dziesi±tkach lat osoby, które by³y ofiarami molestowania seksualnego w wieku dzieciêcym, cierpi± psychicznie z powodu tych upokorzeñ. Eksperci szacuj±, ¿e w ci±gu ostatnich dwudziestu lat w USA spo¶ród 51000 katolickich ksiê¿y 2000 oskar¿onych zosta³o o wykorzystywanie seksualne. ("Hanauer Anzeiger" 13.7.98r.) Jest to oko³o 4%. W Niemczech prof. Hubertus Mynarek szacuje liczbê pedofilów równie¿ w granicach 3 - 5%. (Akty 97, 14.9.1999r.). W Polsce, kraju bardzo katolickim, ju¿ nie dziwi± kolejne afery pedofilskie z udzia³em ksiê¿y ujawniane przez prasê i telewizjê, niestety przestêpstwa te i inne z udzia³em duchownych s± przez s±dy traktowane nadzwyczaj ³agodnie.

Prze¶ladowania: Obecnie nie mo¿na spaliæ cz³owieka o niewygodnych pogl±dach, innym wyznaniu czy nie uznaj±cego w³adz Ko¶cio³a. Ale osoby te s± oczerniane, stosuje siê wobec nich dyskryminacjê, wyzywa siê je od sekt itp. wzbudzaj±c w ludziach strach i nienawi¶æ, stosuje siê wobec nich mobbing, wywiera ró¿nego rodzaju naciski maj±ce zmusiæ je do dostosowania siê do "jedynie s³usznych pogl±dów i religii" lub mo¿na je pozbawiæ pracy. Obecnie Ko¶ció³ próbuje mieæ mo¿liwie najwiêkszy wp³yw na media, takie jak TV czy radio, co mu siê udaje. W Polsce z publicznych pieniêdzy p³aconych równie¿ przez ludzi nie bêd±cych katolikami finansowanych jest wiele przedsiêwziêæ zwi±zanych z Ko¶cio³em.
____________________________________________________________

Polowania na czarownice

To, co kojarzy siê przeciêtnemu cz³owiekowi ze s³owami "inkwizycja" czy "czarownica" nie zawsze mia³o takie znaczenie. Po pierwsze, oczywi¶cie, samo s³owo "inkwizycja" nie istnia³o. Ale i "hogata" inaczej siê kojarzy³a. Sama etymologia "wied¼my" mówi, ¿e by³a to osoba, która WIE. Wie o zio³ach, lecznictwie, dolegliwo¶ciach. To ona (jako nieliczna w okolicy) nie zajmowa³a siê upraw± ziemi, nie wychowywa³a dzieci, nie mia³a mê¿a, za to czêsto hodowa³a zwierzêta. St±d w³a¶nie wzi±³ siê ca³y "czarny kot". Ludzie widzieli w nich kobiety brzydkie, u³omne, stare (oczywi¶cie mog³y siê bez trudu przeistoczyæ w piêkne, seksowne laseczki), nosi³y szpiczaste kapelusze, a ich ¶rodkiem lokomocji by³a oczywi¶cie miot³a.

No i co siê sta³o z tymi mi³ymi staruszkami? Chcia³o by siê rzec: przysz³o chrze¶cijañstwo.
W pierwszych wiekach chrze¶cijañstwa czêsto uto¿samiano pogañskich bogów z diab³ami. Ale nikt o to nie robi³ zbytniej afery. Zwrot nast±pi³ dopiero w XII wieku. W 1257 roku papie¿ Aleksander IV og³osi³ bullê, w której pozwala inkwizytorom uczestniczyæ w procesach o czary. Z rozdzia³u VI Ksiêgi Rodzaju w Biblii wyci±gniêto wniosek, ¿e istnieje mo¿liwo¶æ stosunków cielesnych miêdzy diab³ami, a kobietami. No i siê zaczê³o. Najpierw powoli: XII, XIV i XV w. s± jeszcze spokojne. Terror na wielk± skalê zaczyna siê w 1484r. wraz z bull± Innocentego VII. Ile czarownic i czarowników spalono? Tak naprawdê, to ogromnej liczby ofiar mordowanych przez kilka stuleci nie da siê dok³adnie ustaliæ. Polowania na czarownice osi±gnê³y najwiêksze natê¿enie w XVIII wieku i trwa³y równie¿ w wieku XVIII.

No a jak to wygl±da³o? A wiêc na pocz±tek wystarczy³a plotka o czarownicy w mie¶cie. Bardzo szybko toczy³o siê ¶ledztwo - potrzeba by³o tylko jednego ¶wiadka i ju¿ podejrzana by³a "brana na spytki". Przed samymi torturami przeprowadzano ró¿ne próby, np. najpierw golono lub wyrywano oskar¿onej w³osy na ca³ym ciele, potem szukano znamienia ("szatan naznacza swoje dzieci"), wówczas k³uto takie miejsce szpilkami; kazano jej nosiæ rozpalone ¿elazo lub wrzucano zwi±zan± kobietê do wody - na dno sz³y tylko niewinne!
No a potem zaczyna³y siê tortury. Ka¿da mia³a trwaæ nie mniej ni¿ godzinê, a drgawki uwa¿ano za dowód stosunku z kochankiem - diab³em. Je¶li oczy siê rusza³y, to oznacza³o, ¿e szukaj± szatana, gdy trwa³y nieruchomo, to siê w niego ju¿ wpatrywa³y. Je¶li torturowana omdla³a uwa¿ano, ¿e otrzyma³a ³askê ze strony diab³a który w ten sposób ³agodzi³ jej mêkê; je¶li zmar³a, to diabe³ ju¿ j± do siebie ca³kowicie zabra³ itd.

W roku 1252 gubernator Hochstadt nad Dunajem, Ulric Tengler, napisa³ podrêcznik prawa, który w ci±gu szesnastego wieku doczeka³ siê licznych wznowieñ. Wydanie drugie, z roku 1511, zosta³o znacznie poszerzone przez jego syna, Christopha, profesora prawa kanonicznego uniwersytetu w Ingolstadt oraz kilku innych teologów. W rozdzia³ach dotycz±cych czarnoksiêstwa apelowa³ on do sêdziów ¶wieckich, by zachêcali wiernych do sk³adania donosów, gwarantuj±c delatorom bezkarno¶æ, nawet gdyby oskar¿enia okaza³y siê fa³szywe. Liczne wkomponowane w tekst poradnika ryciny przedstawiaj± wiernie metody stosowanych podówczas tortur. Layenspiegel Tenglera wzorowany jest na prawodawstwie bamberskim, które stanowi³o podstawê wydanego pó¼niej Kodeksu Karola V. By³ on pierwszym napisanym w jêzyku niemieckim podrêcznikiem omawiaj±cym zasady postêpowania sadowego w procesach o czary, daj±c pocz±tek d³ugiej li¶cie podobnych publikacji, jakie mia³y ukazaæ siê w Niemczech w ci±gu nastêpnych dwustu lat. Przytaczamy tu przek³ad dwóch fragmentów Layenspiegel - odezwy zachêcaj±cej do sk³adania donosów na osoby podejrzane o uprawianie czarów.

WZÓR ODEZWY ZACHÊCAJ¡CEJ DO SK£ADANIA DONOSÓW NA CZAROWNICE

Ja, N., sêdzia, czynie wiadomym wszystkim, którzy podlegaj± jurysdykcji sadu w N.N. jako poddani, ich krewni b±d¼ ludzie w owym okrêgu zamieszkuj±cy, ¿e do uszu moich dosz³y pog³oski i plotki, jakoby w okrêgu podlegaj±cym s±dowi w N.N. przebywa³y pewne czarownice oraz inni im podobni, którzy z pomoc± z³ego ducha potajemnie szkodz± i sprowadzaj± nieszczê¶cia zarówno na m³odych, jak i starców, a tak¿e na trzodê i zbiory, trudni±c siê tako¿ innymi rodzajami praktyk tajemnych i heretyckich. Z racji przeto moich powinno¶ci, a tak¿e polecenia Boga Wszechmog±cego i troski o jego cze¶æ i chwa³ê, jako te¿ i przez wzgl±d na powinno¶ci, jakie nak³ada na mnie wiara ¶wiêta chrze¶cijañska, obowi±zkiem moim jest ze wszech si³ wykorzeniaæ i deptaæ ow± heretyck± nieprawo¶æ, tote¿ og³aszam niniejszym co nastêpuje: I tak, pod gro¼b± najsro¿szych kar napominam wszystkich i ka¿dego z osobna, a zw³aszcza tych, którzy podlegaj± jurysdykcji N.N., i¿by w ci±gu dwunastu wyznaczonych przeze mnie dni, z których cztery pierwsze przeznaczone s± dla poddanych, cztery nastêpne dla ich krewnych, ostatnie za¶ cztery dla reszty mieszkañców, donie¶li mi i powiadomili mnie, czy nikt z nich nie widzia³ ani nie s³ysza³ o osobach, o których wiadomo, ze s± czarownicami, a tak¿e podejrzanych o uprawianie czarów b±d¼ takich, o których panuje powszechna opinia, ze s± czarownikami, innego rodzaju heretykami lub lud¼mi paraj±cymi siê takimi praktykami, jak zadawanie z³a innym ludziom, byd³u i zasiewom b±d¼ szkodzenie dobru powszechnemu. Nikt te¿ nie musi troszczyæ siê o dowiedzenie swoich oskar¿eñ ani obawiaæ, ¿e w wypadku, gdyby okaza³y siê niemo¿liwe do udowodnienia, zostanie on ukarany lub w inny sposób poci±gniêty do odpowiedzialno¶ci. Je¶li jednak wyjdzie na jaw, ze kto¶ by³, jest lub w przysz³o¶ci bêdzie winien tego rodzaju uczynkom, poniesie on wszelk± przepisan± za nie prawem karê. Co winno byæ znane wszystkim ku ich rozwadze i przestrodze.

Opatrzone moim podpisem.

W Polsce znajduje siê tzw. "Kartoteka Procesów o Czary" przejêta w czasie II wojny ¶wiatowej - prowadzili j± nazi¶ci z do koñca nie wiadomych celów. Obejmuje ona przypadki od IX wieku do pocz±tku lat wieku XX. Zgromadzono ponad 30.000 udokumentowanych przypadków oskar¿eñ o czary, w kartotekach podawano dane personalne, informacje o sytuacji rodzinnej, maj±tkowej i statucie spo³ecznym ofiary, przebieg procesu, wyrok, stosowane tortury, zeznania, rodzaj egzekucji, nazwisko kata, oskar¿yciela, sêdziego, donosicieli, stanowisko miejscowego biskupa oraz informacje bibliograficzne i miejsce przechowywania dokumentów, na podstawie których sporz±dzono kartotekê. Kartoteka znajduje siê prawdopodobnie w Archiwum Pañstwowym w Poznaniu.
_____________________________________________________________
Cennik op³at za tortury

Cennik us³ug zosta³ zatwierdzony przez Arcybiskupstwo Kolonii w 1757 r. Pomimo ¿e, wcze¶niej ju¿ Arcybiskupstwo Kolonii przyzna³o g³ównemu katu sta³e dochody roczne w wysoko¶ci osiemdziesiêciu reichstalarów i dwudziestu alb oraz dwudziestu ma³dratów ziarna i czterech fur drewna, okaza³o siê, te w trakcie wykonywania egzekucji i innych czynno¶ci z nimi zwi±zanych, a tak¿e ju¿ po ich wykonaniu, pojawia siê tyle nieuzasadnionych i wygórowanych ¿±dañ zwrotu jakoby poniesionych dodatkowych kosztów, ¿e sta³o siê to powa¿nym obci±¿eniem dla Najwy¿szego S±du Arcybiskupa Elektora. Z tej te¿ przyczyny, aby po³o¿yæ kres owym ¿±daniom, arcybiskupstwo zmuszone jest wydaæ nastêpuj±ce rozporz±dzenie, na mocy którego dla ka¿dej czynno¶ci kata ustala siê nale¿ne wynagrodzenie, którego wysoko¶æ podana jest poni¿ej:

