Dawno temu gdy powstawa³a ziemia najpierw powsta³o 7 g³ównych wirów energetycznych o podwójnych tarczach wirowych , które pe³ni± wiele funkcji, ale jedn± z wa¿niejszych to utrzymywanie wibracji ziemi w czêstotliwo¶ci zgodnej do jej aktualnego poziomu ¿ycia, jak rownie¿ w³a¶ciwej gêsto¶ci materii i skupiania oraz rozprowadzania energii ¿ycia prany, orgonu przez ley lines przechodz±ce przez nie po ca³ym globie do wiêkszych i mniejszych miejsc mocy.
Kiara.
Czakramy Ziemi
Joanna Lamparska
Poszukiwaczka skarbów, podró¿niczka. Autorka wielu ksi±¿ek o Dolnym ¦l±sku. Napisa³a m.in. „Zamkowe tajemnice” i „Tajemnicze zak±tki. Przewodnik inny ni¿ wszystkie”.
Czakramy Ziemi Czakramy Ziemi
Na wroc³awski Ostrów Tumski przychodz± medytowaæ buddy¶ci, do cudownych ¼róde³ek pielgrzymuj± chrze¶cijanie. Uwa¿aj±, ¿e w tych miejscach regeneruj± siê ich si³y i poprawia samopoczucie. Czy to magia? Nie, to tylko fizyka.
Legendy mówi±, ¿e przed pojawieniem siê cz³owieka na Ziemi, bóg Sziwa rzuci³ w ró¿nych kierunkach ¶wiata siedem magicznych kamieni. Ka¿dy z nich by³ przyporz±dkowany jednej z planet Uk³adu S³onecznego, a z miejsc, na które spad³y, zaczê³a wydobywaæ siê boska energia s³u¿±ca ludzko¶ci. Ludzie pielgrzymuj± wiêc do Rzymu (1), którym wed³ug tradycji ma opiekowaæ siê planeta Mars, do Delhi (2) znajduj±cego siê pod patronatem Ksiê¿yca, do Mekki (3), któr± opiekuje siê Merkury, do Jerozolimy (4) – sprawuje nad ni± opiekê S³oñce, do Saturnowego Velehradu (5) na Morawach, do Wenusjañskich Delf (6) i oczywi¶cie na Wawel (7), który p³aszczem ochronnym otuli³ Jowisz. Wawelski czakram albo – jak nazywaj± go niektórzy – gruczo³ Ziemi wywiera podobno zbawienny wp³yw na ca³± Europê Wschodni±. Jest tak¿e wiele innych, s³abszych, ale równie istotnych miejsc mocy, w których – jak przekonuj± radiesteci – ma koncentrowaæ siê energia naszej planety. Leszek Matela, czo³owy polski geomanta i autor ksi±¿ek o psychotronice i promieniowaniu ziemskim, pisze, ¿e takie punkty nieprzypadkowo wybierali dawni budowniczowie miast, zamków i klasztorów. Cystersi zak³adali swoje zgromadzenia na terenie o odpowiednim rozk³adzie podziemnych cieków. Nie lekcewa¿yli te¿ tradycji: ich klasztor w Lubi±¿u powsta³ w miejscu, gdzie wcze¶niej by³ pogañski gród i miejsce kultu. Lokacja najstarszych ¶wi±tyñ nie by³a bynajmniej dzie³em przypadku.
BRYTYJSKI EKSPERYMENT
W 1977 r. powsta³ w Wielkiej Brytanii projekt „Dragon”, którego celem by³o zbadanie miejsc mocy i ich oddzia³ywania na organizm cz³owieka. Grupa wolontariuszy – studentów i naukowców z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – postanowi³a przeprowadziæ kompleksowe badania kilkunastu wytypowanych miejsc na terenie Walii i Kornwalii, gdzie znajdowa³y siê megalityczne budowle. Uczestnicy projektu monitorowali m.in. wystêpowanie anomalii elektromagnetycznych i magnetycznych, zaburzeñ grawitacji oraz emisji ultra- i infrad¼wiêków, ponadto promieniowania w zakresie podczerwieni. Okaza³o siê, ¿e w okolicy niektórych budowli czê¶ciej ni¿ gdzie indziej obserwowane by³y niezwyk³e zjawiska ¶wietlne. Co prawda, w wiêkszo¶ci opowie¶ci o niezwyk³ym oddzia³ywaniu tych miejsc nie potwierdzi³y siê, ale w kilku przypadkach badacze odnotowali „silne dzia³anie na ludzki organizm”.
