Strony: [1]

OKULTYZM I MASONI......

  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
OKULTYZM I MASONI......
« : Luty 12, 2017, 15:44:10 »

Okultystyczne tajemnice droga do ¶wiat³a Dom  Badanie Okultyzmu.

Okultyzm symbolika w Czarodziejskim flecie




Ilustracja i wyja¶nienie nauki okultystycznej symboliki

Powodem wybrali¶my s³ynn± masoñski opery Mozarta w Czarodziejskim flecie , aby zilustrowaæ praktyczne zastosowanie nauki o symbolikê, poniewa¿ jest to jeden z najbardziej znanych przyk³adów jak prawdziwy okultyzm prawdy zosta³y ukryte w oczach.

Je¶li wiesz niewiele lub nic o symbolice sugerujemy zapoznaæ siê z nasz± komentarze na pasku bocznym przed kontynuowaniem. Podobnie, je¶li nie jeste¶ zaznajomiony z tematami w Operze mo¿na znale¼æ kompletn± libretto (tekst) nim na ró¿nych stronach internetowych w jêzyku niemieckim iw t³umaczeniu na jêzyk angielski.

Wprowadzenie


Jak wielu z was bêdzie wiedzia³, Mozart i Schikaneder (który napisa³ libretto) by³y zarówno masoni, w czasie, gdy masoneria by³a bardzo ró¿ni siê od okrojon± ezoterycznej "klubu", który od tamtej pory staæ. W ostatnich latach 18 wieku, kiedy to The Magic Flute sk³ada³, masoneria zachowa³y siê jedne z naukami staro¿ytnych misteriów, aczkolwiek w czêsto zniekszta³cony i niekompletny.

Choæ nie znamy pe³nego zakresu ezoterycznej wiedzy autorów, jest prawdopodobne, ¿e Mozart i jego koledzy masoni by³by ¶wiadomy wielu tematów omówimy naszych ró¿nych artyku³ach , aw szczególno¶ci znaczenie i prawdziwe znaczenie Inicjacja.

Mo¿emy jednak bezpiecznie odrzuciæ pogl±d popularny w¶ród wierz±cych w nonsensowny ¿mudn± procedurê z tzw zbli¿aj±cym siê "zdarzenie", "Planetary Shift", "Wniebowst±pienie", etc., spopularyzowana przez ró¿ne blogi w ramach "przygotowaæ siê na zmiany" transparent Mozart by³ uczniem sycylijskiej "adept" Cagliostro. Nie by³o to 18 wieku okultysta inspiracji dla postaci Hierofantem, Sarastro, w operze Mozarta.

Cokolwiek occult 'moce' kolorowy liczyæ mog± posiada³, to musi byæ jasne dla ka¿dego, kto przeszkadza, aby zapoznaæ siê z ¿yciem i karier± Cagliostro, ¿e jego postaæ ma wiêcej wspólnego z czarownikiem Goethego "Faust" ni¿ Hierofant ¶wiêtych misteriów, które jest prawdziwym tematem tej opery.

Mo¿emy równie¿ odrzucenie równie g³upie fantazje, ¿e Mozart 'rozprzestrzeniaæ tajemnic Izydy "przez jego opery. Bo chocia¿ Królowa Nocy i staro¿ytnej egipskiej bogini Isis maj± pewne cechy wspólne, to nie znaczy, ¿e oni reprezentuj± tê sam± zasadê, ani ¿e Isis ma co¶ w ogóle do czynienia z fikcyjn± postaci± 'Astara ", który twierdzi przez proroków sza³ "Ascension, przyszed³ na ziemiê z systemu Syriusza 26.000 lat temu.

Isis nie by³a pozaziemska.

Namiêtno¶ci ambicji, zazdro¶ci i zemsty, które spo¿ywaj± Królow± Nocy znale¼æ ¿adnego odpowiednika w bezwarunkowej mi³o¶ci, mi³osierdzia i dobroci s± zwi±zane z bogini Izydy i jej kultu.

Ponadto, tajemnice, które Mozart nie rozprzestrzeniaj± siê za po¶rednictwem jego opery s± tak samo jak ci, Ozyrysa Izydy. Oba bóstwa nigdy nie zosta³y rozdzielone w staro¿ytnym Egipcie, bo wiadomo by³o, ¿e bogowie, podobnie jak cz³owiek, by³y podwójne istotami, samiec i samica, z których ¿aden nie mo¿e objawiaæ bez drugiego.
Jest to wa¿ny fakt, który zosta³ zignorowany przez tych, którzy uzurpowa³ motywy tej opery, aby wzmocniæ swoje fantazyjne porz±dków "Wniebowst±pienie" i "obecno¶æ bogini".


Je¶li s± to powody Natkn±³e¶ na tej stronie jest bardzo ma³o prawdopodobne, ¿e wszystko, co mamy do powiedzenia bêdzie zdalnie Ciê zainteresuj±. Je¶li jednak jeste¶ naprawdê w poszukiwaniu prawdy a nie dziecinne fantazje, proszê czytaæ dalej.
Kto i co Isis naprawdê by³o mo¿na odkryæ dla siebie studiuj±c Virgin of the World , jedn± z najwa¿niejszych ksi±¿ek, które zachowuj± pewne fragmenty hermetycznej m±dro¶ci staro¿ytnego Egiptu.

Jest to niemo¿liwe w krótkim analizy takie jak to zbadaæ i wyja¶niæ wiele warstw symboliki w Czarodziejskim flecie .

 Najlepsze, co mo¿emy zrobiæ, to mieæ nadziejê zidentyfikowaæ i wyja¶niæ pewne aspekty g³ównych symboli zachêciæ do siêgniêcia dalej, zgodnie z sugestiami, które podejmujemy w naszym komentarzu do nauki symbolizmu w pasku bocznym po prawej stronie.
K³adziemy nacisk na s³owo "nauka", poniewa¿ nie ma nic zdalnie wodnisty lub "woo-woo' do monety bie¿±cej obra¼liwe slang u¿ywany do opisania wiarê w co¶ irracjonalnego lub nonsensowny w nauce symbolikê.

Jak ka¿dy z istotnych nauk, nauka symboliki wymaga uwa¿nej obserwacji, eksperymentu i dedukcji opartej na sta³ych uniwersalnych praw, jak mo¿na przeczytaæ w naszym komentarzem.

g³ówne Postacie


Zanim we¼miemy pod uwagê historiê opery i muzyki (która jest pe³na symboliki zbyt), pozwalaj± nam spojrzeæ na g³ównych bohaterów, aby zobaczyæ, co one oznaczaj±.

G³ówn± rolê w dramacie jest Tamino , kandydat do inicjacji. On jest ksiêciem. To znaczy, ¿e jest kto¶, kto jest skazany na sukces do swojego ojca, króla. Symbolika jest jasne tutaj.
Tamino jest pocz±tkuj±cy, którzy jeszcze do nauczenia i opanowania sztuki i nauki, które uczyni± go królem, lub inicjowania.

Wkrótce po jego wprowadzeniu do publiczno¶ci, Tamino spe³nia kolorowy ptak-Catcher Papageno , który jest pó³ cz³owiekiem, pó³ zwierzê, i pokryte piórami.

To nie jest taki z³y opis ni¿szej ja¼ni, czê¶ciowo wykupione przez Wy¿szej Ja¼ni, a czê¶ciowo przeklêty przez to pochodzenie zwierzêce (ludzkie cia³o swoje z jego namiêtno¶ciami i instynktów), jak mo¿na przeczytaæ w pierwszym artykule w naszym okultystycznych studiów kursu.

Wiêc mo¿emy traktowaæ jako Papageno ni¿szej ja¼ni Tamino, który ma swój kobiecy odpowiednik w kszta³cie rustykalnej Lass, Papagena . Ten temat damsko-mêskich biegnie przez operê, ka¿dy g³ówny bohater konieczno¶ci jego (lub jej) o przeciwnym dzia³aniu (lub mo¿emy powiedzieæ "seks").

Zatem Tamino ma jego Pamina, Papageno jego Papagena, a Królowa Nocy ma Sarastro, dwa ostatnie równie¿ symbolizuj±cy Ksiê¿yc i S³oñce Ale to co¶ wiêcej ni¿ to Papageno. Dowiadujemy siê, ¿e ³apie swoje "ptasie dla Królowej Nocy, który w zamian daje mu jedzenie i noclegi. Papageno ¶piewa:

Jako ptaków ³apacz jestem znany
starych i m³odych w ca³ym kraju.
Wiem, jak ustawiæ maniaków
i gwizdek jak moja zdobycz!


Ptaki by³y symboliczne duszy od najdawniejszych czasów, a nawet dzisiaj widzimy, ¿e Duch ¦wiêty przedstawiany jest jako go³êbica w religii chrze¶cijañskiej.

Ptaki równie¿ odegra³y wa¿n± rolê w ikonografii religijnej staro¿ytnego Egiptu.

Mo¿na wiêc powiedzieæ, ¿e Papageno jest nieprzytomny emisariusz jego kochank±, Ksiê¿yc, który zbiera dusze w jej imieniu.

Czyni to poprzez ustawienie pu³apki na nieostro¿nych. Czy trzeba je wymieniæ? Chciwo¶æ jest jeden. Lêk jest inny.