CENNIK
(ceny w reichstalarach i albach)

1. Za rozrywanie na æwierci czterema koñmi 5 rt 26 a

2. Za æwiartowanie 4 rt

3. Za sznur niezbêdny do tego celu 1 rt

4. Za rozwieszenie onych æwierci w czterech rogach rynku. w³±czaj±c w to cenê sznura, gwo¼dzi i transportu 5 rt 26 a

5. Za ¶ciêcie i spalenie na stosie, wraz z wszelkimi kosztami 5 rt 26 a

6. Za sznur niezbêdny do tego celu oraz przygotowanie i podpalenie stosu 2 rt

7. Za uduszenie i spalenie na stosie 4 rt

8. Za sznur niezbêdny do tego celu oraz przygotowanie i podpalenie stosu 2 rt

9. Za spalenie ¿ywcem 4 rt

10. Za sznur oraz przygotowanie i podpalenie stosu 2 rt

11. Za ³amanie ko³em ¿ywcem 4 rt

12. Za sznur i ³añcuchy niezbêdne do tego celu 2 rt

13. Za zdjêcie cia³a przytwierdzonego do ko³a 2 rt 52 a

14. Za samo ¶ciêcie 2 rt 52 a

15. Za sznur niezbêdny do tego celu oraz za chustê do przykrycia twarzy 1 rt

16. Za wykopanie do³u i z³o¿enie w nim cia³a 1 rt 26 a

17. Za ¶ciêcie i rozpiêcie cia³a na kole 4 rt

18. Za sznur i ³añcuchy niezbêdne do tego, a tak¿e za chustê 2 rt

19. Za odr±banie rêki lub kilku palców i ¶ciêcie; ³±cznie 3 rt 26 a

20. Za dodatkowe przy tym piêtnowanie rozpalonym ¿elazem 1 rt 26 a

21. Za niezbêdne do tego sznur i chustê 1 rt 26 a

22. Za ¶ciêcie i zatkniêcie g³owy na palu 3 rt 26 a

23. Za sznur i chustê niezbêdne do tego 1 rt 26 a

24. Za ¶ciêcie, rozpiêcie cia³a na kole i zatkniêcie g³owy na palu; ³±cznie 5 rt

25. Za niezbêdny do tego celu sznur, ³añcuchy i chustê 2 rt

26. Za powieszenie 2 rt 52 a

27. Za niezbêdne do tego sznur, gwo¼dzie i ³añcuch 1 rt 26 a

28. Zanim rozpocznie siê egzekucja: za szarpanie przestêpcy rozpalonymi do czerwono¶ci szczypcami, niezale¿nie od wy¿ej wspomnianej op³aty za powieszenie; ka¿dorazowo 0 rt 26 a

29. Za ca³kowite lub czê¶ciowe odciêcie jêzyka oraz nastêpuj±ce potem przypalanie warg rozpalonym do czerwono¶ci ¿elazem 5 rt

30. Za sznur, szczypce i nó¿ u¿ywane zazwyczaj przy tej okazji 2 rt

31. Za przybicie gwo¼dziami do szubienicy odciêtego jêzyka lub odr±banej rêki 1 rt 26 a

32. Je¶li kto¶ sam siê powiesi, utopi lub w inny sposób pozbawi ¿ycia za jego odczepienie i przeniesienie, a tak¿e wykopanie do³u, w którym mo¿na z³o¿yæ zw³oki 2 rt

33. Za wygnanie cz³owieka z miasta lub z kraju 0 rt 52 a

34. Za ch³ostê w wiêzieniu, wliczaj±c w to rózgi 1 rt

35. Za obicie 0 rt 52 a

36. Za postawienie pod prêgierzem 0 rt 52 a

37. Za postawienie pod prêgierzem i wych³ostanie, wliczaj±c w to sznur i rózgi. 1 rt 26 a

38. Za postawienie pod prêgierzem, napiêtnowanie i wych³ostanie, wliczaj±c w to wêgle, sznur i rózgi, a tak¿e ma¶æ u¿ywan± przy piêtnowaniu 2 rt

39. Za zbadanie wiê¼nia po napiêtnowaniu 0 rt 20 a

40. Za przystawienie drabiny do szubienicy, bez wzglêdu na to, czy tego samego dnia ma byæ powieszona tylko jedna, czy te¿ wiêcej osób 2 rt

WYNAGRODZENIE ZA TORTURY

41. Za wzbudzenie strachu poprzez okazanie narzêdzi tortur 1 rt

42. Za torturê pierwszego stopnia 1 rt 26 a

43. Za wy³amanie i zmia¿d¿enie kciuka 0 rt 26 a

44. Za torturê drugiego stopnia, w³±czaj±c w to pó¼niejsze nastawienie stawów oraz cenê ma¶ci, której siê przy tym u¿ywa 2 rt 26 a

45. je¶li wszelako jaka¶ osoba zostanie jednocze¶nie poddana torturom obydwu stopni, kat ma otrzymaæ zap³atê za obydwa stopnie tortur, nastawianie stawów i ma¶æ, za co wszystko nale¿y mu siê 6 rt

46. Za podró¿ i wydatki codziennie, za ka¿dy dzieñ, wy³±cznie jednak te dni, w czasie których dokonuje on egzekucji lub torturuje, bez wzglêdu na to, czy za dni te ukarany bêdzie tylko jeden, czy te¿ wiêcej przestêpców 0 rt 48 a

47. Za wy¿ywienie dziennie 1 rt 26 a

48. Za ka¿dego z pomocników dziennie 0 rt 39 a

49. Za wynajêcie konia wraz ze stajni± i obrokiem dla niego, op³ata dzienna 1 rt 16 a

50. Je¶li tortury lub egzekucja odbywaj± siê w Kolonii, kat winien otrzymaæ za wykonane czynno¶ci wynagrodzenie wed³ug powy¿szego cennika bez jakichkolwiek dodatków za koszta nadzwyczajne, takie jak podró¿, diety, wy¿ywienie, siano i obrok dla konia, i winien byæ ca³kowicie usatysfakcjonowany wspomnianym wynagrodzeniem

51. Kiedy dokonuje on egzekucji w Melaten i Deutz, otrzymuje dodatkow± op³atê za siano dla konia i nic ponadto

52. Jako ¿e punkty 16, 32 i 40 niniejszego rozporz±dzenia nak³adaj± siê na kompetencje grabarza, przeto grabarz powinien tak¿e otrzymywaæ stosowne wynagrodzenie

53. Je¶li kat wykonywaæ bêdzie swoje rzemios³o dla tych, którzy s± bezpo¶rednimi wasalami arcybiskupstwa lub wasalami tych¿e wasali, winien on otrzymaæ wynagrodzenie o jedn± trzeci± wiêksze od podanego wy¿ej, a to z przyczyny. ¿e nie dok³adaj± siê oni do rocznej pensji, jaka jest mu wyp³acana.

54. Wasale owi maj± obowi±zek zatrudniaæ wy³±cznie jego, w ¿adnym wypadku nikogo obcego, bez wzglêdu na to jakiego rodzaju egzekucja ma byæ przeprowadzona

55. Poniewa¿ uskar¿ano siê wielokrotnie, ¿e podczas egzekucji, którymi kieruje urzêdnik arcybiskupstwa, kat o¶miela³ siê ¿±daæ pewnych sum pieniê¿nych lub jako dodatku do obowi±zuj±cych op³at lub zamiast nich, praktyka ta, jako wyra¼ne nadu¿ycie, ma siê raz na zawsze skoñczyæ. Z tego te¿ wzglêdu nakazujemy, by wszyscy urzêdnicy arcybiskupstwa trzymali siê wy¿ej wymienionych zasad i p³acili katu wy³±cznie przewidziane niniejszym stawki i nic ponadto; maj± oni tak¿e ka¿dorazowo rozliczaæ siê z nich i przedstawiaæ skarbowi arcybiskupa stosowne pokwitowania

Dan w Bonn, 15 stycznia 1757 r
_____________________________________________________________
Cytat z orzeczenia trzech biskupów
sporz±dzonego dla papie¿a Juliusza III.

Hans Jürgen Wolf "Sünden der Kirche"
- "Grzechy Ko¶cio³a"

Zaiste, nie pozosta³ ju¿ ani cieñ
po apostolskiej nauce
w naszym Ko¶ciele [...].
Wprowadzili¶my inn± naukê i dyscyplinê.
Najwa¿niejsze jest staraæ siê o to,
¿eby nikomu nie pozwolono
na czytanie z Ewangelii nawet odrobiny,
zw³aszcza w jêzyku ludowym.
Starczy to trochê,
co siê na mszy odczytuje.
Ka¿dy, kto starannie rozwa¿y,
co dzieje siê w Ko¶ciele
i przyjrzy siê temu z osobna,
zobaczy, ¿e nasza nauka
ró¿ni siê od tej z Ewangelii,
a nawet, ¿e jest jej przeciwna [...]

cd....

____________________________________________________________
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #16 : Grudzieñ 14, 2009, 15:10:39 »

.......

List Prezydenta Stanów Zjednoczonych (USA) Harry'ego Trumana do papie¿a Piusa XII w Watykanie napisany po zakoñczeniu II wojny ¶wiatowej.
List opublikowa³ paryski miesiêcznik "Sennaciulo" nr 647/1959

Szanowny Panie Pacelli

Jako baptysta i jako g³owa jednego z najwiêkszych i najpotê¿niejszych narodów ¶wiata, gdzie wszyscy nazywaj± mnie po prostu panem Trumanem, nie mogê stosowaæ zwrotu: Jego ¦wi±tobliwo¶æ, poniewa¿ ten tytu³ jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uwa¿amy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy siê do siebie naszym w³asnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszê do Pana jako do Pana Pacelliego.

Jestem przekonany, ¿e ani Pan, ani Pañski Ko¶ció³ nie nale¿± do tych, którzy prawdziwie szukaj± pokoju i pracuj± dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy ca³± historiê i cechy Pañskiego ko¶cio³a, tak bardzo lubi±cego politykê i wojnê, ustalili jako g³ówn± zasadê obowi±zuj±c± nasz rz±d, by nigdy papie¿ nie mia³ prawa mieszaæ siê do naszych spraw. Dobrze poznali¶my do¶wiadczenie historii Europy i jeste¶my pewni, ¿e nasza demokracja nie trwa³aby d³ugo, je¶li pozwoliliby¶my - na podobieñstwo rz±dów europejskich - opl±taæ siê waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.

Tomasz Jefferson, jeden z najm±drzejszych ludzi naszego kraju, powiedzia³ jasno: "Historia nie dostarczy³a nam ani jednego przyk³adu pañstwa pod wp³ywami ko¶cio³a, któremu uda³oby siê zachowaæ wolno¶æ religijn±".

W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczaæ o sposobie prowadzenia mego narodu drog± pokoju. Kilka faktów mog³oby pomóc Panu w od¶wie¿eniu swej pamiêci. Pañski poprzednik w Watykanie, papie¿ Pius XI rozpocz±³ atak faszystowski, zawieraj±c uk³ady z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrze¶cijañska w tym roku zosta³a haniebnie zdradzona. S³awny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisa³ w ksi±¿ce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia ¶wiata chrze¶cijañskiego jasno urzeczywistni³a siê w 1929 r. przez konkordat, który powi±za³ Mussoliniego z papie¿em".

Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papie¿ Pius XI, a wy dwaj pomogli¶cie do jego sukcesu i zwi±zali¶cie z nim wasz ko¶ció³. Pan sam - jako m³ody ksi±dz i dyplomata - wykonywa³ specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny ¶wiatowej. Spêdzi³ Pan dwana¶cie lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomóg³ Pan Hitlerowi wzmocniæ siê oraz - jako kardyna³ Pacelli po³o¿y³ Pan podpis pod konkordatem, który powi±za³ Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.

Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, ¿e Hitler i nazi¶ci przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie pisz±, ¿e przez wiele lat by³ Pan najlepiej poinformowan± osob± w ca³ej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak wa¿nego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratowa³ swoje ¿ycie, powiedzia³: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznaj±cym, lecz w dalszym ci±gu wprowadzaj±cym w ¿ycie szczytne zasady papiestwa".

Pañscy kardyna³owie i biskupi w Rzymie b³ogos³awili orê¿ u¿yty przeciw bezbronnym Abisyñczykom. Pañski kardyna³ Schuster z Mediolanu og³osi³ podbój Abisynii, jako ¶wiêt± wojnê, która pozwoli zatriumfowaæ w tym kraju krzy¿owi chrze¶cijañskiemu. Pan ro¶ci sobie prawa, aby nadal nazywaæ swój ko¶ció³ - Ko¶cio³em Bo¿ym i w konsekwencji ¿±daæ, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego pañstwa zgodzi³ siê uznawaæ Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykañskiego.
__________________________________________________________

Fotki


"Ja czyniê tylko to, co czyni ko¶ció³ od piêtnastu stuleci, tylko bardziej gruntownie" (Adolf Hitler)



__________________________________________________________

Jezus i Ko¶ció³

Jezus:
Cytat:
Znowu zaprowadzi³ Go diabe³ na bardzo wysok± górê w¶ród wielkiej równiny, a wokó³ góry le¿a³o dwana¶cie miast ze swoimi mieszkañcami. I stamt±d pokaza³ Mu w jednym okamgnieniu wszystkie pañstwa tej ziemi.
I diabe³ rzek³ do Niego: "Tê wszelk± moc i wspania³o¶æ dam Ci; jest mi ona bowiem poddana.
A mogê daæ j± komu zechcê, albowiem napisano: Panowaæ bêdziesz od morza do morza, rz±dziæ bêdziesz ludem Twoim w prawo¶ci i ubogimi z mi³osierdziem i po³o¿ysz koniec wszelkiemu uciskowi. To wiêc wszystko Twoje bêdzie, je¶li oddasz mi pok³on". Jezus, odpowiadaj±c, rzek³ mu: "Id¼ precz ode Mnie, szatanie, albowiem napisano: Bêdziesz uwielbia³ Boga i s³u¿y³ jedynie Jemu. Bez mocy Bo¿ej nie przybli¿y siê koniec z³a".


Dla porównania - przedstawiciele Ko¶cio³a:
Cytat:
A¿ do 20 wieku papie¿e byli wprowadzani na swój urz±d poprzez rytua³ koronacji, w ten sposób, ¿e koronuj±cy papie¿a kardyna³ mówi³ do niego: "Wiedz, ¿e jeste¶ Ojcem ksi±¿±t i królów, kieruj±cym Ziemi±".
Papie¿a nazywa siê nawet dzisiaj "Pontifex Maximus" - nosi wiêc tytu³ rzymskich namiestników. W biegu historii papie¿e nosili jeszcze inne tytu³y, np. jako "W³adca ¦wiata" tytu³owany by³ papie¿ Innocent III, papie¿ Grzegorz IX nazywa³ siebie "Pan i Mistrz nad wszech¶wiatem, nie tylko nad rzeczami ale równie¿ nad lud¼mi"


Jezus:
Cytat:
Ale nie powinni¶cie siebie nazywaæ Rabbi; Poniewa¿ jeden jest waszym Mistrzem; Ale wy jeste¶cie wszyscy braæmi. I nie powinni¶cie nikogo z po¶ród was nazywaæ ojcem na ziemi: Poniewa¿ Jeden jest waszym Ojcem, Ten który jest w niebie.
Mateusz 23,8-9.


Dla porównania - przedstawiciele Ko¶cio³a:
Cytat:
Papie¿a nazywa³o siê i nazywa "ojcem ¶wiêtym". Równie¿ ksiê¿a na rozmaitych stopniach hierarchii ko¶cielnej ka¿± siê nazywaæ, tytu³owaæ s³owem "ojciec".


Jezus:
Cytat:
Jezus Chrystus by³ cie¶l±, pracowa³. Nie by³ kap³anem, nie ubiera³ siê w wymy¶lne habity itp., nosi³ proste ubrania, takie jak zwykli biedniejsi ludzie w jego czasach, najczê¶ciej wêdrowa³ pieszo. By³ zdrowy i uzdrawia³ innych. Je¶li co¶ by³o z³e to mówi³ wprost, prawdê, niezale¿nie od tego, ¿e by³o to niewygodne dla wielu, nie dba³ o to by siê komu¶ przypodobaæ. Zosta³ ukrzy¿owany pod wp³ywem starañ ówczesnej kasty kap³añskiej.


Dla porównania - przedstawiciele Ko¶cio³a:
Cytat:
Papie¿e, biskupi, ksiê¿a ¿yj± nie z pracy, ale z pieniêdzy wyznawców ich nauk. Ubieraj± siê w kosztowne, wymy¶lne stroje rytualne. Im wy¿ej s± w swej hierarchii, tym bardziej wymy¶lne tytu³y nosz±, w tym wiêkszym przepychu ¿yj±. Jednak uzdrawiaæ nie potrafi±, a trawieni chorobami umieraj± w mêkach, nawet papierze. Mówi±, interpretuj± Bibliê czêsto tak jak im wygodnie, tak by odnie¶æ korzy¶æ, by byæ w sojuszu z innymi mo¿nymi tego ¶wiata, by byæ poprawnym politycznie. To dzisiejsza kasta kap³añska.


Jezus:
Cytat:
Jezus naucza³ o mi³o¶ci, czyni³ dobro. Przykazanie nie zabijaj stosowa³ nie tylko wobec ludzi, ale równie¿ wobec zwierz±t. Szanowa³ ca³± przyrodê. Zawsze wstawia³ siê za krzywdzonymi lud¼mi i zwierzêtami. Urodzi³ siê w stajence w ¶ród zwierz±t. Du¿o informacji mo¿na znale¼æ na ten temat w "Ewangelii Jezusa", znanej równie¿ w Polsce pod tytu³em "Ewangelia ¯ycia Doskona³ego" lub "V Ewangelia". Zosta³a ona ukryta w buddyjskim klasztorze w Tybecie przez jednego z esseñczyków, aby uchroniæ j± przed sfa³szowaniem. Po raz pierwszy przet³umaczono j± aramejskiego na angielski w 1881 r.


Dla porównania - przedstawiciele Ko¶cio³a:
Cytat:
Historia Ko¶cio³a jest pe³na krwi - wyprawy krzy¿owe, palenie czarownic, zabijanie ludzi innych wyznañ, itd. Przedstawiciele Ko¶cio³a równie¿ obecnie wzbudzaj± nienawi¶æ wobec innych religii, pogl±dów, strasz±c sektami i wrzucaj±c do tego worka ka¿de niewygodne wyznanie czy pogl±d. W czasach stosów chrze¶cijan-wegetarian nawet palono, a nawet obecnie s³ychaæ czasami z ust przedstawicieli ko¶cio³a, ¿e wegetarianie to sekta. Ksiê¿a ¶wiêc± nawet zabite zwierzêta, odprawiaj± mszê dla my¶liwych w dniu ¶w. Huberta. Na tzw. Wigiliê, Bo¿e Narodzenie, Wielkanoc zabija siê wiele zwierz±t, ¶cinanych jest wiele drzew. Przez Ko¶ció³ wszystkie historie, pisma mówi±ce o szacunku i mi³o¶ci Jezusa dla zwierz±t i przyrody zosta³y odrzucone. Mo¿na je znale¼æ jedynie w ¼ród³ach poza ko¶cielnych, a jest ich wcale nie ma³o.


Jezus:
Cytat:
Integraln± czê¶ci± nauki Jezusa by³a nauka o przychodzeniu i odchodzeniu dusz, o reinkarnacji. Jezus naucza³ tego co dzieje siê po tzw. "¶mierci", o uzdrawianiu. Tego, ¿e liczy siê to jak wype³niasz i stosujesz naukê Jezusa w ¿yciu codziennym wobec innych ludzi, przyrody, zwierz±t, ro¶lin, ziemi, a nie to jak postêpujesz jedynie od ¶wiêta, czy te¿ jakie odprawiasz rytua³y religijne.


Dla porównania - przedstawiciele Ko¶cio³a:
Cytat:
Ko¶ció³ odrzuci³ naukê o reinkarnacji i zast±pi³ j± wiecznym potêpieniem. Ludzie przecie¿ mogliby nie baæ siê ¶mierci, a wtedy nie by³oby nad nimi w³adzy. Ko¶ció³ wprowadzi³ szereg rytua³ów, dogmatów, ustanowi³ siê jedynym po¶rednikiem miêdzy Bogiem a cz³owiekiem. Na prost± naukê Nazareñczyka wysypa³ ca³± stertê zawi³o¶ci, obrzêdów itp., byleby tylko ludzie kierowali siê na Ko¶ció³, zamiast bezpo¶rednio na Chrystusa i Boga, byleby zamiast my¶leæ samodzielnie i kierowaæ siê swoim sercem oddali siê pod w³adzê kap³anów. Lew To³stoj okre¶la³ to trafnie, ¿e kap³ani zakryli przed lud¼mi s³oñce i dali im ¶wieczkê.

_______________________________________

Materia³y pochodz± z portalu geocities.com
_______________________

Czy w zestawieniu z powy¿szym materia³em (który jest ma³± cz±stk± w¶ród wielu innych wskazañ) da siê obroniæ tezê o zasadno¶ci oraz tylko i wy³±cznie pozytywnej roli Ko¶cio³a?

***********
ps. Liczby ofiar nie zawsze sa zgodne z prawda, czasami nawet grubo naciagane , co nie zmienia faktu zaistnienia zdarzen.
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 14, 2009, 16:04:15 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #17 : Grudzieñ 23, 2009, 16:50:35 »

Interesujaca ksiazka , godna przeczytania dla zrozumienia realizacji fizycznej polityki  w KK.

http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka,007625,eric-frattini,swiete-przymierze.html

Ujawnione piêæ wieków szpiegostwa watykañskiego: od XVI do XXI wieku, od walki z protestantyzmem do walki z komunizmem

 

„Najlepsz± i najbardziej skuteczn± s³u¿b± szpiegowsk± ¶wiata, jak± znam, jest wywiad watykañski”, powiedzia³ w jednym z wywiadów Szymon Wiesenthal.

Od czasu kiedy Pius V powo³a³ w 1566 roku instytucjê szpiegów watykañskich, by pozbawiæ ¿ycia heretyck± królow± Anglii El¿bietê I, dzia³alno¶æ watykañskiego wywiadu – ¦wiêtego Przymierza, i kontrwywiadu – Sodalitium Pianum, pozostaje tajemnic± poliszynela.

W ci±gu piêciu wieków swojej historii tajne s³u¿by watykañskie wykonywa³y przeró¿ne zadania: mordowano królów i polityków, finansowano terrorystów i dyktatorów, pomagano zbrodniarzom wojennym i handlowano broni±, prano pieni±dze mafii i manipulowano rynkami finansowymi. D³ugi cieñ ¦wiêtego Przymierza okrywa³ walkê papiestwa przeciwko królowej Anglii El¿biecie I, masakrê w Noc ¦wiêtego Bart³omieja, klêskê Niezwyciê¿onej Armady, zabójstwo króla Francji Henryka IV, starcie z Francj± kardyna³ów Richelieu i Mazarina, wyniesienie i upadek Napoleona, tajne porozumienia z cesarzem Wilhelmem II w czasie I wojny ¶wiatowej i z Adolfem Hitlerem w czasie II wojny; organizacjê „Odessa”, terrorystów z Czarnego Wrze¶nia, Carlosa „Szakala”, tworzenie instytucji finansowych w rajach podatkowych, sprzeda¿ broni argentyñskiej dyktaturze Videli, ¶mieræ Jana Paw³a I w 1978 roku i oficerów gwardii szwajcarskiej w 1998 roku.

