Strony: [1]

NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRC¡.....

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRC¡.....
« : Pa¼dziernik 25, 2019, 17:17:13 »




·

NOE.. ARKA NOEGO.... I ANAIA.....

CZYLI WYPE£NIENIE PRZYMIERZA ZE STWÓRC¡.

" Kadıkalesi to jedna z najwiêkszych archeologicznych niespodzianek w pobli¿u Kuºadası. Jest to bizantyjski zamek, stoj±cy w miejscu identyfikuj±cym siê z greck± koloni± znan± jako Anaia. Ponadto wzgórze nosi ¶lady ludzkiej dzia³alno¶ci siêgaj±cej czasów prehistorycznych.

Od trzeciego tysi±clecia pne Spi¿owa statua przedstawiaj±ca bóstwo lub wojownika, znaleziona w Kadıkalesi w 2002 roku, pochodzi z czasów Hetytów, czyli z drugiego tysi±clecia pne.

Miasto straci³o dopiero na znaczeniu w okresie hellenistycznym (III i II wiek pne). W czasach rzymskich na terenie Anaii sta³a jeszcze ¶wi±tynia po¶wiêcona bogini Herze, o czym ¶wiadcz± znalezione tam groby."
By³o to miasto ¿eñskiej Bogini zwi±zane z kobiecym wzorcem ¿ycia.

***********

Anatolia to bardzo stara kolebka LUDZKO¦CI O SZCZEGÓLNEJ KONSTRUKCJI ENERGETYCZNEJ.

Obiekt ten oraz legenda o tym, ¿e osada w tym miejscu zosta³a za³o¿ona przez królow± Amazonek o imieniu ANAIA , oba potwierdzaj± strategiczne znaczenie miasta podczas dominacji Hetytów.... wypêdzenie przez nich Królowej ANAIA wymordowaniu Amazonek , oraz zgody na jej powrót i odzyskanie praw za EON... czyli CZAS , który jest miernikiem wielu tysiêcy lat , by³ zakodowany w pradawnych przekazach.

ANAIA podczas powodzi i morskiej burzy zosta³a wyrzucona ze swojego pa³acu z garstk± bliskich jej osób... przez Hetytów , którzy podbili i zniewolili Królow± Amazonek.

Ta bardzo stara opowie¶æ o Królowej Anaia ma bezpo¶redni zwi±zek z biblijn± legend± o NOE....
Bowiem NOE .... ( nigdy nie by³o cz³owieka o imieniu NOE ... ani Arki , która zabiera³a wszystkie zwierzêta w morsk± podro¿.. to jest oczywi¶cie zakodowana symbolicznie informacja dotycz±ca czasu i ewolucji CZ£OWIEKA.. oraz ca³ego ¿ycia na Ziemi). anagram od NOE/ EON .. czyli czas dany ANAIA na powrót do swojego pa³acu na wzgórzu gdy ona osi±gnie wy¿szy poziom rozwoju .. a NOE/EON .. czyli CZAS zatoczy kr±g w swoim wymiarze.

Jednak by³ warunek... ( jak zawsze w takich rebusach ) dawna gdy dawna Anaia osi±gnie odpowiedni poziom rozwoju duchowego, sama odnajdzie wszystkie miejsca przez , które przejdzie w odpowiednim czasie i momencie czasu , jego punkcie "(0)" . Ona wówczas stanie w swoim dawnym pa³acu na wzgórzu w .Kadıkalesi .

Dopiero wówczas mog³o siê wype³niæ przyrzeczenie STWÓRCY
znane nam jako "PRZYMIERZE Z NOE" A TAK NAPRAWDÊ PRZYMIERZE WYPE£NIAJ¡CE SIÊ W CZASIE ZWANYM EON!

Wiadomym jest ¿e nie jest mo¿liwe teraz , tym bardziej nie by³o mo¿liwe tysi±ce lat temu zabraæ na ¿aden statek , barkê czy inny p³ywaj±cy obiekt wszystkich par ¿yj±cych zwierz±t na Ziemi! To jest przekaz symboliczny.