Riches to bardzo udana pu³apka rzeczywi¶cie, a niewielu w¶ród "m³odych" i "starych" mog± siê oprzeæ ich atrakcyjno¶æ. Istnieje wiele "wabiki" w tym ¶wiecie, które prowadz± dobre i nie tak dobre na manowce, a droga do piek³a jest wybrukowana z nimi.

Powiedzieli¶my, ¿e Pamina reprezentuje ¿eñski odpowiednik Tamino.
Ale ona symbolizuje inne pomys³y te¿, bo jak mo¿na przeczytaæ w naszym komentarzem na pasku bocznym, istnieje wiele ró¿nych aspektów ka¿dego symbolu, i musimy oprzeæ siê pokusie, aby spróbowaæ umie¶ciæ zbyt w±sk± interpretacjê na nich, bo brakuje nam wiêksze obrazek.

Pamina jest nie tylko córk± Królowej Nocy, ale Sarastro te¿, dlatego mo¿emy powiedzieæ, ¿e ma charakter podwójny lub Soli-ksiê¿ycowy.
W jej naturze s³onecznej reprezentuje prawdziw± duszê , z któr± Wy¿sze Ja stara ponowne zjednoczenie. W swoim ksiê¿ycowym natury reprezentuje ona Wy¿szej Ja¼ni, która jest uwiêziona w materii.
 
Wszystko to bardzo przypomina rzymskiego mitu Prozerpiny, córki Zeusa lub Jowisza, który zostaje porwany przez Hades, w³adca podziemi, wbrew woli matki, Ceres. Jak wykszta³conych wolnomularzy, Mozart i Schikaneder by³by zaznajomiony z tego mitu, a wiêc mo¿e to w³±czone elementy do ich opery.

Jak widzieli¶my do tej pory, Queen of the Night jest personifikacj± Ksiê¿yca a wszystko to oznacza, fizjologicznie, psychicznie i duchowo.
Ona boi siê zarówno za z³e i Sarastro, który tutaj symbolizuje ¶wiat³o s³onecznego ona jest zmuszony do refleksji, ale stara siê ukryæ przed Tamino, w obawie, ¿e bêdzie widzia³ poprzez swoje fortele.

Sarastro sam symbolizuje wiele wa¿nych zasad, z których ka¿dy mo¿e byæ ponownie traktowane z ró¿nych aspektów. Ale jego g³ównym zadaniem jest uosobieniem M±dro¶ci Bo¿ej w kszta³cie Hierofanta który inicjuje Tamino w misteria Izydy i Ozyrysa.

Pozosta³e, drobne znaki symbolizuj± ró¿ne aspekty zarówno g³ównych aktorów w dramacie lub uosabiaj± konkretne pomys³y lub cechy. Wiêc mo¿emy uznaæ za s³ugê Sarastro, Monostatos a zawieraj±cych w sobie najgorsze cechy ni¿szej ja¼ni, podczas gdy Papageno reprezentuje lepsze w³a¶ciwo¶ci; czê¶ciowo oswojone i o¶wiecony przez jego lepsza po³owa-Prince.

 Jeszcze Monostatos symbolizuje równie¿ wady po¿±dania, okrucieñstwa i nienawi¶ci, podobnie jak trzy M³odzi , którzy kieruj± Tamino i Papageno do ¶wi±tyni M±dro¶ci symbolizuj± cnoty wytrwa³o¶ci, cierpliwo¶ci i dyskrecji.


Wreszcie, "przebieg³y w±¿ ", który realizuje Tamino, jak otwiera siê opera, symbolizuje ni¿sz± ja¼ñ, z którego Tamino próbuje uciec. On naprawdê nie mo¿na uciec mu oczywi¶cie, ¿e "w±¿" jest naszym sta³ym towarzyszem ca³ego ziemskiego ¿ycia, w którym tylko ¶mieræ cia³a fizycznego mo¿e nas wyzwoliæ.

Fakt, ¿e w±¿ ginie na samym pocz±tku opery sugeruje, ¿e Mozart albo nie zna pe³nych praw inkarnacji na Ziemi, lub ukryte swoj± wiedzê, a mo¿e po prostu chcia³ stworzyæ dramatyczne wej¶cie, którego zabicia owej potwór przez s³ugi Królowej nocy z pewno¶ci± osi±gnie!

W ka¿dym razie, to nie zmienia symbolikê tego przebieg³ego wê¿a, którego ka¿dy wtajemniczony musi nauczyæ siê oswoiæ i Sterowanie nie kill-zanim bêdzie móg³ uzyskaæ wyzwolenie i o¶wiecenie.


Symbolika Muzycznej



Po omówieniu g³ównych bohaterów i co one symbolizuj±, Przejd¼my teraz do samej historii, wraz z magiczn± muzyk± Mozarta, aby zobaczyæ, jakie dalsze fakty mo¿emy odkryæ.

Opera zaczyna siê od uwertury w heroicznej tonacji E-dur. To nie przypadek, ze wzglêdu na wielki motyw inicjacji , która jest sercem i dusz± tej historii.
Sam Mozart uzna³, ¿e E-dur wywo³any dostojeñstwie i religii, wiêc nie jest zaskoczeniem, ¿e jest dominuj±c± my¶l± przewodni± ca³ej opery. Beethoven wykorzysta³ sam klucz w jego Eroica Symphony , podobnie jak Holst dla ruchu Jupiter z planet .


Trzy akordy d¼wiêczny nowo-dur, oddzielonych d³ugimi przerwami, z którymi uwertura otwarciu symbolizuj± Trójcê, czy uwa¿amy je z perspektywy chrze¶cijañskiej, albo jako emblematyczny duszy, umys³u i cia³a.

Te trzy g³o¶ne rozmowy mog± byæ równie¿ uznane za reprezentowanie trzech oficerów, którzy przewodniczy³ Naj¶wiêtszych Tajemnic Grecji i Egipcie.

Pocz±tkowo te trzy symbolizuje Stworzyciela, s³oñce i ksiê¿yc, odpowiednio, ale nowoczesna masoneria traci wewnêtrzne znaczenie tych zasad, chocia¿ zachowuje trzy "oficerów" w swoich rytua³ach jak ka¿dy mason dowie.

Poniewa¿ nie jeste¶my muzykami, z ¿alem musimy opu¶ciæ dalej i pe³niejszej interpretacji symboliki muzycznej w Czarodziejskim flecie dla muzykologów w¶ród naszych czytelników.


Czarodziejski flet

AKT PIERWSZY: rozpoczyna poszukiwanie



Na pocz±tku Act One, Tamino znajdzie siê w puszczy, zalesionej ska³a porozrzucane, prowadzonej przez wê¿a, o którym mowa wcze¶niej. Las ten mo¿na porównaæ do "ciemnego lasu", w którym Dante traci siê na pocz±tku swojej Boskiej Komedii .

 Podobnie jak w³oski poeta, Tamino modli siê o ratunek i wybawienie, ale mdleje siê ze strachem.

Choæ jest on nieprzytomny, pojawiaj± siê trzy zawoalowane Ladies nios±c srebrne w³ócznie; S± to S³udzy Królowej Nocy . Zabijaj± wê¿a i czuwaæ nad ksiêciem, a¿ siê obudzi.

Podczas Wigilii, ¿e zakocha siê w nim, i walcz± ze sob± o to, kto powinien czuwaæ i posiadaj± go ... ale ", to nie byæ", ¶piewaj± w ostatnim wersie ich arii.
Czy Mozart ma tê scenê symbolizowaæ Fatalne zauroczenie z³udzenia materialnego ¶wiata maj± do Wy¿szej Ja¼ni, nie mo¿emy powiedzieæ.

Jednak s³owa "nie ma byæ" sugeruj±, ¿e trzy s³u¿ebnice Ksiê¿yca uznaj±, ¿e Tamino nie jest dla nich, ale przeznaczone do wy¿szych rzeczy, a wiêc niechêtnie odchodz±, aby przekazywanie ich Pani, Królowa Nocy.

Gdy Tamino budzi widzi martwego wê¿a le¿±cego u jego stóp, a s³ysz±c kogo¶ podej¶cie kryje siê za ska³±.
Po Papageno ¶piewa³ swoje s³ynne arie "Ptak-³apacza jestem", Tamino dowiaduje siê o jego dziwaczne go¶cia, który udaje, ¿e zabi³ wê¿a.
Ci, którzy wiedz± co¶ o naturze ni¿szej ja¼ni u¶miechnie siê w tym momencie, dla jednego ze swoich mniej sympatycznych cech jest wzi±æ kredyt na szlachetne czyny nigdy nie pope³nione, i zak³adamy cnoty nigdy nie posiada³! Po raz kolejny trzy panie Ksiê¿yca enter i odkrywanie fa³sz Papageno, w ukaraæ go, daj±c mu wodê zamiast wina, kamieñ zamiast bochenków cukru i blokady na ustach zamiast figi on nadziejê.

Wszystko to jest w pe³ni wyposa¿ony w bogat± symbolikê.
Damy obecne Tamino z portretem Pamina, piêknej córki Królowej Nocy i odej¶æ z Papageno, pozostawiaj±c Tamino patrz±c na zdjêcie w zdumieniu, która jest wstêpem do jednego z najbardziej poruszaj±cych arii z opery: " Dies Bildnis ist bezaubernd schön " (ten obraz jest urzekaj±co piêkny).