¦wiête Przymierze dzia³a³o w imiê Boga i wiary katolickiej, przystosowuj±c siê do czasów i warunków wyznaczonych przez papie¿y. Jak powiedzia³ wszechpotê¿ny kardyna³ Paluzzo Paluzzi, szef ¦wiêtego Przymierza w po³owie XVII wieku, „Je¶li papie¿ ka¿e kogo¶ zlikwidowaæ w obronie wiary, robi siê to bez pytania. On jest g³osem Boga, a my jego ramieniem”.

Ta ksi±¿ka odkrywa piêæ wieków historii ziemskiej polityki papie¿y – kulisy tajnych operacji przeprowadzanych przez potê¿ne s³u¿by szpiegowskie Miasta-Pañstwa Watykan, które zmienia³y bieg historii.
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 23, 2009, 16:57:32 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #18 : Grudzieñ 30, 2009, 21:38:50 »

Warto wiedziec od kiedy istnieja w KK pewne zwyczaje....

http://legaba.6te.net/fakty.htm


 kilka faktów z historii


    120 r. - Pierwsze wzmianki o u¿ywaniu wody ¶wiêconej do "wypêdzania duchów" nieczystych

    157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

    II wiek - ¦wiêty Klemens z Aleksandrii pisa³, "Ka¿da kobieta powinna byæ przepe³niona wstydem przez samo tylko my¶lenie, ¿e jest kobiet±".

    III wiek. A¿ do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie s³yszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelia Mateusza informuje , i¿ Józef "nie zbli¿a³ siê do Maryji, a¿ porodzi³a Syna". ("Zbli¿enie siê" oznacza w Bibli ma³¿eñskie wspó³¿ycie.)

    200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrze¶cijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi , jednocze¶nie bêd±c braæmi i kap³anami przed Bogiem.

    220 r. - Przyjêto dogmat o konieczno¶ci pewnych czynno¶ci ko¶cielnych, niezbêdnych do zbawienia.

    250 r. - Wprowadzono naukê o wiecznych mêkach.

    312 - Bitwa pod mostem mulwijskim - (Chrze¶cijañstwo staje siê jedna z religii pañstwowych pogañskiego Rzymu. Powstanie Instytucji Ko¶cio³a Katolickiego. Pocz±tek prze¶ladowania i mordowania niechrze¶cijan.)

    321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje ¶wiêciæ niedziele zamiast dotychczasowej soboty. (na pami±tkê zmartwychwsta³ego rzymskiego boga Mitry)

    325 r. (Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "¶wiêtego" i "dwójce ¶wiêta" awansuj±c Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zast±piæ dotychczas czczonego Mitrê).

    Na tym¿e soborze "ustalono" datê zmartwychstania Chrystusa...
    Wielkanoc obchodziæ siê bêdzie w pierwsz± niedzielê po pierwszej wiosennej pe³ni ksiêzyca (po zrównaniu wiosennym).

    330 r. - Wprowadzenie czczenia zmar³ych "¶wiêtych" i ich relikwii

    360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia anio³ów

    381 r. - Do obowi±zuj±cej dotychczas konstantynskiej "Dwójcy ¦wiêtej" cesarz Teodozjusz do³±czy³ trzeci± osobê tzw." Ducha ¦wiêtego". Dzia³o siê to na soborze w Konstantynopolu

    415 r. - W Aleksandrii podburzony przez bp. Cyryla katolicki mot³och napada na jad±c± do pracy uczon± Hypatiê. ¦ci±ga z wozu, zaprowadza do ko¶cio³a, gdzie rozbiera do naga i kroi jej cia³o na ¿ywca (kawa³kami szk³a i muszlami ostryg). Nastêpnie kawa³ki jej cia³a rozrzuca po ca³ym mie¶cie. Bp. Cyryl kwituje: "zginê³a, bo o¶miela³a siê nauczaæ mê¿czyzn".
    Bp. Cyryl zosta³ uznany za ¶wiêtego i do dzi¶ znajduje siê na o³tarzach.

    431 r. - Wyra¿enie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zosta³o zast±pione na Teo Tokos - Boga Rodzica.

    449 r. - Papie¿ Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

    539 r. - Ustanowiono w³adzê papie¿y oraz ofiarê mszy ¶wiêtej

    VI wiek. Chrze¶cijañski filozof Boethius, pisa³ "Kobieta jest ¶wi±tyni± zbudowan± na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi g³osowali nad problemem, czy kobiety maj± dusze, a w X wieku Odo z Cluny g³osi³, ¿e "Obejmowaæ kobietê to tak jak obejmowaæ wór gnoju..."

    593 r. - Papie¿ Grzegorz I wprowadzi³ wiarê w czy¶ciec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzeda¿ odpustów od kar czy¶æcowych.

    600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz ³acinê do liturgii.

    705 r. - Papie¿ Jan VII podpisa³ w 705 roku uchwa³y synodu trullañskiego II, który orzek³, ¿e nad Ko¶cio³em powszechnym stoi nie jeden papie¿, ale dwóch papie¿y o równych prawach - papie¿ Konstantynopola i Rzymu?

    715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz ¶wiêtych.

    726 r. - W Rzymie zaczêto czciæ obrazy.

    783 r. - Nasta³ zwyczaj ca³owania nóg papie¿a.

    813 r. - Ustanowiono ¦wiêto Wniebowziêcia N.M.P.

    993. r. - Papie¿ Leon III zacz±³ kanonizowaæ zmar³ych.

    1000 r. -Ustanowiono Uroczysto¶æ Wszystkich ¦wiêtych i Dzieñ Zaduszny.

    1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwi±zaæ problem przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli ¿ony i dzieci)

    1077 r. - Papie¿ Grzegorz VII ustanowi³ "kl±twê"

    1095 r. - Papie¿ Urban II wezwa³ rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimê. Zainicjowa³ w ten sposób pierwsza wyprawê krzy¿ow±.

    1099 r. - Masakra Muzu³manów i ¯ydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisa³: "Na ulicach le¿a³y sterty g³ów, r±k i stóp. Jedni zginêli od strza³ lub zrzucono ich z wie¿; inni torturowani przez kilka dni zostali w koñcu ¿ywcem spaleni. To by³ prawdziwy, zdumiewaj±cy wyrok Boga nakazuj±cy, aby miejsce to wype³nione by³o krwi± niewiernych." XII wiek. Uczony i filozof, ¶wiêty Tomasz z Akwinu g³osi³, ze zwierzêta nie maj± ¿ycia po ¶mierci ani wrodzonych praw, oraz ¿e "przez nieodwo³alny nakaz Stwórcy ich ¿ycie i ¶mieræ nale¿± do nas".

    1116 r. - Sobór Laterañski ustanowi³ spowied¼ "na ucho"

    1140 r. - U³o¿ono i przyjêto 7 sakramentów ¶wiêtych.

    1204 r. - Zaczê³a dzia³aæ ¦wiêta Inkwizycja. S³udzy ko¶cio³a zamêczyli lub spalili ¿ywcem setki tysiêcy ludzi. Piece s³u¿±ce do palenia ludzi, takie jakie by³y budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane by³y przez chrze¶cijañsk± inkwizycjê

    1204 r. Papie¿ Innocenty III wys³a³ armiê krzy¿owców do Konstantynopola: ¯o³nierze Chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciek³o¶ci± grabi±c i morduj±c mieszkañców. Nastêpnie pl±druj± i pal± miasto. Wed³ug relacji kronikarza Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia ¶wiata, nie wywieziono z miasta tylu bogactw.

    1208 r. Innocenty III zaoferowa³ ka¿demu, kto chwyci za broñ, oprócz prolongaty sp³at i boskiego zbawienia, równie¿ ziemie i maj±tek heretyków i ich sprzymierzeñców, rozpoczê³a siê Krucjata Albigeñska, której celem by³o wymordowanie katarów. Szacuje siê, ¿e Krucjata Albigezjañska poch³onê³a milion istnieñ ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknê³a wiêksz± czê¶æ populacji po³udniowej Francji.

    1229 r. - Papie¿ Grzegorz IX zaka¿a³ czytania Biblii pod sankcja kar inkwizycyjnych.

    1231 r. Nakaz papieski zaleca³ palenie heretyków na stosie. Pod wzglêdem technicznym pozwala³o to unikn±æ rozpryskiwania siê krwi.

    1244 r. Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie oszczêdzano mê¿ów ze wzglêdu na ich ¿ony, ani ¿on ze wzglêdu na mê¿a, ani te¿ rodziców ze wzglêdu na dzieci. "Wyrok nie powinien byæ ³agodzony ze wzglêdu na chorobê czy podesz³y wiek . Ka¿dy wyrok powinien obejmowaæ biczowanie."

    1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postaci±.

    1264 r. - Ustanowiono uroczysto¶æ Bo¿ego Cia³a

    1275 r. - Pojawi³y siê dyskusje na temat p³acenia daniny. W odpowiedzi papie¿ ekskomunikowa³ ca³e miasto, Florencjê.

    XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej ¶mierci, Ko¶ció³ wyja¶nia³, ¿e winê za ten stan rzeczy ponosz± ¯ydzi, zachêcaj±c przy tym do napa¶ci na nich

    1311 r. - Papie¿ Klemens V jako pierwszy ukoronowa³ siê potrójn± koron± w³adcy

    1377 r. Robert z Genewy wynaj±³ bandê najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessnê. Przez trzy dni i noce, pocz±wszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamkniêtych bramach miasta, ¿o³nierze dokonali rzezi jego mieszkañców. W 1378 roku, Robert z Genewy zosta³ papie¿em i przyj±³ imiê Klemensa VII

    1450-1750r - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamêczono setki tysiêcy kobiet pos±dzanych o czary.

    1484 r. Papie¿ Innocenty VIII oficjalnie nakaza³ palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten by³ praktykowany przez trwaj±cy setki lat okres polowañ na czarownice

    1492 r. Kolumb odkry³ Amerykê. Inkwizycja szybko postêpuje ¶ladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawróciæ siê na wiarê chrze¶cijañsk±, palono na stosach.

    1493 r. Bulla papieska uprawomocni³a deklaracjê wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Po³udniowej, które odmówi³y przyjêcia chrze¶cijañstwa.

    1563 r. Ustalono, ze tradycja Ko¶cio³a jest wa¿niejszym ¼ród³em objawienia od S³owa Bo¿ego.

    1571 r. - Pius V powo³a³ Kongregacjê Indexu Ksi±g Zakazanych

    1572 r. We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazw± Dnia ¦wiêtego Bart³omieja zamordowano 10 000 protestantów. Papie¿ Grzegorz XIII napisa³ potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy siê razem z tob±, ¿e z Bosk± pomoc± uwolni³e¶ ¶wiat od tych pod³ych heretyków"

    1650 r. W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrañ z "krótkimi rêkawami, gdy¿ mog³yby zostaæ ods³oniête nagie ramiona". Chrze¶cijanie zaczêli uwa¿aæ, ¿e wszystko, co zwraca uwagê na ¶wiat fizyczny jest bezbo¿ne.

    1852 r. - Wprowadzono nabo¿eñstwo majowe do N. M. P.

    1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczêciu N.M.P.