Ale.... ¿yj±ca wówczas ANAIA ... by³a wyj±tkow± osob±.. ona by³a STRA¯NICZK¡ KODU ¯YCIA... czyli KOBIET¡ , KTÓRA NIOS£A W SOBIE CZYSTY DEPOZYT KODU ¯YCIA ( zawsze jak siê pojawia na Ziemi w ka¿dym kolejnym wcieleniu ¿yje jako depozytariuszka pierwotnej MATRYCY ¯YCIA) CZYSTY WZORZEC ¯YCIA W KTÓRYM JEST DEPOZYT ZAPISU WSZYSTKICH BIOLOGICZNYCH ISTOT ¯YJ¡CYCH NA ZIEMI.

Tak wiêc w prosty sposób wszystkie zwierzêta ( ich kody ¿ycia ) by³y zabrane z zagro¿onego miejsca przez odp³yniecie ³odzi± przez ANAIA .

ARK .. nie ARKA , to têcza ³uk têczy , jego centralne miejsce ,punkt, czyli najwy¿szy poziom energetyczny, wibracja têczowego ³uku , który powinna osi±gn±æ dawna ANAIA w naszych czasach.Ale równie¿ powinna by³a odnale¼æ miejsce do którego powróci³a na l±d "BIA£A GO£ÊBICA" Z ³odzi ANAIA.
Dopiero wówczas by³a mo¿liwa realizacja " PRZYMIERZA Z NOE"... czas siê dope³ni³.

Wszystko siê wype³ni³o w 100% w minione lato, to by³ niezmiernie ciekawy , ale trudny czas.

Dlaczego jeszcze nie mamy fizycznych rezultatów spe³nienia PRZYMIERZA Z NOE?

Jeste¶my IV CYWILIZACJ¡ III WYMIARU.. ka¿da Cywilizacja mia³a swój zupe³nie inny czas ni¿ ten , którego my u¿ywamy, ale równie¿ mia³a swoje warunki do spe³nienia , by mog³a wej¶æ jako kompletny jeden z czterech elementów w do zamkniêcia przestrzeni MATRYCY III WYMIARU.

Dlatego potrzeba by³o stan±æ w wielu miejscach w ró¿nym czasie zrobiæ "CO¦" co brakowa³o danej Cywilizacji.. co¶ odblokowaæ.. co¶ zamkn±æ .. co¶ uzupe³niæ... by minione cywilizacje sta³y siê kompletn± energetycznie JEDNI¡.. która otworzy nam dostêp do nastêpnego IV WYMIARU.

By³o to o tyle trudne ,¿e nie by³o fizycznej mapy , ni kalendarza zdarzeñ.. intuicja, logiczne my¶lenie, odczyt pozostawionych mitycznych opowie¶ci, symboli , oraz dostêp do w³asnej wewnêtrznej wiedzy i przeogromne zaufanie w swoje mo¿liwo¶ci.... musia³y wystarczyæ....
Bowiem nie wszystko da³o siê zobaczyæ na naszym fizycznym planie.. ¿adne podpowiedzi , podszepty czy inne u³atwienia nie wchodzi³y w rachubê.

Wiedza aspektu ¿eñskiego musia³a zdaæ najwy¿szy egzamin...

Rok 2020 jest rokiem 4 .. czyli jednocz±c w swoim okrêgu czasowym 4 .. inaczej 4 czê¶ci otwiera nam czas nowej wiedzy... wiedzê wiedzy IV WYMIARU ju¿ nie z poziomu emocji, a z poziomu 5 elementu, którym s± uczucia.

On dla naszej IV Cywilizacji III WYMIARU jest miernikiem aktualnego czasu...

Zatem spokojnie musimy poczekaæ na pocz±tek roku 2020 i jego wszystkie niespodzianki.....

cd..