Jak w ka¿dej dobrej bajce, natychmiast zakochuje siê w piêknej ksiê¿niczce! Czemu nie? Czy ona nie jest jego odpowiednikiem pod ka¿dym wzglêdem; jego prawdziwa powinowactwo cia³a, umys³u i duszy?

To dotyka jednego z najg³êbszych tajemnic misteriów, które nie s± dopuszczone do ujawnienia. Co mo¿emy powiedzieæ z Platonem, ¿e: "Mi³o¶æ rodzi siê w ka¿dym cz³owieku, to oddzwania po³ówki naszej pierwotnej natury." Innym aspektem tej tajemnicy to, ¿e:.

"Raz duszy (Wy¿sze Ja w naszej terminologii), uwiêzionego w ciele, podniós³ siê do postrzegania prawdziwego dobra i prawdy, nie mo¿e ponownie powróci Potêga Mi³o¶ci i zapomnienie o wszystkich z³ych rzeczach, zabraniaj± duszê, kto zna jej Maker, aby oddzieliæ siê od Dobrego ", jak mog± czytamy w ksiêgach Hermes .

Wiêc mo¿na powiedzieæ, ¿e jest to punkt w historii, gdy Tamino prawdziwie "budzi siê" i dowiaduje siê o jego przeznaczeniu i jego misji, choæ szczegó³y niej jeszcze byæ rozk³adana do niego. Ten punkt jest w ¿yciu ka¿dego kandydata do inicjacji i mo¿e przybieraæ ró¿ne formy.


Wyszukiwanie Pamina


Tamino ma siê rozpocz±æ na jego poszukiwania Pamina, kiedy Królowa Nocy sama pojawia siê i wyja¶nia mu, ¿e jej córka zosta³a porwana przez Sarastro, Hierofanta ¶wi±tyni Izydy i Ozyrysa, i ¿e gdyby j±, uwalnia bêdzie jego na wieki.

 Papageno obiecuje ju¿ nigdy nie le¿± po jego k³ódki jest usuwany przez trzy panie Ksiê¿yca.

Tamino otrzymuje teraz na flecie, po którym opera nazwie; instrument, który magiczne "nada wielk± w³adzê nad wami, aby przekszta³ciæ smutki ludzko¶ci.

" Jest to nagroda za jego lojalno¶æ i szczero¶æ; symbolizuj±cej uprawnieñ Ka¿dy kandydat wnioskuj±cy zysków Inicjacja raz udowodni³ swoj± godno¶æ.

Potencjalni "magicy" Proszê zwróciæ uwagê, ¿e te 'moce' przyznaj± ¿adnych innych korzy¶ci ni¿ moc bêdzie prawdziwej s³u¿by dla ludzko¶ci oraz ochrony, który jest automatycznie przed³u¿ony do tych, którzy pok³adaj± wiarê w Boga.
Taka jest ró¿nica miêdzy ¶cie¿kami prawych i lewych, jedna prowadzi do ¿ycia wiecznego i wyzwolenia z ziemskim wcieleniu, a drugi do ¶mierci i niewoli.


Niedawno przeczyta³em "wyk³adni" Czarodziejskiego fletu w którym autor porównuje flet do penisa wszystkich rzeczy!

S³owa zawiedzie nas. , , chyba powiedzieæ, ¿e niektórzy ludzie bêd± czytaæ seks we wszystko, co mówi wiele o nich , ale nic w ogóle o tej operze.

Wiêc zostawmy je do swoich fantazjach i kontynuowaæ nasz± dyskusjê.
W tym momencie w operze Papageno, dowiedziawszy siê, ¿e oczekuje siê, ¿e towarzyszyæ Tamino na jego niebezpieczn± d±¿eniu do ratowania Paminy, bierze strach i mówi, ¿e "ksi±¿ê mo¿e i¶æ do diab³a!

Ceniê moje ¿ycie ..." jak to brzmi znajomo ! Tak rozumuje ni¿szego ja w swojej skrajnej ignorancji nic nie widaæ, smaku, zapachu lub rêki w jego chciwych maws. Dlatego te¿, zdaniem pokornych-rozwiniêt± masê ludzko¶ci, która symbolizuje równie¿ Papageno i które, o którym mowa przed chwil±, których umys³y s± skoncentrowane poni¿ej ni¿ powy¿ej.

Ale trzy panie Ksiê¿yca daje niechêtnie Bird-Catcher magiczny zestaw srebrnych dzwonów, a wiêc, w tej chwili, jest on udobruchana i zgadza siê towarzyszyæ ksiêciu.

Który mówi nam, w¶ród innych dobrych rzeczy, ¿e nawet ni¿sze samo mo¿na nauczyæ siê ¶piewaæ lepiej dostosowaæ, nawet je¶li nie mo¿e byæ porównywana do boskiej symfonii brzmia³ dalej przez ca³kowicie wyzwolonego Wy¿szej Ja¼ni.

Trzy Ladies teraz powiedzieæ Tamino i Papageno, ¿e "Trzy ch³opcy, m³odzi, sprawiedliwy, ³agodny i m±dry, pojawi siê do was w podró¿ Bêd± twoi przewodnicy;.

Za ich rady i tylko ich." Symbolika ochrony Bo¿ego jest oczywiste w tych liniach i nie wymaga dalszego komentarza.
Kolejna krótka scena przenosi nas do wspania³ej komory w staro¿ytnym stylu egipskim, w którym spotykamy s³ugê Sarastro, Monostatos Moor, a jego wiê¼nia, Pamina.

Niektórzy krytycy uwa¿aj± Monostatos niewyt³umaczalne anomaliê w Czarodziejskim flecie . Na pierwszy rzut oka wydaje siê, raczej dziwne, ¿e taki dok³adnie z³a osobowo¶æ bez jednej zbawcz± cech± jest zatrudniony w ¶wiêtej ¶wi±tyni po¶wiêconej M±dro¶ci.

Ale spójrzmy g³êbiej. Kaliban, który ma wiele wspólnego z Monostatos, s³u¿y tak¿e m±drego mistrza, w kszta³cie Adept Prospero w szekspirowskiej Burzy .
Nie mo¿e byæ tak, ¿e zarówno Mozart i Szekspir starali¶my siê opowiedzieæ nam tê sam± prawdê; a mianowicie, ¿e m±dro¶æ jest obwarowany ostrymi cierniami i czêsto nosi niepozorny twarz, tym lepiej ukryæ siê od niegodnych.

Podobnie jak Monostatos ma zamiar zgwa³ciæ Paminy, Papageno odkrywa j± i staje twarz± w twarz z Moor. Wystraszony siebie na wygl±d, obaj uciekaj± siê w przeciwnych kierunkach, a Pamina mdleje. Kiedy odzyskuje przytomno¶æ, Papageno wraca i mówi jej przystojnym ksiêciem kocha j± i jest wysy³any przez matkê, by j± uratowaæ.


Przed Portalem M±dro¶ci

W nastêpnej scenie znajdujemy siê w ¶wiêtym gaju, za którym widaæ piêkn± egipsk± ¶wi±tyniê.

Masywna, centralny Portal wyryto s³owa: "¦wi±tynia M±dro¶ci". Po obu stronach znajduj± siê mniejsze bramy, jedna po prawej stronie z napisem "¶wi±tyniê rozumu", a jeden w lewo "¶wi±tyni± natury".

Tamino jest prowadzony w kierunku ¶wi±tyni przez trzy M³odzie¿y, ka¿dy nios±cy srebrn± palm frond. G³ównym symbolika jest jasne: m±dro¶ci lub równowagi, a tak¿e prawdziwa dusza (m±dro¶æ), otoczony przez Wy¿sz± siebie (przyczyny), a sprzeciwia siê ni¿szego ja (charakter), tworz±c trójcê lub symbolika numer trzy, który biegnie przez opery jak widzieli¶my.


Tamino prosi m³odzie¿, czy bêdzie on w stanie uratowaæ Paminy.

"To nie mo¿e ujawniaæ" jest uroczysta odpowied¼.
S± ponadto doradziæ mu byæ "wierny, cierpliwy i dyskretny." To jest wystarczaj±co podobny do znanego okultystycznej aksjomatu "wiedzieæ, odwa¿yæ i milczeæ ', aby nie wymaga dalszego komentarza.
Tamino odwa¿nie otwiera bramê praw±, która prowadzi do ¶wi±tyni rozumu i natychmiast odrzucane przez g³os, który ka¿e mu wróciæ.
Kolejnym stara bramê lewy, z takim samym skutkiem. Wreszcie powala, ale nie próbuj otwieraæ (zaznaczyæ to dobrze), na g³ównej bramie. Drzwi otwieraj± siê, ukazuj±c wieku ksiêdza, który pyta: "Czego szukacie" Do którego Tamino odpowiada: "Wszystko, co nale¿y do Love and Virtue".


CD.....
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 16:12:14 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: OKULTYZM I MASONI......
« Odpowiedz #1 : Luty 12, 2017, 15:44:50 »


CD.....