    1855 r. - Sprzeciw Ko¶cio³a wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Ko¶ció³ g³osi³ i¿ "wolno¶æ to blu¼nierstwo, wolno¶æ to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolno¶æ to mówienie k³amstw w imiê Boga". Wcze¶niej ,do Kongresu Stanów Zjednoczonych ko¶ció³ wniós³ projekt ustawy zabraniaj±cej wydobywania z ³ona ziemi ropy naftowej, któr± Bóg tam umie¶ci³, aby czarci w piekle mieli czym pod kot³ami paliæ.

    1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylno¶ci papie¿a.

    1929 r. - podpisanie Traktatów Laterañskich miêdzy Piusem XI i B. Mussolinim. (niepodleg³o¶æ Watykanu)

    1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy prosz± o dogmatyzacjê fizycznego wniebowziêcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowziêciu N. M. P.( w Ewangeliach nie ma s³owa o tym).

    1962 r. papie¿ Jan XIII podpisuje tajn± instrukcjê pióra Alfreda Ottaviani "Instuctio De Modo Procendenti In Causis Sollicitationis" zakazuj±c± ujawnieniania przypadków pedofilii pod gro¼b± kl±twy dla ujawniaj±cych i nakazuj±c± sk³anianie ofiar do milczenia te¿ pod gro¼b± kl±twy. (skutki tego - patrz ni¿ej)

    1992 r. - Jan Pawe³ II rehabilituje Galileusza.

    1996 r. - za wspieranie masonerii Jan Pawe³ II otrzymuje najwy¿sze odznaczenie masoñskie Order Galileusza od Wielkiej Lo¿y Wschodu. (nie przyjêty)

    lata ok. 1970-200x to seria skandali pedofilskich na ca³ym ¶wiecie z udzia³em duchownych Ko¶cio³a katolickiego. We Francji skala zjawiska jest taka, ¿e na pedofila mówi siê zwyczajowo "proboszcz".
    Potem kolejne kraje, wielkie skandale w katolickiej Irlandii
    I wreszcie USA.
    Ko¶ció³ zaczyna p³aciæ gigantyczne odszkodowania ofiarom. W USA wp³ywa wniosek o pozwanie Watykanu i papie¿a.

    2002 r. biskupi Dallas jad± do Watykanu z programem "Zero tolerancji dla pedofilii".
    Program przewiduje wydawanie w³adzom ¶wieckim duchownych pedofilów. "Autorytet" moralny Wojty³a nie zgadza siê!
    (patrz tajna instrukcja z 1962 r.) 2003 r. ks. Doyle ujawnia istnienie i tre¶æ watykañskiej tajnej instrukcji z 1962 chroni±cej pedofili.

    2003 r. Grupa adwokatów z USA przygotowywuje projekt uznania Ko¶cio³a katolickiego za organizacjê dzia³aj±c± jak struktury mafijne i jego delegalizacjê.

    A je¶li, jaki¶ katolik, próbowa³by t³umaczyæ to czasami, warunkami zewnêtrznymi czy tzw. czynnikiem ludzkim i próbowaæ usprawiedliwiaæ...
    Niech pamiêta s³owa nieomylnego papie¿a:
    "Ko¶ció³ Rzymski nigdy nie pob³±dzi³ i po wszystkie czasy w ¿aden b³±d nie popadnie". "Dictatus Papae" Grzegorza VII (1073-1086).
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #19 : Styczeñ 01, 2010, 22:34:34 »

Milczenie Watykanu w 70 rocznice wybuchu wojny.




Zobacz profil Prywatna wiadomo¶æ (Offline)
   
   
Odp: Jak Ko¶ció³ katolicki pomóg³ Hitlerowi

Watykan milczy w 70. rocznicê wybuchu wojny
Wtorek, 1 wrze¶nia (13:33)



W 70. rocznicê wybuchu II wojny ¶wiatowej Watykan nie opublikowa³ ¿adnego o¶wiadczenia. Nie wypowiedzia³ siê równie¿ Benedykt XVI, przebywaj±cy w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo.
...

http://fakty.interia.pl/religia/news/watykan-milczy-w-70-rocznice-wybuchu-wojny,1361319,5930
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #20 : Styczeñ 01, 2010, 22:36:17 »

Enigma napisala;

Dlaczego milcz±? Bo II wojna ¶w mia³a rozgrywac sie pod dyktando Piusa XII, który b³ogos³awi³ nazistom, obdarowywa³ ich medalami, wypowiada³ sie równie¿ na temat granic podbitych krajów. A wszystko to w imiê walki z komunistycznym ZSSR. Te dokumenty wp³ywaj± przy okazji próby jego kanonizowania przez obecnego papie¿a.

Benedykt XVI  podpisa³ dekret o uznaniu heroiczno¶ci cnót Piusa XII . Decyzja ta odbi³a sie echem, wzbudzaj±c wiele protestów. Przegladaj±c wczorajsza prasê obejrza³am sobie ok³adkê najnowszego Fakty i mity



Jednak artyku³ w wydaniu internetowym nie jest pe³ny wiec poszpera³am za obszerniejszym tekstem (z 2008r)
http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2008-01/msg00440.html

Papie¿ Pius XII - stronnik Hitlera...
Oto co ciekawsze fragmenty:

CEL USWIECA ¦RODKI?

W orêdziu do narodu niemieckiego w 1948 roku, papie¿ Pius XII stwierdzi³, ¿e sprawc± wojny oraz winnym zniszczenia niemieckich miast, jest "Manifest Komunistyczny"(...)  Stolica Apostolska robi³a doskona³e interesy z Niemcami, sprzedaj±c im broñ oraz elementy uzbrojenia (...) czê¶ci do rakiet V-2 by³y produkowane we W³oszech przez nale¿±ce do zakonu salezjanów wytwórnie broni "Rasetti".

Po wrze¶niu 1939 roku Namiestnik Chrystusa przeszed³ do porz±dku dziennego nad komorami gazowymi, krematoriami, obozami koncentracyjnymi i zbrodniami, jakich ¶wiat nigdy przedtem nie widzia³. Ale "ojciec ¶wiêty" akceptowa³ to wszystko, gdy¿ przy¶wieca³ mu wy¿szy cel: zniszczenie ZSRR.. A do tego jeszcze dochodzi³y nadzieje, ¿e podbite tereny tego ogromnego pañstwa, stan± siê czê¶ci± katolickiego imperium, które wch³onie prawos³awie.

Ju¿ w roku 1933 niemiecki bp Hudal, w ksi±¿ce "Die Grundlagen des Nationalsozialismus" (Podstawy narodowego socjalizmu) twierdzi, ¿e ideologia hitlerowska jest najzupe³niej zgodna z katolicyzmem. Opublikowane przez stronê ko¶cieln± dokumenty maj± byæ w zamy¶le Watykanu dowodem, ¿e Pius XII nies³usznie jest oskar¿any o brak publicznego potêpienia hitlerowskiego terroru i "neutralne" stanowisko wobec wojny..

Sztandarowa obrona Piusa XII i Ko¶cio³a, lawiruje miêdzy niedomówieniami, dwuznacznikami i k³amstwem...Na przyk³ad w³oski kapelan, Piero Scavizzi, czterokrotnie na audiencji informowa³ papie¿a o eksterminacji milionów ¯ydów, natomiast "Akty i dokumenty Stolicy Apostolskiej" mówi± tylko o dwóch audiencjach.
W sierpniu 1942 r., greckokatolicki metropolita Lwowa, biskup Andrzej Szeptycki, alarmowa³ Watykan o bestialstwach hitlerowców dokonywanych na ¯ydach ukraiñskich. Sugerowa³ papie¿owi aby zaprotestowa³ u samego Himmlera. Jednocze¶nie lwowski biskup przekaza³ dowody wspó³pracy katolików z ¿o³nierzami SS w pogromach na Ukrainie. W dokumentach Stolicy Apostolskiej nie ma ¶ladu odpowiedzi.

WSPÓ£PRACA  Z WROGAMI BOLSZEWIZMU
Papie¿ przyj±³ na prywatnej audiencji dowódcê SS i policji we W³oszech, gen. SS Karla Wolffa. Nastêpnie przes³a³ hitlerowskiemu dygnitarzowi w prezencie z³ote pióro. Ale tre¶æ rozmów nie dotyczy³a bynajmniej sprawy ul¿enia doli masakrowanej ludno¶ci...

Watykan przeszmuglowa³ do ró¿nych krajów prawdopodobnie wiêcej zbrodniarzy hitlerowskich, zaopatruj±c ich w fa³szywe dokumenty, ni¿ uratowa³ niewinnych ludzi z ich r±k. Tam, gdzie uda³o siê wyrwaæ kogo¶ z ³ap gestapo, w grê wchodzi³o z³oto, kosztowno¶ci i pieni±dze. Czy Stolica Apostolska by³aby sk³onna bezinteresownie wykupiæ kogokolwiek, w to nale¿y w±tpiæ. Dlaczego np. Watykan sprzeciwia³ siê emigracji ¿ydowskich dzieci do Palestyny, wiedz±c doskonale, ¿e dalszy pobyt w Europie, oznacza dla nich ¶mieræ w komorach gazowych?

MIlCZACA "NEUTRALNOSC" ?
Ju¿ w kilka dni po podpisaniu konkordatu (20 lipca 1933 r.) z hitlerowskimi Niemcami, do obozu koncentracyjnego w Dachau przyby³ pierwszy transport 1493 ksiê¿y katolickich. Kuria rzymska ani siê zaj±knê³a w ich obronie.

Brak ze strony Watykanu reakcji na "kryszta³ow± noc" z 1938 r., (hitlerowcy palili i demolowali synagogi oraz ¿ydowskie sklepy), wskazuje, ¿e Pius XII nie mia³ zamiaru protestowaæ, bowiem si³± rzeczy zmobilizowa³by przeciwko Niemcom hitlerowskim katolików ca³ego ¶wiata. A tego akurat nie chcia³.

W sierpniu 1941 r. rz±d Vichy poinformowa³ Stolicê Apostolsk± o zamiarze podjêcia ¶rodków antysemickich, uchwalaj±c (3/X/1941) tzw. "Status ¯ydów". Z Watykanu nadesz³a akceptuj±ca odpowied¼ od podsekretarza stanu, Giovavanniego Battisty Montiniego i Domenico Tardiniego, sekretarza kongregacji do Spraw Ko¶cielnych Nadzwyczajnych. Wyra¿ono nadziejê, ¿e bêd± one "stosowane sprawiedliwie i z mi³osierdziem" oraz nie ogranicz± prerogatyw Ko¶cio³a.

W roku 1941 i 1943 Pius XII przyj±³ na audiencji faszystowskiego przywódcê chorwackiego, Ante Pavelica, chocia¿ wiedzia³ o okrucieñstwach i masakrach re¿imu ustaszowców na prawos³awnych Serbach, ¯ydach i Cyganach."

Eugenio Pacelli - Pius XII
Zanim zosta³ papie¿em, mia³ za sob± wieloletni pobyt jako nuncjusz papieski w Bawarii. W roku 1920 obj±³ nuncjaturê przy rz±dzie niemieckim w Berlinie i pe³ni³ tê
funkcjê do roku 1930. W 1929 r. z r±k papie¿a Piusa XI (1922-1939) otrzyma³ kardynalsk± purpurê. (...)
30 kwietnia 1937 r. kard. Pacelli napisa³ w li¶cie do ambasadora Niemiec, von Bergena, ¿e Watykan "zdaje sobie sprawê z tego, jak wielkie znaczenie posiada utworzenie politycznego frontu obronnego przeciwko niebezpieczeñstwu bolszewizmu." Pacelli zapewnia³ niemieckiego dyplomatê, ¿e Ko¶ció³ walczy z komunizmem innym ¶rodkami. Ale -- jak stwierdzi³ -- Stolica Apostolska aprobuje ró¿ne "¶rodki nadzwyczajne" w walce z "niebezpieczeñstwem Europy."