Istota eksperymentu polega³a na badaniu snów, które ¶ni³y osoby przebywaj±ce w tych miejscach. Uczestnikami eksperymentu byli kobiety i mê¿czy¼ni, w ró¿nym wieku i z niejednakowym wykszta³ceniem. Ochotnicy spêdzali noce w dwuosobowych grupach. Jedna osoba spa³a, druga mia³a czuwaæ, budz±c uczestnika eksperymentu w czasie fazy REM, wtedy gdy wystêpuj± marzenia senne. Sny by³y skrupulatnie zapisywane. Okaza³o siê, ¿e w czterech miejscach uczestnicy eksperymentu niezale¿nie od siebie mieli sny o bardzo podobnej tre¶ci, co moderatorzy projektu „Dragon” uznali za próbê jakiego¶ przekazu. Sk±d? Od kogo? Tego nie uda³o siê wyja¶niæ.
Leszek Matela twierdzi, ¿e miejsca mocy mo¿na tworzyæ. ¦redniowieczni zakonnicy uk³adali odpowiednio zwyk³e polne kamienie, zabezpieczaj±c w ten sposób teren przed ciekami wodnymi czy kumuluj±c dobr± energiê. St±d bierze siê niezwyk³a atmosfera skupienia w starych ¶wi±tyniach. Uczestnicy projektu „Dragon”s±dz±, ¿e w tych wyj±tkowych miejscach zmienia siê czêstotliwo¶æ fal mózgowych, bez trudu przychodz± do g³owy b³yskotliwe my¶li i odkrywcze pomys³y. Niech wiêc moc bêdzie z nami!
BIA£OWIESKI TRÓJK¡T BERMUDZKI
Andrzej Antczak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Pañstwowych w Bia³ymstoku wspomina intruza z Bydgoszczy, który wjecha³ samochodem do lasu, a¿ do kamiennych krêgów. To dziwne miejsce po³o¿one jest nieca³e sze¶æ kilometrów na po³udniowy zachód od Bia³owie¿y, na polanie. Zdezorientowany turysta wyja¶ni³, ¿e wjecha³ do lasu mimo obowi±zuj±cego zakazu kierowany jakim¶ wewnêtrznym impulsem. Energia, której nie potrafi³ siê oprzeæ, przywiod³a go dok³adnie do kamiennego krêgu. Dopiero wtedy dowiedzia³ siê od le¶nika, ¿e jest w miejscu mocy. I rzeczywi¶cie, le¶na polana znacznie ró¿ni siê od reszty puszczy. Zamiast typowych dêbów, olch, ¶wierków i brzóz, wokó³ krêgu rosn± stare jab³onie, g³ogi i grusze.
„Wiêkszo¶æ otaczaj±cych kr±g drzew rozga³êzia siê ju¿ od korzeni, tak ¿e z jednego pnia wyrastaj± nawet po trzy, cztery drzewa – za-uwa¿a Andrzej Antczak. – Ludzie, którzy postoj± wewn±trz kamiennego krêgu, jak i na otaczaj±cej go polanie, mówi±, ¿e poprawia im siê samopoczucie, czuj± emanacjê energii, niektórym ustêpuj± dolegliwo¶ci. Podobno widaæ tu czasem b³êkitn± po¶wiatê”. O niezwyk³ych miejscach wokó³ Bia³owie¿y pisa³ ju¿ w latach 20. XX wieku le¶nik i okultysta Metodiusz Romanow. Dostrzeg³, ¿e wystêpuje tu niezwyk³a, niespotykana gdzie indziej koncentracja energii przyrody. Wed³ug Leszka Mateli puszczê ³±czy z Gnieznem, centrum kultowym w Górach Harzu i kaplic± katarów w Druggelte linia pozytywnego promieniowania, która przebiega przez kontynent wzd³u¿ uskoku tektonicznego.