Istnieje ró¿nica miêdzy otwarciem drzwi i puka na jednym, które nie zostan± utracone na uwa¿nym czytelnikiem. Mo¿emy szukaæ, dopóki nie s± niebieskie w twarz; mo¿emy otworzyæ wiele drzwi i wej¶æ w gmachu nauk okultystycznych, ale nie a¿ KNOCK na drzwiach Wise, bêdzie nasza prawdziwa misja naprawdê zacz±æ. Innymi s³owy, "Kiedy uczeñ jest gotowy pojawia siê mistrz ".

D³ugi dialog teraz nastêpuje podczas której Tamino (i publiczno¶æ) odkrywa, ¿e nie jest Sarastro bezbo¿nego tyranem opisany przez Królow± Nocy, ale dobroczynny Hierofant ¦wi±tyni M±dro¶ci i Arcykap³ana of the Sun. On dalej dowiaduje siê, ¿e Królowa Nocy nie jest to, co wydaje siê ona albo i ¿e Pamina, choæ wiê¼nia Sarastro, jeszcze ¿yje. Ksi±¿ê jest rozradowany w wiadomo¶ciach i objêciem flet jest zdumiony us³yszeæ rury pan Papageno w odpowiedzi na jego grê. Je¶li uwa¿amy wy¿sz± i ni¿sz± samych jako instrumentów, z których ka¿da odpowiada na tego drugiego utworu, ukryty sens tej sceny staje siê jasne. Jest bardzo, ¿e jest ukryty w tej opery w niemal tym oczywisty sposób; czytaæ, uczyæ siê, szukaæ i medytacji!

Pojawia siê Mistrz


Pamina i Papageno u¿ywaæ zaczarowane dzwony ptak wzrok, by uciec od niewolników Monostatos 'i do³±cz Tamino naprzeciwko g³ównej bramy ¦wi±tyni M±dro¶ci. Brama otwiera siê i Sarastro pojawia siê w triumfalnym wozie ci±gnionym przez sze¶æ lwów, wraz z procesj± kap³anów. On karze Monostatos nakazuj±c mu zostaæ pokonany 77 razy na nogi. Tamino i Papageno wej¶æ do ¶wi±tyni, aby rozpocz±æ swoje badania od dnia wszczêcia. Lew jest nade symbol solarny, a sze¶æ zosta³o nazwane "doskona³o¶æ czê¶ciach" i "¦lub" przez Pitagorasa , poniewa¿ jest to liczba równa jego czê¶ci, a ma³¿eñstwo jest ceremonia sankcjonowania produkcjê potomstwa podobny do rodzic. Sze¶æ jest równie¿ numer heksagramu lub sze¶cioramienna gwiazda sk³ada siê z dwóch powi±zanych ze sob± trójk±tów, które ponownie symbolizuje zjednoczenie mê¿czyzny i kobiety w doskona³ej harmonii-bardzo sugestywne uwagi na temat opery.

Sarastro teraz nakazuje, ¿e Tamino i Papageno brane pod ¶wi±tyni, aby rozpocz±æ ich wszczêcia, dodaj±c znacz±co, ¿e: "Po pierwsze musz± byæ oczyszczone ." By³a to pierwsza czê¶æ Misteriów w Grecji i Egiptu, jak Theon Smyrny mówi nam,
Inicjacja zosta³ podzielony na piêæ czê¶ci: "Pierwszym z nich jest ... oczyszczanie, bo nie s± tajemnice przekazane do wszystkich, którzy s± gotowi na ich przyjêcie, ale istniej± pewne osoby, które maj± zapobiegaæ za pomoc± g³osu Crier ... poniewa¿ jest to konieczne, aby na przyk³ad nie s± wydalane z Tajemnic nale¿y najpierw udoskonalane przez niektórych oczyszczenia ".

Przez "oczyszczania" nie ma na abstynencjê seksualn±, jak wielu uwa¿a, ani ascezy, ale oczyszczenie z³ym my¶leniem i niew³a¶ciwych postaw, których opera dostarcza wielu przyk³adów w postawie i zachowaniu Papageno!

AKT DRUGI: Initiation

Akt II rozpoczyna siê wraz z pojawieniem siê Sarastro i jego kap³anów w dostojnym procesji, nios±c li¶ci palmowych. Kiedy mia³y swoje stanowiska brzmi± trzy wybuchy na ich tr±bek. Wiêc znowu s³yszymy trzy akordy, które przebiegaj± przez opery niczym z³ot± nici±, oznaczaj±cy trzech zasad cia³a, umys³u i duszy. Sarastro teraz wzywa Izydy i Ozyrysa obdarzyæ ich m±dro¶æ na Tamino i skierowaæ swoje kroki w swoim nadchodz±cym Inicjacji.

Pierwszy test

W nastêpnej scenie Noc spad³a w s±dzie przed ¶wi±tyni±. Dwóch ksiê¿y wej¶æ i zdj±æ opaski z dwóch kandydatów. Jest to istotne, gdy¿ Night to jedyna pora dnia, gdy dolne samych ludzko¶ci ¶pi i Wy¿sze Ja jest zwolniony z organizmu przez chwilê.
Noc jest równie¿ symbolicznym wiêkszego Light, teraz maj± byæ ujawnione, których kandydat nie mo¿e postrzegaæ wcze¶niej ze wzglêdu na jego omacku-symbol ¶lepoty ni¿szej ja¼ni, która nie pozwoli na najmniejszy promyk ¶wiat³a, aby rozwiaæ to ignorancja. Byæ mo¿e zastanawiasz siê, dlaczego w tym momencie istniej± DWA kandydaci do inicjacji. Odpowied¼ brzmi: istnieje tylko JEDEN ; Papageno, jak ju¿ wspomniano, jest po prostu ni¿sza ja¼ñ Tamino i OBA korzy¶ci (na ró¿ne sposoby) od inicjacji do wewn±trz tajemnicy których nam nie wolno ujawniaæ.

Papageno teraz wyznaje swoje lêki, emblematyczny rezystancji ni¿szej ja¼ni, a Tamino wypomina mu za brak odwagi. Dwaj ksiê¿a powróciæ przetestowaæ determinacjê Tamino w celu ratowania Paminy i jego odpowiedzi udowodniæ zadowalaj±ce. Papageno jest zachêcony obietnic± ¿ony.
Obie s± teraz poleci³ milczeæ w obecno¶ci kobiet, bez wzglêdu na to prowokacja. "Strze¿ siê od kobiecych sztuczek", mówi± kap³ani. Na pierwszy rzut oka brzmi to raczej mizoginicznym, ale musimy pamiêtaæ, ¿e ca³a opowie¶æ o Czarodziejskim flecie jest symboliczny, a nie dos³owne .

 "Kobieta" jest symbolem materii, podobnie jak "Man" jest symbolem Ducha. Te dwa archetypy nigdy nie powinny byæ mylone z ich czysto ludzkich wyra¿eñ. Badanie rozpoczyna siê na dobre wraz z pojawieniem siê trzy panie ksiê¿yca, którzy zatrudniaj± co fortel, aby uzyskaæ dwóch kandydatów mówiæ. Podczas gdy Tamino pozostaje niez³omny, Papageno waha i przyznaje, ¿e nie mo¿e zapobiec zêbami w obliczu ataku werbalnego Ladies '.

Ka¿dy, kto powa¿nie praktykowana medytacja bêdzie wiedzia³, jak trudno jest wyciszyæ nieustanne gadanie dolnej siebie i ca³kowicie zrelaksowaæ swoje cia³o tak, ¿e przestaje go czuæ w ogóle. W koñcu odej¶æ Lunar panien, pokonany, towarzyszy grzmot i b³yskawica, a kap³ani ponownie wprowadziæ pogratulowaæ Tamino na jego pomy¶lnym zakoñczeniu swojej pierwszej próbie. Mo¿emy wiêc powiedzieæ, ¿e istot± tego badania jest samokontrola , która jest pierwszym i najtrudniejszym lekcji ka¿dy kandydat do inicjacji musi siê nauczyæ.

Interlude: wiara PAMINA jest testowana


Scena teraz zmienia siê w ogrodzie, w którym Pamina le¿y ¶pi na kanapie, ogl±da Monostatos. Jest zdeterminowany, by zgwa³ciæ ksiê¿niczkê, ale kiedy slinks do przodu, ¿eby j± poca³owaæ, Królowa Nocy wchodzi i oferuje sztylet do córki, z którym zabiæ Sarastro. Podczas aria ¿e teraz nastêpuje Królow± mówi Paminy ¿e je¶li ona nie zabija Sarastro ona porzucenia i wyprzeæ j± na zawsze.

Monostatos wraca i porywa sztylet z oszo³omienia ksiê¿niczki. Je¶li ona wybiera go kochaæ mówi jej, bêdzie on uratowaæ jej ¿ycie. Ale ona odmawia, a Monostatos ma zamiar j± no¿em, gdy pojawi Sarastro, zatrzymuje go i wysy³a go.