Kiara.
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: NOE... PRZYMIERZE ZE STWÓRC¡.....
« Odpowiedz #1 : Pa¼dziernik 25, 2019, 17:21:33 »

Kadıkalesi (Anaia)



KUSZADASI / Kuºadası... miasto ptaków.... a tak naprawdê miasto BIA£EJ GO£ÊBICY....



Wspó³rzêdne GPS: 37.791405, 27.270470
Ten artyku³ zosta³ wcze¶niej opublikowany jako czê¶æ ksi±¿ki Wokó³ Efezu i Kusadasiego: Przewodnik turystyczny TAN autorstwa Izabeli Miszczak

Kadıkalesi to jedna z najwiêkszych archeologicznych niespodzianek w pobli¿u Kuºadası. Jest to bizantyjski zamek, stoj±cy w miejscu identyfikuj±cym siê z greck± koloni± znan± jako Anaia. Ponadto wzgórze nosi ¶lady ludzkiej dzia³alno¶ci siêgaj±cej czasów prehistorycznych.

Kadıkalesi (Anaia)

Przegl±d Historyczny:
Tumulus, w którym znajduj± siê ruiny zamku Kadıkalesi, by³ zamieszkiwany przez ludzi przynajmniej od wczesnej epoki br±zu, tj. Od trzeciego tysi±clecia pne Spi¿owa statua przedstawiaj±ca bóstwo lub wojownika, znaleziona w Kadıkalesi w 2002 roku, pochodzi z czasów Hetytów, czyli z drugiego tysi±clecia pne. Obiekt ten oraz legenda o tym, ¿e osada w tym miejscu zosta³a za³o¿ona przez królow± Amazonek, oba potwierdzaj± strategiczne znaczenie miasta podczas dominacji Hetytów.

Liczne fragmenty ceramiczne odkryte w Kadıkalesi pochodz± z okresu kolonizacji Grecji na wybrze¿u Morza Egejskiego Azji Mniejszej. Najstarsze fragmenty naczyñ (datowane na 1050 rpne) zosta³y wykonane w stylu protogeometrycznym, charakterystycznym dla tzw. ¦redniowiecza. By³ to okres w historii staro¿ytnej Grecji od upadku kultury mykeñskiej do okresu archaicznego. Ceramika wydobyta z pó¼niejszych okresów wskazuje na ci±g³o¶æ osadnictwa na tym obszarze.

Mieszkañcy wyspy Samos opisali Anaiê jako „perajê”, co oznacza³o „podleg³e im miejsce”. Podobna etymologia wyja¶nia nazwy Pireus (port w Atenach) i Pera (dzielnica Stambu³u).

W V wieku pne Anaia pojawi³a siê w aktach Ligi Delian jako miasto p³ac±ce sk³adki na rzecz organizacji. Odegra³ tak¿e znacz±c± rolê w wojnach peloponeskich, toczonych miêdzy Atenami a Spart±, z udzia³em prawie wszystkich greckich miast, które toczy³y siê w drugiej po³owie V wpne.

Miasto straci³o na znaczeniu w okresie hellenistycznym (III i II wiek pne). W czasach rzymskich na terenie Anaii sta³a ¶wi±tynia po¶wiêcona bogini Herze, o czym ¶wiadcz± znalezione tam groby. W IV wieku naszej ery Anaia znów zyska³a na znaczeniu jako siedziba biskupa.

W okresie bizantyjskim Anaia zwróci³a uwagê wielu mocarstw rywalizuj±cych o dominacjê nad Morzem Egejskim. W dokumentach z tego okresu Anaia jest opisana jako „emporion”, czyli stacja handlowa i „kommerkion”, czyli urz±d celny. Wspomniany by³ równie¿ jako port u¿ywany przez pielgrzymów odwiedzaj±cych Efez.