Znajd¼ to miejsce na Foursquare.com!
Gruczo³ ziemi
Kraków, Wawel, woj. ma³opolskie
Najs³ynniejsze miejsce mocy w Polsce wystêpuje na Wawelu. Wed³ug radiestetów pod wzgórzem znajduje siê kilka bardzo silnych punktów promieniowania. Najsilniejszy z nich zlokalizowano pod krypt± ¶w. Gereona, gdzie przecina siê a¿ siedem linii geomantycznych. Biegn± przez Jasn± Górê, Gniezno, Bornholm do ¶wiêtych miejsc wikingów w Szwecji.
Szczególnie silna linia ³±czy Wawel z Jerozolim±.
Czakramy Ziemi
Zbigniew ¦wiêch, autor wielu publikacji o wawelskich tajemnicach, uwa¿a, ¿e ka¿dy, kto dotknie ¶ciany s±siaduj±cej z miejscem mocy, zostanie w indywidualny sposób „napromieniowany” energi± czakramu. Podobnego zdania by³ ojciec Czes³aw Klimuszko, s³ynny jasnowidz i zielarz. On równie¿ ¿ywi³ przekonanie o zbawiennej dla ludzi energii p³yn±cej z zamku na wawelskim wzgórzu. Wspomina³ o wizycie hinduskiego profesora, który zwiedza³ Wawel. W pewnej chwili naukowiec poprosi³ towarzysz±cych mu polskich uczonych, by zostawili go na chwilê zupe³nie samego. Profesor sta³ przez ten czas w skupieniu, z twarz± zwrócon± ku wschodowi. Gdy towarzysze pytali go pó¼niej, czemu s³u¿y³a ta medytacja, odrzek³, ¿e od dawna nurtowa³a go jedna sprawa i tylko tutaj móg³ j± rozwi±zaæ.
S³awa wawelskiego czakramu doprowadzi³a w 2000 r. do akcji „czakramosceptyków”, którzy w osobie dyrektora zamku stanowczo odciêli siê od „miejsca mocy”. Dyrekcja zniechêcona przestojami na kru¿gankach, które powodowali tury¶ci przytulaj±cy siê do ¶ciany, aby czerpaæ energiê z gruczo³u Ziemi, wywiesi³a ostrze¿enie, ¿e „cudowny kamieñ” nie istnieje, na Wawelu nie dzia³aj± ¿adne tajemne si³y, za¶ uprawianie praktyk okultystycznych wprost nie licuje z godno¶ci± Wawelu i jest sprzeczne z zasadami wiary katolickiej. Poza tym – tamuje ruch i niszczy ¶cianê. W sprawê wmiesza³ siê wtedy zamek królewski w Niepo³omicach, ujawniaj±c, ¿e czakram obecnie znajduje siê w³a¶nie tam. Mia³ go przenie¶æ z Wawelu do Niepo³omic Kazimierz Wielki – rzekomo pod najstarsz± czê¶æ budowli. No i mamy energetyczn± zagwozdkê...
Znajd¼ to miejsce na Foursquare.com!
Góra bogów
¦lê¿a woj. dolno¦l±skie, pow. wroc³awski
Po³o¿ona oko³o 30 kilometrów na zachód od Wroc³awia ¦lê¿a uwa¿ana jest za jedno z najsilniejszych miejsc mocy w Polsce. Przez wieki mia³a wielkie znaczenie dla okolicznych plemion, nazywano j± niegdy¶ ¦l±skim Olimpem, a pierwsze miejsca kultu na jej szczycie datowane s± przynajmniej na 1300 rok p.n.e. Prawdopodobnie w³a¶nie wtedy powsta³ na ¦lê¿y monumentalny kamienny kr±g otaczaj±cy miejsce oddawania czci bóstwu s³onecznemu. Od wieków szczyt góry uwa¿any jest za siedzibê nadnaturalnych mocy, legenda za¶ mówi, ¿e ¦lê¿a zosta³a uformowana podczas wojny diab³ów z anio³ami. Dwie armie rzuca³y w siebie wielkimi g³azami, a¿ powsta³a góra, która zagrodzi³a usytuowane tu wej¶cie do piek³a.