The Moor spieszy siê do przy³±czenia siê do Królowej Nocy w obalenia rz±dów Sarastro i Pamina b³aga Sarastro nie karaæ matkê, do której Papie¿ odpowiada: "W tych ¶wiêtych salach zemsta nie ma miejsca
A je¶li cz³owiek powinien spa¶æ, mi³o¶æ prowadzi go z powrotem do s³u¿by.
 Nastêpnie, w parze z przyjacielem, idzie, tre¶æ i szczê¶liwy, do lepszej ziemi. " Scena ta jest obarczona g³êbokiej symboliki, zw³aszcza ¿e wiele pu³apek dolna siebie zatrudnia zachowaæ Wy¿sza podporz±dkowane i zapobiec jego wyzwolenie.

Drugi test

Tamino i Papageno nakazuje milczeæ, a nastêpnie zostawiæ w spokoju.

Brzydka stara kobieta (Papagena w przebraniu) pêta i czaty z Papageno, mówi±c mu, ¿e ma osiemna¶cie lat i ¿e ma ukochan± nazwie Papageno. Ale tak jak ona ma zamiar ujawniæ swoje nazwisko, g³o¶ny huk grzmotu wysy³a jej szuranie dala.
Trzy M³odzie¿ powrót, przynosz±c Czarodziejski flet i dzwonki z nimi, i stó³ ob³adowany jedzeniem i piciem magicznie wznosi siê z ziemi. Jak mo¿na by³o siê spodziewaæ, Papageno zjada podczas Tamino gra na flecie.

Pamina wchodzi, sporz±dzony przez d¼wiêk. Uznaj±c jej kochanka, ona pyta go, ale on utrzymuje swoj± przysiêgê milczenia i wniosków j±. Nawet Papageno milczy raz jak jego usta s± zbyt pe³ne jedzenia mówiæ! Pamina mówi, ¿e zabije siê, je¶li Tamino jej nie kocha bardziej. Ona wychodzi powoli i ze smutkiem. Papageno i Tamino s³ychaæ tr±bki nazywaj±c je dalej i ptak wzrok jest si³± zaprowadzony przez swego pana.

Nie mo¿emy pozwoliæ na wiele ró¿nych pasm w tej scenie, aby przes³oniæ nam jego podstawowych znaczeñ. Co jest testowane s± tu jest wiara . Wiara Tamino w swoich m±drych instruktorów i jego poszukiwania, a wiara Pamina w ich mi³o¶ci. Wiara zosta³ nazwany wiele rzeczy przez wiele natchnionych poetów i filozofów, ale najprawdziwsza definicja to jest wiara w to, o czym nie ma dowodów na zewn±trz.

Wiara prowadzi przez ciemno¶ci tego ¶wiata do lepszej ziemi, jak Sarastro wyja¶nia w poprzednim miejscu. Im silniejsze i bardziej o¶wiecony wiary, tym wy¿sza bêdzie Realm zdobyty dziêki niemu. Bez wiary nie mo¿e byæ zwyciêstwo w niczym, ani nie mo¿e byæ osi±gniêty Inicjacja bez niego.

Przygotowania do trzeciego i ostatniego testu



Scena zmienia siê do wnêtrza piramidy, do którego kap³ani marca kierowan± przez Sarastro, który pochwala Tamino za wiarê.
Pamina doprowadza siê, by powiedzieæ jej po¿egnania do ksiêcia, który uspokaja j±, ¿e bogowie chroni± go od wszelkiego z³a i ¿e bêd± one ponownie zjednoczy³ siê ponownie, gdy jego misja jest realizowane.

Zarówno lament ich separacjê, ale jednocze¶nie Tamino pozostaje mocny w wierze, waha PAMINA i boi siê, ¿e jej kochanek umrze podczas swojej nadchodz±cej próby.
Tutaj Pamina symbolizuje w±tpliwo¶ci i lêki, które dotykaj± ka¿dego kandydata, gdy realizacja tego, co Inicjacja NAPRAWDÊ oznacza, za¶wita upon nich. Widzimy to w Ewangelii, kiedy Jezus modli siê:

"Ojcze mój, je¶li to mo¿liwe, niech ominie ten kielich ode Mnie ..." ( Mt 26,39). Jezus odnosi siê konkretnie do tych okropnych badaniach o wszczêciu wcze¶niejszym wierszem w tej samej Ewangelii, kiedy mówi do swoich uczniów:

"Nie wiecie, o co prosicie Czy mo¿ecie piæ kielich, który ja bêdê pi³ i byæ ochrzczeni. chrzest, ¿e jestem ochrzczony? "
Tymczasem Papageno odnajduje siê zamkniêty w komorze otoczonej murami p³omienia.

 Mówi mu niewidzialnych stra¿ników, ¿e pragnie niczego wiêcej ni¿ kielichem wina, ale kiedy magicznie pojawia siê i pije go, jest on nagle pokonany przez nowych emocji i ¶piewa komiczn± ariê, w której modli siê za ¿onê, aby z³agodziæ jego têsknota za towarzystwem.

Papagena, wci±¿ przebrany za star± babê, pochodzi hobbling siê, wsparty na kiju. Mówi Papageno, ¿e musi j± zaakceptowaæ lub umrzeæ w spokoju, a on zgadza siê byæ jej wierny. Jej przebranie razu odpada, a ona objawia siê w swojej prawdziwej i bardzo m³oda, ³adna forma, wys dok³adnie jak ³apacz ptaków, ale jeszcze nie okaza³ siê godnym niej, a wiêc jest ona odprowadzana.

Interlude: Pamina grozi odebraæ sobie ¿ycie


Jeste¶my obecnie transportowane do ma³ego ogrodu tu¿ przed ¶witem, w którym trzy M³odzi potajemnie czuwaæ nad Paminy z daleka.
Ona jest obok siebie z ¿alu i ma zamiar zanurzyæ sztylet w jej w³asnej piersi, aby zakoñczyæ jej mêki, kiedy m³odzie¿ interweniowaæ i powstrzymaæ j±, mówi±c:

"Nieszczê¶liwa dziewczyna, zaniechaæ Je¿eli Twój m³ody cz³owiek to zobaczyæ, to on umrze z rozpaczy! , bo on kocha tylko ciebie. " Pamina pozostaje nieprzekonany, pytaj±c, dlaczego Tamino ukrywa³a swoich uczuæ od niej i nie odzywa siê do niej podczas drugiego testu.

Trzy M³odzie¿ Przyznajê, ¿e nie mo¿e powiedzieæ jej przyczyny, ale oferuj± pokazaæ Tamino do niej, dziêki czemu mo¿e ona wie, ¿e on naprawdê j± kocha.

rozpoczyna siê test koñcowy

Tamino i Pamina mog± teraz podj±æ trzeci± i ostatni± próbê razem. Po raz kolejny na klucz do majestatycznego E-dur. Widzimy dwa du¿e Góry; jeden z grzmi±cym wodospadem, drugi ogieñ odbijanie.

Dwa kap³ani odziani w czarne zbroje o³owiu w Tamino, intonuj±c nastêpuj±ce wersety zaadaptowany z Psalmu 12:
On, który podró¿uje tych pracoch³onnych ¶cie¿ek byæ oczyszczony przez ogieñ, woda, powietrze i ziemia.

Je¶li on pokonuje swój lêk przed ¶mierci±, bêdzie podnosiæ siê z ziemi, wznie¶æ ku niebu! W zwi±zku z tym wy¿szym poziomie mo¿e on po¶wiêciæ siê w ca³o¶ci do misteriów.

Mo¿na powiedzieæ, ¿e te znaki symbolizuj± proces przez elementy, ka¿dy element sta³y dla konkretnego znaczeniu (np wzroku i s³uchu), jak równie¿ okre¶lony zalet± i odpowiadaj±ce imad³a.

Je¶li chcesz dowiedzieæ siê wiêcej o symbolice nieod³±czne w takich Inicjacji to najlepszy i najprawdziwszy Opis wiemy mo¿na znale¼æ w The Quest of Ruru , przez J Michaud dr.

Nie bez znaczenia jest, ¿e w tym momencie w historii, samce i samice spotykaj± siê po raz pierwszy. Bo bez harmonijnej jedno¶ci tych pozytywnych i negatywnych polaryzacji Inicjacja nie mo¿e byæ osi±gniêty.

Tamino i Pamina przej¶æ przez drzwi do ¶wi±tyni o wszczêciu postêpowania, które zamykaj± siê za nimi szybko. Nie widzimy tego, co dzieje siê dalej, nie nale¿y spodziewaæ siê, bo takie rzeczy s± tajne i nie PRAWDZIWY Inicjowanie nigdy nie ujawni³ je, choæ mog± one wskazywaæ , jak Apuleius-an Inicjowanie z Isiac Mysteries-zrobi³, kiedy powiedzia³:

 "podszed³em do granic ¶mierci, a po nadepn±³ na progu Prozerpiny, wróci³em od nich, s± ponoszone przez wszystkie elementy. na pó³nocy widzia³em S³oñce ¶wieci z jasnym ¶wiat³em, a ja zbli¿y³ obecno¶æ bogów poni¿ej oraz Bogowie powy¿ej i sta³ blisko i ich czci³.
Otom zwi±zane wam rzeczy, które choæ s³ysza³ przez ciebie, musi koniecznie pozostaæ w niewiedzy. "

Przywo³ujê do wtajemniczonych!