Przemawiaj±c jako papieski legat 28 maja 1938 r. w Budapeszcie na kongresie eucharystycznym, Pacelli nie wspomnia³ jednym s³owem o tragedii katolickiej Austrii, któr± zaanektowa³ Hitler. Nawo³ywa³ z mównicy, aby ca³y ¶wiat zjednoczy³ siê w walce przeciwko "wspólnemu wrogowi" ze Wschodu.(...) Diego von Bergen, uczestnicz±c w audiencji u Kolegium Kardynalskiego 16 lutego 1939r., jednoznacznie da³ do zrozumienia, ¿e niemiecki rz±d przywi±zuje ogromn± wagê do osoby przysz³ego papie¿a, sobie przychylnego. Po wyborze na Stolicê Apostolsk±, Pacellii zastrzeg³ sobie wy³±czno¶æ w sprawach niemieckich, w polityce zagranicznej

Najbli¿sze otoczenie papie¿a Piusa XII to sami Niemcy. Na czele zarz±du domowego papie¿a nie sta³a jaka¶ wybitna osobowo¶æ, lecz zakonnica, Niemka, siostra Pasqualina Lehnert.(...) Zaufanymi doradcami Piusa XII by³o trzech niemieckich jezuitów.(...)Trzecim filarem Pacelliego by³ jego prywatny bibliotekarz, ojciec Heindrich. W Kongregacji ¶w. Officjum czyli inkwizycji papieskiej dominowali niemieccy jezuici: Franz Huert, Joseph Krensen, Sebastian Tropp, Wilhelm Hendrich i Rudolf Moos. W Kongregacji Seminariów i Uniwersytetów dzia³a³ Tharcisius Faffrath pochodz±cy z Westfalii; w Kongregacji Obrzêdów ojciec Maksymilian Brandys z Pszczyny, a w
Kongregacji Sakramentów -- ojciec Adolf Ledwolorz z Opola.

Jednym z naczelnych dyrektorów radia watykañskiego by³ niemiecki jezuita, o. Emil Schmidt, który w czasie wojny bra³ udzia³ jako ¿o³nierz w agresji hitlerowskiej na ZSRR, i dos³u¿y³ siê nawet ¯elaznego Krzy¿a.

Na czele watykañskiego O¶rodka Informacyjnego sta³ równie¿ Niemiec, ksi±dz Elizeusz Wuller, a Ufficio Documentazioni Vaticane kierowa³ pra³at Bruno Wustenberg z Kolonii. Ksiê¿a-hitlerowcy zajmowali kierownicze stanowiska w Kongregacji Krzewienia Wiary, Papieskiej Komisji Pomocy, a nawet w watykañskim obserwatorium astronomicznym.

NIEWIEDZA...
Kiedy ambasador francuski przy Stolicy Apostolskiej, F. Charles Roux prosi³ papie¿a, aby publicznie potêpi³ zbrodnie hitlerowskie, Pius XII niezmiennie odpowiada³: "To niepotrzebne, zbêdne, niew³a¶ciwe." Natomiast gdy pokazywa³ papie¿owi wycinki prasowe na temat okrucieñstw niemieckich, papie¿ bezczelnie poradzi³ mu, aby przesta³ czytaæ gazety.

(...) "Za namow± monsignore Orsenigo, nuncjusza w Berlinie, papie¿ przes³a³ mi za po¶rednictwem monsignore Cortesi poufne pismo, w którym radzi³, aby Polska zaofiarowa³a korzystne warunki mniejszo¶ci niemieckiej w Polsce.." Natomiast wiceminister Szembek, twierdzi³, ¿e nuncjusz Cortesi otrzyma³ od Piusa XII polecenie nak³onienia Polski do oddania Gdañska, Niemcom.

Przegl±d Powszechny o nazizmie:
W 1936 roku, "Przegl±d Powszechny" piórem jezuity Pawelskiego, zauwa¿a: "Jest u nas wiele sympatii dla faszyzmu z powodu imponuj±cej dynamiki narodu w³oskiego w okresie rz±dów Mussoliniego." W pa¼dziernikowym "Przegl±dzie..." z roku 1936: "Niemcy w z³amaniu bolszewizmu odegraæ mog± wielk± rolê, -- pisa³ jezuita Rostworowski -- ¿e do tej roli wyra¼nie siê gotuj±, to zdaje siê w±tpliwo¶ci nie ulegaæ." "Namiêtne manifesty kanclerza Hitlera, -- zachwyca³ siê jezuita Kosibowicz -- p³omienne wystêpy jego podkomendnych, Goebbelsa czy Rosenberga, wspólny chór niemieckiej prasy, tworz± w ¶wiecie przekonanie, i¿ krystalizacyjna o¶ antykomunistycznego frontu biegnie dzi¶ przede wszystkim przez Berlin". Ten¿e "Przegl±d Powszechny" w grudniowym numerze pieje ku chwale faszyzmu: "W istocie rzeczy tak zwany faszyzm jest tym zabiegiem leczniczym, który narody, wiedzione instynktem samozachowawczym, zastosuj± przeciwko zarazie komunizmu"

SPRAWA POLSKI
Pius XII by³ poinformowany przez Hitlera o terminie napa¶ci na Polskê. Co prawda ostatecznym celem ekspansji niemieckiej by³ ZSRR, ale wpierw nale¿a³o powaliæ Polskê. Kler nie zaj±³ jednoznacznej postawy wobec zaistnia³ej sytuacji we wrze¶niu 1939r. Skala zachowañ rzymskiego duchowieñstwa waha³a siê miêdzy udzia³em w walce z okupantem, a¿ do jawnego wys³ugiwania siê hitlerowcom, nie wy³±czaj±c zdrady. Pozytywnych zachowañ mo¿na siê dopatrzyæ w wiêkszo¶ci u kleru ni¿szego szczebla.

Jeszcze bohaterska Warszawa broni³a siê, a ju¿ 13 wrze¶nia 1939 r., biskup ¶l±ski, Stanis³aw Adamski, wydaje do swoich parafian odezwê w jêzyku niemieckim: "Mili chrze¶cijanie! Wspó³pracujcie uczciwie z w³adzami niemieckimi. Dopilnujcie jak dobrzy chrze¶cijanie i obywatele wszystkich ustaw i rozporz±dzeñ niemieckich w³adz wojskowych i cywilnych. Zajmijcie siê spokojnie wasz± prac± domow±. Ufajcie bezwzglêdnie organom mianowanym w waszej gminie przez w³adze niemieckie." Aby Niemcy docenili jego gorliwo¶æ, Adamski znosi liturgiê, kazania oraz ¶piewy w jêzyku polskim, i nawo³uje do podpisywania volkslisty"

(...) Nied³ugo po og³oszeniu tych "patriotycznych" listów, biskupi Kaczmarek, Lorek i Kubina, z³o¿yli wizytê na Wawelu, Hansowi Frankowi. Za swoje "zas³ugi" dla hitlerowców, Kaczmarek by³ s±dzony po wojnie i skazany na kilkuletni± karê wiêzienia. W roku 1953 zezna³ przed S±dem wojskowym: "..moje listy pasterskie, te z koñca 1939 r., i nastêpne (..) wzywa³y do pracy fizycznej, do uleg³o¶ci wzglêdem zarz±dzeñ w³adz okupacyjnych. Wskazania te niew±tpliwie pomaga³y Niemcom." Z jego dalszych wyja¶nieñ wynika, ¿e postêpowa³ zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej..

Sandomierski biskup, Jan Lorek nie tylko nawo³ywa³ do pos³uszeñstwa wobec okupanta, ale apelowa³ do wiernych, aby zg³aszali siê na roboty do Rzeszy.
Siedlecki hierarcha, bp Soko³owski zawiesza³ w czynno¶ciach kap³añskich tych ksiê¿y, którzy w jego ocenie ma³o z siebie dawali w s³u¿bie okupantowi.

Ksi±dz Kruszyñski, administrator diecezji lubelskiej, og³osi³ w "Nowym G³osie Lubelskim" (28 lutego 1943) tekst, wzywaj±c do walki ze Zwi±zkiem Radzieckim. Dla niego motywacj± by³o "stanowisko Stolicy Apostolskiej" oraz encyklika Piusa XI "O walce przeciwko komunizmowi".

Jak instrumentalnie traktowa³ papie¿ Pius XII pos³annictwo Ko¶cio³a ¶wiadczy o tym wypowied¼ Hitlera do najbli¿szych wspó³pracowników z pa¼dziernika 1940r.: "Polakom nie bêdzie wolno podnie¶æ siê na wy¿szy poziom, poniewa¿ staliby siê natychmiast komunistami. Dlatego jest rzecz± zupe³nie w³a¶ciw±, a¿eby Polska zachowa³a swój katolicyzm. Ksiê¿a powinni trzymaæ Polaków w g³upocie i ciemnocie, co zupe³nie odpowiada naszym interesom". Przysz³o¶æ pokaza³a, ¿e Hitler nie myli³ siê..
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #21 : Styczeñ 01, 2010, 22:37:48 »

...cd

PO 1 WRZE¦NIA 39r
(...) Poparcie Piusa XII dla hitlerowskiej napa¶ci na Polskê znalaz³o swój wyraz w encyklice z 20 pa¼dziernika 1939 r. Papie¿ uzna³, j± za "walkê interesów o sprawiedliwy podzia³ bogactw, którymi Bóg obdarzy³ ludzko¶æ."

WATYKAN A NOWY PODZIA£ GRANIC
Kiedy Watykan konstruowa³ plany zawarcia pokoju miêdzy Niemcami i Anglikami, pe³nomocnik Piusa XII, jezuita o. Leiber przygotowa³ dokument, w którym zawarto warunki porozumienia. Punkt pi±ty przewidywa³: "Nie wchodzi równie¿ w rachubê zmiana granic zachodnich Niemiec, natomiast granica niemiecko-polska musi w zasadzie odpowiadaæ niemieckiej granicy wschodniej z roku 1914.." Zgodnie z punktem widzenia Watykanu, maj±cego na uwadze interes III Rzeszy, nale¿a³o wróciæ do granic, w których Poznañ i Toruñ nale¿± do Niemiec.

Ujawnione dokumenty i relacje ¶wiadków wskazuj±, ¿e Watykan nie mo¿e uchyliæ siê od udzia³u w przygotowaniu i wybuchu najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzko¶ci. Unicestwienie ZSRR le¿a³o we wspólnym interesie Watykanu, Zachodu oraz Hitlera. Fakt, ¿e Stolica Apostolska popar³a nazistowskie Niemcy i wojenne plany führera, przemilcza siê, bowiem "¶wiêto¶æ" i "moralno¶æ" Namiestników Chrystusa (zw³aszcza teraz, pod rz±dami papie¿a-Polaka), ponios³yby jeszcze wiêkszy uszczerbek.

LEGALIZACJA NOWEGO PORZ¡DKU
Po doj¶ciu Hitlera do w³adzy, Watykan by³ pierwszym który zawar³ miêdzynarodow± umowê z Niemcami, podpisuj±c 20 lipca 1933 r., konkordat. [_8_] Katolicki historyk d'Arcon krótko scharakteryzowa³ to wydarzenie: "Watykan by³ pierwszym pañstwem, które przez zawarcie uk³adu z Hitlerem legalizowa³o jego podpis." Natomiast o znaczeniu konkordatu dla Hitlera pisa³ niemiecki abp Groeber: "Konkordat by³ ze stanowiska polityki zagranicznej i wewnêtrznej pierwszym powa¿nym uk³adem miêdzynarodowym zawartym z now± Rzesz±, co zosta³o uznane za moralny sukces partii hitlerowskiej."