Za panowania dynastii Komnenoi miasto by³o otoczone murami. Jednak w 1261 r. Anaia zosta³a zlecona przez Bizantyjczyków Genueñczykom. Przez nastêpne 50 lat miasto by³o kolejno okupowane przez Wenecjan, Kataloñczyków i Turków. W tym niespokojnym okresie Anaia sta³a siê centrum piractwa. Turcy ostatecznie podbili Anaiê oko³o 1300 roku i pozostali na tym obszarze na dobre.

W czasach osmañskich Anaia zmieni³a nazwê na Anya, a pó¼niej jej mieszkañcy przenie¶li siê w inne miejsce, zak³adaj±c wioskê Soğucak. Powodem tego ruchu by³o prawdopodobnie zamulenie portu.

Badania archeologiczne:
Istnienie ruin twierdzy Kadıkalesi na wzgórzu w pobli¿u Kuºadası nigdy nie by³o tajemnic±. Jednak przez wiele lat fakt ten by³ ignorowany, a liczne letnie domki ros³y w bezpo¶rednim s±siedztwie tumulusa. Niestety, poniewa¿ szcz±tki Kadıkalesi by³y na widoku, by³y wielokrotnie pl±drowane w poszukiwaniu skarbów.

Zaskakuj±ce jest to, ¿e badania archeologiczne w Kadıkalesi rozpoczê³y siê dopiero w 2001 r. Na podstawie umowy miêdzy tureckim Ministerstwem Kultury i Turystyki, Uniwersytetem Ege z Izmiru i gminy Kuºadası. Pocz±tkowo planowano jedynie odnowiæ fortyfikacje bizantyjskie i przekszta³ciæ je w atrakcjê turystyczn±.

Jednak w toku prac okaza³o siê, ¿e oprócz ruin zamku w grobowcu istniej± znacznie starsze warstwy osad. Wykopaliska archeologiczne nabra³y zupe³nie innego wymiaru. Obecnie s± prowadzone przez profesora Zeynepa Mercangöza.

Kadıkalesi to zaskakuj±cy widok dla turystów: to stanowisko archeologiczne na wzgórzu praktycznie wyrasta z rezydencji wakacyjnych w Soğucak. Osada straci³a charakter typowej tureckiej wioski i sta³a siê letniskiem w dzielnicy Kuºadası.

Zwiedzanie:
Na terenie wzgórza mo¿na zobaczyæ pozosta³o¶ci budowli z wielu okresów historii. Jedn± z najbardziej imponuj±cych odkrytych dot±d budowli s± ruiny bizantyjskiego ko¶cio³a. ¦wiêty kompleks sk³ada³ siê z ko¶cio³a, przylegaj±cej kaplicy i dwóch cystern wodnych.

W obrêbie murów twierdzy znajduje siê dobrze zachowana brama wjazdowa, a fortyfikacje zosta³y czê¶ciowo wykopane, ods³aniaj±c okr±g³e wie¿e. W okolicy twierdzy znajduje siê równie¿ ma³y meczet, a niektóre bramy zosta³y zidentyfikowane w pobli¿u bramy.

Kilka wykopów testowych wykopano na zboczach tumulusa. Odkryto fragment stoku w postaci stopniowanych rowów, ods³aniaj±c ró¿ne warstwy osady.

Wskazówki dla odwiedzaj±cych:
Obszar Kadıkalesi jest aktywnym stanowiskiem archeologicznym, w którym prace by³y kontynuowane przez wiele lat. Je¶li chcesz dostaæ siê do ¶rodka, musisz poprosiæ o pozwolenie pracowników wykopalisk. Na wzgórzu znajduj± siê tablice informacyjne w jêzyku tureckim i angielskim.


https://turkisharchaeonews.net/site/kad%C4%B1kalesi-anaia?fbclid=IwAR1iJjgoCgHkawbm0OwCRSTFgWkJuqlMCyU6KSRqi-SniTPYDYrXiVaQexA


« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 25, 2019, 17:33:07 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

homofriends poradniki skyworldsv wrzeciono darzlubie