Podwójny Inicjowani teraz ponownie pojawiæ siê w ¶wiec±cym ¶wiat³em, a kap³ani ¶piewaæ radosne pean pochwalny i dziêkczynienia. Oto nasza opowie¶æ o inicjacji koñczy, ale opera kontynuuje Papageno koñcu s± po³±czone ze Papagena podczas Monostatos i Królowa Nocy zrobiæ ostatni daremnej próbie ataku na ¶wi±tyniê M±dro¶ci.

Oni siê nie uda, a ca³a scena zamienia siê w gigantyczn± s³oñcu, w którym widzimy Sarastro towarzyszy Tamino i Pamina ubrany w szaty kap³añskie, w otoczeniu wszystkich kap³anów ¦wi±tyni, podczas gdy trzy M³odzie¿y trzymaj± kwiaty w ich rêkach. Wspólnie ¶piewaj±:


Chwa³a wtajemniczonych!
Masz przenikn±³ mrok!
Dziêki niech bêd± do ciebie, Osiris!
Dziêki tobie, Isis!
Mêstwo jest zwyciêska,
A w nagrodê,
Korony Beauty and Wisdom
z jego wiecznego diadem!

Do którego mo¿emy tylko dodaæ "Amen" i dziêki Bogu za zwyciêstwo otrzymuje.

Wniosek

Mo¿esz my¶leæ, ¿e odkryli¶my du¿o symboliki w Czarodziejskim flecie , ale zapewniam Ciê, ¿e jak wyja¶niono w naszym wstêpie, mamy, ale powierzchownie ukrytego znaczenia tego natchnionego arcydzie³o.

Sama muzyka, której nie mieli¶my czasu, aby omówiæ, jest godny najg³êbszej badania. Je¶li uda³o nam siê pokazaæ, ¿e, parafrazuj±c s³owa Bulwer-Lytton, Czarodziejski flet jest "wype³niona Boskiej Prawdy dla tych, którzy mog± je zrozumieæ i muzycznej ekstrawagancjê dla tych, którzy nie mog±" naszej pracy zostan± sowicie wynagrodzeni ,

Je¶li nauczyli¶my siê czego¶ z tego artyku³u mog± tak¿e magi± pere³ -a Bajkowa rozs±dnego doros³ych, jak Adept i Imp -a wysoki opowie¶æ o pokusie devilry i magii. Obie historie zawieraj± szereg wa¿nych prawd okultystycznych ukrytych pod p³aszczykiem symboliki i alegorii.

http://www.occult-mysteries.org/symbolism.html

 
© Prawa autorskie occult-mysteries.org. Artyku³ dodany 26 sierpnia 2014 Zaktualizowano 7 lutego 2017.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 15:55:29 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
  • Kiara
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomo¶ci: 2458
  • Zobacz profil
Odp: OKULTYZM I MASONI......
« Odpowiedz #2 : Wrzesieñ 24, 2019, 23:49:26 »


W³adza nad ludzko¶ci±.... zapêdy pewnych opcji ...

Ostrzegam.. materia³ jest bardzo kontrowersyjny.. ka¿dy czyta na w³asn± odpowiedzialno¶æ.. ja wstawiam jako punkt widzenia... nie 100% pewnik.


“W³adza absolutna pañstwa bêdzie funkcj± absolutnej swobody ka¿dej jednostkowej woli.” – Comte de Fenix
Przeskocz do tre¶ci

    Informacje

« KONSPIRACJÊ CZAS ZACZYNAÆ? – Henryk Paj±k (e-book)
GRABARZE POLSKIEJ NADZIEI 1980-2005 – Henryk Paj±k (e-book) »
ROTSZYLDOWIE WKRACZAJA DO GRY O GLOB – Henryk Paj±k (e-book)

ROTSZYLDOWIE WKRACZAJA DO GRY O GLOB ..

Rothschildowie wkraczaj± do gry
Written by Henryk Paj±k

„Rojenia” Iluminatów o panowaniu nad ¶wiatem zapewne pozosta³yby tylko rojeniami, gdyby ich program nie pokrywa³ siê z d±¿eniami wielkiej finansjery ¿ydowskiej, zw³aszcza z ambicjami Rothschildów. Oni, potem Rockefellerowie : nastêpni giganci Lichwy, podejmuj±c wspó³pracê z Iluminatami i finansuj±c ich, stworzyli sprawny system podboju Europy: finansowego, politycznego, ideologicznego. Dodali wiêc potê¿nego dynamizmu „teoretyzuj±cym” Iluminatom.

Wybieramy siê w d³ug± podró¿ ¶ladami „dynastii” Rothschildów, „ojców za³o¿ycieli” nowoczesnego systemu bankowego, bezwzglêdnej Lichwy, wkrótce dyktuj±cej warunki panuj±cym g³owom ksi±¿êcych rodów i pañstw. To wêdrówka do pierwocin Rz±du ¦wiatowego.
Protopolast± rodu by³ Mayer Amschel Rothschild. Kilku przodków Mayera by³o rabinami. Uprawiali okultyzm, kaba³ê, frankizm, a w domach wspó³czesnych Rothschildów potajemnie praktykuje siê „ucywilizowany” satanizm z silnym akcentem babiloñskiej magii.

Niezbêdna jest tu dygresja dotycz±ca wspó³czesnego judaizmu ortodoksyjnego, gdy¿ ten kontekst pozwala zastanowiæ siê nad religijno¶ci± wspó³czesnego ¿ydostwa ortodoksyjnego, do którego przyznaj± siê wielkie „rody” wielkiej finansjery ¿ydowskiej. Judaizm talmudyczny, to nie jest judaizm biblijny, starotestamentowy, tylko judaizm rabiniczny, wykoncypowany, trwaj±cy do koñca XVIII wieku. Chodzi o to, jak wyja¶nia Izrael Szahak w ksi±¿ce „¯ydowskie dzieje i religia” (wyd. Filior Publishing Warszawa-Chicago 1997/, ¿e judaizm rabiniczny by³ daleki od monoteizmu i to samo dotyczy wspó³czesnego judaizmu ortodoksyjnego:

Upadek monoteizmu /¿ydowskiego – H.P./ nast±pi³ niemal równocze¶nie z rozpowszechnieniem siê mistycyzmu ¿ydowskiego /kaba³a/, który rozwin±³ siê w XII i XIII wieku, a pod koniec wieku XVI opanowa³ niemal wszystkie wa¿niejsze o¶rodki judaizmu/… Znajomo¶æ tych idei oraz ich zrozumienie wa¿ne jest z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze, bez tej wiedzy niemo¿liwe jest zrozumienie zasad wiary moj¿eszowej w jej klasycznym okresie. Po drugie, idee te w znacznym stopniu kszta³tuj± religijno¶æ wielu izraelskich polityków – a tak¿e wiêkszo¶æ liderów Gusz Emunim /ruch ¿ydowski kszta³towany przez kaba³ê – H.P./. Wywieraj± te¿ po¶redni wp³yw na syjonistycznych przywódców ró¿nych partii, w tym równie¿ ugrupowania syjonistycznej lewicy, a zatem nadal odgrywaj± wa¿n± rolê polityczn±.

Izrael Szahak wyja¶nia dalej, ¿e wed³ug kaba³y, Wszech¶wiatem nie rz±dzi jeden Bóg, lecz wiele bóstw, z których ka¿de ma inne w³a¶ciwo¶ci, ingeruje w okre¶lone dziedziny ¿ycia ¿ydowskiego; maj± one okre¶lony zasiêg wp³ywów i zakres w³adzy, nadany im przez nieokre¶lon± Praprzyczynê. Kaba³a nie jest wiêc systemem monoteistycznym, tote¿ wszêdzie tam, gdzie ¯ydzi postêpuj± zgodnie z kaba³±, nie wierz± oni w jednego Boga, choæ niektórym mo¿e siê tak wydawaæ. Ogromn± rolê odgrywaj± tu rytua³y, zarówno rytualne s³owa jak i gesty, np. mycie d³oni przed i po posi³ku. Ten skomplikowany system interpretacyjny ma dla chrze¶cijan, zw³aszcza dla protestantów wa¿ne znaczenie rozpoznawcze, interpretacyjne. Znów Izaak Szahak:

Panuje jeszcze jedno b³êdne przekonanie dotycz±ce judaizmu, szczególnie rozpowszechnione w¶ród chrze¶cijan b±d¼ ludzi znajduj±cych siê pod wp³ywem chrze¶cijañskiej tradycji i kultury. Chodzi o pogl±d, wed³ug którego judaizm jest „religi± biblijn±”; innymi s³owy, ¿e w Judaizmie Stary Testament zajmuje takie samo centralne miejsce jako ¼ród³o prawa, jak dla protestantyzmu czy katolicyzmu Pismo ¦wiête/…/ Wiele, a byæ mo¿e wiêkszo¶æ tekstów biblijnych, zalecaj±cych okre¶lone praktyki religijne i obowi±zki, odczytywanych jest przez tradycyjny judaizm i wspó³czesn± ortodoksjê zupe³nie inaczej /czy wrêcz odwrotnie/, ni¿ je rozumiej± chrze¶cijanie czy inni uwa¿ni czytelnicy Starego Testamentu, którzy traktuj± tekst dos³ownie. Podobny podzia³ wystêpuje we wspó³czesnym Izraelu: z jednej strony mamy tu do czynienia z osobami kszta³conymi w ¿ydowskich szko³ach religijnych, z drugiej za¶ z lud¼mi, którzy zdobywali wiedzê w hebrajskich szko³ach ¶wieckich, gdzie uczy siê w³a¶nie „normalnego” rozumienia Starego Testamentu1.