¦lê¿a to drugie po Wawelu pod wzglêdem intensywno¶ci miejsce mocy w Polsce. Ezoterycy twierdz±, ¿e w masywie ¦lê¿y znajduj± siê tzw. sensory duszy naszej planety. Maj± one zbawienny wp³yw na okolicê, choæ ich oddzia³ywanie powoli maleje. W latach 30. XX wieku wiara w niezwyk³± moc ¦l±skiego Olimpu ujawni³a siê w do¶æ nieoczekiwany sposób. Niemiecka m³odzie¿ zwyk³a odprawiaæ na jego wierzcho³ku obrzêdy p³odno¶ci w sobótkow± noc. Do dzisiaj, mimo do¶æ skromnej infrastruktury turystycznej, ¦lê¿a jest jedn± z gór najchêtniej odwiedzanych przez mieszkañców Dolnego ¦l±ska. Uczestnicy Projektu Cheops twierdz±, ¿e masyw ¦lê¿y przypomina z lotu ptaka uk³ad piramid w Gizie. Tu¿ przed koñcem ¶wiata to w³a¶nie ze szczytu ¦l±skiego Olimpu zostan± zabrani w kosmos nieliczni, niestety, wybrañcy.
Znajd¼ to miejsce na Foursquare.com!
B£ÊDNE SKA£Y
BUKOWINA K£ODZKAWOJ. DOLNO¦L¡SKIE, POW. K£ODZKI
Jedno z najpiêkniejszych miejsc Gór Sto³owych na Dolnym ¦l±sku, niegdy¶ równie¿ o¶rodek pogañskiego kultu. Legenda mówi, ¿e Liczyrzepa, który nie chcia³ oddawaæ pok³onów s³owiañskim bogom, zniszczy³ okolicê, a rozlatuj±ce siê kamienie stworzy³y skalny labirynt zwany dzi¶ B³êdnymi Ska³ami. Podobno maj± one niezwyk³e w³a¶ciwo¶ci i s± jednym wielkim, mo¿e nie a¿ tak silnym, ale jednak miejscem mocy. Mo¿na tu doznaæ o¶wiecenia, doenergetyzowaæ siê – w tym celu nale¿y ca³ym cia³em przytuliæ siê do dowolnie wybranego kamienia. W±skie uliczki, przej¶cia i tunele s± jedn± z najwiêkszych atrakcji w tej czê¶ci Polski. Doceniaj± j± tury¶ci, wiêc o spokój i ciszê raczej tu trudno, szczególnie latem.
Znajd¼ to miejsce na Foursquare.com!
MIASTA MOCY
WROC£AW, OSTRÓW TUMSKI, WOJ. DOLNO¦L¡SKIE
TYKOCIN, WOJ. PODLASKIE, POW. BIA£OSTOCKI
W czasach pogañskich mieszkali tu ¦lê¿anie, pó¼niej piastowscy ksi±¿êta, a od XI wieku biskupi. Ostrów Tumski, najstarsza czê¶æ Wroc³awia, równie¿ uwa¿ana jest za miejsce mocy. Choæ jedni twierdz±, ¿e czakram ma siê znajdowaæ pod katedr±, inni, ¿e pod niewielkim ko¶cio³em ¶w. Marcina, tradycyjnie jednak grupy medytuj±cych siadaj± pod ¶cian± tej drugiej ¶wi±tyni. To jeden z najstarszych ko¶cio³ów w mie¶cie, który niegdy¶ by³ czê¶ci± piastowskiego zamku. W Tykocinie, ulubionym „miasteczku bajeczce” Agnieszki Osieckiej, równie¿ lokalizuje siê miejsce mocy. Tutaj najbardziej energetycznym punktem s± okolice synagogi, choæ czakram mo¿e siê znajdowaæ równie¿ pod odbudowanym niedawno zamkiem Zygmunta Augusta.