28 marca 1933 zebrani w Fuldzie u grobu ¶w. Bonifacego biskupi niemieccy, apelowali do wiernych, aby okazali "szacunek, pos³uszeñstwo i wierno¶æ prawnie ustanowionej w³adzy." [_9_] Tego samego dnia Hitler o¶wiadczy³, ¿e papiestwo to "niezachwiany fundament moralno¶ci. Dlatego obowi±zkiem naszym jest utrzymywanie i rozwijanie przyjaznych stosunków ze Stolic± Apostolsk±."

Artyku³ 16 konkordatu zawiera³ tre¶æ przysiêgi na wierno¶æ III Rzeszy, któr± mieli sk³adaæ niemieccy biskupi. Natomiast art. 30 nak³ada³ na duchownych obowi±zek odprawiania po niedzielnych mszach mod³ów za pomy¶lno¶æ Niemiec hitlerowskich.

Istnia³a tajna zmowa miêdzy Hitlerem a Piusem XII odno¶nie niemieckiej agresji na ZSRR. Rola papie¿a w tym porozumieniu polega³a "tylko" na milczeniu wobec napa¶ci, jak i nie wzywaniu katolików do oporu, a wrêcz przeciwnie: mobilizowaniu ich do antyradzieckiej krucjaty!

27 marca 1938 r. biskupi austriaccy wydali deklaracjê, podpisan± przez kardyna³a Innitzera i salzburskiego abpa Waitza, w której podkre¶lono "wielkie osi±gniêcia" Adolfa Hitlera. W imieniu episkopatu austriackiego Innitzer o¶wiadczy³, ¿e po deklaracjach powinna rozpocz±æ siê "przyjazna wspó³praca" Ko¶cio³a z hitlerowskim zaborc±.

Biskupi wzywaj±c Austriaków, aby uznali zabór ojczyzny, jednocze¶nie wychwalali faszystowskich przywódców Niemiec, za "odwrócenie niebezpieczeñstwa komunizmu". Tu¿ po powrocie z Rzymu, kardyna³ Innitzer wyda³ polecenie, aby na budynkach ko¶cielnych wywieszono flagi hitlerowskie, a przemówienie führera uatrakcyjni³o bicie dzwonów.

CEL
 (...)Papie¿ stan±³ przed olbrzymim dylematem: nareszcie otwiera³y siê mo¿liwo¶ci, o które Watykan stara³ siê od pierwszej wojny ¶wiatowej. Bolszewizm i jego symbol, Rosja Radziecka, mog± byæ zupe³nie zniszczone.. Dalej -- inny dawny sen Watykanu móg³by siê zi¶ciæ -- wch³oniêcie Ko¶cio³a prawos³awnego przez katolicki."

Z polecenia Watykanu, w krajach katolickich organizowano tak zwane "tygodnie spo³eczne", które propagowa³y i szerzy³y antykomunizm. W ten sposób Stolica Apostolska przygotowywa³a Europê do wojny, a wspólnota katolicka, nie¶wiadoma niczego, w tym uczestniczy³a. Chodzi³o o oswojenie ludzi z faktem, i¿ agresja na ZSRR, bêdzie "czynem godnym i sprawiedliwym". Stolica Apostolska siej±c wiatr, zebra³a burzê: ¶wiat doczeka³ siê II wojny ¶wiatowej, oraz totalnych zniszczeñ i cierpieñ.

ATAK NA ZSSR
Pó¼nym wieczorem 21 czerwca 1941 Joachim von Ribbentrop spotka³ siê z papieskim przedstawicielem...
- Tej nocy wojska niemieckie przekroczy³y granicê sowieck±! -- powiedzia³ minister spraw zagranicznych III Rzeszy do swojego rozmówcy. Orsenigo nie kry³ zadowolenia.
- Zapewne damy wiêcej ni¿ samo poparcie moralne - deklarowa³ nuncjusz apostolski w imieniu papie¿a. -- Ko¶ció³ udzieli Niemcom poparcia wszelkimi si³ami, jakimi rozporz±dza.

W nieca³y miesi±c po agresji na ZSRR z watykañskich drukarni wys³ano do sztabu Grupy Armii "¦rodek" du¿e transporty modlitewników w jêzykach ukraiñskim i rosyjskim. Na pierwszej stronie znajdowa³y siê modlitwy za papie¿a i cara. Watykan w porozumieniu z w³adzami III Rzeszy, podbite obszary ZSRR podporz±dkowa³ nuncjaturze berliñskiej. Tym samym Stolica Apostolska oficjalnie uzna³a, i z góry akceptowa³a zagarniêcie tych ziem przez Niemcy hitlerowskie.(...)

Episkopat niemiecki og³asza list, w którym czytamy: "Nasi kap³ani, którzy znajduj± siê w polu jako sanitariusze, nasi liczni studenci teologii i nowicjusze zakonni, którzy z broni± w rêku s³u¿± ojczy¼nie, nie ustêpuj± nikomu w gotowo¶ci wojennej lub ¿o³nierskiej postawie.."

Kiedy w styczniu 1943 r. Roosevelt i Churchill uznali, ¿e tylko "bezwarunkowa" kapitulacja Niemiec wchodzi w grê, Pius XII za po¶rednictwem mons. Kaasa i abpa Spellmana przes³a³ na rêce prezydenta USA memorandum, wyra¿aj±ce sprzeciw Ojca ¦wiêtego i jego gorycz z powodu tej decyzji.

I chocia¿ na piersiach oficerów Wehrmachtu oraz Wafeen-SS widnia³y papieskie ordery ¶w. Grzegorza; mimo b³ogos³awieñstwa Namiestnika Chrystusa, krzy¿owcy spod znaku swastyki, ponie¶li klêskê..[/size]

Postawa papie¿a podczas II wojny ¶wiatowej by³a tak wyra¼nie nacechowana prohitleryzmem, ¿e w roku 1946 studenci wydzia³u prawa Uniwersytetu w Cardiff, rozwa¿ali, czy Pius XII powinien zasi±¶æ na ³awie oskar¿onych przed Miêdzynarodowym Trybuna³em w Norymberdze za ca³okszta³t polityki Watykanu w okresie wojny..

KLESKA I WSPÓ£CZUCIE
Kiedy hitlerowcy zostali wstrz±¶niêci pod Stalingradem, Watykan widz±c co siê ¶wiêci, natychmiast przeszed³ do ofensywy dyplomatycznej maj±cej na celu zawarcie pokoju "bez kapitulacji i odszkodowañ". Hitlerowi mia³o uj¶æ na sucho rozpalenie po¿aru wojny w Europie.

Po kapitulacji Niemiec Pius XII rozpocz±³ zakrojon± na szerok± skalê akcjê ratowania przed odpowiedzialno¶ci± karn± czo³owych przedstawicieli hitlerowskiego re¿imu. W orêdziu wigilijnym 1945r., stan±³ w obronie g³ównych oskar¿onych o zbrodnie przeciwko ludzko¶ci. Kuria rzymska interweniowa³a w sprawie u³askawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera.

Ludobójca, obergruppenführer SS, Oswald Pohl, twórca gazowych komór i pieców krematoryjnych, s±dzony w roku 1947 w Norymberdze za zbrodnie w O¶wiêcimiu, Majdanku, Dachau i Buchenwaldzie, zosta³ skazany na karê ¶mierci przez powieszenie. Wkrótce na rêce zbrodniarza w norymberskim wiêzieniu nadesz³a depesza z Watykanu, w której mons. Montini pisa³: "Ojciec ¶wiêty w ojcowskiej mi³o¶ci udziela Oswaldowi Pohlowi na ³o¿u bole¶ci uproszonego b³ogos³awieñstwa apostolskiego jako najwy¿szej gwarancji niebiañskiej pociechy." Z podobnymi wyrazami "ojcowskiej mi³o¶ci" Pius XII ani razu nie zwróci³ siê do ofiar hitlerowskiego terroru.

Je¿eli w obliczu okrucieñstw II wojny ¶wiatowej jakikolwiek Ko¶ció³ lub religia zadowala siê wykonaniem swojego "pos³annictwa" biern± interwencj±, ca³kowicie i ¶wiadomie pozbawion± wszelkiej skuteczno¶ci, nale¿y stwierdziæ, ¿e taki Ko¶ció³ ze swoj± religi± jest najbardziej zak³amany i odpychaj±cy...(...)

Ojcem chrzestnym faszyzmu by³ papie¿ Pius XI, który encyklik± Divini Redemptoris w r. 1937 potêpi³ marksizm i komunizm. To w³a¶nie z siedziby Namiestnika
Chrystusa brunatna ideologia "wysz³a" w ¶wiat.
Neutralno¶æ Stolicy Apostolskiej zosta³a wyra¿ona przez Piusa XI (1922-1939) w Uk³adach Laterañskich (11 lutego 1929r.), na wypadek konfliktu zbrojnego W³och z innym pañstwem. I wbrew pozorom, ¿aden mason, ¿aden innowierca, ani ateista nie przygotowali tak skutecznie gruntu pod przysz³e gwa³towne nieporozumienia na polu religijnym, jak w³a¶nie Pius XI traktatami z roku1929.

Jest bezsprzecznym faktem, ¿e:
- papie¿ Pius XII nigdy nie wyrazi³ jednoznacznego potêpienia wojennej agresji i ogromu nieszczê¶æ, jakie przynios³a zwyrodnia³a i ob³êdna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalno¶ci± i wymiarem, jakiej nie zna³ ¶wiat;

- hierarchowie rzymskiego Ko¶cio³a dawali swoje b³ogos³awieñstwo armiom hitlerowskim, ruszaj±cym na podbój ¶wiata, nios±c zag³adê milionom ludzi, w wiêkszo¶ci katolikom.

- tu¿ przed koñcem wojny i po jej zakoñczeniu, Watykan (kieruj±c siê prawdopodobnie "mi³osierdziem") ukrywa³, a nastêpnie organizowa³ ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroni±c ich przed odpowiedzialno¶ci± za pope³nione zbrodnie na Ludzko¶ci.

(...)Widz±c prawdziwe niebezpieczeñstwo w komunizmie, Pius XII milcza³ wobec nazistowskich Niemiec i ich zbrodni, bowiem realizowa³y one ciche i pobo¿ne ¿yczenia Watykanu. Zreszt± na d³ugo przed wybuchem II wojny ¶wiatowej, Ko¶ció³ wielokrotnie wyra¿a³ siê pochlebnie o ideologii faszystowskiej.

OBRONA
Generalna linia obrony przyjêta przez advocatus diaboli Piusa XII[/b] sprowadza siê do twierdzenia, jakoby papie¿ nic nie wiedzia³ o ludobójstwie i nieszczê¶ciach podbitych narodów. Gdyby nie powaga tematu, podobne opinie mog³yby pos³u¿yæ za kanwê tragikomedii z papie¿em Piusem XII w roli g³ównej. Oto najlepszy wywiad ¶wiata, maj±cy swojego kompradora w ka¿dym pañstwie, ka¿dej parafii, najlepiej zorganizowany i rozga³êziony do wszelkich mo¿liwych granic, od stuleci ciesz±cy siê najwy¿sz± renom±, nagle, od 1 wrze¶nia 1939 r., sta³ siê niezdolny do jakichkolwiek dzia³añ, a na biurku Namiestnika Chrystusa zabrak³o raportów z okupowanych terenów.(...)

Niektóre rz±dy opublikowa³y wiele oficjalnych dokumentów w formie ksi±¿ek na temat niemieckich zbrodni. Pierwsze opracowanie tego rodzaju ukaza³o siê ju¿ jesieni± roku 1939. I ktokolwiek uwierzy, ¿e do Watykanu one nie dociera³y?!