To pewne, ¿e protoplasta rodu Rothschildów- Mayer Rothschild by³ wychowany przez rabinów – dziadków w duchu judaizmu tradycyjnego, talmudycznego.
Nazwisko wszechpotê¿nej w XIX i XX wieku „dynastii” bierze swoje pocz±tki we Frankfurcie, mateczniku Iluminatów. Najstarszy znany przodek Rothschildów nazywa³ siê Uri Feibesh, ¿yj±cy w XVI w. Jego potomkowie zamieszkiwali w domu o nazwie Red Shield – „Czerwona Tarcza /szyld/. Moses Bauer ¿yj±cy w XVII wieku by³ praprawnukiem Uri Feibesha. Wiêkszo¶æ cz³onków tej rodziny w kilku pokoleniach trudni³a siê handlem detalicznym na Judengasse – ¿ydowskiej alei Frankfurtu stanowi±cej tradycyjne ¿ydowskie getto.

Mieli oni pochodzenie aszkenazyjskie, czyli pochodzili ze wschodu, w przeciwieñstwie do ¯ydów sefardyjskich, pochodz±cych g³ównie z Hiszpanii i W³och. Staje siê tu niezbêdna dygresja do pochodzenia ¯ydów aszkenazyjskich, których sefardyjscy traktowali i nadal /po cichu/ traktuj± jako fa³szywych ¯ydów lub ca³kiem jak nie-¯ydów, a w najlepszym razie ¯ydów „gorszego” gatunku w rasistowskim tego s³owa znaczeniu. Te rozró¿nienia by³yby w koñcu nieistotne dla g³ównego nurtu naszej pracy gdyby nie fakt, ¿e zag³ada 2-3 milionów ¯ydów przez hitlerowskie Niemcy dotyczy³a niemal wy³±cznie zag³ady ¯ydów aszkenazyjskich, wschodnich, tote¿ ca³e zachodnie ¿ydostwo sefardyjskie, choæ nie tylko ono, nie uczyni³o dos³ownie nic, aby ratowaæ ¯ydów wschodnich, a mieli na to wielkie mo¿liwo¶ci, od bombardowañ poprzez wykup, np. kilkuset tysiêcy ¯ydów wêgierskich na prze³omie lat 1943/44, w czym chcia³ po¶redniczyæ os³awiony ¯yd Adolf Eichmann, lecz ¯ydzi Zachodu, zw³aszcza amerykañscy, nie chcieli na to wysup³aæ stosownych kwot, jak równie¿ towarów ¿±danych przez Niemców: ciê¿arówek, kawy, etc. ¯ydowska hañba doskonale znana w literaturze tego tematu.

Siêgamy wiêc do genezy ¿ydostwa wschodniego. S± to Chazarowie, owi ¯ydzi „gorszego gatunku”, przy czym nie posiadamy danych co do tego, czy „dynastia” Rothschildów pochodzi z ¯ydów wschodnich – chazarskich, czy mieszanych aszkenazejsko-sefardyjskich, z obydwu tych od³amów „zmiksowanych” w wiekach poprzednich. Nie rozstrzyga tego dylematu fakt, ¿e dziadek i pradziadek Mayera byli rabinami „klasycznymi”, „tradycyjnymi”, czyli talmudycznymi. Nie jest to kryterium pozwalaj±ce na rozstrzyganie, czy pochodzili z ¯ydów sefardyjskich, czy aszkenazyjskich.

Rosja jeszcze nie istnia³a jako byt pañstwowy, gdy na nizinach nadwo³¿añskich istnia³o ju¿ silne pañstwo chazarskie. Chazarowie byli turko-tatarami. Prowadzili handel z s±siadami, m.in. handel niewolnikami, co by³o ich specjalno¶ci±, na skutek tego czêsto robili wypady „po ¿ywy towar” na tereny plemion s³owiañskich.

W siódmym i ósmym stuleciu judaizm zacz±³ przenikaæ do Chazarii przez rabinów konstantynopolskich. W rosyjskich legendach czêsto pojawia siê zwrot: „Wielki ¯ydowin”, z którym ówcze¶ni Rosjanie toczyli czêste potyczki obronne na „Dzikich Polach”. Byli to chazarscy naje¼d¼cy, a nie ¯ydzi – semici. W 965 roku S³owianie „skrzyknêli siê” i dokonali g³êbokiego rajdu na ziemie Chazarów pod wodz± kijowskiego ksiêcia ¦wiêtope³ka /Swiatope³ka/. Skorzystali w tym z finansowej pomocy Bizancjum, któremu Chazarowie tak¿e dawali siê siê we znaki.

S³owianie spalili wtedy g³ówne miasta chazarskie: Itil, Bia³± Wie¿ê i Samender. Pognali te¿ w niewolê tylu Chazarów, ilu tylko zdo³ali pojmaæ.
Obecnie ocenia siê, ¿e ponad 80 procent populacji ¿ydowskiej na ¶wiecie, to „aszkenazyjskie” grupy wschodnich chazarskich ¯ydów, ró¿ni±cych siê od ¯ydów po³udniowo-zachodniej grupy zwanej „sefardyjsk±”. Ci aszkenazyjscy ¯ydzi nie s± ¯ydami tylko Chazarami, którzy przyjêli judaizm choæ w indywidualnych przypadkach s± w ró¿nym stopniu skoligaceni z ¯ydami.
O aszkenazyjskich ¯ydach pisa³ do¶æ obszernie prof. Feliks Koneczny w ksi±¿ce „Cywilizacja bizantyñska” /Londyn 1973/ oraz w „Cywilizacji ¿ydowskiej”, a tak¿e brytyjski pisarz i dziennikarz Artur Kestler w ksi±¿ce „Trzynaste pokolenie” /The Thirteenth Tribe’/, w której ten autor /pochodzenia ¿ydowskiego/ wykazuje przekonuj±co, ¿e on sam jak i wszyscy jego rodacy – ¯ydzi aszkenazyjscy nie s± semitami, tylko w prostej linii potomkami Chazarów. Dowodzi, ¿e tak silne w tamtych wiekach plemiê Chazarów nie mog³o znikn±æ bez ¶ladu. Jako koczownicy, pod naciskiem plemion mongolskich przenie¶li siê do Europy ¦rodkowej, do³±czaj±c tam do swych rodaków zagarniêtych si³± przez ¦wiatos³awa. Znani w Polsce i na Ukrainie jako „¯ydzi”, ci przesiedleñcy nie byli ¿adnymi ¯ydami w znaczeniu etnicznym, tylko wyznawcami judaizmu2. Nie znaczy to, ¿e wielu Chazarów nie by³o semitami, bo wielu z nich ¿y³o w Chazarii, ponadto czê¶æ ¯ydów zachodnich uchodz±c przed prze¶ladowaniami przenios³a siê do wschodniej Europy.

Praca Koestlera jest o tyle cenna, i¿ wykazuje, ¿e s³ynny Lazar Kaganowicz by³ w istocie sternikiem Stalina! Wnika w s³owotwór samego nazwiska Kaganowicz:
Arabscy i wspó³cze¶ni historycy s± zgodni, ¿e chazarski system rz±dzenia mia³ podwójny charakter: Kagan by³ przedstawicielem w³adzy religijnej, a Bek – pañstwowej.

Prawie nigdy nie identyfikowany przez Chazarów Kagan, by³ w rzeczywisto¶ci pe³noprawnym w³adc± Chazarów, a Bek by³ tylko jego pomocnikiem administracyjnym. Ten system ponownie wprowadzili ¯ydzi chazarscy czyli aszkenazyjscy w Rosji bolszewickiej, kiedy ca³kowicie opanowali ten nieszczêsny kraj po rewolucji 1917 roku. Rz±dzi³ „z drugiego rzêdu” Lazar Kaganowicz – potomek chazarskich chanów, nazywany przez „bia³ych” emigrantów rosyjskich „Bladym stra¿nikiem Kremla”, a Stalin by³ tylko jego Bekiem, co dodatkowo ¯ydzi umocnili ¿eni±c Stalina z córk± Kaganowicza3. W. Uszkujnik pisa³:

Kaganowicz by³ jednym z nielicznych komunistów ¯ydów, który nigdy nie zmieni³ swojego rodowego nazwiska, sk³adaj±cego siê z dwóch czê¶ci: Kagan, tj. „chazarski chan” i przyrostka – „owicz” oznaczaj±cego pochodzenie, jak na przyk³ad Rurykowicz. Innymi s³owy – i bez ¿adnej w±tpliwo¶ci – Lazar Kaganowicz by³ w prostej linii nastêpc±, tj. mêskim potomkiem ostatnich chanów chazarskich i zgodnie z „prawem” otrzyma³ w³adzê pod przykrywk± Sekretarza Partii. W oficjalnych komunikatach WKP/b/ przed drug± wojn± pisano: „Sekretariat Komitetu Centralnego WKP/b/ J. Stalin, L. M. Kaganowicz”.