Znajd¼ te miejsca na Foursquare.com:
Ostrów Tumski
Tykocin
„EGIPSKI” GROBOWIEC
RAPA WOJ. WARMIÑSKO-MAZURSKIE, POW. GO£DAPSKI
Grobowiec Farenheidów w kszta³cie piramidy powsta³ przed 1811 r. na planie kwadratu o 10-metrowych bokach. Ma 16 m wysoko¶ci, a zaprojektowa³ go najprawdopodobniej duñski rze¼biarz Bertel Thorvaldsen, twórca warszawskich pomników Miko³aja Kopernika i ksiêcia Józefa Poniatowskiego. Zleceniodawc± by³ Fritz Wilhelm von Farenheid, w³a¶ciciel okolicznych dóbr i mi³o¶nik kultury staro¿ytnego Egiptu.
Podobno fundator wybra³ miejsce na budowê grobowca nieprzypadkowo. Tutaj maj± siê przecinaæ trzy linie silnego promieniowania geomantycznego ³±cz±ce pobliskie miejsca mocy. Jedna z tych linii wiedzie wprost do Wielkiej Piramidy w Gizie, druga ³±czy grobowiec rodziny Farenheidów z Królewcem i miejscem mocy w szkockim Findhorn, a trzecia biegnie z Kowna przez Rapê, Wilczy Szaniec (dawn± kwaterê Hitlera w Gier³o¿y) i Karlsruhe w po³udniowo-zachodnich Niemczech, gdzie znajduje siê jedno z najsilniejszych miejsc mocy w Europie. Radiesteci uwa¿aj±, ¿e skoncentrowane w Rapie pozytywne promieniowanie Ziemi i energii kosmosu wzmacnia dodatkowo odpowiedni kszta³t wewnêtrznego sklepienia, usytuowanego pod k±tem 51°52' – dok³adnie takim, jak nachylenie ¶cian w piramidzie Cheopsa.
Znajd¼ to miejsce na Foursquare.com!
KAMIENNE KRÊGI
ODRY, WOJ. POMORSKIE, POW. CHOJNICKI
WÊSIORY, WOJ. POMORSKIE, POW. KARTUSKI
W Odrach le¿y jedno z najwiêkszych w Polsce skupisko kamiennych krêgów uznawane za silne miejsce mocy. Na niewielkim terenie znajduje siê 30 kurhanów i 10 krêgów kamiennych, które maj± od 15 do ponad 30 m ¶rednicy. Kamienne konstrukcje powsta³y przed ponad dwoma tysi±cami lat, a ich budowê przypisuje siê wêdrownym plemionom Gotów. Poniewa¿ krêgi maj± emitowaæ subteln± energiê i maj± uzdrawiaj±c± moc, czêsto odbywaj± siê tu medytacje psychotroników, radiestetów i mi³o¶ników terapii naturalnych. Na pocz±tku XX w. bada³ je poznañski astronom amator Paul Stephan. Stwierdzi³, ¿e krêgi to staro¿ytne obserwatoria astronomiczne, poniewa¿ niektóre z nich le¿± wzd³u¿ linii wyznaczaj±cych na horyzoncie punkty wschodu i zachodu s³oñca w czasie przesileñ.
Podobne krêgi znajduj± siê równie¿ kilkadziesi±t kilometrów od Odr, w Wêsiorach. Przebywanie we wnêtrzu tych konstrukcji ma uspokajaæ, likwidowaæ stresy i leczyæ nerwice. Na Kaszubach kr±¿± opowie¶ci o dziwnych zjawiskach, które siê tu czasem obserwuje, a nawet o niezidentyfikowanych obiektach lataj±cych pojawiaj±cych siê w okolicy. Wed³ug starych legend krêgi s± dzie³em mitycznych przybyszów z Pó³nocy – Stolemów. Naukowe analizy nie da³y odpowiedzi, jaka by³a funkcja kamiennych konstrukcji. Byæ mo¿e odbywa³y siê tu wiece plemienne, mo¿liwe równie¿, ¿e sk³adano tu ofiary.
Znajd¼ te miejsca na Foursquare.com:
Odry
Wêsiory
http://www.focus.pl/czlowiek/czakramy-ziemi-8755?strona=1