Znane nam dokumenty z prywatnej korespondencji Piusa XII nie zostawiaj± cienia w±tpliwo¶ci: papie¿ by³ doskonale zorientowany w aktach ludobójstwa i ogromu nieszczê¶æ milionów niewinnych ludzi. Ale on milcza³...
Zbrodnia milczenia, jakiej dopu¶ci³ siê w czasie II wojny ¶wiatowej papie¿ Pius XII, by³a wynikiem ¶wiadomej i dalekosiê¿nej polityki Watykanu wobec Niemiec hitlerowskich. Okrucieñstwa hitlerowskie by³y po prostu cen± do zaakceptowania przez Stolicê Apostolsk±, je¿eli tylko w zamian za milczenie Hitler dokona³by zniszczenia bezbo¿nego ZSRR.

Nie do¶æ mia³ odwagi Pius XII, (a mo¿e po prostu nie chcia³ ?), aby stan±æ w obronie Polaków, wypêdzonych z ich domów w czasie wojny. Zabra³ jednak g³os w sprawie Niemców, przesiedlanych z zagrabionych ziem do swojej ojczyzny, tu¿ po zakoñczeniu wojny."

=====

Pierwsza refleksja dot komunizmu. Pomy¶lec ¿e niemcom pozwolono sie zbroic po zakonczeniu I wojny ¶wiatowej, wa³¶nie ze wzgledu na 'zagro¿enie bolszewizmem'. Tymczasem wojska bolszewickie zosta³y odparte przez polaków ju¿ w 1920r. Przy polskim wo³aniu o pomoc w nadchodz±cym starciu z komunistami, kraje zachodnie spisa³y nasz kraj na starty, upatruj±c w niemieckim nacjonalizmie ostatecznego ratunku. Tymczasem Cud nad Wis³± udowodni³ ¿e byli¶my w stanie odeprzec wojska Stalina.

Druga konkluzja. Dlaczego Hitler zaatakowa³ Rosje (przeciez dogadali sie z Mo³otowem co do granicy z Polsk±) a w efekcie przegra³ ca³± wojne? Czy powodem walki na dwuch frontach, nie le¿a³y obietnice z³o¿one Watykanowi?
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #22 : Styczeñ 04, 2010, 15:35:28 »

TROJCA SWIETA Co¶?

Zawsze byl  JEDEN BOG STWORCA  WSZECHRZECZY , glowni kaplani kazdej z religji wiedzieli o tym dosknale. Czym innym byla ich wiedza  wewnetrzna ( tak jest rowniez wspolczesnie) , a czym innym wiedza  zewnetrzna przekazywana wiernym.

Swieta cyfra jest 3 -TRZY , bo przez na przejawia sie Bog. Tak wiec swieta trojca to TRZY POSTACIE ( nie jedna rozdzielona na trzy aspekty jak twierdzi KK)
Musza istniec w materji i w duchowosci rowniez TRZY ASPEKTY BOGA
Bledem jest wiec myslenie i mowienie  o jednej , bo sa trzy , rowniez o dwoch , bo sa trzy.

Gdyby byl  tylko jeden istniala by stagnacja bez ruchu ( punkt) , ktory nie moze miec do niczego odniesienia bo nic oprucz niego nie istnieje.
Gdyby byly dwa ( musza miec przeciwne biebuny zeby posiadac odmiennosc) , albo by sie rozchodzily w dwie strony , albo by walczyly ze soba.
Gdy jest trzeci , ( on jest 0, neutralnoscia , punkt miedzy plusem a minusem), tworzy harmonie miedzy dwoma o przeciwnych biegunach.

Tak wiec zwykla logika wskazuje ze istniec musi TROJCA BOSKA i nie moze byc nia w zadnym wypadku JEDEN podzielony na trzy aspekty , bo bedzie to zawsze JEDEN w swojej naturalnej osobowosci , bywajacy tylko w roznych przestrzeniach. Raz materialnej a raz nie materialnej

Nie ma sensu twierdzic iz istnieje trzech Bogow , istnieje JEDEN STWORCA , JEDEN BOG , kiedys wszystko bylo jednia, ale ewolucja spowodowala odlanczanie sie od JEDNI kolejnych jej aspektow , ktore stawaly sie INDYWIDUALNOSCIAMI , przejawiajacymi wlasna osobowosc.
Czyli w tym wypadku potwierdzamy istnienie  " prawowitych  Synow Stworcy" ;
1. Aspekt przejawiajacy sie przez + Enlil ( w tym miejscu mozna rowniez podstawic wielosc imion ktorymi poslugiwala sie ta Istota).
2.Aspekt przejawiajacy sie przez - Enki ( ta Istota na tej Ziemi urodzila sie tylko raz i znana byla pod imieniem Jezus.
A co z trzecim aspektem? Kim on/ona jest?
3. Aspekt trzeci neutralny ( czyli 0 zerowy ) jednoczacy obydwa przeciwne  ( w tym wypadku )to uczucie , w ktorym zawiera sie cala wiedza stworcz. Znane jako Sophia , golebica , Madrosc i jeszcze wiele innych okreslen.
Wzorzec kobiecosci  PRAMATKAdajacy zycie dwom rodom , dwom linnia DNA.

Na Krecie wystepuje Ona jako Bogini z wezami , Pramatka  , kreatorka zycia. Ona  rozdziela a zarazem laczy dwa rody , dwie wartosci  i dwie odmiennosci tworzaca Trojce Boska.

Czy zatem jaki kolwiek jeden elemet tej trojcy moze byc sam w sobie Trojca Swieta? Oczywiscie ze nie , bedzie zawsze tylko JEDNYM ELEMETEM TROJCY , przejawiajacym sie w roznych plaszczyznach swojego istnienia
Chociaz religja KK wpoila takie twierdzenie , ze jeden aspekt Boga jest Trojca  (w swoja podstawe wiary jako dogmat), nie ma on zadnego odniesienia do faktycznej prawdy.
Jest to tylko czyjas fantazja myslowa  , w ktora z roznych powodow wymuszono wiare wiernych.

Ale... jezeli ktos chce tak wierzyc  to jego wola , jego wybor i jego sprawa.

Kiara  U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 04, 2010, 16:48:01 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #23 : Styczeñ 19, 2010, 20:27:46 »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #24 : Kwiecieñ 03, 2010, 20:09:04 »

Sadowa rozprawa w Sztrazburgu o fizyczne istnienie Jezusa.
Istnial czy nie istnial? Istnial ale okreslenie Jezus jest tworem pozniejszym zakrywajacym prawde o Czlowieku , ktorego nazywamy tym imieniem wspolczesnie. Dlatego trudno jest zidetyfikowac  postac Jezusa.

Gdyby kk ujawnilo prawde upadl by mit boskosci Jezusa a co za tym idzie cala podstawa ideologiczna KK. Co zrobic bo i tak zle i tak nie dobrze.
Tak wiec milczy KK czekajac iz sprawa ulegnie przedawnieniu, czy ulegnie? Mysle ze nie.


http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4758/q,Sprawa.N.1491006.o.nieistnieniu.Chrystusa
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 03, 2010, 21:55:51 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: KK i magia wspolczesnie.
« Odpowiedz #25 : Kwiecieñ 03, 2012, 11:58:14 »

Niesamowite, znowu Watykan jest uwiklany w paskudne historie. Rafaela

                                       

                                   Tajemnicze porwanie w Watykanie - jest szansa na rozwi±zanie zagadki?
PAP | dodane (06:50)

Rozwi±zanie najwiêkszej kryminalnej zagadki ostatnich dekad we W³oszech, czyli porwania 15-letniej córki pracownika Watykanu Emanueli Orlandi w 1983 r., znajduje siê za Spi¿ow± Bram± - og³osili ¶ledczy. Ich zdaniem w Watykanie s± ludzie znaj±cy kulisy sprawy.

Od blisko 30 lat badane s± rozmaite w±tki tego niewyja¶nionego znikniêcia m³odej W³oszki w bia³y dzieñ na ulicy w Rzymie.
W ostatnich latach jako najmocniejsz± wskazuje siê hipotezê, ¿e dziewczynê uprowadzi³ ciesz±cy siê ponur± s³aw±, potê¿ny rzymski gang Banda della Magliana, prawdopodobnie - jak siê przypuszcza - by zastraszyæ kogo¶ w Watykanie czy te¿ w ramach okrutnych porachunków.

Prokuratura ponownie zajmuje siê t± spraw± od 2009 roku. Stwierdzaj±c, ¿e tajemnice zwi±zane z porwaniem znaj± osobisto¶ci watykañskie, potwierdzi³a to, co publicznie mówi od lat rodzina Emanueli Orlandi. Jej brat Pietro g³osi, ¿e s± osoby w Watykanie, które wiedz±, co sta³o siê jego siostr±. Dlatego najbli¿si nigdy nieodnalezionej dziewczyny pisali wielokrotnie petycje do Watykanu i samego Benedykta XVI prosz±c o dog³êbne zbadanie tej sprawy i ujawnienie prawdy. Niedawno brat Emanueli urz±dzi³ pod tymi w³a¶nie has³ami pikietê na placu ¶w. Piotra podczas papieskiej modlitwy Anio³ Pañski.

Ani Watykan, ani papie¿ nie zareagowali nigdy na apele Pietro Orlandiego. Stolica Apostolska nie skomentowa³a te¿ obecnego stanowiska rzymskiej prokuratury.

- Oczekujê odpowiedzi z Watykanu, to milczenie staje siê k³opotliwe - o¶wiadczy³ brat porwanej.

Innym gor±co dyskutowanym we W³oszech w±tkiem sprawy jest szukanie odpowiedzi na pytanie, jak mog³o doj¶æ do tego, ¿e zabity w 1990 roku w porachunkach boss Bandy Magliana Enrico De Pedis, zamieszany wed³ug ¶ledczych w uprowadzenie Orlandi, zosta³ pochowany z honorami w rzymskiej bazylice ¶wiêtego Apolinarego.

Usuniêcia jego grobowca domagaj± siê liczne ¶rodowiska we W³oszech. Ostatnio w³oskie Ministerstwo Spraw Wewnêtrznych ustali³o, ¿e zgodê na przeniesienie szcz±tków De Pedisa jako "dobrodzieja Ko¶cio³a" z cmentarza w Wiecznym Mie¶cie do bazyliki wyda³ wikariat Rzymu oraz w³adze miejskie.

(kab)  http://wiadomosci.wp.pl/wid,14382815,wiadomosc.html?ticaid=1e34b

..................................................

                                                 USA oskar¿a Watykan: "Jeste¶cie pralni± brudnych pieniêdzy"!

Raport sygnowany przez amerykañski Departament Stanu wskazuje listê 68 pañstw, które mog± byæ potencjaln± "pralni± brudnych pieniêdzy". Tê niechlubn± listê Amerykanie sporz±dzaj± co roku, a do jej tradycyjnych bywalców nale¿± m.in. Korea Pó³nocna, Jemen i Algieria. Do aktualnego raportu trafi³a m. in. Stolica Apostolska. Co - zdaniem amerykañskich polityków - zadecydowa³o o umieszczeniu Watykanu na tej li¶cie?

Przede wszystkim - "olbrzymie sumy pieniêdzy, wp³ywaj±ce w postaci darowizn" i nie do koñca przejrzyste sposoby ich ksiêgowania. Cytowany przez portal france24 anonimowy przedstawiciel Departamentu Stanu wyjawi³, ¿e: - Stolica Apostolska nara¿ona jest na dzia³anie zorganizowanych grup przestêpczych, poniewa¿ z ca³ego ¶wiata sp³ywaj± do niej ogromne sumy pieniêdzy. Amerykañski urzêdnik doda³ te¿, ¿e Watykan wprowadzi³ w tym roku mechanizmy, które maj± na celu zwiêkszenie fiskalnej przejrzysto¶ci - trzeba bêdzie jednak poczekaæ co najmniej rok, aby sprawdziæ ich skuteczno¶æ.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,USA-oskarza-Watykan-Jestescie-pralnia-brudnych-pieniedzy,wid,14320261,wiadomosc.html
Zapisane
Strony: 1 [2]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pomorska wrzeciono rozmowcy homofriends darzlubie