******
Chazarowie wynie¶li zwyczaj rytualnego mordowania swych w³adców pod koniec ich panowania. Tak w³a¶nie musia³ zgin±æ ostatni car w nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku. W pomieszczeniu, gdzie zostali wystrzelani przez siepaczy z nakazu aszkenazyjskich ¯ydów – chazarów: Lenina i Swierd³owa, zosta³y wypisane tajne znaki – litery mówi±ce, ¿e jest to skutek z³o¿enia ofiary4.
******

Uszkujnik:

Na samym pocz±tku tego stulecia, przed pierwsz± wojn± ¶wiatow±, w maleñkich sklepikach ¿ydowskich w by³ym Królestwie Polskim sprzedawane by³y „spod lady” do¶æ prymitywnie odbite widokówki przedstawiaj±ce ¿ydowskiego „cadyka” z Tor± w jednej rêce i z bia³ym ptakiem w drugiej. Ptak mia³ g³owê cara Miko³aja II z imperatorsk± koron±. W dole obrazka by³ nastêpuj±cy napis w jêzyku Jidisz:

Ta ofiara ze zwierzêcia5 niech bêdzie moim oczyszczeniem – ono bêdzie moim zastêpstwem i oczyszczaj±c± ofiar±.

Autor „Wody p³yn± na Wschód” dodaje, ¿e sam widzia³ tak± widokówkê i kiedy napisa³ o tym w jednym z austriackich dzienników, jaki¶ czytelnik potwierdzi³, ¿e i on mia³ j± w rêce kiedy mieszka³ w Polsce, a jego ojciec by³ austriackim oficerem.

W niezliczonych ksi±¿kach o bolszewickiej Sowiecji, Kaganowicz jest postaci± najrzadziej wymienian±, najmniej znan±, sprawiaj±c± wra¿enie postaci niemal marginalnej. Nigdy nie spad³y na niego represje rzekomego duetu Stalin – Beria6, metodycznie morduj±cych niemal wszystkich „starych bolszewików” „ojców za³o¿ycieli” Bolszewii, a potem dziesi±tki tysiêcy oficerów Armii Czerwonej w s³ynnych czystkach lat 1936-1938.

***** Kaganowicz pozostawa³ nietykalny. On natomiast by³ osobi¶cie organizatorem i nadzorc± ludobójczego, sztucznie wytworzonego g³odu na Ukrainie, w którym bez jednego wystrza³u wymordowano oko³o sze¶ciu milionów Rusinów – „Ukraiñców”. By³a to zemsta za klêski zadane Chazarom przez ksiêcia ¦wiatos³awa i za pogromy Chmielnickiego, potem pogromy kozackie w Kiszyniowie i innych miastach po³udniowo- wschodniej Rosji.****

Stalin – Bek, ju¿ niepotrzebny, tak¿e zosta³ /rzekomo/ zamordowany z rozkazu Berii i Kaganowicza.
Zemstê Chazarów na s³owiañskich Rosjanach i „Ukraiñcach” /Rusinach/ nadzorowa³ w niezliczonych ³agrach ¯yd chazarski Frenkiel. Wszystkie kluczowe stanowiska w partii, administracji, a zw³aszcza w aparacie terroru sprawowali chazarscy czyli aszkenazyjscy ¯ydzi. Zaiste, ich zemsta na rosyjskich gojach by³a straszliwa, choæ dokonywano jej pod p³aszczykiem komunizmu i walki klasowej.

Powracamy do Rothschildów, którzy wraz z innymi aszke-chazarami i ¯ydami sefardyjskimi opanowali ¶wiat mackami lichwy i w³adzy politycznej. Wielu znawców problemu twierdzi, ¿e pañstwo Izrael sk³ada siê w 80 procentach z nie-¯ydów, czyli ¯ydów chazarskich, podobnie jak trzy miliony ¿ydów nowojorskich.

Rothschildowie jako ¯ydzi aszkenazyjscy nie u¿ywali nazwisk w obiegowym znaczeniu tego s³owa. Pos³ugiwali siê symbolami jako znakami rozpoznawczymi rodziny. Symbole te czêsto umieszczali na frontonach domów. Niektórzy ¯ydzi z czasem przyjmowali nazwiska pochodz±ce od takich „herbowych” symboli. Wcze¶ni Rothschildowie przyjêli nazwisko Bauer, po niemiecku „ch³op”, rolnik, s³owo wtedy pospolite, synonim zawodu rolnika i klasy spo³ecznej. Dlaczego wiêc ¿ydowska rodzina miejskich handlarzy przybra³a nazwisko Bauer – rolnik, ch³op, farmer, „wie¶niak”? Najpewniej po to, aby rozp³yn±æ siê w pospolito¶ci tego nazwiska, co czêsto robili tak¿e aszkenazyjscy ¯ydzi w ich krajach osiedlenia Wschodniej Europy. W Polsce np. upodobali sobie nazwiska na ,,-ski” ,,-cki”, sugeruj±ce ziemiañskie, w ka¿dym razie czysto polskie pochodzenie ich nosicieli.

Linia ¿ydowskich Rothschildów – Bauerów istnieje do dzi¶, ale w drugiej po³owie XVIII wieku jeden z Bauerów nazwa³ swoj± liniê od jej plastycznego herbu: „Red Shield”7 – „Czerwony szyld”, Czerwona Tarcza.


..........


Przestroga papie¿a Piusa XI okaza³a siê i za wczesna, i za pó¼na. Za pó¼na, bo wyg³oszona do ówczesnych Polaków o 150 lat za pó¼no. Za wczesna, bo wyg³oszona ponad osiemdziesi±t lat za wcze¶nie, aby mog³a dotrzeæ do g³ów i sumieñ obecnego pokolenia Polaków nieczytaj±cych niczego, oprócz programów „telawizyjnych” i „Gazety Wyborczej”…

1I. Szahak, s. 55.

2 O Chazarach, których najwybitnieszym przedstawicielem w ¯ydobolszewii by³ Lazar Kaganowicz – „szara eminencja” Stalina, pisze W. Uszkujnik w pracy „Paradoksy historii” 1982.

3 W. Uszkujnik podaje w swojej ksi±¿ce, ¿e £awrientij Beria, herszt NKWD, by³ bratem stryjecznym Kaganowicza, zarazem pó³-¯ydem gruziñskim.

4 Ksi±dz Denis Fahey /Irlandczyk/ w ksi±¿ce „Waters Flowing Eastword” /„Wody p³yn± na Wschód”/ pisz±c o rytualnym ¿ydowskim morderstwie na rodzinie carskiej, zamieszcza fotografiê i dok³adn± interpretacjê rytualnego napisu i znaku wyrytego przez ¿ydowskich morderców na ¶cianie piwnicy, gdzie dokonali ka¼ni rodziny carskiej.

5 Dla talmudycznych ortodoksów, ka¿dy nie-¯yd jest zwierzêciem, nie cz³owiekiem.

6 Beria sta³ na czele aparatu terroru przez 16 lat!

7Korzystamy w tym spacerze po „dynastii Rothschildów” z pracy ich apologetyczne- go, p³atnego biografa A. Muhlsteina: „Baron James The Rise of the French Rothschilds”, a zw³aszcza z ksi±¿ki Fritza Springmeiera: „Bloondines of the Illuminati” /„Rodowody Iluminatów’7, wyd. 1999 – który opiera³ siê g³ównie na ksi±¿ce Muhlsteina.

8Cytat pochodzi z ksi±¿ki Jima Marrsa „Oni…”, s. 257.

9Imiê to pojawia siê przemiennie jako Mayer i Meyer.

10„W biurku” autora, gotowej do konfrontacji wraz z relantem!

11Springmeier, passim.

12Potomek Merowingów, którzy – wed³ug legend degraduj±cych Jezusa Chrystusa, rochodzili od Chrystusa, rzekomego mê¿a Magdaleny, która po ¶mierci Chrystusa rzekomo uciek³a do W³och i Francji.

13 Zob.: Jan Marsza³ek: „Germanizacja…”. Polska Oficyna Wydawnicza, bez daty wydania.

14 J. Marsza³ek, „Germanizacja powiatu bartoszyckiego na prze³omie XXI XXI wieku”. Op. cit., s. 10-20.

15F. Springmeier, „Rodowody Iluminatów”, op. cit. passim.

16Zob. Kazimierz Marian Morawski: „¬ród³o rozbioru Polski”. Wyd. Ksiêgarnia ¦w. „•’.ojciecha, Poznañ 1935.

17O „Skuli and Bones” – zob. odrêbny rozdzia³.

18K. M. Morawski, tam¿e s. 239.

19K. Morawski: „¬ród³o rozbiorów Polski”, op. cit. s.234.

20Dr Mieczys³aw Skrudlik: „Masoneria w Polsce”, Katowice 1935, s. 5.


https://publicdisorder.wordpress.com/2011/06/19/rotszyldowie-wkraczaja-do-gry-o-glob-henryk-pajak/
« Ostatnia zmiana: Wrzesieñ 25, 2019, 00:15:11 wys³ane przez Kiara »
Zapisane
Strony: [1]
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sith meute-de-loups wrzeciono poradniki skyworldsv